Alena's Alan Rickman Page - ARCHIV 2004 /Je možné, že některé odkazy již nejsou aktuální/
Zpět do Archivu / Novinek

  

●  31.12.2004

I přesto, že právě začínají oslavy příchodu roku 2005, je tu slibovaná silvestrovská aktualizace;-)

Kalendáře na první čtvrtletí roku 2005 si můžete stáhnout zde.

Minule uveřejněná báseň "Do I believe?" od Noela Cowarda byla přesunuta do Diáře AR a byla k ní přidána poslední sloka, která se až nedávno objevila na inernetu. Díky, Eowny

Další skvělé příspěvky ve Zlatých ručičkách a dokonce i první poživatelné!!! Rickmanko a Radko, díky moc;-)

Zajímavá fotomontáž od Mariany, která by se mohla jmenovat "Snape před dvaceti lety";-). Díky moc!

Tři nové wallpapery od Páji. Díky

Doplnění pár starších zahraničních časopisů a scany z české Cinemy č. 12/98 od Taťány. Díky

  
Přímý odkaz na srandovní video, které bylo minule zmiňováno, kdybyste si ho náhodou chtěli uložit do svého PC;-)
Zdroj: AR Candy Cane
 
A když máme toho Silvestra, tak tady je něco pro zasmání aneb co uvízlo v Rickmanclubu On-line a nejen tam;-))) Za autorství děkuji Ginny, Radce a Sydney;-)

Z Učitele I.
To víte, že ředitel Brumbál vystupuje pod krycím jménem "Brmbál"?
A nejen on, také "Crabbe a Doyle" (že by Arthur Conan :-D? )
Je nová doba a tak zapomeňte na letax, nyní frčí "latex"!
Nezapomíná se ani na lásku a tak se nestane, že by ji místo polibku "nejraději pobílil" - že by tím latexem????
    

 

Z Učitele II.
"Kozelník" "kozlil" - no, jak jinak;-)
A pak se ani nedivím, když Severus vzal "koltík" (místo kotlíku;-D).

Na R-chatu se pak letos objevil staronový člen fanklubu - "Alois" (ale určitě ne Jirásek) a "balinky" čili bylinky.

A na závěr se díky jednomu písmenku stala z J.K. Rowlingové = "J.K. Bowlingová";-)

Tak to je ve starém roce vše a při melodii remixu o "Alence v říši divů", která mi právě zní z rádia (jestli jste ji někdy slyšeli, tak mi dáte za pravdu, že "Alice" tam zní jako "Alis či Elis";-)) vám všem přeji krásný a úspěšný rok 2005 a těším se na vás!

Vaše Alis;-)
 


 • 16.12.2004

Screenshoty z předávání cen Emmy 2004 Mariano, díky za materiál;-)

Kupa screenshotů z Dohola?, Jidášova polibku a z Robina Hooda SE. Mariano, díky, diky, diky moc;-)

A teď 3x zprávičky od Eowny. Díky moc

Zoznam Golde Globe 2005 nominovaných. Nomináciu získal StLM, ale za hercov získal nomináciu Moss Def – Alan zostal bez nominácie. :-( Odkaz.

Something the Lord made nominované v American Film Institute Awards 2004. Viac info zde.

Detailná správa jedného fanúšika zo stretnutia s AR na SSFA koncerte 13.12.2004 (aj s fotkami AR) + fotka (pěkně zblízka) z AR Daily zde od Mariany

Eowyn zaslala text básně, kterou Alan na charitativní akci recitoval. Najdete ho v Diáři AR. Díky!

A aby toho nebylo málo tak další fotečky (nejen z této události) najdete zde a dokonce si na Download Hawen (stránka Auido - zcela dole) můžete Alanovu recitaci stáhnout na svůj PC. Thank you, Caroline!

Nové příspěvky ve zlatých ručičkách od Páji, Míšy a ode mě. Pájo a Míšo, díky!
6 wallpaperů od Mariany a jeden od Eowyn. Díky!
Přidala jsem dva dvojníky, na které jsem narazila ve Spojených státech. Jednoho jsem dokonce viděla živě;-)

Zase jedno "originální" video s AR zde (klikněte na Watch this movie). Díky Eowny;-)))

Nová jednostránková povídka od Laury nazvaná Poslední sen. Díky

Dnešním dnem byla zrušena původní Kniha pro vzkazy AR, protože se tam neustále objevovaly různé nevyžádané odkazy na různé pornostránky;-( Vaše vzkazy jsem však nevymazala, ale uložila je na samostatnou stránku a navíc jsem vytvořila novou Knihu vzkazů pro AR, která by snad měla být bezproblémová. Vyzkoušet ji můžete již v nadcházejícím období a popřát tak Alánkovi k Vánocům či do roku 2005;-) Archiv starých zpráv, důležité informace a odkaz na novou knihu návštěv naleznete zde.

Příprava klubového trička přechází do aktivní fáze a jelikož ještě nikdo nezaslal svůj motiv, vyhlašuji oficiálně soutěž o nejlepší motiv pro členy Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana! Datum uzávěrky je 31.03.2005. Více informací zde.

A na závěr ještě něco veselého - tedy, pokud "něco" přijde;-) Do silvestrovské aktualizace bych ráda umístila seznam nejúsměvnějších výroků AR, jeho vtipných fotografií, ale třeba i humorné překlepy z Rickmanclubu On-line (a že jich bylo!;-))) Vše co by se do této kategorie hodilo můžete do 29.12.04 zasílat na můj e-mail. Do předmětu, prosím, uveďte "AR Silvestr" a fotky volte menšího formátu (to víte, domácí dial-up není kolejní pevné připojení;-o). Nezapomeňte uvádět autora: překlepů, u fotografií stačí odkaz na stránky ze kterých jste to stáhli. U Alanových hlášek pak příležitost při které danou věc řekl - abychom byli v obraze;-) Všem přispěvatelům předem děkuji!
 

  

   


 • 08.12.2004

18.12. bude na HBO od 9:10 hodin HP 2

Na The Independent je pár vět, které Alan řekl o připravované hře My Name is Rachel Corrie: "Od roku 1995 jsem v divadle nerežíroval, ale nervózní nejsem; je to něco co jsem chtěl dělat již delší dobu," řekl mi Rickman (autorovi článku Guyi Adamsovi) na posledním předávání cen ženám ve filmu a televizi. "V současné době pracujeme na scénáři. Craig a Cindy, rodiče Rachel, byli velice štědří s poskytnutím jejích písemných materiálů, dodali texty, které psala od svých osmi let."
Zdroj:  The Unofficial AR FP

    Úchvatné screenshoty z Mesmera. Mariano, díky moc;-)

Kreslo s motívom Harryho Pottera podpísané Alanom Rickmanom predané za 760 USD. Stalo se tak na aukci na Ebay výťažok z predaja pôjde pre Detské múzeum v Kansas City. Eowyn, díky

Alan se objevil v dokumentu o King´s Head Theatre a divadelní legendě Danu Crawfordovi s názvem The King´s Head: A Maverick in London. Na stránce Dragonfly Films je i Alanova fotka. Kromě Alana rozhovory poskytli např. Kenneth Branagh, Mel Smith či Victoria Wood. Eowyn, díky
Zdroj:  The Unofficial AR FP

AR na satelitných programoch v Galaxy Questu: 22.12. 00:20 DR1 a 1.1.05 16:20 ORF1. Eowyn, díky

Překlad rozhovoru s AR z francouzského časopisu Total Stars. Sydney, díky moc!

Další příspěvek do Zlatých ručiček. Mariano, díky!

Alan Rickman objektivem fotografa Andrease Neubauera (nezbývá nám než věřit, že je to on;-))
Zdroj:  The Unofficial AR FP

Taková nevinná procházka Londýnem zde (viz. poslední dvě fotky).
Další příspěvek do Blízkých setkání Rickmanovského druhu.

Pár zajímavých odkazů
Zdroj:  The Unofficial AR FP či z AR Livejournal
- píseň, která vám na PC může běžet celý den (až se z toho zblázníte;-))
- Snapeův song, na který už tu odkaz asi byl, ale pro jistotu ho sem dávám
- další potvrzující zpráva o Alanově účinkování v "Parfému", ve kterém se měl původně objevit i Orlando Bloom z LOTRa;-o
- Celebrity Bedtime Stories s AR
- na NNDB jsou uvedena celá jména Alanových rodičů a sourozenců včetně jejich povolání:-o
 
Vytvořena nová podrubrika s názvem Knihovnička, která sdružuje odkazy na horoskopy, rozbory numerologické, grafologické apod., Nezaručeně zaručené zprávy, Foto-story a případně i jiné "čtivo", které v budoucnu přibude;-)
      


 • 07.12.2004

Alan bude režírovať novú divadelnú hru s názvom MY NAME IS RACHEL CORRIE Díky Eowyn
(07 April 2005 - 30 April 2005)
 
Obsah hry: Prečo opustila 23 ročná žena svoj pohodlný Americký život aby sa postavila medzi buldozér a Palestínsky dom? Krátky život a náhla smrť Rachel Corrie a slová, ktoré zanechala.
Hra bola vytvorená Alanom Rickmanom a Katherinou Viner v spolupráci s Royal Court International Department. S láskavým povolením rodiny Rachel Corrie. Bližšie informácie zde.
Zdroj: AR Livejournal
  

   Alan způsobil "rozruch" na předávání cen ženám ve filmu a v televizi, které se konalo v hotelu Hilton v Londýně v pátek 3.12.04. Níže je překlad postřehu jednoho z diváků;-) Díky Eowyn
...Cherie Blair pomáhala Ju dy Finnigan z pódia, keď jeden z mála mužov v hľadisku poznamenal, že ešte nikdy nezažil toľko "sexuálneho vzrušenia" v ovzduší keď Alan Rickman vyšiel na pódium pri znení ooooh a aaaaah vychádzajúcich z prevažne ženského publika...
Zdroj:  The Unofficial AR FP

Alanovy civilní fotky z nedávné doby na Ebay. Podívat se na ne můžete tady, tady, tady a tady;-) Thank you Caroline, very much!

Portrét Alana od Janie. Díky!

Grafologický rozbor Alanova písma zaslala Yavanna. Díky!
    


 • 01.12.2004

Vpravo je fotka Alana, pořízená dnes v Londýně na Knightsbridge. Caroline, thank you very much!
Zdroj: www.rexfeatures.com

Předpokládaná realizace filmu Harry Potter a Ohnivý pohár je 18. listopadu 2005. Díky Eowyn
Zdroj: Yahoo! Movies

Další novinky o připravovaném filmu Perfume: Německý režisér Tom Tykwer (Lola běží o život) začne s natáčením thrilleru Perfume: The Story of a Murder příští léto ve Francii a Německu. Příběh se bude odehrávat ve Francii 18. století a jedná se o adaptaci knihy Patricka Suskinda, "Parfume", která byla s patnácti miliony kusy nejprodávanější novelou. Rozpočet projektu je 66 milionů dolarů.
Zdroj: Coming Soon!  Díky Eowyn
 
Mariana přidala další screenshoty z HP3. Díky

Ginny objevila unikátní záznam Alanova hlasu v databázi Voicebank, která slouží jako zdroj např. pro filmové producenty. Jedná se o ukázku z Alanova komentáře k pořadu Eco-Challenge Argentina pro Discovery Channel. Díky!
Celý záznam (4 soubory .mp3) si můžete stáhnout na AR: Audio Downloads, ale budete potřebovat opravdu dobré připojení k internetu, protože se jedná o 60,8 MB!

  
Zároveň jsem na výše uvedených stránkách, v rubrice All Things Snape objevila náhled na dvojstranu z časopisu věnovanou jedné postavě z HP a to Severusovi!!! Navíc je tam rozhovor s AR (už pracujeme na překladu). Jedná se o francouzský Total Stars z letošního léta. Jak je možné, že Francouzi věnují Severusovi celé 2 srany a z toho ještě jednu na plakát?????? Proč já nebydlím ve Francii!!? ;-(

Včera byla ukončena hned dvě hlasování O nejvtipnější hlášku a výsledky jsou tyto: u obrázku č. 15 zvítězila Aleinka s počtem 74 hlasů ze 143 a u obrázku č. 16 Alis se 75 hlasy ze 108 (Díky;-). Blahopřejeme!
Zároveň byl uveřejněn obrázek číslo 17., ke kterému můžete své vtipné hlášky zasílat do 31.12.2004.

Původní i zcela nové diskuze na Snapewebu jsou umístěny na této stránce. Děkuji předem za vaše příspěvky;-)
    


 • 29.11.2004

115 screenshotů Dr. Lazaruse z Galaxy Questu. Mariano, mnohokrát děkuji

Eowyn přidala wallpaper a zaslala doplňující adresu stránky o Dyslexia Institute´s Award Dinner, charitativní akce, které se Alan 2.11. zúčastnil. Díky

Nové příspěvky do rubriky Blízká setkání Rickmanovského druhu.
Pěkná fotka Alana od profesionálního fotografa Phila Commese zde.
Pája přispěla do Zlatých ručiček. Díky!

  
Severus Snape na koštěti - to nemá chybu!!! A to není vše! Proklikejte i ostatní fotomontáže (šipky pod obrázkem), protože jsou opravdu zdařilé;-))) Na své si přijdou nejen fandové Alana, ale i Jasona Isaacsa alias Luciuse Malfoye.
 
A ještě odkaz na zajímavou stránku, kde jsou i některé neznámé fotky AR či pěkné screenshoty z Johna Gissinga.

Chcete vidět "nefalšovanou" Alanovu šatnu či pracovnu prof. Snapea? Potom se určitě podívejte na stránku Kathy´s Miniatures a nebudete litovat! Eowyn, díky;-)
  


 • 28.11.2004

Neoficiální fanklub Alana Rickmana má k dnešnímu dni rovných 200 členů!

108 screenshotů plukovníka Brandona z Rozumu a citu.

Nová povídka od Ginny s názvem Na první pohled. Díky:-) 
Přidala jsem dva nové dvojníky AR.

Ještě dodatečné informace o vzniku postavy knižního Severuse Snapea. Díky Yavanno

Upravila jsem strukturu stránek k jednotlivým HP filmům na Snapewebu i v Tvorbě. Hlavní změna spočívá v rozdělení fotek Severuse (Snapeweb) a Alana (Tvorba:-)

 
Dobrá zpráva pro soutěžící ve Zlatých ručičkách! Mariana věnovala do soutěže dva úžasné kalendáře vlastní výroby na rok 2005 o formátu A4, v černobílém provedení s pokaždé jinou fotkou na nový měsíc. Náhled naleznete na stránce soutěže.
Mnohokrát děkuji!
A ještě jedna důležitá zpráva, která se soutěže týká. Jelikož většinou soutěží stále jedni a ti samí lidé, tak jsem se rozhodla, že to trošku "zkomplikuji" a to tak, že v každé kategorii musí být minimálně tři různí soutěžící aby mohly být vyhlášeny výsledky! Takže prosím i vás ostatní, zkuste něco vyrobit a připojte se do soutěže. Díky:-)

Mariana přidala ještě dvě fotomontáže, pár wallpaperů, ale hlavně několik screenshotů z HP3. Díky

Ve svých poznámkách jsem vyštárala tento krátký rozhovor s AR během premiéry HP 3 pro msnbc.com:
reportér: "Dostáváte hodně dopisů od dětí?"
AR: "Myslím, že ano."
reportér: "Je to překvapující mít takhle mladé fanoušky? Víte, mluvíme o sedmi-osmiletých dětech."
AR: "V tomto ohledu jsem zoufalý." (zakření se)
   


 • 27.11.2004

Nové fotky Alana:
- společně s Rimou na premiéře filmu "Layer Cake" (bohužel jen malé náhledy)
- na charitativní večeři na podporu léčby dyslexie konané v hotelu The Dorchester na Londýnské Park Lane
  (foto je z časopisu Hello z nedávné doby)
 Zdroj: The Unofficial AR FP
 
Aukce Alanova deníku byla dnes v 17 hodin ukončena a vydražený byl za 820 liber. Díky Eowyn:-)

Lucyla mi dnes napsala, že se na Slovensku se dějí věci:-o U příležitosti uvedení HP1 na Markíze totiž časopis Eurotelevízia otiskl velkou Snapeovu fotku! Díky .... a závidím:-)
 


 • 25.11.2004

Důležité upozornění pro členy NFAR, kterým jsou zasílány zprávy o aktualizacích na Oskara! Dnes jsem se dozvěděla, že od 22.11.2004 tento operátor začal požadovat náhodný kód ke každé zprávě a proto již není možné bezplatně zasílat tyto smsky z hromadného zasílání zpráv na www.sms.cz:-( Včerejší zprávy došly jen z toho důvodu, že jsem měla díky připojení přes modem z domova nějaké našetřené kredity, jenže dnes už jsou vyčerpány:-(( Vzhledem k velkému počtu členů není možné kód zadávat ručně a proto budou zprávy formou SMS zasílány pouze majitelům Eurotelu. Děkuji za pochopení.

      
Čtyři "kouzelné" večery, které bude uvádět Alan a Victoria Wood v Jerwood Vanbrugh Theatre, Londýn, byly přesunuty na březen 2005. Letos se neuskutečnily, protože byl problém s prodejem lístků - cena byla příliš vysoká.
Zdroj: The Unofficial AR FP + Eowyn

Alan se měl objevit v reklamním spotu na propagaci Olympijských her 2012 v Londýně (viz. info níže). Dnes jsem koukala na těchto stránkách na 6 reklamních spotů ke kampani, ale ani na jednom jsem Alana nenašla:-o Zato jsem na klipu Sport at Heart našla "Hansova bratra" Jeremy Ironse či Alanovu spoluherečku z Lásky nebeské Martine McCutcheon. Kdybyste tam přeci jen AR našli, dejte mi prosím vědět:-)

Hned deset nových wallpaperů od Mariany. Díky
 


 • 24.11.2004

5.12. bude na HBO HP2 od 13:10.

Na GettyImages jsou nové fotky AR z 21. listopadu (z premiéry filmu "Churchill, The Hollywood Years" v novém hotelu Soho, Londýn). Společně s Alanem tam byl i spoluherec z Robina Hooda: Krále zbojníků Christian Slater:-) Klikněte na http://editorial.gettyimages.com a do vyhledávání zadejte "Alan Rickman". Alan je stále fešák;-) /Thank you, Caroline/ Malé fotečky jsou i na www.wireimage.com.

Eowyn přinesla doplnění fotek zde a zde. Díky

Portrét plukovníka Brandona zaslala Míša. Díky
Čtyři nové wallpapery od Eowyn a tři od Mariany. Díky
Silence zaslala svůj druhý příspěvek do Zlatých ručiček. Díky:-)
Překlad velice zajímavého rozhovoru z roku 1999 zaslala Eowyn. Díky moc!

   
POZOR - VENKU NAPADL PRVNÍ SNÍH A TAK VYHLAŠUJI DRUHÉ KOLO SNĚHOSNAPEA. Vaše vyfocené sněhuláky s Alanovou podobou můžete zasílat na můj e-mail. Předem vám děkuji a přeji kvalitní sníh:-)

HP 3 na VHS a DVD u nás konečně vyšlo!
- v Carrefouru mají HP3 na DVD za 769,- Za info děkuji Marianě
- v internetovém obchodě DVDLife.cz stojí DVD 719,- a VHS 429,- (bez poštovného a balného)
- stejné ceny jako v DVDLife.cz jsou i na DVDexpress.cz, kde 719,- zaplatí registrovaní členové a 799,- neregistrovaní
- Warnerbros prodává DVD za 749,- a VHS za 389,-
- Bontonland má DVD za 791,- (a to prý ještě po slevě 10%;-) a VHS za 413,-.

