Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Harry Potter a vězeň z Azkabanu) USA 2004

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - Warner Bros ČR - Warner Bros.com - fandovské stránky
SCREENSHOTY - snímky z filmu
 

O FILMU


 
Režie: Alfonso Cuarón
Scénář: Steven Kloves
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watsonová, Rupert Grint, Tom Felton, Robbie Coltrane, Maggie Smithová, Alan Rickman, ..., nové tváře ve filmu: Michael Gambon (Brumbál), Gary Oldman (Sirius Black), Timothy Spall (Peter Pettigrew), David Thewlis (prof. Lupin)
Pro celou rodinu

KINO: premiéra v USA a ve Velké Británii rok 2004 a v ČR 10.6.2004
Natáčení začalo již před plánovaným 17. únorem 2003


V ČR v prodeji od 24. listopadu 2004 na 2 DVD nosičích  
 

Kde se DVD prodává (klikni pro porovnání cen internet. obchodů)
Délka: 135 minut; Jazyk: anglicky, český a slovenský dabing; Titulky: 
české, slovenské, anglické
Zvuk: Dolby Digital 5.1: anglicky, Dolby Digital 5.1: česky
Distribuce: Warner Home Video

Bonusy: Ekluzivní záběry, které jste nemohli vidět nikdy předtím. Vytváření vize: Rozhovor s autorkou J.K.Rowlingovou a filmovými tvůrci. Tři skvělé výzvy! Vyzkoušejte svou paměť při hře Kouzla, která vám mohla uniknout. Staňte se Křivonožkovým pomocníkem v Chyťtte Prašivku anebo se zúčastněte Neočekávaného dobrodružství ve společnosti Sira Cadogana. Užijte si virtuální prohlídku Medového ráje a Lupinovy učebny. Johnny Vaughan a svrklé hlavy vedou bouřlivý rozhovor s herci. Seznámíte se s cvičiteli zvířat v Péči o magická stvoření. Vykouzlení scény: pohled do zákulisí na vznik Klofana Mozkomorů. Filmové upoutávky na všechny tři filmy o Harry Potterovi. Náhled hry. A další.
 
Bonusy pro DVD-ROM vašeho PC. Čas v Bradavicích. Kouzelnické karty.
 


  Zdroj: www.thesnitch.net

 Méně známá fotka. Prosím, nepoužívejte ji jinde bez mého svolení!

 Snape na pozadí oficiálních stránek HP;-)

  Snape, Draco a Hermiona  a nápis "Prověří charakter"


Sběratelské karty (Fotky pocházejí ze stránek http://www.digicasey.com/ a http://www.the-leaky-cauldron.org/MTarchives/004504.html)


    Wallpaper s poněkud "smutným" Snapem z oficiálních stránek HP (1024 x 768)


Ukázka z knihy J.K. Rowlingové
(Tahle scéna s bubáky je moje nejoblíbenější. Hádejte proč?;-))))
Za zaslání tohoto textu děkuji Daniele!

"To stačí, Neville," zarazil ho profesor Lupin. "Nejdřív to nejdůležitější: Můžeš nám říct, co ti na celém světě nahání největší strach?" Nevillovy rty se pohnuly, nevyšel z nich však ani hlásek. "Promiň, Neville, ale nerozuměl jsem ti," prohlásil povzbudivě profesor Lupin. Neville se poněkud bezradně rozhlédl, jako by prosil, aby mu někdo pomohl, a pak ze sebe sotva slyšitelným šepotem vymáčkl: "Profesor Snape." Téměř všichni se rozesmáli. Dokonce i Neville se omluvně ušklíbl. Profesor Lupin se však tvářil zamyšleně.
"Profesor Snape... hmmm... Neville, pokud vím, bydlíš u babičky." "No ano," přitakal nervózně Neville. "Ale -aby se bubák proměnil v ni, to taky nechci." "Ne, ne, ty mi nerozumíš," uklidňoval ho profesor Lupin, který se teď už nepokrytě usmíval. ,Jen bych rád věděl, jestli bys nám dokázal popsat, jaké šaty tvoje babička obvykle nosí." Neville se zatvářil překvapeně, ale odpověděl: "No... nosí pořád stejný klobouk. Takový široký, s vycpaným su- pem nahoře. A dlouhé šaty... obyčejně zelené... a někdy přehoz z liščí kožešiny."