Recenze DVD Harry Potter a vězeň z Azkabanu, která vyjde v nejbližším čísle časopisu Premiere (není v ní sice zmínka o AR, ale určitě si ji se zájmem přečtete:-) Díky, Ginny

Dvoudiskové vydání třetího dílu Harryho Pottera je stejně jako jeho předchůdci určené hlavně malým dětem. Bohužel.
FILM: Pro Harryho nezačíná třetí rok v Bradavicích právě nejlíp. Poté, co nafoukne tetičku Marge a uteče od Dursleyových, dozví se, že z vězení v Azkabanu utekl Sirius Black, muž, který zradil jeho rodiče a podle všeho chce zabít i jeho. Ačkoli se třetí film zatím nejvíc liší od knižní předlohy, v konečném zúčtování je to spíš výhoda. Nový režisér Alfonso Cuarón (Mexická jízda) totiž namísto zdlouhavého vyprávění vnesl do filmu spád a emoce, které předchozím dílům chyběly. Jeho hrdinové jsou také mnohem přirozenější a realističtější. Toho režisér nedosáhl zdaleka jen tím, že je oblékl do civilních šatů, ale hlavně díky tomu, že si dobře uvědomil, že z malých dětí vyrostli třináctiletí teenageři, a podle toho by se měli i chovat.

DISK: Animované menu druhého disku ve stylu Pobertova plánku má nejen českou podporu, ale i českého vypravěče. Jeho předčítání všech bonusů dokazuje, že jakkoli filmoví hrdinové dospívají, bonusové materiály zůstávají bohužel stále určeny hlavně dětem. Ty jistě ocení virtuální prohlídku učebny profesora Lupina či Medového ráje v Prasinkách a zřejmě si užijí i spoustu legrace při chytání Ronovy Prašivky v jedné ze tří interaktivních her. Harryho vrstevníci a starší fanoušci ale budou spíš zklamáni. Disku citelně chybí především režisérův komentář, přitom Alfonso Cuarón v krátkém rozhovoru s J. K. Rowlingovou zajímavými historkami jen srší a jeden druhého skvěle do¬plňují. K lepším bonusům patří ukázka práce trenérů zvířat (věděli jste, že se dá vycvičit i netopýr?) a svižné, i když krátké rozhovory s hlavními představiteli. Moderátorovi více či méně úspěšně fušuje do řemesla scvrklá hlava Ernie („Tak jak jste získali roli, kontaktovali vás lovci hlav?“ – „Ne, ti dostali jen tebe“). Nejzajímavějším bonusem se tak stává krátký pohled na vznik vskutku děsivých Mozkomorů a hipogryfa Klofana. Ten není překvapivě vyroben jen pomocí počítačové animace, ale aby měli herci na co reagovat, vznikl také jakýsi prototyp hipogryfího robota s pěti tisíci motůrky a ručně přišitým peřím.
Lada Hesová

Britský herec David Thewlis se v roli profesora Lupina proměňoval ve vlkodlaka.

Užíval jste si tu proměnu?
Velká legrace to nebyla, protože to bylo dost nepohodlné. Dali mi čočky, přes které jsem téměř nic neviděl, a denní světlo mě pak bodalo do očí.

Jak dlouho trvalo líčení?
Celých šest hodin! Ale naštěstí šlo jen o jeden den. Díky bohu! Slyšel jsem, že když Jim Carrey točil Grinche, maskovali ho dva měsíce denně osm hodin. Podle mě to muselo trvat ještě mnohem déle, protože mu dělali i celé tělo, zatímco mně jen obličej. Ale vizážisti byli fajn a poslouchali jsme při tom dobrou muziku.

Co jste věděl o Harrym Potterovi, než jste v něm získal roli?
Četl jsem kousek prvního dílu, protože jsem měl původně hrát profesora Quirella, a viděl jsem první dva filmy.

Režisér Alfonso Cuarón byl na place nováčkem stejně jako vy. Jak vám připadal?
Alfonso je velmi pohodový člověk. Každý, kdo se objevil na place, měl dojem, že se zrovna na něj Alfonso už celý den těšil. Navíc všemu kolem natáčení výborně rozumí, v každém okamžiku ví naprosto přesně, co dělá. A tahle jistota je cítit ze všech jeho dosavadních filmů.

U tak velké produkce je asi těžké udržet během natáčení příjemnou atmosféru…
Když jsem přijel do Skotska, štáb tam už několik týdnů byl. Bylo strašné počasí, pořád lilo. Alfonso stál na kopci v nepromokavém plášti, z fousů mu kapala voda, ale rozplýval se nadšením, že bude skvělé světlo. To myslím natáčení dokonale vystihuje.
 


 • 18.11.2004

4. prosince bude Markíza vysílat Harryho Pottera a Kámen mudrců!!! Za info děkuji Lucyle

V Tescu mají VHS Lásky nebeské (pouze s českým dabingem) za 200,-.  Info zaslala VeLuSka

Další série fotek k Rickmanconu II. od Páji a Lucky D. Colton. Díky moc:-)
Nové wallpapery a fotomontáže od Mariany a Eowyn zde. Díky moc
4 nové příspěvky do soutěže Zlaté ručičky od Radky. Díky moc:-)

Podle informací ze stánky SPAA.ORG by měl být Snow Cake dokončen do dubna 2005.

Návštěvníci stránky British Theatre Guide zvolili za nejlepšího herce nad 50 let Alana Rickmana! Tato anketa byla vytvořena jako odezva na Empire magazine awards (kde Alan obsadil 19. pozici).
 
 

   Niekoľkí herci z filmov Harry Potter vypomáhajú s ďalšou Charitou – tentokrát je to “Veľká knižná aukcia”. Zisk z nej pôjde do UK zdravotnej charity LEPRA na pomoc boja proti lepre a AIDS. Alan poskytol denník – podľa jeho slov jeho najobľúbenejšia kniha – kniha s prázdnymi stránkami, na vytvorenie vlastných príbehov. Knihu si môžete prezrieť tu (nebo zde a zde:-)
Poprípade ak máte dosť peňazí (aktuálna ponuka je 500 libier) môžete sa aukcie aj sami zúčastniť.
Aukcia končí 27.11.04 o 16:00
Ďalší herci, ktorých knihy môžete nájsť v aukcii: Dan Radcliffe, Robbie Coltrane, Zoe Wanamaker, Emma Thompson.

Ikonky pro váš PC na stránkách LiveJournalu zde.
Za výše uvedené info děkuji Eowyn

Dvě krátké, humorné povídky v Knihovně. Láska nebeská, chybějící scéna od Griseldy La Fay (překlad Ginny) a Komnata nejvyšší potřeby (sehraná na Rickmanconu II.) od Ginny:-) Díky moc
 


 • 12.11.2004

20.11. bude na JOJ Dogma od 23:20 hodin!

Alan pózující pro anglický Vogue 12/2004!!! (foto zde)

Přepis článku u fotky: "Prišla sobota, celebrity už nemali takú dobrú náladu. Photoshooting sa premiestnil do Chiswick Town Hall; a na poschodí v Zelenej izbe boli vejáre len málo účinné proti panujúcej horúčave. Je poludnie, Sophie Dahl je tu už od 7:30 a až teraz prišla na rad, aby bola vyfotená. "Ani by mi to nevadilo, ale len včera neskoro večer som priletela z New Yorku, takže by som privítala, keby som si mohla oddýchnuť," slušne sa posťažovala. Alan Rickman je poriadne prechladnutý a nemá najlepšiu náladu. Jeho kostýmom nieje práve nadšený a hrozý, že odíde domov. "Bolo mi povedané, že budem mať oblek," povedal stroho. "A teraz mi tu hovoria, že mám byť v pyžame." Humor sa mu ale vrátil, akonáhle mu bola hlavná myšlienka shootingu vysvetlená. Preobliekol sa do svojej róby - "kým si môžem založiť svoje slnečné okuliare a nijaké šľapky" - a zapózoval s modelkou Fanni Bostrum, ktorá sa sladko usmievala v obrovskom kostýme mačky."

Alan bude pravdepodobne účinkovať v thrilleri "Parfém", ktorý je zatiaľ podľa nemeckej stránky - vo fáze spracovania scenára. Režírovať by ho mal Tom Tykwer (ktorý režíroval okrem iného aj film Lola Rennt). Zahrať by si v ňom mal okrem Alana aj Dustin Hoffman. Obsah filmu: Dej sa točí okolo muža, ktorý bol narodený v Paríži v 18. storočí a ktorý má perfektne vyvinutý čuch. Pri hľadaní ultimatívneho parfému sa však stane vrahom. Podľa tejto ďalšej nemeckej stránky - však Alan ani Dustin nebudú hrať hlavnú úlohu. Tá pripadne pravdepodobne Benovi Whishawovi.

  
Alan bude účinkovať v reklamnej kampani na promovanie Londýnskej ponuky hostovať v roku 2012 Olympijské hry. Spot, v ktorom budú okrem iných účinkovať aj: Hugh Grant, Helen Mirren a David Beckham bude premietaný vo všetkých anglických kinách. Viac info na Sundaymirror.co.uk.

Za výše uvedené informace děkuji Eowyn!

Alan přislíbil účast na oslavách dvoustého výročí od narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Celé akce by se měli zúčastnit mezinárodní celebrity, hudební hvězdy, atleti a dánská královská rodina. Karneval bude trvat čtyři dny a bude se konat na jaře roku 2005.
Zdroj: Utusan Malaysia Online

Starší zpráva (z července 2004): V jednom časopise se ptali tisíce žen na to, koho tajně milují ze známých osobností. Byla z toho sestavena dvacítka nejčastěji udávaných jmen a Alan se objevil na 16. místě! Ale před ním jsou i "taková" jména jako Bill Clinton, Prince nebo George Bush:-o
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Alan byl "kdysi" hostem televizní talk show Night after Nitht, kterou uváděl Allan Havey. Fotku Alana najdete zde.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Aktualizace Tvorby a Diáře.
Naprosto úžasná fotka mladého Alana na obalu DVD Barchesterské kroniky

Fancentrum

Povídka od Miriam nazvaná Šanca. Mnohokrát děkuji!
Radka zaslala hned čtyři příspěvky do soutěže Zlaté ručičky. Díky moc:-)
Ketrin rozšířila rubriku Alan v obrazech - Kresby velmi pěkným portrétem Severuse. Díky
Nové wallpapery: 2 od Lady Eowyn a 1 od Mariany v rubrice Alan v obrazech - Wallpapery. Díky
Mariana přidala ještě jednu fotomontáž (když se blíží ty Vánoce:-)) Díky
 


 • 06.11.2004

Alan se šel pobavit na koncert Rufuse Wainwrighta. Z dalších známých osobností tam byl i zpěvák skupiny Pet Shop Boys Neil Tennant:-*. Celý článek je na této stránce.

Alan bude jedným z účinkujúcich na treťom výročnom Vianočnom koncerte "Hviezdy svietia pre autizmus" (Stars Shine for Autism), ktorý sa uskutoční 13. decembra. Toto každoročné podujatie slúži na zozbieranie peňazí pre Národnú autistickú spoločnosť (The National Autistic Society). Podrobnosti nájdete na této stránce a nebo tady.
Za výše uvedené informace děkuji Eowyn
 

 
V Bontonladnu na Můstku mají kalendář s Harry Potterem a vězněm z Azkabanu na rok 2005. Jeden měsíc "zdobí" výjevy ze Snapeovy hodiny o vlkodlacích. Cena je 299,-. Také tam mají plakáty k filmu (fotografie i kresby), ale bohužel bez Severuse:-(

A ještě něco, v Domě hraček na Národní třídě (v suterénu) mají mj. pěkné kotlíky a čarodějnické klobouky:-)

Dva překlady starších rozhovorů s Alanem: Anděl s růžky od Zitty a
Hollywoodská dálnice od Světlany. Díky moc!

Nová povídka od Severie a Evelyn s názvem Lektvary po francouzsku. Díky:-)
Mortticie dodala dalších pět pěkných fotomontáží:-) Díky moc
 


 • 31.10.2004

10.11. bude od 22:00 hodin na stanici Praha uvedeno Dogma.

Kalendáře na listopad a prosinec 2004.
 
Poslední dvě kapitoly povídky Stipendium od Laury.

Novinky o AR od Eowyn + dva wallpapery. Mnohokrát děkuji;-)

Alan menovany 19tym "naj" hercom! AR obsadil 19te miesto v Empire Magazine Awards o "najlepsieho zijuceho herca nad 50rokov"! Cely clanok je na UK News a Movies.msn.com.

 
Novy Alankov projekt
Liverpoolska filmarka potvrdila, ze Alan ma velky zaujem zahrat si v jej kratkom filme zo serie o taxikaroch. Viac informacii na stranke: IC Liverpool.

Nove info o aktualnych projektoch AR
Manchester United Ruined My Life: bude tam hrat aj Jason Isaacs. Dalsie najnovsie info o filme zde.
Acts of Charity - najnovsi clanok zde.

The Actors (komedia) – film, ktory vysiel v 2003 a hra v nom aj Alan. Info o tomto filme zde.

A ještě jeden dodatek k informacím, které se objevily v podrobném horoskopu AR. Eowyn tam zmiňuje, že má Alan ploché nohy a následně hovoří i o zranění ve filmu Jidášův polibek. Tak jak to tedy je?

O tych Alankovych plochych nohach som citala na dost vela zahranicnych strankach v info o nom a aj na chate mi to raz potvrdili - takze to bude asi pravda. A v zaberu z blizka v Blow Dry (s tym bleskom na nohe) tak tam to celkom dobre vidno. ;-)

Za to s tou nohou v Judas Kiss - ano, ono to bolo zranenie z Die Hard, ale viem, ze pri natacani Judas Kiss sa mu to zhorsilo (neviem, ci zas spadol, alebo co sa presne stalo) a prave preto dali do scenara tu autonehodu - pretoze nevedel poriadne chodit v skutocnosti, tak aby mohol krivat aj vo filme.

A teď přicházejí na řadu další prázdninové aktualizační "resty" :
- recenze HP 3 od Woman_of_Snape. Díky
- básně ve Sbírce č. 11 od Tofiam, Woman_of Snape a Terky. Díky!

25. ledna 2005 by měla v zahraničí vyjít následující DVD (Caroline, thank you!):
- The Barchester Chronicles,
- Somethig the Lord Made (nejsou plánovány žádné bonusy na DVD:-(

Mariana poslala další zajímavou fotomontáž Alana a přidala se i Mortticia. Díky:-)
 


 • 28.10.2004

Dnešní "odlehčená" aktualizace obsahuje:

Rozsáhlý horoskop šitý Alanovi "na míru" od Eowyn a nejen to:-) Mrkněte sem. Díky moc!

Dvě nové fotomontáže od Mariany a jedna od W_53 + osm wallpaperů. Díky:-)

Foto-love-story od Lucky D. Colton, při které budete jen tiše závidět:-o Díky;-)

A na závěr jedna dobrá zpráva! Náš Neoficiální fanklub AR má již 182 členů!!!!

 


 • 27.10.2004

První slibované reportáže z Rickmanconu II. od Ginny, Rickmanky, Daniely a ode mě včetně fotek od Mariany. Díky moc:-)

Nové fotky ve Fotogalerii, v Barchesterské kronice,
kapitánu Swingovi, Rasputinovi a větší formát fotky z prem. HP3 v Londýně v Diáři.

Nový vzhled rubriky Naše akce, podrubrika Ankety a hlasování byla rozšířena i o ankety internetové a byla vytvořena samostatná stránka pro plánované klubové tričko!
Dvě nové fotomontáže zde. Díky Páje a Marianě:-)

    
Podle přílohy Týdeníku Televize č. 44 "Bonus DVD a VIDEO" by měl HP4 vyjít 24. listopadu 2004. DVD by mělo být opět na dvoudisku a mělo by obsahovat: exkluzivní záběry, které jste nemohli vidět nikdy předtím; Vytváření vize: Rozhovor s autorkou J. K. Rowlingovou a filmovými tvůrci; Tři skvělé výzvy! Vyzkoušejte svou paměť při hře Kouzla, která vám mohla uniknout. Staňte se Křivonožkovým pomocníkem v Chyťte Prašivku anebo se zúčastněte Neočekávaného dobrodružství ve společnosti Sira Cadogana.; Užijte si virtuální proholídku Medového ráje a Lupinovy učeby; Johnny Vaughan a scvrklé hlavy vedou bouřlivý rozhovor s herci; seznámíte se s cvičiteli zvířat v Péči o magická stvoření a mnohem více.
VHS bude již tradičně s českým dabingem a na DVD bude český dabing a české titulky. Díky Mariano!

 


 • 25.10.2004

Další dvě kapitoly z povídky Stipendium od Laury.

Aktualizace údajů v Diáři AR a nové fotky k Hamletovi a Dohola.

Anketa "Kdo umře v dalším díle HP" zaslala Bludimíra Snapeová. Díky
 

 
Zpětně vypsané novinky z Diskuze

   
Unforgivable Blackness; Autor: Eowyn; překlad Alis 5.10.2004
Jak se zdá, Alan se objeví v novém filmu, nazvaném Unforgivable Blackness: The Rise and Fall of Jack Johnson. Je to dokumentární film o známém černošském boxerovi na přelomu století. AR by se měl ve filmu objevit jednou nebo dvakrát.
Další informace na IMDb.

Autor: w53 5.10.2004
Vypište jméno herce: http://c6.org/toogle/ 

Autor: Eowyn 4.10.2004
Oi! A na tento film som skoro zabudla! Volá sa Acts of Charity a má to byť čierna komédia. Zatiaľ je isté, že v nej bude hrať Alan, že ju bude režírovať Alex Winter a scenár napísal Chips Hardy. Film rozpráva príbeh mladého člena výkonnej rady obchodnej spoločnosti (ak som "corporate executive" správne preložila), ktorého poslali na humanitárnu misiu do Africkej džungle. Alan bude hrať úlohu ex-zvieracieho ("ex-pat" hmm "pat" je zvieratko nie?) britského žurnalistu. Info na stránkach: http://www.thezreview.co.uk/comingsoon/a/actsofcharity.htm
http://www.up4u.net/cms/go.php?pagename=Movie.ActsOfCharity
Ale najviac sa asi o filme dozviete na tejto stránke: http://www.alexwinterfansite.com/ACTS%20OF%20CHARITY.htm

Odkazy na informace o filmu Snow Cake - film v ktorom by mal hrať Alan Rickman a Sigourney Weaver (info na základe rozhovoru so SW: http://filmforce.ign.com/avp/articles/535/535117p1.html úplne posledný odsek).
A ďalšia stránka: http://www.bbc.co.uk/films/directorsdiary/marc_evans_1.shtml
Natáčať by sa malo začať niekedy teraz v Novembri.
Film by tom mal byť romantický, SW bude hrať hlavnú ženskú úlohu - autististku a Alan si zahrá hlavnú mužskú postavu.

 


 • 18.10.2004

Předávání cen Emmy bude v repríze:
- na HBO v neděli 24.10. od 13:55 do 17:00 hodin. Mariano, díky:-)
- na HBO 2 ve čtvrtek 21.10. od 16:10 a v sobotu 30.10. v 14:30.

Redaktorům ze stránek the Leaky Cauldron se během premiéry HP 3 v New Yorku podařilo udělat krátké rozhovory s několika herci z HP a mezi nimi byl i Alan.
Zde je Alanova odpověď na otázku: "Jaký je váš další projekt?"

 
AR: "No, měl bych pracovat na čtyřce Harryho Pottera a doufám, že bych se mohl objevit ve dvou zajímavých filmech. První se jmenuje "For Our Sons" a druhý "Snow Cake". Jedná se o skvělý scénář o muži, který se seznámí s ženou (Sigourney Weaver) jež trpí autismem."
Pozn.: Snow Cake (Sněhový dort) je romantická komedie. Thank you, Caroline!

Další dva dvojníci AR a to herci Kai Wiesinger a Gerard Butler. Díky, Hatko!
6 nových wallpaperů od Páji v rubrice Alan v obrazech. Díky:-)
Nový inzerát v rubrice Sháním.
Odkaz na podrobnější informace o dabérovi Snapea, panu Procházkovi, od Vosje. Díky:-)
 

A na závěr jedno "uvedení věci na pravou míru": jistě si všichni vzpomínáte na onu fotku Alana s "Rimou Hortonovou" ve Vlastě č. 3/2004. Moje přesvědčení, že se jedná o jinou ženu bylo potvrzeno důkazem, který zaslala Jarka. Jedná se o herečku Belindu Langovou (foto). Jinak fotka Alana s Belindou je na stránkách www.rexfeatures.com - do vyhledávače zadejte její jméno a jsou tam dokonce 2x :-). Jarko, díky!
     


 • 17.10.2004

Druhý ročník RICKMANCONu dnes, po více jak 15-ti hodinách nabitého programu, skončil:-o Musím říct, že se mi vůbec, ale vůbec zpět mezi "mudly" nechtělo a klidně bych tam ještě zůstala:-)))

Ráda bych ještě jednou poděkovat všem jeho účastníkům za naprosto perfektní atmosféru! Můj obrovský dík potom patří všem "aktivním" aktérům, řidičům záchranných autobusů a majitelům penzionu, kde se akce konala. Reportáž včetně obrazové dokumentace se pokusím uveřejnit již v příští aktualizaci:-)
 
Nový příspěvek do soutěže Zlaté ručičky. Mariano, díky moc:-)

První dvě kapitoly povídky na pokračování od Laury s názvem Stipendium. Lauro, mnohokrát děkuji!

Aktualizace fotogalerie: Revolutionary Witness: The Preacher,
Private Lives a Fotogalerie.

 
Zpracovaný program předávání cen Emmy 2004.

Již dlouho plánovaná a nyní konečně realizovaná rubrika Zahraniční tisk, ve které budu mapovat co o AR vyšlo v zahraničí. Zařadila jsem hned prrvní příspěvky vč. nejnovějších obrázků AR při nákupech s podtitulkem "Lord of the Aisles" čili "Pán uliček v supermarketech":-)).

Další doplnění starších údajů do
Diáře AR.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu by měl na VHS a DVD vyjít v ČR 25. listopadu 2004.
Zdroj: www.harrypotter.cz

   


 • 11.10.2004

Nové povídky: Kruh od Moriany a Pes 3 od Ginny. Oběma autorkám mnohokrát děkuji!
Navíc byl vypracován nový úvod k oběma sekcím povídek, tj. do i nad 10 stran textu. Jedná se o jakési "povinné" čtení pro všechny budoucí zájemce o uveřejnění svých děl na těchto stránkách.

Nové soutěžní příspěvky do Zlatých ručiček, které se nahromadily během prázdnin. Díky všem soutěžícím! Zároveň jsem se rozhodla, že zasílání soutěžních příspěvků bude prodlouženo do konce letošního roku, tj. do 31.12.2004. Je tomu proto, protože nebyly vyčerpány všechny kategorie a i přes kvalitu nebyla splněna mnou očekávaná kvantita:-o Doufám, že alespoň kategorie "poživatin" dostane během příprav na Vánoce slušnou dávku příspěvků:-) Děkuji za pochopení!

 
Vítězná hláška k obrázku č. 14. je od Radky. Blahopřejeme! A do 30.11.2004 můžete hlasovat o hlášky k obrázkům 15. a 16.

Snapeovský přívěšek na klíče spatřen v jednom papírnictví v Kolíně! Můžete se na něj podívat ve zbrusu nové rubrice Inzerce: Ostatní obchody, která je určena pro tipy na prodávané předměty souvisejících s AR.

Důležitá informace k chatu v Rickmanclubu ON-LINE - jak jsem již psala do diskuze i později na chatu, navrhuji pravidelné schůzky každý den od 21 h. Zároveň upozorňuji na možnost společného domluvení schůzky či oznámení o možnosti rozhovoru prostřednictvím oznamovacích mailů přímo z výše uvedeného on-line klubu!

To je zatím vše a já "odcházím" pracovat na dalších novinách:-) Vzhledem k probíhajícím přípravám na Rickmancon II. (řádné přihlašování končí ve středu 13.10.04!) a bolavému zubu jsem se rozhodla nejet do školy a zůstat tento týden doma:-) Měla bych mít tak dost času k naplnění těchto stránek novými informacemi a obrázky:-)) A abych nezapomněla, včera jsem dala na můj osobní web pár fotek z USA, takže kdo máte zájem můžete se mrknout na Alis Design:-)
 


 • 03.10.2004

Tak už je to tady! Jsem doma a se mnou i první "řádná" aktualizace. Jelikož se ještě tak trochu rozkoukávám a dávám dokupy a k tomu řeším nástup do 2. ročníku VŠ bude tato aktualizace menších rozměrů než bych si přála. Musím ale říct, že jste mi všichni moc a moc chyběli stejně jako ty moje noční šichty při tvorbě stránek a hledání nových informací o Alánkovi:-) Právě teď poslouchám soundtrack k Lásce nebeské a předtím už jsem stihla Dohola?, Galaxy Quest, Film o filmu: HP3 a klip In Demand + další "chuťovky", které si teď řádně vychutnávám:-* Tak to by bylo na úvod a níže již nejdůležitější novinky. Mnohokrát děkuji všem přispěvatelům do diskuze, kteří pomáhali informovat ostatní fanoušky o dění kolem AR:-)

Doplnění informací a fotek v Alanově Diáři (informace k předávání cen Emmy budou ještě rozšířeny).
Doplnění jmen nových členů Neoficiálního Fanklubu Alana Rickmana (mapka bude aktualizována co nejdříve), kterých je k dnešnímu dni úctyhodných 170!!!

4.10. HBO, HP 1, 15:25 (opak. 7.10. od 12:05; derniéra 10.10. od 17:30)
4.10. HBO 2, HP 2, 17:55  (opak. 9.10. od 8:00 a 18:20)

Byla zrušena inzertní kniha v Inzerci, která měla během mé nepřítomnosti sloužit jako možnost podávání inzerátů tématicky zaměřených na AR. Bohužel, ani jeden z 20 inzerátů se toho nedržel:-(

Výběr z Diskuze:
 
V novém Bravu je reklama na film "Princ a já" a dodatek, že "při zakoupení 2 lístků na tento film v multikině obdržíte zdarma dvd" (a u toho je obrázek dvdčka Dohola)!!!  Díky za info Lucce D. Colton

Harry Potter a kámen mudrců bude o Velikonocích na Nově!  Díky za info Lucce D. Colton

Večer s Alanom
Ak máte voľno v jednu noc medzi 7.-10. Novembrom, prečo nestráviť čarovný večer s Alanom v Divadle Jerwooda Vanbrugha, v Londýne, a nepomôcť tak nazbierať peniaze pre Kráľovskú akadémiu dramatických umení (RADA)? Intímna večera nasledovaná hviezdnym kabaretom pod vedením Alana môže byť vaša IBA za £1000. Viac informácií na http://www.rada.org/grad05/notes043.html.
No znie to zaujímavo, ale pokiaľ nevyhrám, tak sa tam asi nestretneme. 
Za toto velmi inspirativní info děkuji Eowyn. Pozn. Alis: Kdyby to Alánek řekl dříve, kvůli jednomu večeru s ním bych se v té Emerice klidně strhala jen abych získala potřebné chechtáky:-(

 
Cihličky pro Alana na stránkách www.topdogcity.com/alanrickman1.htm. Děkuji Silence za info a prosím všechny o přiložení ruky k dílu!

Kladné i záporné kritiky na herce na těchto stránkách. Díky za info Kristi

V časopisu TopDívka (týden 25.9.) je fotka Snapea a něco málo textu. Mnohokrát děkuji Markétě, která si na popáté svůj článek vydobyla! Jen tak dál:-))

Vosje na webu ZonaDVD objevila tohle:

Nenápadně se před pár dny v obchodech objevila britská komedie Dohola! (Blow Dry, 2001) Paddyho Breathnache se skvělými Alanem Rickmanem a Billem Nighym v titulních "kadeřnických" rolích. Disk, původně vyrobený pro jednu ze sítí multiplexů (rozdával se coby "příloha k lístku" zdarma), prodávají HCE za výprodejovou cenu 300 Kč.  Za info mnohokrát děkuji
 


 • 10.09.2004

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: OD 11.9. DO 30.9. NEBUDU MÍT PŘÍSTUP NA NET !!!
Proto bych chtěla požádat všechny, kteří najdou nějakou aktuální informaci o AR (např. AR v tisku, TV apod.) aby ji napsali přímo do diskuze (odkaz v pravém horním rohu na strance Novinek). Na všechny zaslané e-maily se pokusím odpovědět co nejdříve po mém návratu domu. Dekuji za pochopeni:-)

 
PREDBEZNE PRIHLASKY NA RICKMANCON

I v době mé nepřítomnosti na netu můžete začít posílat předběžné přihlášky na Rickmancon, který se koná o víkendu 16-17.10. (vyzvednuti členů v sobotu ráno a odvoz v neděli kolem poledne či odpoledne) v horském penzionu v Krkonoších. E-mail je rickmancon@centrum.cz. Přihláška by mela obsahovat jméno (nick), zájem či nezájem o stravování a zda přijedete na jeden či na oba dny. Jedna se zatím o předběžnou přihlášku, která poslouží Jindřišce (paní která penzion vede) k tomu aby si udělala přehled kolik lidi přijede a jaké služby budou vyžadovat. Přibližně do 5.10. potom bude nutné rezervaci potvrdit a to již bude závazné. Jinak pokud budete mít ohledne ubytování a stravování dotazy, tak do přihlašovacího e-mailu má Jindřiška přístup, takže stačí napsat do "Věci" heslo "DOTAZ NA PENZION".
 


 • 29.08.2004

19.9. HBO, Do hola!, 16:30 (opak. 20.9. od 7:45; 25.9. od 14:05)
Za info mnohokrat dekuji Grizzlli
 

 


 • 25.08.2004

Ahojky, doba mého návratu do ČR se nezadržitelně blíží (huraaaaa:-)) a tak tu mam několik důležitých informací.

1. Pomalu už se můžete začít těšit na nove povídky. Diky moc všem autorům a pracovitým redaktorkám Knihovny, Ginny a Snowie:-). Jelikož domů přilétám místo 4.10. již 30.9. stihnu snad již něco přečíst o víkendu (2. a 3.10.) a teoreticky bych potom mohla první "kousky" uveřejním na netu. Takže všechny nedočkavé čtenáře prosím ještě o cca měsíční strpení:-)) Věřím, že nebudete litovat:-o

2. Také se blíží čas našeho druhého setkání tzv. Rickmanconu. Rickmancon II má samostatnou stránku (viz. logo na strance Novinky) a obsahuje zatím předběžné informace. Je na nich také uvedena anketa s terminy kdy by se akce mela konat. Zatím v ni hlasovalo jen 11 lidi - což je trochu málo:-o a v současné době vede sobota 16.10.. Jelikož možná čekáte na bližší informace ohledně místa konání a ubytování, tak na teto strance jsou podrobnosti k penzionu v Krkonoších.
Žádný jiný návrh mi zatím nepřišel (a ani z ČZU na Suchdole se mi neozvali) a tak bych Krkonoše prozatím prohlásila za konečnou variantu. Samozřejmě, mi ještě stále můžete psát vaše tipy:-)

Co se týče programu. Zatím se ozvala jen jedna dobrovolnice na čtení povídek (diky moc:-) a tak bych chtěla znovu poprosit všechny hudebně, herecky, výtvarně či jinak nadané členy fanklubu AR aby mi v případě zájmu o aktivní účast napsali majlíka. Předem dekuji:-)

V prvním Rickmanconu nezapomenutelně zabodovala desková hra od Snape1 "O kotlík profesora Snapea". Protože Snape1 náš fanklub před necelým půl rokem opustila, je tu otázka: "Máme právo hrát tuto skvělou hru (v původním provedení či pozměněnou) na Rickmanconu II?". Byla bych moc ráda kdybyste svůj názor vyjádřili v diskuzi na Rickmanconovské stránce, stejně tak jako další nápady či postřehy k akci. Diky:-)

27.8. JOJ, Robin Hood: Král zbojníků, 21:05
29.8. TV2, Robin Hood: Král zbojníků, 20:00
2.9. HBO, HP2, 17:20
2.9. Praha, Film o filmu: HP3, 18:50 (opak. 3.9. 11:10)
24.9. PRO 7, Robin Hood: Král zbojníků, 20:15
 


 • 14.08.2004

V TV Tip seriálu č. 16/04 je na str. 20 a 21 článek s titulem: Muž mnoha tváří Alan Rickman!!!! Navíc na str. 36 je fotka AR ze Smrtonosné pasti.
Za info mnohokrát dekuji Bludimíře Snapeové!

Alan začíná natáčet HP4 příští měsíc! Více na harrypotter.cz.
Za info mnohokrát dekuji Jarce

5.9. ORF1, Robin Hood: Král zbojníků, 15:40 (opak. 6.9. v 8:40)
 


 • 05.08.2004

V Bravu c. 16 je plakat Snapea a Draca!!!
Za info mnohokrát dekuji Bludimíře Snapeové a Páje

14.8. NOVA, Smrtonosná past, 21:45 (Za info dekuji Carolinee)
 


 • 22.07.2004

Alan je nominován na cenu Emmy za Something the Lord Made!!! Nominace jsou na těchto oficiálních stránkách. Vyhlášení výsledků bude 19.9., takže držme Alánkovi palečky (či pěstičky) aby mu to vyšlo:-)
Caroline, thank you very much. Diky Silence i Bludimíře Snapeové:-)

VYBER Z KNIHY NAVSTEV - Diky moc všem autorům!
Autor: Calwen 18.07.2004 11:53
Na stránkách nové Pevnosti 7/2004 je recenze Vězně z Azkabanu a dokonce i velmi lichotivá zmínka o Alanovi.
Alan Rickman opět ztvárnil dokonale nesympatického profesora Snapea, přičemž prostá věta "Otevřete si učebnice na straně 394" je hodna přinejmenším nominace na Oscara.
Naprosto souhlasím, ale nezdá se mi, že by profesor Snape byl zrovna nesympatický ;-)

 
Autor: Poang 11.07.2004 19:53

Kto videl PoA, nech sa zucastni na ankete MuggleNetu. Hodnotia sa tam vykony hercov (a sceny vo filme), no a tipnite si kto ma najlepsie percenta :-)))

Autor: Kristi 8.07.2004 20:22
Dneska jsem se koukala (12:20 a opakovalo se to v 18:20) na hudební kanál VH1, kde byl pořad TOP 20 nejlepších filmových písniček. A hádejte, kdo byl na prvním místě? Bryan Adams se svou písničkou "Everything I do (I do it for you) z Robina Hooda: Krále zbojníků. Dali tam na to klip, kde se asi třikrát objevil Alan. Musela jsem se na to dívat i při opakovačce.

14.8. PRO 7, Dogma od 22:40 (opak. 15.8. od 2:50)
23.7. HBO, Dohola, 11:00 (opak. 29.7. od 16:25)
31.7. ČT1, Film o filmu: HP3, 16:35-16:50
 


 • 10.07.2004

Fotky Severuse z HP 3 ve větším formátu naleznete na The Snitch. Cesta je: Galleries, The Prisoner of Azkaban, Promotional, Official Photo - Shoot for Magazine use 2.
Caroline, thank you very much.

Další nové obrázky z párty konané při premiéře HP 3 na www.rexfeatures.com a na www.isifa.com dvě fotky z premiéry divadelní hry "Dirty Blond" v klubu Century v Londýně (16.6.04; společně s herečkou Frances Barber).

Caroline, thank you very much.


17.7. Praha, Film o filmu: HP 3, 15:50 - 16:15
19.7. ČT 1, Film o filmu: Láska nebeská, 11:45 - 12:00
17.7. HBO 2, HP 2, 14:45

Je libo trička k HP 3? Mrknete na Hot Topic.com
Dobrá inspirace i na naše klubové tričko, což?:-)
  


 • 21.06.2004

Můj Bože, podívejte se na tuhle stránku co mi poslala Caroline /Thank you VERY MUCH/ Já toho Alana MILUJUUUUUUUUUUUUUUUU

3.7. HBO Dohola od 6:00 hodin a v 17:30 hodin
3.7. ČT 1 Galaxy Quest od 11:15 hodin
22.6. HP 2 od 6:00 hodin a 27.6. od 15:55 hodin
23.6. MTV Dokument o natáčení HP 3 od 20:00 hodin a 27.6. od 21:00 hodin
27.6. STV 1 Dokument o natáčení HP 3 od 18:00 hodin
4.7. HBO 2 HP 2 od 16:15 hodin
 


 • 14.06.2004

Určitě si pamatujete na scénu z Temného přístavu, kdy se mladík dívá na Davida a prohodí: "Pěkný ručičky" a následně dodá "Na hodinkách";-) Tak, mi tu budeme mít něco podobného, ale tentokrát se bude jednat o šikovné ruce fanoušků Alana Rickmana. Tímto zahajuji novou letní soutěž nazvanou "Zlaté ručičky" a mnohokrát děkuji Radce za námět, nápady i první příspěvky;-) Více naleznete zde;-)

Soutěž o DVD LA v Top dívce 6/04. Úkol: Napsat jména 2 herců z LA. Heslo: DVDmesice. Uzávěrka: 22.6.04. Díky za info !snapince!

V časopise Hvězdný víkend (č. 16/04; strana 53) je článek o HP s Alanem na skupinové fotce.
Terko, díky;-)


6.6. zaznamenala Lucyla na TA 3 reportáž z premiéry HP3 v Londýně. Alan tam dával autogramy a potom hovořil pod deštníkem s nějakou ženou. + V časopise PLUS 7 DNI byl 5-ti stránkový článek o HP3 + nějaké fotky (Snape je na jedné z nich). Díky, Lucyla;-)

Pár screenshotů z natáčení HP 3 aneb "vysmátý" Severus;-)

Moje recenze HP 3 + fotky ze společné návštěvy kina zde.

Ve Fotogalerii jsou 2 nové civilní fotky Alana, jedna nová je i u televizního pořadu Revolutionary Witness, filmu Quigley Down Under, divadelní hry
Private Lives, Troilus and Cressida a z premiéry HP3 v Londýně a NY.

Novou povídka Černý hřebec zaslala Severia a Evelyn. Díky moc!
Nová báseň od Moriany Bez názvu ve Sbírce č. 3. Díky!