"A co kabelku?" pobízel ho profesor Lupin.
"Takovou velkou červenou," přikývl Neville.
"Tak dobrá," řekl profesor Lupin. "Dokážeš si ty šaty naprosto přesně představit, Neville? Vidíš je v duchu před sebou?"
"Ano," zahučel nejistě Neville, který teď přemýšlel o tom, co přijde dál.
"Až bubák vyrazí ven z té skříně, Neville, a uvidí tě, vezme na sebe podobu profesora Snapea," instruoval ho Lupin. "A ty zdvihneš hůlku - takhle a vykřikneš Riddikulus a co nejvíc se soustředíš na babiččino oblečení. Pokud všechno půjde dobře, profesor bubák Snape bude přinucen vzít si ten klobouk se supem, ty zelené šaty i tu velkou červenou kabelu." Všichni se hlasitě rozchechtali. Skříň se zakymácela ještě zuřivěji.
...
 
"My ostatní teď o pár kroků ustoupíme, Neville," vysvětloval profesor Lupin, "abys měl volný prostor, rozumíš? Já pak pošlu dopředu dalšího... Tak honem, všichni zpět, abychom Nevillovi nepřekáželi v útoku -" Všichni ustoupili, přitiskli se zády ke zdi a Nevilla nechali u skříně samotného. Byl celý pobledlý a vystrašený, také si ale vykasal rukávy a hůlku držel připravenou v ruce. "Až napočítám do tří, Neville!" pokračoval Lupin a zamířil svou hůlkou na dveřní knoflík skříně. "Ráz -dva - tři -ted1" Z konce profesorovy hůlky Lupina vytryskl proud jisker a dopadl přímo na dveřní knoflík. Skříň se rozletěla dokořán. Vystoupil z ní profesor Snape se svým hákovitým nosem a hrozivým výrazem a šlehl po Nevillovi zlověstným pohledem. Neville se zdviženou hůlkou o krok ustoupil a bezhlese pohyboval ústy. Snape se k němu nemilosrdně blížil a sahal po něčem ve svém hábitu.
"R-r-riddikulus!" vypískl Neville. Ozvalo se cosi jako prásknutí bičem. Snape zavrávoral; náhle měl na sobě dlouhé šaty s krajkovým lemem, na hlavě vysoký klobouk se supem prožraným od molů a na ruce se mu pohupovala obrovská karmínově rudá kabela. Ozval se výbuch smíchu. Bubák se zmateně zarazil, načež profesor Lupin vykřikl: "Parvati! Do toho!" Parvati s odhodlaným výrazem postoupila kupředu. ...


Něco o Alanovi z rozhovoru s Davidem Thewlisem a Gary Oldmanem
Zdroj:
www.harrypotter.cz ze dne 11.7.05, autor loony

Obával jste se trochu, když jste měl hrát ve filmu s někým jako je A.Rickman nebo Maggie Smith?

David: Ne. Legrační bylo, že když jsem se ocitl v třetím filmu po tom, co jsem viděl první dva díly, tak jsem se rozhlédl kolem sebe, a bylo to jako bych se ocitl ve filmu, který jsem už viděl. A pak jsem seděl ve Velké síni vedle A.Rickmana, co hraje Snapa a ve skutečném filmu! Ale nezastrašili mě, jsou to skvělí lidé.

Gary: Byla to velká zkušenost vzájemného respektu. Bylo to, jako když vás velká rodina vítá. Vím, že to zní jako ozpívaná písnička.

Ne, ale veřím vám to. Ve svém živote jsem ještě nikdy neviděl tak dobře spolupracující štáb. Je to jako takový společenský a sportovní klub dohromady.

Gary: A my jsme ty lidi znali! Já znal A. Rickmana už dlouhá léta a s Robbiem jsem dělal pantomimu v roce 1980 v GlasGaryw. Bylo to skvělé se s nimi znovu potkat.


Recenze: Harry Potter a vězeň z Azkabanu od Woman_of_Snape Díky!

Předlouhé nadšené očekávání třetího ze série filmů o Harrym Potterovi došlo svého konce. Byla jsem mezi prvními nadšenci na premiérovém představení a film ve mně zanechal řadu pocitů, o něž bych se s vámi ráda podělila. Očekávám, že se mnou v mnoha ohledech nebudete souhlasit, ovšem mé dojmy jsou, jaké jsou...

Pan Alfonso Cuarón prohlašoval dlouho před uvedením premiéry, že se budou dít velké změny. V tomto ohledu skutečně nezklamal. Otázkou zůstává, zda to byly, jak tvůrci filmu horlivě ohlašovali, změny k lepšímu, či nikoli.

‘Vězeň z Azkabanu‘ je bezpochyby napínavou akční podívanou. Možná až příliš akční. Podle mého názoru bohužel postrádá veškerou hloubku, citlivost a jakousi pohodovost obou předchozích dílů Chrise Columba. Místy až přehnané napětí a ‘studenost‘ je ve filmu nejen cítit, ale i vidět. Kamera ‘akčně‘ poskakuje jako splašené tele, takže snímek v některých pasážích připomíná spíše ‘Rychle a zběsile‘ než Harryho Pottera, jak jsme ho znali- s Columbovým smyslem pro detail, zvolna stupňované napětí a souvislou dějovou linii. Tyto kvality Alfonsu Cuarónovi zcela evidentně chybí. Film tak působí zmateně, trhaně.