 
Světlana zaslala níže uvedené příspěvky (díky;-):
HP3:
Poprvé se náš milovaný Severus objeví na scéně ve Velké síni, kde jen neochotně krátce zatleská na uvítanou Lupinovi. Větší prostor tam, má celkem 4x - ve všech scénách je samozřejmě naprosto dokonalý - jednou když zastupuje na hodině Lupina, pak když "varuje" Brumbála ve Velké síni, kde dočasně spí studenti, potom když v noci přistihne na chodbě HP (to je asi moje nejoblíbenější scéna) a pak kdy v Chroptící chýši přistihne Siriuse s Lupenem, Ronem, Harrym a Herminonou.

Jméno Alan: V knize "Po kom se jmenujeme?", kterou napsal Václav Rameš je na str. 302 uvedeno toto - Alan je jméno keltského původu a prvotní význam bylo asi "svornost".

V Irsku jsem si koupila pohlednici vyrobenou firmou Heraldry Names Manufactures Ltd., která je věnována jménu Alan. I zde je uvedeno, že jméno je keltského původu a znamenalo "handsome", což se dá přeložit jako krásný, mužný, ale také slušný, příjemný, šikovný nebo velkodušný. Toto jméno měli světci v Bretani i ve Walesu. Den světců tohoto jména se slaví dne 9. září. Pak jsou zde uvedeny příklady mužů, kteří nosí toto jméno, včetně umělců, ale je samozřejmě neomluvitelné, že tam náš Alan chybí. Ke jménu Alan je uvedena tato charakteristika: Alan je oddaný a rozhodný. Pokud něco má být vykonáno, pak je to právě Alan, který je ten pravý. Je to skromný typ, který se věnuje jen své práci. Je ze všech mužů nejspolehlivější a nejpilnější. Nikdy nesmí být podceňován, tento muž vždy dokončí to, co začal.

Myslím, že to na našeho Alana určitě platí stoprocentně. Pozn. Alis: naprosto souhlasím!!!!;-)

Rickmance se podařilo v Hradci Králové (v Carrefouru) sehnat DVD Zachránci moře za 299,- Díky;-)

3 nové návrhy na tričko s AR (pro návrh č. 4 se Severusem je potřeba nalézt fotku s co největším rozlišením a co největší). Nemám teď bohužel čas na prohledávání internetu, takže budu vděčná za vaši pomoc;-)

Během včerejška jsem objevila 205 hlasujících v anketě O nejvtipnější hlášku u obrázku č. 14 se zcela vyrovnaným skóre jednotlivých příspěvků. Takže jsem ji vynulovala a prosím všechny, kteří již jednou! hlasovali, aby tak díky tomuto vtipálkovi učinili ještě jednou. Děkuji za pochopení

Od konce minulého měsíce je v pravé horní části této stránky logo letošního Rickmanconu. Dnes jsem ještě na stránku přidala diskusi a anketu s hlasováním o termínu konání.
 


 • 10.06.2004

Dnes 10.6. bude na ČT 2 od 17:50 Kinobox, ve kterém by se měla zřejmě objevit recenze HP 3 (opak. 11.6. na ČT 2 od 0:20 a 5:50; a na ČT 1 od 17:00).

- 11.6. od 13:30 je na HBO HP 2 (opak. 21.6. od 16:55 hodin)
- 13.6. od 21:00 je na MTV Dokument o natáčení HP 3 (opak. 16.6. od 20h a 20.6. od 21h)
- 20.6. od 12:35 je na RTL Klubu Harry Potter - Kreslený film (nemám vůbec ponětí co to je?;-o)

Další fotky z premiéry HP 3 v Londýně na DanRadcliffe.com (PS: Na straně 1 si všimněte ženy v kostýmu Snapea - to nemá chybu!!!;-) a na českých!!! stránkách Fotobanka isifa.

Slibované kalendáře na červenec až říjen se nacházejí zde.

Rozhovor s AR - Svobodný duch přeložila Zitta. Díky moc!
 


 • 04.06.2004

Naprosto úžasné fotky z premiéry HP3 konané 30.5. v Londýně - viz. Diář AR

Avizovaný speciál o HP3 na stanici VIVA se nekonal (byly tam jen ukázky z několika filmů, i z HP3, typu Kinobox), ale po tomto pořadu byly zprávy ve kterých proběhla reportáž z londýnské premiéry. A věřte, nevěřte;-), součástí byl asi dvacetivteřinový rozhovor s Alánkem;-) Screenshoty i přibližný obsah rozhovoru je zde. Zároveň jsem přidala i screenshoty z rozhovoru, které pochází z videa zachycujícího premiéru v New Yorku (více informací pod výše uvedeným odkazem).

Životopis skutečného Mesmera přepsala z Nedělního světa (23.5.04) !snapinka! Díky!

Překlad dvou rozhovorů: z roku 1992 z Toronta a Alan, převratný herec rovněž od !snapinky!. Díky moc!

Inzerát od W53 v rubrice Inzerce.

Alane zaznamenala na hudební stanici VH1 klip skupiny Sugababes "Too Lost in You", který je prokládán záběry z Lásky nebeské včetně jedné scény s AR. Díky;-)

Na britských stránkách channel4.com jsou čtenářské nominace 50 nejlepších britských herců (Best British Actor), přeházené podle správců webu do konečného pořadí. Alan je uveden na šestém místě;-)

Silence zjistila, že rádio Evropa2 zahájilo soutěž, kde se hlasuje pro evropské herce a herečky do evropského parlamentu. A kandidátem je i Alan! Podrobnosti na této adrese. Díky;-)

 
Společná návštěva HP 3 v pražském kině

Dle výsledků vašeho hlasování ve výše uvedené anketě zcela přesvědčivě zvítězil termín 12.6. odpoledne. Jak se mi podařilo zjistit, tak Palace Cinemas hraje HP 3 v obou vytipovaných kinech (Slovanský dům a Nový Smíchov). Já osobně se přikláním k navštívení kina ve Slovanském domě, kde je možné shlédnout verzi v původním znění s titulky!!! Budeme tak mít jedinečnou šanci uslyšet profesora Snapea v "originálu" což je už samo o sobě zážitek;-)

Proto bych chtěla požádat všechny ty, kteří mají zájem jít dne 12.6. od 15:10 hodin na titulkovanou verzi HP 3 (upozorňuji, že film trvá 150 minut!) nechť mi do 6.6. napíší na můj e-mail pod heslem "KINO" kde uvedou počet osob a zda se jedná o dítě, studenta-zda se bude uplatňovat studentská sleva na nějaký doklad či se jedná o dospělého. V pondělí 7.6. telefonicky zarezervuji vstupenky (od poloviny sálu dozadu - dle typu kina tak, aby nás nebolelo za krkem;-)), uprostřed a pokud nás bude víc, tak asi do více řad abychom byli u sebe;-)

Na závěr tu mám jednu prosbu. Jelikož mě hned po představení čeká tříhodinová cesta autobusem domů (16.6. totiž odlétám do USA - viz. info níže), tak bych vás chtěla poprosit, pokud můžete a chtěli byste mi pomoci, připište do vašeho e-mailu "můžu jít ve 12:00 i v 15:10". Pokud vás bude většina, využila bych pro hromadnou návštěvu kina již 12 hodinu. Moc byste mi tím pomohli. Předem vám děkuji.

DOPLNĚNÍ z 5.6.: lístků je ještě dost a v Slovanský dům je jediný z PC kde hrají původní znění s titulky. Bohužel je cena pro dítě a studenta za 129,- a pro dospělého 179,-;-( Hromadná sleva by měla být (paní to ale nevěděla jistě), že při počtu nad 10 je 11 lístek zdarma. V sále je jinak 14 řad. Lístky je potřeba zaplatit min. 30 min. před začátkem promítání, takže bychom se sešli již v 11:00 respektive v 14:00 (přesný "vztyčný bod" včas sdělím). Peníze si s sebou vezměte pokud možno přesně, protože budu platit najednou a odpadnou mi tak problémy s vracením;-) A nezapomeňte na doklady pro možné uplatnění studentských slev.

DOPLNĚNÍ z 6.6.: pro ty, kteří o víkendu nemohou k počítači, jsem prodloužila možnost přihlášení až do 7.6. do 14 hodin;-) Takže nevažte se a přihlašte se;-)) PS: Už je nás 10 (8 pro 12 h a 2 spíše pro 15 h.).

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - od 16.6. do 4.10. se budu nacházet mimo ČR;-o

Proto bych Vás chtěla poprosit o trpělivost při aktualizacích těchto stránek, které zřejmě nebudou probíhat tak často jako dosud a nejspíše tak bude docházet prostřednictvím záložního webu ve kterém bude omezena grafika i obsah. Budu se však snažit zachovat zpravodajství o Alanovi (akce, filmy, tisk i TV), ale omezím takové součásti těchto stránek jako je Knihovna, Fotogalerie či Interview. Zároveň také nebudu moci hned odpovídat na vaši korespondenci či na vzkazy v diskuzi. Noví členové do fanklubu budou i nadále přijímáni, ale jejich jména se budou prozatím objevovat jen na záložním webu. Dočasně bude pozastaveno upravování věku či jiných údajů o stávajících členech. 

Abyste nepřišli o soutěž O nejvtipnější hlášku, tak nyní, zcela výjimečně, můžete hlasovat u obrázku č. 14 až do 4.10.2004! Zároveň byly uveřejněny soutěžní obrázky č. 15 a 16 ke kterým můžete (rovněž do 4.10.04) zasílat svoje tipy na vtipné hlášky.
 
Před odjezdem bych ještě měla stihnout uveřejnit kalendáře na měsíce 7. až 9. a přidat i odkaz na záložní web.

Děkuji za pochopení a doufám, že se v říjnu živá a zdravá vrátím a společně si užijeme Rickmancon;-)
 


 • 30.05.2004

Alan v TV

01. 06. od 18:30 hod. na hudební stanici VIVA Speciál o natáčení HP 3 (30 min.)
02. 06. od 20:00 hod. na hudební stanici MTV Speciál o natáčení HP 3 (opak. 6.6. 21h, 9.6. 20h
06. 06. od 16:30 hod. na PRO 7 Speciál o natáčení HP 3
03. 06. od 12:00 hod. na HBO HP 2
04. 06. od 23:55 hod. na Budapešti 1 Dogma
10. 06. od 01:05 hod. na TV 2 Neobvyklé dobrodružství
 
2 fotky ze Zavři mé oči a 1 ze Smrtonosné pasti.

14 wallpaperů od W53. Díky moc;-)

Báseň Na sklonku soumraku od Moriany a Podezřelý profesor od Rickmanky. Díky!

Screenshoty ze scény s Pobertovým plánkem (viz. minulé info) a obrázek Snapea z pozadí na oficiálních stránkách HP zde.

A na závěr konečné výsledky zimní soutěže Sněhosnape. Hlasování se zúčastnilo 16 lidí a vítězný Sněhosnape (č. 1 ode mě;-o) získal 10 hlasů. Chtěla bych všem, kteří mi poslali hlas, mnohokrát poděkovat;-) Zároveň mě trochu zklamalo, že tato soutěž neměla takový ohlas (jak "stavební" tak hlasovací) jaký jsem si představovala. Ale beru to jako začátek a doufám, že již v zimě 2004/2005 se dočkáme záplavy Sněhosnapeů;-)
   


 • 29.05.2004

Profesor Severus Snape

3 zcela nové a naprosto úchvatné pózy profesora lektvarů v pravé části-wow! 
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page (Webshots)
 
Velkoformátová fotka Snapea s Brumbálem zde (stejná /také poměrně velká/ je v časopisu Cinema 6/2004, ve kterém mimochodem HP3 dostal 100% hodnocení od kritiků!!!!!)
 
Kvalitní videosoubor scény, kdy Snape nachytá Pottera s Pobertovým plánkem (Quick Time; 3167 kB; 1,19 min). Záznam předešlé scény a navíc Snapeovy hodiny o vlkodlacích je na Yahoo! (není bohužel příliš kvalitní).

No, a nakonec jedna nepříznivá zpráva. Kontaktovala jsem distributora HP3, společnost Warnerbros, ohledně propagačních materiálů se Severusem (plakáty, pohlednice apod.) a níže je odpověď:

Dobrý den,
je nám velmi líto ale tyto předměty s AR jsou k sehnání pouze v USA.Naše společnost se nespecializuje na jednotlivé postavy filmu ale připravuje materiály s všeobecným artworkem.
Momentálně se připravují plakáty.

Zdraví
MS

Další fotka z premiéry HP3 na Yahoo a 2 fotky od fanouška na Fans of AR. Thank you Caroline!

Mája narazila na informace o římském císaři, který se jemnoval Septimus Severus. Více informací zde. Díky;-)

Caroline poslala fotku mrakodrapu Nakatomi z filmu Smrtonostná past vč. uvedení pravého jména - Fox Plaza. A navíc upozornila na videoklipy s AR na http://britbitsandclips.com/ (klikněte na Montages), kde především doporučuji Closet Land Tribute na hudbu Tiny Turner;-))  Thank you, Caroline!
 


 • 25.05.2004

Fotky z premiéry HP3 konané 23.5. v New Yorku:
- GettyImages 
- Rexfeatures 
- Wireimage 
- HPFZ
Díky W53!
- Keith Mayhew 
- Row M - POZOR - na straně 7 je tančící Alan na diskotéce!!!!!!!!;-)))
- Corbis
- London Features International Ltd a zde
- CBBC (šestý obrázek)
- Film Magic 
Zdroje z: The Unofficial AR Fan Page; Thank you Caroline

Konečně plakát k HP3 se Snapem! Díky Silence;-)
Zdroj: Carole Gagon Page 

Ve včerejších zprávách (24.5.) v půl osmé na Nově byla zmínka o HP3. Byly tam kraťoučké rozhovory s představiteli hlavních postav. A hlavně: ukázka z Vězně z Azkabanu. Zrovna si vybrali scénu, kdy Snape supluje hodinu Obrany proti černé magii. Prostě senzace... 
Díky Calwen a Mortticii;-)

Také v televizních novinách na slovenské Markíze byly ukázky z HP3 a také se Snapem;-) Lucyla, díky;-)

Myslím, že v této době by se měla vyhlásit Výzva médiím č. 3, protože je teď velká šance na úspěch;-) Jak se zdá, tak si média i tisk začal Alana všímat;-)

Nakonec bych chtěla jen připomenout, že do 30.5. můžete hlasovat v anketě Sněhosnape!

V rozhovoru s Rupertem Grintem (Ron) pro časopis The Sun je zmínka o Alanovi, cituji: Rupert také kreslí troufalé karikatury přátel a spoluherců. Řekl: "Kreslím karikatury. Nakreslil jsem Alana Rickmana (profesor Snape) s velkým nosem. Neměl jsem v plánu mu to ukázat, ale on se za mě přikradl a viděl to. Zeptal se, jestli si to může nechat, což byla úleva. Bylo to jako být přistižen mým učitelem. Bylo to děsivé."
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

 


 • 22.05.2004

Anketu o společné návštěvě HP3 jsem přesunula do pravé horní části "pod Mesmera". Otevře se v samostatném okně. Zároveň jsem vytvořila na úvodní stránku ikonku Alánka do adresního řádku. Snad se bude líbit;-)

Kalendář na měsíc červen (jak jinak) s profesorem Snapem;-)

 
V neděli 23.5. by se měl Alan objevit na premiéře HP3 v New Yorku! Od 14 hodin je tisková konference, od 15 hodin příjezdy herců a v 16 hodin začíná promítání;-) Místem konání je Radio City Music Hall, 1260 Avenue. Kromě AR budou přítomni Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Bonnie Wright, Matthew Lewis, Tom Felton, Robbie Coltrane a další. V pondělí 24.5. by se promítání mělo přesunout do Hollywoodu, přesněji do známého Mannova čínského divadla.
Zdroj: Business Wire; www.mugglenet.com

Alan by měl vystoupit v neděli 30.5. (od 7:55 do 7:58 a opak. 21:26 do 21:30 hodin) na stanici BBC Radio 4 s charitativní výzvou pro Link Community Development. Jedná se o charitu, která se snaží rozšířit vzdělávání v oblasti Sahary v Africe.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

A na závěr 1 nová civilní fotka Alana + fotka z Hamleta, Les Liaisons Dangerouses a The Tempest.
   


 • 21.05.2004

První termíny promítání HP3 v našich kinech na Tiscali.cz! Zároveň jsem do pravé části přidala anketu ohledně našeho společného "výletu" na tento film v Praze - určitě v multikinu Palace Cinemas (jako poděkování za poskytnutí plakátů k Lásce nebeské) a nejspíše na Andělu;-) Přesnější informace (cena vstupenek, sraz apod. budou sděleny dle hlasování v anketě). Pozn.: am - dopoledne, pm - odpoledne.

Na stránkách
http://www.em-watson.net/wandless/ je v rubrice Audio-Video ke stažení 31 sekundová televizní upoutávka na HP3 ve které je trošku více rozvedená scéna s vlkodlakem.

Na stránkách http://books.dreambook.com/suzannek/arguestbook.html si můžete stáhnout skvělé videogramy (aplikace) s dvěma dokumenty o natáčení HP3 (Alan je tam ve scéně s bubákem a v Chroptící chýši - doporučuji!!!) a určitě si prohlédněte dokument o natáčení filmu STLM, protože je tam Alan naprosto božský!

Alan na premiéře STLM v New Yorku a Los Angeles. Více v Diáři AR! Thank you very much Caroline!

29. 5. od 19:00 hodin bude na HBO HP 2! Za info děkuji Lucyle!

Alan v tisku
- v TV tip seriálu 10/2004; strana 38 a 39 obvyklá fotka Snape jak brání "trio". Díky Bludimíře
- v Super DÍVCE jsou články o představitelích hlavních rolí HP; 2 malé fotky Snapea (z ofic. wallpaperu a bránící "trio") + článek. Díky Mortticii, Mrs. Rickman a Maxii
- v BRAVU je 1 stránka o HP3 s malou fotečkou Snapea bránícího "trio" a textem "Profesor Snape (AR) se konečně (a překvapivě) vybarví" ;-)

Portrét Alánka od VeLuS + Mortticia. Díky;-) 

Alan na fotce se spisovatelkou Sherman MacDonaldovou v civilních fotkách.

Alan si možná zahraje ve filmu s Marlonem Brando, který se ve svých 80 letech vrací na filmové plátno! Film by se měl točit ve Skotsku a kromě AR a MB by se ve filmu měli objevit i Natasha Richardson a  Liam Neeson.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page; článek v Times Online

Povídka od Erybeth nazvaná Vzpomínky. Mnohokrát děkuji!

Na základě žádosti v knize návštěv jsem do rubriky Básně přidala diskusi k možnosti povídání o jednotlivých básních;-) Jenom bych chtěla poprosit jednotlivé přispívatele, aby vždy uvedli autora a název básně o které budou psát aby v tom nebyl guláš;-o

Mírně jsem změnila vzhled této úvodní stránky, Knihovny a Kalendáře jsem dala na samostatnou stránku.

A jedna milá zpráva na závěr! Náš NFAR má již 140 členů! ;-)

    


 • 16.05.2004

Na oficiálních stránkách spisovatelky J. K. Rowlingové se nacházejí 3 otázky na které je ochotna odpovědět! Je mezi nimi i tato: "Is Severus Snape Lily Potter's (long-lost) brother?" - "Je Severus Snape ztracený bratr Lily Potterové?" Pokud vás zajímá odpověď na tuto otázku, tak na stránkách www.jkrowling.com klikněte na F.A.Q. (kancelářské sponky) a dále vyberte podnabídku F.A.Q.. Potom už jen stačí kliknout na tuto otázku (zatím má jen 11%;-o). Díky Kristi za info;-)
    


 • 14.05.2004

Alan byl opět na dvou akcích. V Diáři AR naleznete podrobnosti včetně fotek.

Předběžné informace z ČT, které získala Taťána Orlovská o filmu Robin Hood: Král zbojníků byly potvrzeny! Film bude na ČT1 22.5. od 20:50 hodin!

Nové karty z HP3 se Snapem! Díky Silence za tip na The Leaky Couldron;-)

Dva nové překlady od !snapinky! ve kterých jsou odpovědi AR k filmu Láska nebeská. Díky!

9 audio souborů Severuse z HP1, HP2 i Metratrona z Dogmatu od Taťány Orlovské. Mnohokrát děkuji!

nnero zaslala následující důležitou informaci: Ve filmovém časopisu PREMIERE se rozbíhá anketa "50 hrdinů". Každý může napsat své tři nejoblíbenější filmové hrdiny s tím, že "favorit" bude na prvním místě a nějakým způsobem ho popíšete. Redakce pak ze všech tipů sestaví historický žebříček 50 nepopulárnějších filmových postav a bude uveden v 50. čísle časopisu. Psát můžete na adresu: PREMIERE, Na Zátorce 3, 160 00 Praha 6 nebo na e-mail all@premiere.cz. Další informace o akci jsou na www.premiere.cz. Uzávěrka soutěže je 15.6.2004!
PS nnero: Měla jsem namysli, že by nebylo špatné kdyby se umístil třeba náš záhadný profesor Severus Snape.
PS Alis: Zcela souhlasím a své tři oblíbence určitě zašlu. Doufám, že vy ostatní také, protože tohle je velká šance na výraznější prosazení Alánka u nás! ;-)

Alan sice ještě nezrušil STOPku na zasílání žádostí o autogram, ale přesto tu je od Bludimíry Snapeové jedena rada na vyřešení problému s britskými známkami. Díky moc!

Citace e-mailu z České pošty:

Dobrý den,

pro tento případ je určena tzv. "mezinárodní odpovědka" /coupon réponse international, international reply coupon, IRC/. Mezinárodní odpovědka se prodává na poštách v hodnotě 40,- Kč /1 ks/.
Vložíte ji do obálky a příjemce v zahraničí si ji vymění za známky v odpovídající hodnotě.
Za mezinárodní odpovědku /obdrženou od zahraničního partnera/, předloženou k výměně české poště Vám pošta vydá poštovní známky /nikoliv hotovost/ v hodnotě 12,- Kč.

S pozdravem
Česká pošta, s.p.
Informační pracoviště
Eva Šindlerová


A na závěr 10 nových civilních fotek Alana + fotka Mesmera.
   


 


 • 09.05.2004

Diář AR: Alan se 3. května po akci Special Q&A Session v National Film Theatre v Londýně setkal s fanoušky a rozdával autogramy!
 


 • 07.05.2004

V nové Cinemě se je soutěž o lístky na předpremiéru HP3, která se koná 7. - 9. 6.!
Stačí, napsat správnou odpověď na otázku - Profesor Snape vyučuje v Bradavicích:
a) obranu proti černé magii - b) lektvary - c) přeměňování. Snadné, co:-)

Posílá se to na mail: preview@burda.cz  do 20. května + doplníte, jestli chcete na film v Praze nebo Brně. U soutěže je naše známá fotka Snapea ochraňujícího Harryho a spol. 
Za velmi dobrou zprávu děkuji Silence;-)

Navíc chci upozornit, že v červnu se všem AR fanynkám doporučuje zvýšená pozornost na tisk (jak domácí tak i zahraniční), protože je velká šance, že by se s uvedením HP3 do kin mohl v nějakém tom časopise či novinách objevit Alánek;-)

 

Na stránkách Digicasey jsou náhledy na sběratelské kartičky HP3. Na straně 4 je Snapeova hodina o vlkodlacích, na straně 7 je Snape s Brumbálem a hned pod ní je kartička s úryvkem Snapeova rozhovoru s ředitelem a hlavně na straně 9 je Snape s Blackem!!!! Na straně 12 je pak známá fotka Snape chránící studenty před vlkodlakem.
  


 • 02.05.2004

Na stránkách http://www.hbo.com/films/stlm/video/ jsou fotky a kvalitní trailer k filmu Something the Lord Made. Thank you Caroline! Z traileru jsem hned vytvořila screenshoty a prohlédnout si je můžete zde.

Rozum a cit se bude 7.5. od 20:00 hodin promítat v kině Ponrepo - Bio Konvikt, Bartolomějská 11, 110 00, Praha 1 (tel. 224 233 281, 224 237 233; e-mail: film.historici@nfa.cz. Pozn. pro mimopražské: dole na Václavském náměstí se dáte doleva Národní třídou, zahnete doprava na ulici Na Perštýně a z ní doleva na Bartolomějskou viz. mapa. Díky za info Lucce D. Colton
Pozn.: I přesto, že ve čtvrtek odjíždím z Prahy domů, tak zůstanu, protože si plukovníka Brandona na velkém plátně nemůžu nechat ujít;-) Bylo by super, kdyby se nás tam sešlo víc (budu ráda, když se ozvete na e-mail a domluvíme se;-)

Na ORF 1 bude 24.5. od 22:20 Smrtonosná past. HP1 na HBO 2 (vysílací časy zde).

Taťána Orlovská napsala do České televize ohledně avizovaného a neuvedeného Galaxy Questu a níže je poměrně potěšující odpověď. Mnohokrát děkuji!

Dobrý den,
máme připraveny tři filmy s Alanem Rickmanem:
Robin Hood: Král zbojníků - repríza bude v sobotu 22. května 2004
Galaxy Quest - premiéra bude v sobotu dopoledne na ČT2 a sice 3. července 2004
Dohola? - tento filmy je zatím naplánován na některé úterý večer v září 2005

S pozdravem
Michael Málek
dramaturg

 


Rickmanka doplnila distributory k 10 filmům AR a navíc dala skvělý tip na videopůjčovnu TANA ve Dvoře Králové nad Labem, kde mají velký přehled VHS s Alanem vč. takových archivních kousků jako je Zavři mé oči, Lednový muž či Quigley u protinožců!!! A ještě tu je elegantní Severus Snape coby "J" z karetního balíčku vydaného k filmu HP1. Rickmanko, díky moc!

Silence zpracovala komentáře na Alanovu roli z bonusu, který je na DVD k Lásce nebeské. Díky!

Možná falešná zpráva, možná ne:
Dle stránek Comingsoon.net by si měl Alan zahrát britského ex-novináře v komedii Acts of Charity, kterou napsal Chips Hardy. Režisérem by měl být Alex Winter.

Fotomontáž tulícího se Alana k N. Kidmanové na fotce k filmu Moulin Rouge od Kristi. Díky;-)

Soutěž O nejvtipnější hlášku má svého vítěze! Stala se jím Rickmanka, která získala z počtu 52 hlasujících plných 33 hlasů. Blahopřejeme! Zároveň byl zveřejněn soutěžní obrázek kola 13.

POZOR: Od dnešního dne můžete hlasovat pro 7 soutěžních příspěvků a vybrat tak vítězného Sněhosnapea! Anketa bude ukončena v neděli 30.5.2004 ve 20:00 hodin!
 
Rozdělení rubriky Alan v obrazech na Wallpapery, Fotomontáže a Kresby a malby. Navíc přibyl do posledně jmenované podrubriky Alanův portrét od Rickmanky. Díky!


UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k neustálým problémům se zavirovanými zprávami na e-mailu alis@mybox.cz od dnešního dne platí nový e-mail alisdesign@centrum.cz. Děkuji za pochopení!
  


 • 25.04.2004

Diář AR obsahuje další zápis s fotkami;-) Alan byl 16. dubna v londýnské galerii The Serpentine na akci nazvané "Cy Twombly: Fifty Years of Works on Paper". Mezi dalšími hosty byla např. Laura Montagu.
Zdroj: Wireimage ; Thank you Caroline!

Jak již Radka uvedla v diskuzi, tak v dubnovém vydání dětského plátku Moje 1. noviny je přibalená sada nálepek HP3. Jedná se o fotky, které jsou běžně na internetu ke stažení. Snape je zde také, ale opět se bohužel jedná o snímek, kde brání "trojku" před vlkodlakem. Avšak dole na okraji je napsáno: Moje 1. noviny - série I. Takže se snad příští měsíc objeví série druhá a doufejme, že tam Severus bude víc a na nějaké neznámé samolepce;-) PS: Uvnitř dubnového čísla jsou další velké fotky z HP, ale už žádný Snape. Za podrobnosti děkuji Radce;-)

10 civilních fotek Alana + 2 fotky z Mesmera; 1 fotka O'Hary na motorce;-o; 2 snímky z divadelního představení
Antony and Cleopatra a z Private Lives; obal programu Les Liaisons Dangerouses, The Devil Is An Ass, Smiley's People; Spirit of Man: From Sleep and Shadow; We Know Where You Live a Victoria Wood with All the Trimmings. Navíc větší formát fotek z premiéry LA v Římě a Londýně zde.

Doplnění screenshotů z In Demand od Májeny.
Díky!

Inzerát od Kathariny a mírná úprava designu rubriky inzerce. Zároveň jsem přidala možnost psát inzeráty přímo do Inzertní knihy;-) Také bych chtěla poprosit všechny současné inzerenty, aby mi ozvali, jestli ještě chtějí stávající inzeráty ponechat, zaktualizovat nebo již odstranit. Díky!

Jelikož je na těchto stránkách docela hodně překladů, tak jsem vytvořila samostatnou rubriku Interview (je přístupná z hlavního menu všech hlavních stránek) a sdružují se v ní odkazy jak na překlady rozhovorů, tak i článků a recenzí.

Kalendář na měsíc květen zde.

Dalších 14 wallpaperů od W53! Díky moc!

Báseň o prof. Snapeovi od Moriany nazvaná Goldfreudovy verše. Díky!

A konečně poslední kapitoly (26 - 30) z rozsáhlé povídky Učitel obrany proti lásce od Ginny Díky moc!

Kdo by byl pro vás ten pravý muž z Harryho Pottera? Otestovat si to můžete zde;-) Díky, Silence!
Pozn. Alis: Sákriš, místo Severuse mi vyšel Lupin a Silence vyšel Sevik až na potřetí (první dva pokusy u ní vyhrál Black);-o


UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k neustálým problémům s e-mailovým účtem na Atlasu, byla změněna adresa pro zasílání vašich povídek a románů na Snowgin@centrum.cz. Děkujeme za pochopení!
  


 • 17.04.2004

35 screenshotů z bonusového materiálu z DVD Láska nebeská. Můj velký dík patří Lucce D. Colton!

Tři nové civilní fotky a jedna starší fotka (z premiéry Robina Hooda) byla nahrazena kvalitnějším snímkem.

Spousta fotek (a mezi nimi hodně neznámých) na stránkách Getty Images zde (do vyhledávacího políčka zadejte Alan Rickman). Thank you Caroline!
 
Překlady:
- rozhovor z roku 1995 Doutnající oheň od Mishy. Mnohokrát děkuji!
- druhá recenze premiéry Temného přístavu od Alanis. Díky!

Skvělé stránky na stahování audio a videosouborů s AR znovu obnovily provoz! Jedná se o před časem zrušený web Claudie, který se nyní pyšní příznačným názvem The AR Download Haven. Kromě jiného, bych vás chtěla upozornit na audio-soubory se skladbami Refuse to Dance, The Bell či The Preacher Sings z televizní inscenace Revolutionary Witness, ve kterém si Alan střihne úctyhodné pěvecké sólo!
PS: Skvělý je také Suzy's Corner, kde jsou velice zdařilé fotomontáže;-))

 
Přidán nový odkaz na maďarskou stránku
http://alanrickman.freeweb.hu/, která obsahuje množství video souborů ke stažení. Danke Detti für deinen e-mail;-)

Film o filmu: LA, který uvedla v pátek ČT, byl skvělý a Alanovi zde bylo věnováno hodně prostoru;-) A dobrou zprávou je, že bude dokument opakován 23.4. od 11:35 na ČT1 a navíc bude německá satelitní stanice KABEL1 v neděli 9.5. od 20:15 vysílat film
Quigley u protinožců!

V rubrice Média: Tisk jsou 2 skeny Metatrona z časopisu Cinema 2/2000 a malý náhled stránky věnované filmu Dohola? 6/2001 + citace zmínky o AR v uvedených recenzích.

Na rádiu KISS 98.cz probíhá soutěž POTTERMANIA, ve které můžete vyhrát VHS, DVD, knihy z HP. Pravidla se dozvíte zde.

FANCENTRUM
- dalších 5 kapitol (21 - 25) z Učitel obrany proti lásce od Ginny Díky!
- báseň The Second od !snapinky! ve Sbírce 10 Díky!
- 2 dvojníci AR od Lucyly a Silence Díky!
- nová anketa od Llewellyn zde Díky!
- předběžné informace k letošnímu druhému ročníku Rickmanconu a premiéře HP3
- POZOR: Zimní soutěž Sněhosnape končí 1. května 2004!!! Pokud máte ještě nějaký soutěžní příspěvek, zašlete mi jej do výše uvedeného termínu na můj e-mail. Předem děkuji! Již nyní připravuji další "tvořivou" soutěž, jejíž samostatná stránka bude co nejdříve uveřejněna;-)

A na závěr jedna smutná zpráva - avizovaný Galaxy Quest ČT v uvedeném termínu vysílat nebude;-( Těžko říct, jestli to spletli v časopisu Premiere, nebo jestli je to nenadálá změna v programu kvůli mistrovství v ledním hokeji;-((((
     


 • 09.04.2004

Nový záběr Snapea! Na www.harrypotter.cz se můžete podívat na Severuse ve společnosti Albuse Brumbála a spících studentů;-)

Další potěšující zprávy z televizního programu:
- Help! I'm a Fish na STV1 11.4. od 17:35 hodin;
-
Bob Roberts na TV2 19.4. od 00:30 hodin;
-
Dohola? na HBO 25.4. od 16:30 a 30.4.;
- Harry Potter a Kámen mudrců na HBO 17.4. od 10:20, 20.4. od 12:55 a 25.4. od 14:00 hodin.
Díky moc Allegře za výše uvedené informace o HIF, D a HP1;-)

Jedna civilní fotka Alana s herečkou Julianne Moore z roku 1997.

Uveřejněno dalších 5 kapitol (16 - 20) z Učitele obrany proti lásce od Ginny a zbrusu nová povídka od Jehúdit nazvaná Zkouška. Oběma autorkám mnohokrát děkuji!

 
Naše redakce z oddělení Knihovna došla k názoru, že je zbytečné členit povídky a romány, kromě délky, ještě zvlášť dle autorů. Proto již dnes přidané příspěvky nebudou do stávajících "stránek" autorů zařazeny a tyto budou brzy zcela odstraněny. Doufáme, že budete s tímto krokem souhlasit. Díky;-) Pozn. Alis: Moc mi to usnadní aktualizaci;-)
  


 • 04.04.2004

Galaxy Quest poprvé na ČT1!!!! v pátek 23. 4. od 10:00 hod.
(Hodnocení v PREMIERE 4 hvězdičky z 5!!:-) Za info děkuji: Trrinity
Za info děkuji: Trrinity, nnero, Jitce a Lucce D. Colton

Film o filmu: Láska nebeská konečně na ČT1 v pátek 16. 4. od 22:15

Krátce:
- 6 nových fotek ve Fotogalerii + snímek Marston na koni!!!; reverend Obadiah Slope, Harry z LA, P.L. O'Hara z ND a Valmont z Nebezpečných známostí.
-
z katalogu Knižního klubu se dá objednat Láska nebeská na VHS nebo DVD za 899,- Kč Díky, Maxie;-)
- Snape na známkách!
Více zde.
- AR v našich kinech v dubnu. Za info děkuji !snapince!
- informaci o recenzi filmu Dohola? v Cinemě 6/2001 na str. 86, zaslala Bludimíra Snapeová. Díky!

Alan v tisku:
- dubnová PREMIERE od str. 36 přináší info o HP3 (4 strany o filmu, fotky + fotka Snape na celou stanu jak brání trojici žáků); navíc je v časopisu recenze DVD LA a film obdržel 4 hvězdičky z 5!!
Za info děkuji !snapince!, Trrinity, Jitce a Verče;-)

- v březnovém čísle Moje 1. noviny je 7 plakátů k HP3 a mezi nimi je i fotka s AR coby prof. Snapea.
Za důležité info děkuji Jirkovi S.;-) a Radce, která se o tom zmínila v diskusi;-)
PS: Jelikož u nás tyto noviny nikde nemají, tak jsem kontaktovala redakci na těchto stránkách

- v časopisu Šťastný JIM z 29.3. je malinkatý obrázek Alana s textem "Snape je záhadná postava. Celý film váháme - slouží dobru nebo zlu? To u teroristy Grubera to je jasné - čistokrevný zlosyn! Odpornějšího si tu B. Willis ani nemohl přát!"  Za info a přepis článku děkuji Allegře a Trrinity za oznámení smskou;-))
 

FANCENTRUM
- 4 působivé wallpapery s Alanem od W53 zde  Díky!
- dalších 5 kapitol (11 - 15) z Učitel obrany proti lásce od Ginny. Díky!
- Sbírka básní 10: Šestý smysl od Rickmanky a Beznadějné hledání od Mrs. Rickman. Autorkám děkuji!
- 2 kultovní hlášky ze Smrtonosné pasti vybrala Taťána Orlovská. Díky!
- Soutěž o nejvtipnější hlášku - hlasovat v anketě můžete do pátku 30.4. do 20:00 hodin.

Jaro se nezadržitelně blíží a tak zimní soutěž SNĚHOSNAPE vrcholí! Máte poslední šanci (přesné datum ukončení včas oznámím) zaslat svůj příspěvek! Upozorňuji, že se hraje o sadu reklamních předmětů k filmu Láska nebeská, které tvoří obrovský plakát z tvrdého papíru /myslím, že se tomu říká "stojka" nebo "stand"/, dvojsrdce a plakát;-)

Zatím posledními soutěžícími jsou Trrinity a !snapinka!, které i přes tragické události stavby poslaly soutěžní příspěvek;-o Díky!
 


 • 28.03.2004

Další fotky z Alanova pobytu v Argentině v Diáři AR;-o

Tady jsou data Alanových akcí. Thank you Caroline!

* 25. a 31.05. Alanovo natáčení HP4
* 30.05. premiéra filmu Something the Lord Made
* 04.06. premiéra HP3 v USA

Velice "motivující" recenze nového vydání Robina Hooda na 2-DVD včetně překladu rozhovoru s Alanem právě z druhého disku;-o Světlano, díky moc!

Nový trailer k HP3 s dvěma novými scénami se Severusem!!! Stáhnout si je můžete z českých stránek Harryho Pottera zde nebo přehrát na oficiálních stránkách HP v sekci Video zde. Podrobné a detailní screenshoty Severuse jsou zde a zde.

Wallpaper s poněkud "smutným" Snapem na oficiálních stránkách HP ke stažení zde
 
Dva nové wallpapery s Alanem od Allegry ke stažení zde;-) Díky moc, obzvláště za zakomponování mého oblíbeného sexy snímku v červeném tričku;-*

Nové fotky Alana: Marston, Elyot, Rasputin a malý sken článku k novému filmu Manchester United Ruined My Life (na samostatné stránce); navíc obal kazety Zavři mé oči a Barchesterská konika.

Motivy se Severusem pro kreslení na sklo technikou widowcolor. Díky Calwen za skvělý tip!

Harriett Snape objevila jeden záběr pravého Eamona De Valery, který jasně ukazuje, že Alan byl na jeho ztvárnění vybrán správně;-)) Díky!

A nakonec jedna nemilá zpráva - Snape1 a Caniche ukončily spolupráci s těmito stránkami a vystoupily z našeho fanklubu. Více zde.

Dokončení napínavého příběhu Snape-ism od Pearllyho a dalších pět kapitol rozsáhlé povídky od Ginny Učitel obrany proti lásce. Oběma autorům mnohokrát děkuji!

   


 


 • 21.03.2004

1.4. bude na HBO od 11:15 Dohola? a 2.4. od 15:30 HP1. Díky za info Allegře!

Alan se v tomto týdnu nacházel v Argentině a zúčastnil se tamního filmového festivalu Mar del Plata, kde obdržel cenu a poskytl interview;-o Rozhovor v "původním znění" je na stránkách Clarin.com a můj překlad do češtiny je zde. A dnes byl Alan na svatbě Tary Moss a Marka Pennella v Austrálii;-o Více v Diáři.
Zdroj: The Rickmanista Review

Nové civilní fotky Alana zde

Alan Rickman, Derek Jacobi, Jason Isaacs, Janet McTeer a Henry Goodman budou dle Production Weekly hrát ve snímku Manchester United Ruined My Life. Jedná se o režijní debut Marka Brozela a bude to adaptace nejprodávanější novely Colina Shindlera o židovském chlapci z Manchesteru let padesátých a šedesátých, který vyrůstá ve stínu mocného fotbalového týmu Manchester United.
Natáčení by mělo začít v létě 2004.
Zdroj: The Rickmanista Review (Comingsoon.net, Empire Online)

Something the Lord Made se bude na zahraniční HBO vysílat 30. března od 20:00 hodin. Navíc si v podrobnostech o filmu na mých stránkách můžete přečíst zajímavý životopis skutečného Dr. Blalocka. Mnohokrát děkuji Tomášovi, který tento velmi obtížný text přeložil!

Alan je jedním z lidí stojících za projektem Stellar Network. Jedná se o organizaci, která sídlí v New Yorku a pořádá společenské akce pro členy filmového průmyslu. Mezi další významné osobnosti patří Jude Law či Anthony Minghella. Nyní se jedna ze společenských akcí bude konat i v Londýně.
Zdroj: British Council

Rozhovor z časopisu Elle z roku 1988 Umělec mnoha podob pro vás přeložila Rosselanor Locke. Díky moc!

20.3. byl v ESU na Nově klip Jump (For My Love). Jedná se o hudbu ze soundtracku k Lásce nebeské a v jednom záběru je i Alan! Za info děkuji Lucce D. Colton a Rasputinovi!

Kdy se u nás v kinech promítá Láska nebeská v měsíci březnu zaslala !snapinka! Díky!
(Pozn.: e-mail se souborem termínů se ztratil v černé díře internetu a proto je tu info až nyní;-o)

Recenzi k filmu Temný přístav z anglického originálu přeložila Zitta. Díky!
 

FANCENTRUM
Kalendář na měsíc duben
zde
Skvělé wallpapery s Alanem od W53 zde  Díky!
Skvělý herec Miroslav Donutil dvojníkem AR? Proč ne! Přesvědčit se o tom můžete zde. Díky Táňo!

Rubrika Povídky a básně se změnila na rubriku Knihovna. Od dnešního dne nebude obsahovat pouze povídky, básně, ale byly do ní včleněny i Nezaručeně zaručené zprávy (NZZ) a hlavně v ní vznikla samostatná podrubrika Povídky na pokračování, novely a romány!!! Došlo k tomu na základě mé iniciativy, protože delší povídky neodpovídaly novým pravidlům povídkové sekce. Naštěstí se nelehké role třídění došlých příběhů zhostila Ginny a Snowy Owl, kterým bych tímto chtěla mnohokrát poděkovat!

V Knihovně se kromě odkazů vedoucích na seznamy jednotlivých příspěvků nachází i odkaz na informace pro nové autory a kontakt na správce jednotlivých sekcí. Jelikož tyto změny kompletně "rozbouraly" strukturu odkazů na stránkách povídek i jejich seznamů a kompletní opravení si vyžádá hodně času (část jsem již opravila), tak vás prosím o pochopení, že ne všechny odkazy především na stránkách povídek nebudou ještě nějakou dobu funkční. Díky;-)

V nově vzniklé rubrice Povídky na pokračování, novely a romány je hned jedno nové dílo, které má v "plné velikosti" 30 kapitol!!! Jmenuje se Učitel obrany proti lásce a jeho autorkou je Ginny. Prvních pět kapitol včetně předmluvy si můžete přečíst zde. Ginny, mnohokrát děkuji!

Na žádost Snape1 byl vzhledem k její časové vytíženosti dočasně pozastaven projekt Povídky na pokračování.
Děkujeme za pochopení!

Zároveň byla na žádost Snape1 a Caniche vyčleněna jejich povídková tvorba od ostatních příspěvků do samostatné rubriky Zapomenutý kabinet.

Ještě tu mám jednu prosbu (díky Ginny za její připomenutí;-), kterou co nejdříve připíšu na jednotlivé stránky příspěvků: Když píšete komentáře do diskuse příslušnému autorovi, který má na stránkách více příspěvků, prosím, napište do věci název příslušné povídky ke které se vyjadřujete. Díky!

A nakonec tu je nová báseň o prof. Snapeovi od Sarah Alexandry Williams nazvaná Promiň, příteli. Díky!

Jo, abych nezapomněla, v sobotu jsem byla u nás v Trutnově nakupovat a hádejte co jsem tam zahlédla;-o Na placu, kde vždy stojí houpačky, kolotoče a podobné atrakce byl mj. i menší řetízkový kolotoč Harryho Pottera a byl tam nakreslený i Snape!!! Inu, jsou věci, které vám zvednou náladu;-)
   


 • 13.03.2004

Harry Potter a Kámen mudrců 14.3. od 13:00 hod. a 18.3. od 10:00 hod. na HBO 2
Galaxy Quest 17.3. od 20:15 na ORF1 (opak. 18.3. od 9:45) a 3.4. od 22:40 hod. na ARD
Lednový muž 4.4. od 0:15 hod. na ORF1

Na stránce http://www.hbo.com/films/upcoming.html je k vidění první foto Alana coby Dr. Alfreda Blalocka z filmu Something the Lord Made;-o Thank you Caroline!

Pro náš Neoficiální fanklub Alana Rickmana se mi podařilo získat plakáty k filmu Láska nebeská (viz. náhled)! 17 ks poskytlo multikino Palace Cinemas Hostivař a 5 ks je ze stejného multikina na Smíchově. Takže, kdo máte o filmový plakát zájem (je zdarma) tak se mi, prosím, ozvěte na můj e-mail alis@mybox.cz a domluvíme se na předání. Jedinou podmínkou je členství v našem fanklubu;-)

 
A aby toho nebylo málo, tak Hostivař poskytla obrovský plakát LA z tvrdého papíru (myslím, že se tomu říká "stojka" nebo "stand") a Smíchov zase krásné reklamní dvojsrdce. Tak si říkám, že by zrovna tohle (+ jeden plakát ze zmíněných 22 ks) mohla být cena pro vítěze v naší zimní soutěži Sněhosnape;-o Co vy nato?;-)
Tímto bych chtěla zmíněným multikinům mnohokrát poděkovat za ochotu poskytnout tyto materiály!

Fotky z Rickmanconu od !snapinky! Díky! + 6 nových civilních fotek Alana zde.

Jehúdit našla v MF Dnes ze dne 28. 2. 2004 článek týkající se Severuse Snapea a pár zajímavostí o HP a JK Rowling. Níže je přesná citace článku, fotka a vybrané texty. /Jehúdit, mnohokrát děkuji/

Severus Snape mezi dobrem a zlem

Chemie nikdy nebyla předmětem, ve kterém by humanitně zaměřená Joanne K. Rowlingová excelovala. A jízlivého, přísného a poněkud nespravedlivého profesora lektvarů Snapea prý vytvořila podle neoblíbeného, obávaného chemikáře.

Severus Snape, zachmuřený bledý muž s orlím nosem a mastnými dlouhými černými vlasy, si málokdy nechá ujít příležitost Harryho náležitě zkoupat. Ředitel zmijozelské koleje a kouzelnický učeň si do oka nepadli již od samého začátku. Ironický profesor se štiplavým jazykem je však jednou z nejzajímavějších postav dosavadní pentalogie. Nepřátelské chování a zjev ho řadí do kategorie záporných charakterů, na paži navíc nosí znamení zla, symbol, kterým Voldemort ocejchoval své služebníky. Jenže Severus Snape je také členem Fénixova řádu, v němž coby špeh proti Voldemortovi bojuje. Snapeova postava přináší v každém díle čtenářům překvapení a také nekonečný prostor k diskusím, zda se učitel vrátí k nositelům zla Smrtijedům, nebo definitivně zůstane na straně dobra. V každém případě ředitel Bradavic, moudrý Albus Brumbál, zatrpklému kantorovi důvěřuje, přestože Snape výrazně nadržuje Zmijozelským.

O čem rozhodně nelze pochybovat, jsou Snapeovy schopnosti: v případě lektvarů nemá konkurenci a pravděpodobně by byl i dobrým učitelem obrany proti černé magii. Jenže tato specializace, po níž až chorobně baží, mu stále uniká. Také to, zda Snape jednou vytouženého místa dosáhne, je často předmětem debat fanoušků. Snape rovněž vyniká v nitrobraně, velmi obtížné kouzelnické zdatnosti, které i přes vzájemnou averzi soukromě vyučuje Harryho.

Profesorova nechuť k nebelvírskému chytači se datuje do Snapeových studentských let. Harry totiž jako by z oka vypadl svému otci Jamesovi, Severovu úhlavnímu nepříteli ze školních lavic. A na Jamese Pottera má Snape jen ty nejhorší vzpomínky… Svět Harryho Pottera, dříve tak jednoduše a pohodlně rozdělený na dobro a zlo, se díl od dílu komplikuje.

Kateřina Kolářová

 

K článku byl přiložen tento obrázek s podtitulkem: Severus Snape nemá trojici hrdinů příliš v lásce, ale příležitostně jim pomáhá. (foto – Warner Bros)
 

Harry Potter

- Na český trh jde Harry Potter a Fénixův řád v nákladu 230 tisíc kusů. Ameriku loni v červnu ovládl 8 500 000 miliony výtisků. (v souvislosti s následujícím bodem zřejmě jde o chybu, ale ponechávám zde přesný přepis z novin – podle mě by tam mělo být buď 8 500 000 nebo 8,5 milionů – pozn. přepisovatele);

- V Česku se celkem prodalo všech čtyř dílů o Harrym Potterovi 878 000 výtisků, na celém světě pak přes 200 milionů;

- První kapitolu z pátého dílu přinesly pouliční časopisy prodávané bezdomovci v Německu, Rakousku, Švýcarsku a nakonec i na Slovensku, v Česku to spisovatelka Rowlingová nedovolila;

- První film o Harrym Potterovi – Harry Potter a Kámen mudrců - utržil celkem 986 600 000 dolarů, a stal se tak třetím nejúspěšnějším snímkem všech dob;

- Knihy o Harrym Potterovi vyšly ve více než 200 zemích, přeložen je do 60 jazyků, od staré řečtiny až po hindštinu. Celkem se ve světě prodalo více než 250 milionů výtisků;

- Ve Velké Británii má kniha Harry Potter a Fénixův řád 765 stran a váží jeden kilogram. (Rozměry 19,8 x 12,9 x 6,3 cm – v pořadí délka, šířka, výška. Obálka má béžovohnědou barvu a je na ní fénix s roztaženými křídly);

- Obálka českého vydání má, stejně jako v USA, modrou barvu. Kniha s pevnou vazbou má v Česku 800 stran a váží 786 gramů. (Rozměry 20 x 11,8 x 4,4 cm – v pořadí délka, šířka, výška. )

J. K. Rowlingová

- Joanne K. Rowlingová se narodila v Bristolu ve Velké Británii roku 1965.
- Studovala francouzštinu na univerzitě v Exeteru a rok žila v Paříži, pak se přestěhovala do Londýna.
- Harryho Pottera vymyslela při zdlouhavé cestě vlakem z Manchesteru do Londýna.
- Roku 1990 se přestěhovala do Portugalska, kde učila angličtinu a provdala se za novináře. Narodila se jí dcera Jessica. V té době už měla hotovou čtvrtinu z knihy Harry Potter a Kámen mudrců.
- Rozvedla se a s dcerou se přemístila do Edinburghu, kde rok přežívala jako svobodná matka. Část knihy napsala v kavárně, ve které se skrývala před zimou.
- Pracovala jako učitelka a získala grant od Scottish Arts Council, díky němuž mohla vydat svůj román.

(informace převzaty od agentury Reuters)

PS – co se týče překladu (nepřepsala jsem celý článek, který chválil výbornou práci překladatelů Pavla Medka a jeho bratra Vladimíra, ale jen část, které tak trochu souvisí se Severem Snapem – alespoň gramaticky)

Naopak mě na potterovských překladech už od začátku mrzí skloňování jmen s latinskou koncovkou –us. U novějších slov a výmyslů (Mundungus) se to snese, ale jména tak očividně latinská jako je Lucius  a Sirius, působí ve tvarech „s Luciusem“ a „pro Siriuse“ úděsně. Mimochodem, ve Hrátkách s čertem je pekelník jménem Lucius – a vzdělaná princezna mu říká správně „Lucie“, zatímco negramotná Káča „Luciusi“. Alespoň základy latiny by ve škole, jejíž zaklínadla jsou latinská (či se tak usilovně tváří), Harry pochytit mohl.

(ještě jedna poznámka na závěr – tohle byla snad jediná kritická poznámka, kterou jsem v článku našla, jinak je plný chvály)

Také mě se podařilo najít v tisku zajímavou zmínku o Snapeovi, tady je:
PRÁVO, 1.3.04; strana 15 - citace z článku "Harry Potter jako fanfarón ošlehaný všedností

... Pubertální hrdina tak na prahu patnáctých narozenin vystupuje nejen mnohem fanfarónštěji vůči autoritám, ale také mnohem váhavěji tváří v tvář prvním neúspěchům, milostným záchvěvům a náznakům, že v reálu svět není černobílý a že souboj bílé magie s černou se odehrává v šedé zóně, kdy je třeba nasadit intuici.

Netýká se to ani tak inkvizitorky Umbridgeové, jež opět dost schematicky přijíždí do Bradavic vymítit svobodného ducha, jako kantora Snapea, autorčiny nejplnokrevnější postavy, která má teď Harryho zdokonalit v umění nitroobrany. ...
Pozn. Alis: Wow, to přirovnání se mi líbí;-)))

Tímto bych také chtěla poděkovat Páje za její dopis, ve kterém mj. žádá redakci časopisu Cinema "o více Alana Rickmana".
Dopis je otištěn v březnovém čísle a při přepisu se jim dokonce podařilo i zkomolit Páje jméno;-/.

   


 • 29.02.2004

Calwen pro tyto stránky získala povolení použít fotky a screenshoty z galerií skvělých německých stránek www.alan-rickman-online.de. Můj první výběr pochází ze screenů k filmu The Search for John Gissing a prohlédnut si je můžete zde. Tímto bych chtěla Calwen ještě jednou mnohokrát poděkovat a vás ostatní navnadit na další galerie, které budou od dnešního dne přibývat;-)

FANCENTRUM
- Radka opět poslala další soutěžní snímek do soutěže Sněhosnape. Děkuji!
- stejně jako Kristi jsem si vybrala Alana z časopisu Vlasta pro kresbu, ale pouze obličej ;-)

Nové básně: V podzemí, které znám od Sarah Alexandry Williams; Chybíš mi! od Mrs. Rickman a Plačící stíny od Pavly T`Sal Červené ve Sbírce č. 9. Všem autorkám velice děkuji!

Soutěž O nejvtipnější hlášku má svého vítěze! Stala se jím Trrinity, která získala z počtu 64 hlasujících plných 28 hlasů. Blahopřejeme! Zároveň byl zveřejněn soutěžní obrázek kola 13.
 

Harry Potter a Fénixův řád
1. Jak to vypadalo v 00.01.hodin před obchodem v Kolíně, kde se Fénixův řád prodával, zdokladovala Radka na snímcích raz, dva, tři a čtyři:-)  Díky!
2. Také jste se dívali na potterovskou Noc s Andělem? Myslím, že to byl pořad vydařený a obzvláště mě potěšil výskyt Snapea v ukázce z "jedničky" a v traileru na "trojku". Tak trochu jsem čekala, že se o něm zmíní i v diskusi, ale bohužel;-( Také jsem s mým uboze pomalým telefonickým připojením bojovala o Nimbus, Moudrý klobouk a sadu HP knih, ale bohužel;-( Myslela jsem, že stačí napsat jen barva konečného políčka (ne všechny kroky) a dokonce jsem se viděla na displeji ve studiu!!! Byla jsem o 2 místa před výherkyní - či výhercem, ale pouze s tou mojí jednou barvou;((( Sákriš, proč já mám takovou smůlu;-O.... Ale co, je to jen hra a třeba to někdy příště vyjde;-)

Jo a když už jsem u toho Snapea, tak jsem zjistila, že ve Fancii to není prof. Snape, ale prof. Rogue což znamená "nafoukaný". No nevím jak vám, ale mě se tedy víc líbí příjmení Snape;-)))

Upozornění od Alis: V době od 4. až 9. března jsem mimo republiku (přesněji v Londýně shánět autogram Brenta Spinera;-o) a proto budu moci odpovědět na vaše e-maily či vzkazy v knize návštěv až po příjezdu. Děkuji za pochopení!
 


 • 27.02.2004

Láska nebeská vyšla na VHS a DVD v České republice! Bonusy na DVD: Komentář Richarda Curtise, Hugha Granta, Billyho Nighy a Thomase Sangstera (Alan tam nefiguruje, tak nevim;-(((; vynechané scény s komentářem režiséra; vynechané scény; hudební perly; hudební video: Christmas is All Around; vypravěči; trailer: Oxfam a trailer: Thunderbirds.

Navíc ve vybraných prodejních sítích získáte ke každému zakoupenému nosiči sladký dárek - na obrázku jsou čokoládové bonbóny Modré z nebe od Orionu;-)
Zdroj: DVD a VIDEO bonus 03/2004 přiložený do Týdeníku Televize č. 10

Film o filmu: Láska nebeská 12.3. od 22:10 na ČT1. Díky za info Mortticii!
Harry Potter a Kámen mudrců 2.3. od 21:00 hodin a 8.3. od 18:00 hodin na HBO 2.

Jak Kristi nakreslila Alánka dle fotky ve Vlastě se můžete podívat zde. Díky, Kristi!
 


 • 22.02.2004

28. února od 8 hodin večer začne v Domě knihy Astra na Václavském náměstí zábavný program, který bude předcházet zahájení prodeje pátého knižního dílu Harryho Pottera a Fénixova řádu v ČR! Moderátorem bude Standa Berkovec a bude možné vidět dvojníka Harryho Pottera, překladatele Pavla Medka, členy českého Fan klubu HP a režiséra audiovydání prvních dvou dílů Jana Jiráňe z Ypsilonky. V soutěži bude možné vyhrát i cenu zcela originální - kostým Harryho Pottera;-o

Půlnoční prodej se v neděli 29.2. uskuteční ve všech pětadvaceti městech, kde má knihkupec Jan Kanzelsberger své prodejny. A navíc se bude začátek prodeje, který je stanoven od 0.01 hodin vysílat na ČT v pořadu Noc s Andělem, který se bude mj. zabývat celým fenoménem HP!!!

Do 25.2. je možné v uvedeném knihkupectví zakoupit dárkové šeky, které cenu knihy HP5 zlevní o 10 %.
Zdroj: PRÁVO z 13.2.04
PS: Půjdete se na akci podívat? Co kdybychom se tam sešli?;-)

Několik zajímavých fotek z natáčení filmu Something the Lord Made na w e b l o g (zápis z data 12.22.2003) - PS: Autorka si v novějších příspěvcích stěžuje, že se na její fotky odkazují fandovské stránky AR a jak sama říká, zjistila, že Alana lidi milují opravdu hodně;-))) - inu, není se čemu divit, obzvláště, když u fotky The Whole Setup napíše, že zcela dole vpravo je zřejmě Alan, kterého jako naschvál kryje v záběru zábradlí!;-o Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

- 4 nové civilní fotky ve Fotogalerii + jeden kvalitnější obrázek Snapea z HP2
- pěkné fotky ze setkání s AR po představení Private Lives na těchto stránkách
- houslistka Deni Bonet ve velmi přátelském obětí s AR (i jinými celebritami) na svých stránkách

- dalšího dvojníka do soutěže zaslala Kristi Díky!

Který z uvedených mužů je nejvíce sexy pro rok 2004? Volit můžete zde;-)
Víte, že Alan byl na britských stránkách Tiscali zvolen jako Dream Valentine - Men č. 10 (Valentýn snů;-)
 

Nová povídka od Taťány Orlovské nazvaná Vendetta. Mnohokrát děkuji!

Od dnešního dne najdete v přehledu povídek dle data uveřejnění a ve "složkách" autorů, kteří mají uveřejněnu více jak jednu povídku, popisy děje včetně stručné žánrové charakteristiky. Doufám, že vám tato změna pomůže v lepší orientaci v povídkách. Chybějící popisky budou doplněny co nejdříve;-)
Tímto bych chtěla ještě jednou poprosit autory, kteří mi je ještě nezaslali, aby tak pokud možná co nejdříve učinili. Děkuji;-)

Kalendář na měsíc březen je ke stažení zde.

Na stránkách české filmové databáze je Alan Rickman na 14. místě v žebříčku nejnavštěvovanějších 100 herců a tvůrců za posledních 7 dní!!!!

Nová anketa od !snapinky!:
Jaké přídavné jméno Alana nejvíce vystihuje? Díky!

V sobotním Esu byl v novinkách klip od Sugarbabes - Too Lost In You na místě 6. a hlasovalo pro něj 335 lidí. Díky za info: !snapince! a Lucce D. Colton
  


 • 20.02.2004

5 přeložených rozhovorů s AR;-o Všem překladatelkám mnohokrát děkuji!
- Rozhovor pro Youth Culture TV  z roku 2003 od Mishy;
- Charlie Rose Interview z roku 2002 od Ithariel;
- UNREEL Interview z roku 2001 od Snowy a Ginny;
- Darebák z Robina Hooda v nebezpečí, že bude obsazován do záporných rolí z roku 1991 od Alis;
- "Neoplocujte mě..." říká Alan Rickman z jara roku 1986 od Rasputina ve spolupráci s Alis.
 

 


 • 18.02.2004

21. února Alan Rickman oslaví své 58. narozeniny! Happy Birthday, Alan!

V časopisu TV Tip Seriál č. 3 (vyšel 11.2.) je fotka Alana z LA + soutěž o 5 CD se soundtrackem k tomuto filmu. Za info a scan děkuji !snapince! a také děkuji Bohdaně, kterou tímto zdravím!

Tipy na AR weby: http://rickman-fan.com/ (díky Sidi) a http://www.piippa.com/alanrickman/index.html - krásné wallpapery a ikony! (díky W53;-)
   

Ve svojí soutěžní prezentaci HP Clubu jsem vytvořila speciální anketu, která mezi fanoušky sonduje spokojenost s nabídkou HP předmětů v obchodech. Uchýlila jsem se k tomu, protože při každé návštěvě obchodních domů, hypermarketů či běžných krámků hledám v oddělení "pro děti" něco se Snapem;-) Ještě nikdy se mi nepodařilo nic sehnat a to mě dost mrzí. Proč u takového fenoménu jako je HP zapomněli na zboží pro fanoušky? Proč není možné sehnat plakáty, pohledy, realistické figurky oblíbených hrdinů? Pokud se chcete k tomuto tématu také vyjádřit, prosím navštivte tuto anketní stránku. Kdo ví, třeba si toho všimne někdo, kdo může celou věc ovlivnit.... PS: Naděje umírá poslední!

A když už jsme u toho Harryho Pottera, tak tu je hned několik neuvěřitelně realistických sněho-příspěvků do naší soutěže SNĚHOSNAPE! A není to jen Severus, ale i ředitel Brumbál, Ron, Harry, Hermiona a dokonce i Křivonožka!;-O Tímto bych opět chtěla poděkovat všem zručným autorům - jmenovitě Radce, Ester, Kačence, Míšovi a Hance za tak nádherné exponáty!;-) A co vy ostatní? Zkuste se také trochu "poprat" se sněhem a podělte se s ostatními se svými dovednostmi;-)
  


 • 16.02.2004

V internetové petici na stránkách www.petitiononline.com se "bojuje" za realizaci filmu The Search for John Gissing. Podpořit dobrou věc můžete zde.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Tak si představte, že v neděli ráno (pozn. moje ráno je o víkendu tak okolo 9:30;-)) mi mamka říká, že byl můj miláček (Alánek) v nějaké písničce v televizi. Hned mě napadl klip k LA a tak jsem to brala s klidem. Jenže mamka dodala, že tam byl s nějakou ženskou, která vypadala jako "zmoklá". To jsem znejistěla, protože mi to nějak nepasovalo. No a nakonec jsme se dobraly k tomu, že se jednalo o klip skupiny Texas In Demand a pořad ve kterém byl odvysílán se jmenoval Malá ranní hudba a bylo to na ČT2 cca okolo 6:00.
 

Nové fotky: 1 z divadelní hry Antony a Cleopatra, Troilus and Cressida, Private Lives a The Hostage kde bylo Alanovi 20 let!, 1 z filmu Neobvyklé dobrodružství, Closet Land a Robin Hood.

Zajímavost: Víte, že SNAPe je plasmatický protein, podílející se na vylití mediátoru z Vezikulu v presynaptickém neuronu? Pokud jste tomu nerozuměli stejně jako já (doufám, že jsem to opsala správně), tak si z toho nic nedělejte a věřte Evče, že je to skutečně pravda;-))) PS: Ještě, že nestuduji medicínu;-D Evčo, díky!
 


 • 11.02.2004

Na "potterovských" stránkách MuggleNet jsem vpravo nahoře objevila anketu s následujícím textem:

Otázka: "Až JKR skončí 7 knihu, v čem byste chtěli aby pokračovala?"

 
1. Historie Bradavic
2. Školní dny Pobertů (James Potter, Lupin, Black a Pettigrew) - vedou anketu!!!;-(((
3. Snapeův osobní příběh - v současné době na 3. místě v počtu hlasujících;-/
4. Známost Jamese a Lily

Na stránkách LifeNetwork je 10 nejlepších filmových Love Stories. Na sedmém místě se umístil film Opravdově, šíleně, hluboce s Alanem Rickmanem a Juliet Stevensonovou v hlavních rolích!
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Trrinity přeložila z německých stránek bližší informace k filmu Mesmer. Díky!

Jason Isaacs (Lucius Malfoy) prozrazuje, jaké bylo natáčení s Alanem Rickmanem a Kennethem Branaghem. Za překlad mnohokrát děkuji Bece!

Den a noc - The Express (14.11.03); Zdroj: The Unofficial AR Fan
Vytváranie filmov o Harry Potterovi prišlo ako vítaná zmena pre inak seriózne zmýšľajúcich hercov. Jason Isaacs, ktorý hrá zloducha Luciusa Malfoya (Dracovho otca), sa nadchýna: „Rád robím Harry Pottera. Počas nakrúcania poslednej časti som to bol ja, Kenneth Branagh a Alan Rickman, všetci premávajúci sa v parochniach a plášťoch, snažiac sa  jeden druhého tromfnúť. Boli sme ako malé deti robiace neplechu. Povedal som: “Ak Alan bude mať pláštenku, tak ja chcem palicu.“ Trvali na tom, že v knihe Lucius palicu nemal, ale ja som sa zaťal, až kým mi ju nedali a teraz už Lucius paličku má."

„Obsadenie rolí je veľkou zbierkou úžasných britských hercov v neustálej bitke o to, kto dostane najextravagantnejšiu parochňu, paličku, pláštenku a falošnú bradu. Je to sen, ktorý sa stal skutočnosťou!
PS: palica - vycházková hůl

1 nová fotka z premiéry LA ve Francii a 2 snímky z Alanovy letošní účasti na Cable Press Tour.
 


 • 09.02.2004

V jedné pražské Hypernově je k dostání kniha HP5 ve slovenštině (831 stran, 38 kapitol) za 399,- Kč a Diář Harryho Pottera 2004 za 150,- Kč. Díky za tip !snapince!

Trrinity se v časopisu Premiere dočetla, že DVD Robin Hood: Král zbojníků vychází konečně v ČR (Film navíc získal hodnocení čtyři hvězdičky z pěti)!!!:-)  Díky za skvělé info!

Navíc se Trrinity podařilo doma najít dávno zapomenutou "knížečku" z TV Tip Seriálu (v jakém to bylo čísle již není možné zjistit) o HP1! Nacházejí se v ní veškeré informace o HP a tak je tam i pár obrázků Snapea a malý článek o Alanovi jakožto představiteli profesora lektvarů! ;-) Píše se v něm:


„Alan Rickman – profesor Snape: Charismatický Angličan si získal mezinárodní věhlas díky thrilleru Smrtonosná past, kde hrál protivníka Bruce Willise. Kromě toho v řadě titulů přesvědčil, že je všestranně nadanou hereckou osobností, která se po právu pyšní řadou prestižních ocenění, jako je britská cena BAFTA za vedlejší roli ve filmu Robin Hood: Král zbojníků, Zlatý globus a Emmy za roli ve filmu HBO Rasputin nebo nominace na cenu BAFTA za snímky Rozum a cit a Michael Collins. Rickman patří rovněž k renomovaným divadelním osobnostem, jako člen Královské shakespearovské společnosti zazářil v divadle ve West Endu a na Broadwayi ve hře Nebezpečné známosti, kde byl nominován na cenu Tony. Jako režisér se rovněž představil komorním filmovým dramatem Zimní host s Emmou Thompsonovou v hlavní roli.“
Jo, Trrinity, někdy se nám doma podaří najít skutečný poklad;-)) Mě se takhle podařilo mezi starými časopisy najít jednu Cinemu s rozsáhlým Alanovým portrétem;-)))

V rubrice Povídky a básně přibyly dva nové příspěvky! Originální zveršovaná přihláška do NFCAR od  Rickmanky nazvaná Mohu vstoupit? a smutná báseň Podzim od Pavly T`Sal Červené. Děkuji oběma autorkám!

Radka a spol.;-) opět nezahálejí a vyrobili hned dva nové "sněhové" příspěvky;-o Na Sněhohagrida a Sněhohermionu se můžete mrknout zde. Všem zúčastněným stavitelům děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů;-))

Jelikož byly mapy s bydlišti členů našeho fanklubu "rozbité" úpravami v nevhodném formátu;-o zpracovala jsem vše znovu a nyní již obsahují i města posledně přihlášených členů.
 


 • 07.02.2004

Láska nebeská je v ČR v 5. týdnu na 12. místě s 100.479 diváky.

Dogma opět v našich kinech! Tuto skvělou komedii s Alanem coby Metatronem můžete vidět dnes 7.2. od 18:30 hodin a zítra 8.2. rovněž od 18:30 hodin v pražském kině PRAHA ART na Václávském náměstí. Telefon: 224 009 444; e-mail kinopraha@email.cz. Děkuji Lucce D. Colton za info!

V Brně a Zlíně můžete 7. a 8. února vyrazit na Harryho Pottera a Tajemnou komnatu. V Brně se film promítá v kině LUCERNA, Žabovřesky od 18:30 hodin (tel. 549 247 070) a ve Zlíně v kině KVĚTEN - MALENOVICE od 16:30 hodin (tel. 577 103 284).
Zdroj: Tiscali.cz
 
Pět nových civilních fotek Alana zde.
 


 • 04.02.2004

14.2. bude na slovenské stanici JOJ uvedena komedie Galaxy Quest od 13:45 hodin.

 


 • 03.02.2004

Dnešním dnem začíná fungovat nová rubrika Audio & Video. Je určena pro vaši vlastní tvorbu: videoklipy s Alanem, sestřihy z jeho filmů, záznamy jeho hlasu, různé video nebo audio mixy apod. Velkost video souborů by se měla pohybovat do 5 MB a audio do 2 MB. Samozřejmě, že čím menší velikost tím lépe, protože ne všichni z nás mají rychlé připojení k internetu;-) První 2 příspěvky jsou již přítomny. Oba vyrobila a zaslala Lucka D. Colton (mnohokrát děkuji!). První z nich je mix písně Too Lost In You od Sugarbabes, který jste si před časem mohli stáhnout právě na stránce Lucky. Tím druhým je video-upoutávka (trailer) k filmu Mesmer. Věřím, že se vám budou oba příspěvky líbit;-) Podmínky pro zasílání souborů a další informace se nacházejí přímo v nové rubrice. Vstup do rubriky je možný rovněž přes Fancentrum.
PS: Jelikož limity na velikost souborů byly stanoveny až po zaslání prvních dvou, jsou uvedeny v původní velikosti, která je přesahuje. Děkuji za pochopení

Láska nebeská je v ČR v 4. týdnu na 10. místě s 98.664 diváky.
Emma Thompsonová se za svůj výkon v LA stala nejlepší herečkou při udělování britských Standard Film Awards!
Zdroj: www.harrypotter.cz

Aktualizované termíny světových premiér HP3 zde.

V sobotu 31.1. se mi na základě zprávy na stránkách The Unofficial AR Fan Page podařilo v Praze zakoupit zřejmě poslední výtisk pátečních britských novin The Independent, ve kterých je na straně 9 (nahoře) článek o RSC (Královská shakespearovská společnost) s fotkou Alana ze hry Antony a Cleopatra (1978). Jedná se v něm o znovuuvedení představení, ve kterých si kdysi zahráli dnes již světově známí herci, jako například hollywoodští herci Ralph Fiennes a Alan Rickman, i "nehollywoodští" jako například Julia Stevenskon (s AR hrála ve filmu TMD), Emily Watson a Matthew MacFadyen.

Z článku není zcela patrné, zda se tito jmenovaní herci v nově uvedených představeních také objeví, nebo jsou zmíněni jen jako příklad, že se možná i z nyní neznámých herců, kteří budou jejich úlohy hrát, jednou nestanou "hvězdy".
Zdroj: The Independent a oficiální stránka RSC
PS: Pokud máte někdo k tomuto tématu bližší informace, či jste v článku na stránkách RSC našli potvrzení Alanovy účasti na projektu, budu vám vděčná, když se mi ozvete na můj e-mail. Díky!

 
Nové fotky: 1 scan plukovníka Brandona z Rozumu a citu, obal DVD k filmu Jidášův polibek, 1 fotka ze hry  Antony a Cleopatra, 2 fotky z Private Lives, 1 Sinclair ze Zavři mé oči, 1 fotka Mesmera + 9 nových civilních fotek Alana.

Caroline mi poslala tip na skvělé screenshoty z filmu The Search For John Gissing. Nacházejí se na známé německé stránce www.alan-rickman-online.de v rubrice "Alan Rickman Special" - "Filme" + název filmu. Thank you Caroline!

Na stránkách www.harrypotter.cz (vpravo dole) můžete stále hlasovat v anketě: "Kdo by Vám svou účastí v chatu na harrypotter.cz udělal největší radost ? (Koho máme přes naše sponzory pozvat ?)".
PS: Vy, kteří jste již hlasovali jste jistě zaznamenali jednu velice lichotivou zprávu a to, že Alan je v anketě jediným "dospělým" hercem z HP!!! ;-)

Richard Geere byl ve filmu Chicago nahrazen Alanem Rickmanem! Tedy, alespoň co se filmového plakátu týče;-))) Kristi, díky!

Do 29.2. můžete hlasovat o nejvtipnější hlášku k obrázku číslo 12!
  


 • 25.01.2004

Láska nebeská je v ČR v 3. týdnu na 8. místě s 95.932 diváky.

Kalendář na měsíc únor s Franzem Antonem Mesmerem je zde.

Tři nové kultovní hlášky z Alanových filmů zaslané Trrinity a !snapinkou! Díky!

3 nové povídky: Snapeův novoroční dýchánek od Pearllyho, Hořké ohlédnutí od Stregy Brava (přeložila  Ginny) a Deník šerifa z Nottinghamu od Snowy owl. Všem autorům mnohokrát děkuji!
 

Navíc byla rubrika Povídky a básně doplněna o pár všeobecných informací, o Slovo úvodem od Snape1 a zamyšlení Caniche nad zpracováním "snapeovské" fan fiction.

Nově jsou inzeráty v rubrice Inzerce seřazeny tak, že nejnovější je vždy zcela nahoře. Zároveň bylo doplněno upozornění, že za jednotlivé inzeráty odpovídají jejich autoři a že starší tipy na slevy či výprodeje již nemusí platit (vždy je nutné překontrolovat datum uveřejnění).

Byly doplněny další tři fotky z naší společné návštěvy premiéry Lásky nebeské v Praze! Moje díky patří Evče!
 


 • 22.01.2004

Alan v časopisu RYTMUS života!!!!
V čísle 4, které vyšlo 20.1. je na straně 22 dole malý článeček o Alanovi (viz. náhled vpravo a text níže).

ALAN RICKMAN: Stres zahání strachem
Cítíte se přepracovaní a ve stresu? Jste zralí na psychiatra? Chyba. Na psychiatra zapomeňte a běžte radši na horskou dráhu, to je rada herce z filmu "Láska nebeská", Alana Rickmana (57). Nic ho prý lépe nezbaví stresu než vzrušení při divoké jízdě střemhlav dolů a nahoru. Taková dávka adrenalinu je účinnější (a pravděpodobně i levnější) než jakýkoli terapeut - během tří minut máte zaručeně po starostech.

Hurá, hurá, hurá!!!!!!!!!!!!!!!!!! PS: Jen připomínám, že časopis stojí 19,50 Kč;-)
 


 • 19.01.2004

28.1. bude na stanici Praha uveden film Dogma od 22:10 hodin.

Láska nebeská je v ČR v 2. týdnu na 7. místě s 90.989 diváky. Ve Francii je 14.

Vybrané premiéry HP 3:
04.06.04 - USA, Velká Británie, Kanada, Německo, Francie, Belgie, Brazílie, Itálie, Holandsko, Argentina, Island
10.06.04 - Česká republika, Austrálie
17.06.04 - Nový Zéland
18.06.04 - Bulharsko
25.06.04 - Španělsko
26.06.04 - Japonsko
15.07.04 - Hong Kong
06.08.04 - Norsko
Zdroj: www.harrypotter.cz

Žena na snímku v časopisu Vlasta opravdu není Rima Hortonová. Je možné, že se jedná o jeho sestru či spoluherečku. Pravá Rima je na snímku s Alanem v rubrice Biografie. Tvrdím to s naprostou jistotou - na základě velkého množství fotek z různých let.

Alan se 8. ledna zúčastnil v hollywoodském hotelu Renaissance akce s názvem Cable Press Tour. Podrobnosti včetně 2 foteček najdete v Diáři AR.

Nové fotografie AR: civilní, Antony and Cleopatra, Closet Land, Private Lives, Troilus and Cressida, The Barchester Chronicles, Mesmer, Revolutionary Witness a fotka ze španělské premiéry LA.
 

V pátek 16.1. jsem kolem půl desáté večer poslouchala Rádio Černá hora. V rozhovoru s jednou posluchačkou hovořila moderátorka Tereza Babková o tom "jak chtěla jít na třetí díl Pána prstenů, ale bylo totálně vyprodáno. Takže šla už potřetí na film Láska nebeská, který může vřele doporučit." Takže, holky, kdo byl v kině na LA jen jednou, nebo dvakrát (jako například já) - máme co dohánět;-o

Byl ukončen výběr námětu na 3. pokračování Povídky na pokračování. Ankety se zúčastnilo 26 hlasujících a zvítězil námět č. 1 od !snapinky! Gratulujeme! Nyní bude předán Snapeovi1 k přepsání, avšak v souvislosti s právě probíhajícím zkouškovým obdobím vás žádáme o trpělivost než se zde hotová povídka objeví. Děkujeme
 
Humorná báseň od Radky o trampotách kadeřníka Phila ve Sbírce 8;-)) Díky!
Další dva příspěvky do našeho dvojnického klání! Poslaly je nnero a EvaS. Díky!

Slibovaná čísla ze statistiky loňského roku:
- na stránky v roce 2003 zavítalo 18.235 lidí, což je neuvěřitelných 1.519,5 lidí/měsíc a 49,9 lidí/den
- největší návštěvnost byla v listopadu, kdy byl průměr 88,8 lidí/den (premiéra LA udělala své;-)

Jistě jste si všimli, že se na této stránce nahoře stále zobrazuje 300 příspěvků i když přibývají nové. Je to způsobeno tím, že diskuse je takto provozovatelem limitována. Proto jsem se rozhodla, že vždy při dosáhnutí 300 příspěvků smažu předchozí a nechám jen poslední stránku (cca 30 vzkazů).

3 vylosovaní mají možnost získat dárkový balíček Harryho Pottera (co když tam bude i něco se Severusem?;-) ve velké soutěži, která probíhá na stránkách www.harrypotter.cz od 16.11.03 do 24.2.04. Jedná se v ní o hodnocení "Nejoblíbenější osobní stránky člena klubu"! Top 20 najdete zde, všechny prezentace "studentů" jsou pod odkazem Najdi studenta a moje stránečka se nachází zde;-o PS: Váš hlas mě velice potěší;-)
  


 • 13.01.2004

Článek z 2.11.03 ze San Francisco Chronicle s názvem Alan Rickman odhaluje své emoce přeložila Misha. Mnohokrát děkuji!

Nové povídky: 4 první díly povídky Snape-ism od Pearllyho a pokračování od Světlany nazvané Ochrana nejmocnější II + rubrika povídky je nyní pro přehlednost rozdělena jak podle autorů tak i podle data uveřejnění;-) Nové básně: Jak smrti anděl od Pavly T`Sal Červené a Chvíle pravdy od !snapinky! ve Sbírce 8. Všem autorům mnohokrát děkuji!

Rubrika Alan v obrazech se rozrostla o Pearllyho kresbu "Bubák Snape" a 2 moje další portréty AR. Pearlly, díky!
 


 • 13.01.2004

Nejdříve bych se chtěla omluvit za špatně uvedený datum vydání "Alanovy" Vlasty. Není to úterý jak jsem měla zafixováno, ale středa! Zjistila jsem to až dnes brzy ráno kdy jsem ještě v pyžamu běžela ven ke schránce. Po počátečním šoku, že nám zase někdo ukradl noviny jsme s mamkou došly k tomu, že Vlasta opravdu vychází až ve středu;-( Každý týden přijíždím domů až v pátek, takže mi to nějak splynulo. Ještě jednou se omlouvám a doufám, že ten jeden den ještě nějak vydržíme;-o

Další 2 soutěžící Sněhosnapeové a to od Radky a Ester! Díky!

Máte-li zájem stáhnout si "Snapeův mix" písně od Sugarbabes ze soundtracku Láska nebeská od Lucky D. Colton máte možnost na této adrese. Díky!

Další dvojník Alana, nebo spíše prof. Snapea od Jitky;-) Díky!

Jeden z mých dalších portrétů AR v rubrice Alan v obrazech.

V neděli jsem viděla další videoklip k filmu Láska nebeská na satelitu. Píseň se jmenuje "The Trouble with Love is" a zpívá ji Kelly Clarkson. V klipu jsou ukázky z filmu (včetně asi 2 záběrů s Alanem).
 


 • 09.01.2004

  !!! P O Z O R !!!: Ve středu 14. ledna vychází 3 číslo časopisu Vlasta a v něm bude Alan Rickman!!!!!
Na zadní straně čísla 2/2004 je na toto číslo upoutávka se slovy: Alan Rickman - Profesor Snape prožívá lásku nebeskou + malá fotečka Snapea z HP3 jak stojí před Hermionou, Ronem a Harrym. Cena 25 Kč!
Díky Mortticii za oznámení této skvělé zprávy na mobil před hodinou filosofie! Bez toho bych tu hodinu asi nepřežila;-)))

  !!! P O Z O R !!!: v lednu a únoru 2004 v našich kinech:
- 25.1. od 16:00 hod. Dogma - OKO; Františka Křížka 15, Praha 7, tel./fax: 233375675, e-mail
- 24.1. - 25.1. od 15:30 hod. HP1 -
BIJÁSEK; Revoluční 1, 110 00 Praha1, pokladna - mobil: 604622111
- 31.1. - 1.2. od 15:00 hod. HP1 -
EDEN; U Slávie 1 Praha 10, tel. 272736306, 272737551, e-mail
- 12.1. - 14.1. hod. HP1 -
LUCERNA; Žabovřesky, Minská 19, Brno, tel. 549247070
- 31.1. od 15:00 hod. HP2 -
BIJÁSEK; Revoluční 1, 110 00 Praha1, pokladna - mobil: 604622111
- 31.1. od 13:45 hod. HP2 -
PRAHA; Václavské nám.17, Praha 1, tel. 224009444 e-mail
- 30.1. - 1.2. od 18:30 hod. HP2 -
LUCERNA; Žabovřesky, Minská 19, Brno, tel. 549247070
- 15.1. - 21.1. od 15:00 hod. HP2 -
CENTRUM; Nám. Republiky 7, Havířov, Tel. 596812243, e-mail
- 17.1. - 18.1. od 14:30 hod. HP2 -
JAS; tel.: 466615392
- 11.1. od 15:00 hod. HP2 - SVĚT; Májová 21, 350 02 Cheb, tel.: 354437722 e-mail
- přehled kin na Tiscali kde se hraje Láska nebeská
 

Mnohokrát děkuji Lucce D. Colton za info ze stránek Tiscali!


 

Na stránce Annoying.com můžete hlasovat pro nejvíc a nejméně příjemné hvězdy. Alan je uveden jako první v pořadí nejvíce příjemných hvězd (no, jak taky jinak, že?!;-)). Hlas mu můžete dát i vy prostřednictvím jeho "prezentace", kde jsou vyčteny pro a proti argumenty jeho oblíbenosti. Políčka na hlasování najdete v horní části jeho stránky v červeném poli. Pro neangličtináře: Annoying - nepříjemný; Not - v tomto smyslu příjemný (zde volí AR fanoušci;-)) a Undecided - nerozhodně.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Dnes po návratu ze školy mě při listováním novinami málem kleplo;-o V týdeníku PRÁVO na mě ze strany 13 koukal Snape z velké černobílé fotky ze záběru z HP3 (opět stojící před Herm., Ronem a Harrym). Fotka byla u článku s titulkem 2004: Pán prstenů, Harry Potter i Kill Bill 2. V rozsáhlém textu jsou vypsány největší filmové "trháky", které letos přijdou do kin. O HP se píše: "Další netrpělivě očekávané pokračování vstoupí do kin 10. června a jmenuje se Harry Potter a vězeň z Azkabanu. "Režisérem je tentokrát mexický tvůrce Alfonso Cuarón a vedle již známých herců v něm uvidíme také oscarovou herečku Emmu Thompsonovou. Film uvedeme v 36 kopiích," řekl Právu Milan Stopa z distribuční společnosti Warner Bros.

Dodal, že o čtvrtém díle už je rozhodnuto. Bude se jmenovat Harry Potter a ohnivý pohár, natáčení začne v dubnu v Anglii a na režisérskou židli usedle Mike Newell, první Brit, který bude adaptaci slavných příběhů britské spisovatelky J. K. Rowlingové režírovat..." Dále je zmínka o R. Atkinsonovi, že bude hrát Voldemorta, ale to ani neuvádím, protože tato zpráva byla samotným hercem vyvrácena, že v HP4 hrát nebude;-)

Nechci to zakřiknout, ale Alan je čím dál více v kurzu! Hurááááááááá!!!!!!!!;-D

7 nových civilních fotek ve Fotogalerii + 2 skvělé fotky Mesmera!

LÁSKA NEBESKÁ
v prvním týdnu roku 2004 je LA v ČR na 6. místě s 85.083 diváky; ve Francii je na 10. místě.
soundtrack k LA dostal v Cinemě 100 % hodnocení. Pájo, díky!

v lednové Premiere se k LA píše: „6,6 milionů liber vydělala Láska nebeská během prvního víkendu v Británii, čímž předstihla všechny předchozí britské romantické komedie.“ + minirecenze na soundtrack (3 hvězdičky z 5). Trrinity, díky!
 


 • 01.01.2004

Vítám vás na nové adrese!
Zde je přehled změn, které již proběhly, nebo které v nejbližší době nastanou.

Nejrozsáhlejší úprava se týká změny odkazů mezi původními 3 rozdělenými weby. Z časových důvodů není možné zpětně opravit odkazy v Archivu za rok 2003 a 2004. Pokud by ale nefungovaly některé odkazy ze současných stránek, prosím, napište mi o tom na můj e-mail a já to napravím. Díky!

Proběhly rovněž změny odkazu na tento web ve větších českých vyhledávačích (projeví se v nejbližší době), Toplistu HP, počítadlech přístupů, Starwebu, žebříčku návštěvnosti Navrcholu a v anketách, diskusích a kvízech.

Fotogalerie byla rozdělena na 4 části. Nejnovější fotky budou i nadále přímo pod "hlavním" odkazem, ale potom budou rozdělovány do archivů. Buď do Archiv - Pózy nebo Archiv - Akce. Poslední podrubrikou zůstávají Screenshoty. Každá stránka bude obsahovat maximálně 50 fotek. Při překročení počtu bude vytvořena další galerie - nyní je tento stav u obou archívů.

V rubrice Povídky a básně se nyní nachází 41 povídek. Na základě rozhovoru se Snape1 budou diskuse k povídkám rozděleny podle autorů - tedy, každý autor bude mít pouze jednu diskusi, která bude určena ke všem jeho povídkám. Mě tato změna velice usnadní práci a doufám, že i vám bude vyhovovat;-) Již nyní je jednotná diskuse u povídek Snape1 a Ginny.

Statistika:
- přesná čísla přístupů k 31.12.2003 ještě provozovatel počítadla neuveřejnil, takže je přinesu co nejdříve;-)
- členů fanklubu AR je k 31.12.03 rovných 100!!!!!!! Povedlo se. Hurááááááááááá;-)))))

LÁSKA NEBESKÁ
byla v 50. týdnu na místě 5. s 56.379 diváky a v 51. týdnu na 4. místě s 66.072 diváky a ve Francii je LA v 51. týdnu na místě 7.
byla nominována na Zlatý glób 2004! A to hned ve 2 kategoriích: jako Nejlepší film (muzikál nebo komedie) a Richard Curtis za LA v kategorii Nejlepší scénář;-o Za info děkuji Ginny!
velkoformátové fotky k filmu! DOPORUČUJI!!!!! Zdroj: The Unofficial AR Fan Page
6. ledna od 13:00 bude na MTV třicetiminutový speciál k filmu LA!


Na stránkách Double vision jsou první snímky z natáčení filmu Something the Lord Made (bohužel, zatím bez Alana;-(
Nové fotky Alana - 7 snímků civilních a 1 z divadelní hry Troilus and Cressida.
V Německu se, jako každý rok, v anketě časopisu BRAVO volí nejlepší herec a herečka. Jedná se o tzv. Zlatého Ottu. Do úzkého výběru se z herců HP dostali jen D. Radcliffe (HP), Tom Felton (Draco) a E. Watson (Hermiona). Pozn. Alis: To, že se Alan do "strohé" jedenáctky nedostal je dalším důkazem ignorance tisku! Pochybuji, že by v Německu Snape nebodoval více než třeba Draco. A mimochodem, mamka by z dětských hrdinů dala hlas "Zrzkovi", tedy Ronovi - R. Grintovi, s čímž naprosto souhlasím, takže teď už vůbec nechápu co se v té anketě hodnotí!  Zdroj: www.harrypotter.cz

Zvolte si vaše BRADAVICKÁ NEJ v diskusi k příspěvku na www.harrypotter.cz! Na doplnění jsou tyto kategorie (můžete vidět, jak jsem je vyplnila já;-). Ne, vůbec nejsem zaujatá;-D

Nejsympatičtější postava - prof. Severus Snape
Nejnesympatičtější postava - školník Filch
Nejkrásnější postava - prof. Severus Snape
Nejvzornější student - Hermiona Grangerová
Největší drbna - Rita Holoubková
Nejlepší profesor - prof. Severus Snape
Nejoblíbenější profesor - prof. Severus Snape
Nejneoblíbenější profesor - Zlatoslav Lockhart
Největší zrádce - Červíček
Nejzabedněnější postava - Neville Longbottom
Největší hysterka - Ufňukaná Uršula
Nejkrutější postava - Lord Voldemort
Nejoblíbenější duch - Skoro Bezlavý Nick
Nejprotivnější duch - Protiva
Nejoblíbenější záporná postava - prof. Severus Snape
Nejvíc sexy postava - prof. Severus Snape
Nejoblíbenější kolej - Nebelvír
Nezapomenutelný moment - Nevillův "souboj" s bubákem v HP3
Postava s nejlepším charakterem - ředitel Albus Brumbál
Psychologicky nejsložitější postava - prof. Severus Snape
Nejvtipnější hláška - "Pavouci.... proč pavouci, proč ne třeba motýli?"
Nejlepší hláška - HP2: Harry a Ron přijeli pozdě do Bradavic. Nahlížejí do Velké síně a všimnou si, že Snapeova židle je prázdná. Probírají jeho neúčast slovy: možná je nemocný, možná dal výpověď nebo ho možná vyhodili, .... "Nebo možná," ozval se ledový hlas přímo za jejich zády, "čeká na vysvětlení, proč jste vy dva nepřijeli školním vlakem." To muselo být, ale pro "dvojku" milé překvapení;-)))))

Část rozhovoru s dětským hercem Jamiem Waylettem (Crabbe z HP), který se týkal AR přeložila ze stránek The Leaky Couldron !snapinka! Díky!
"Dokonce i s dospělými je legrace. Když byl Alan Rickman převlečený za Nevillovu babičku ve scéně s Bubákem v šatní skříni, vpravil se do role a zvolal: "Ahoj, zlatíčko!" - ke všem, kdo ho v jeho kostýmu přehlédli (a kostým dělal jeho tělo dvakrát větší).
"Ó, ano. Byl jsem tam, když to točil," říká Jamie. "Bylo to legrační. Chlupaté nohy."
Alan Rickman ale není jediný dospělý se smyslem pro humor; David Heyman, bylo nám řečeno, nezná nad srandu od podlahy a chňapnutí něčí nohy, aby ostatní vykřikli.

Nedávno jsem narazila na zajímavý článek na Redboxu, který pojednával o fan fiction s postavami HP na zahraničních serverech. Tady je: Rowlingová už není sama; Harryho dobrodružství rozvíjejí fanfics

BRUSEL, 23. 12. 2003 11:53 (CTK) - J.K. Rowlingová se nemusí bát, že kdyby jí vyschla fantazie, zhasnou i příběhy jejího hrdiny Harryho Pottera. Na internetu je rozvíjejí všemi směry pseudospisovatelé, jmenovití či anonymní. Těmto opusům se říká "fan fictions", zkráceně "fanfics"; od doby, co vyšel pátý díl Pottera, jich lze napočítat tisíce.

Belgický list Le Soir napsal, že jen ve Spojených státech takto koluje po webu na 90.000 dodatečných epizod. Některé pokračují v ústřední linii příběhu za pátý díl, další se věnují vedlejším postavám. Lze se dočíst o různých příhodách, které zažili Ron, Hermiona či Sirius Black, ba i ošklivé postavy jako Voldemort nebo Malefoy.

Zvláštní a početnou podskupinu "fanfics" tvoří "slash", který knížku pro děti orientuje velmi nedětským směrem. Lze se tam dočíst o milostném poměru Harryho s Hermionou, dokonce i s Ronem. Ještě perverznější je vztah hlavního hrdiny s jeho úhlavním nepřítelem Snapem. Le Soir upozorňuje, že ačkoli většina "fanfics" se zatím šíří v angličtině, přibývá i francouzských - takový jeden text líčí učitelku Minervu McGonagalovou jako sexuální maniačku a Snapa jako poslušného služebníka jejích vášní.

Zajímavé je, že většina grafomanů na internetu jsou ženy, a to i v kategorii "slash". A ještě zajímavější je to, že kohorta advokátů J.K. Rowlingové ještě nepodala na nikoho žalobu. Zdá se totiž, že i tato činnost umocňuje popularitu obrýleného hrdiny a tudíž i počet prodaných kusů knih, filmů, DVD a všeho, co s potterománií souvisí.

Pozn. Alis: Myslím, že by také občas mohlo CTK mrknout do našich "luhů a hájů" a možná by zjistili, že se tady najdou daleko "civilizovanější" příběhy;-)))

FANCENTRUM
Pokračování povídky od Ginny s názvem Pes 2 a nová povídka od Snape1 Co týden vzal. Mnohokrát děkuji!
První 2 Sněhosnapeové v naší soutěži!!! Jeden od Alis a druhý zaslala Andrea K. Díky!
Nová báseň od !snapinky! s názvem Severus jako ... ve Sbírce 8. Díky!
V naší dvojnické soutěži jsou hned dva noví soutěžící. Prvního zaslala Katha a druhý je od Alis. Katho, díky!
Soutěž O nejvtipnější hlášku má svého vítěze! Stala se jím Jules, která získala z rekordního počtu 95 hlasujících plných 33 hlasů. Blahopřejeme! Zároveň byl zveřejněn soutěžní obrázek kola 12. Za zaslání obrázku děkuji Snape1;-)

SNAPEWEB
Stránky profesora Snapea byly aktualizovány o další základní pojmy, lektvary, rozvrh 2003/04 a Sovinec;-)
 


Nahoru