Mám dojem, že kdybych nečetla knihu, řada souvislostí by mi unikla. Čili- film ryze pro fanoušky, a i přesto mám za to, že je mu co vytýkat.

‘Vězeň z Azkabanu‘ jakoby takříkajíc seděl na dvou židlích. Nejsem si jistá, do jaké kategorie ho z hlediska celkového vyznění děje zařadit, vzhledem k neustálému střídání rádoby hlubokých, děsivých pasáží s Mozkomory, jež podle Cuarónových vlastních slov mají v člověku vyvolat ‘abstraktní pocit hrůzy‘, s častým, někdy až nuceným humorem (teta Marge ostřelující Dudleyho obličej knoflíky, suverénní obraz posílající profesora Snapea málem do...háje, Cuarónem vymyšlené ohyzdné hlavy, jejichž celkový význam mi jaksi uniká...)

Film tak působí dost zmateně. Na mě osobně je navíc až příliš ‘americký‘- přehnaná akčnost, hysterie, ukřičenost...(scéna s vřeštící Hermionou letící stokilometrovou rychlostí na Vrbě Mlátičce, přičemž ovšem stíhá chytit Harryho jednou rukou za triko a pokračovat v letu s ním..., scéna s Harrym letícím na hypogryfovi, řvoucím nadšením a rozpínajícím ruce jako v Titanicu..., plačící Malfoy, plačící Harry, plačící Hagrid..., Harryho obličej dvakrát rozplácnutý na stěně Záchranného autobusu...).

Další,co ve filmu působí jako pěst na oko, je zbytečně násilná modernizace. Starodávný duch Bradavic se vytrácí skrze hlavní aktéry v civilním oblečení (a když už se obléknou do uniforem, těžko lze zpozorovat mnoho podobností s kostýmy z předchozích dvou dílů); z Brumbála je navíc rázem ošuntělý hippík a famfrpálové dresy hrdě nesou jméno a číslo svého majitele, jakoby šlo o fotbal. Cuarón to nazval maličkostmi.

Budiž.Ovšem Hagridovu hájenku přenesenou z rozsáhlého paloučku do prudkého kopce už myslím ‘maličkostí‘ nazvat nelze.

Přes to všechno získal film dosud nejlepší kritiky a mohu-li to posoudit, také nejnadšenější ohlasy diváků. Vzhledem k faktu, že jde o film skrz na skrz komerční, se zřejmě není čemu divit.

Drsnost, akce, puberta (dokonce prý skrytý sex), rychlost,hysterie...to všechno Alfonso Cuarón chtěl a to všechno film má. Bohužel, zdá se, pozapomněl, že už netočí ‘Mexickou jízdu‘. Že je to ‘náš‘ Harry Potter. Respektive teď už není. Neříkám to proto, že bych zrovna měla neskonalou chuť někoho od hlavy k patě zkritizovat. Jen mě mrzí, že ve mně film nic moc nezanechal, zvláště potom, co jsem si předchozí dva musela v kině zopakovat čtyřikrát...

Nicméně jde o můj subjektivní názor, zatímco vaše dojmy mohou být ve finále naprosto opačné. Pan Cuarón tvrdí, že film je třeba vidět víckrát, ‘prokousat‘ se tím prvotním šokem a objevit jeho kouzlo. Jak příznačné. Jen abychom si při tom kousání nevylámali zuby...


Recenze od Alis

HP 3 jsem poprvé viděla v podvečer 11.6. společně s Luckou D. Colton v pražském Palace Cinemas Nový Smíchov. Vyrazily jsme na český dabing (doporučuji všem, kteří si nejsou mluvenou angličtinou příliš jistí). Díky tomu jsem si druhý den plně užila originál bez nutného "přepínání" na titulky;-) Ale zpět k filmu. HP je oproti předchozím dvěma jiný - což je naprosto přirozené. Změnily se exteriéry (kromě Hagrida se přestěhovala například i Vrba mlátička), interiéry (vstup do nebelvírské věže), herci povyrostli, ale to nejdůležitější zůstalo - zajímavá a napínavá podívaná. Jako v předchozích dvou filmech se zkracovalo, předělávalo, měnilo a vypouštělo, ale bez podobných úprav by se už tak slušných 150 minut těžko zvládlo. Ale teď k tomu, na co (nebo spíše na koho) jsem se nejvíce těšila - na Severuse;-*

Poprvé ho uvidíme sedět za profesorským stolem během Brumbálova zahajovacího proslovu. Blíže si ho vychutnáme (a jeho "bouřlivý" potlesk) když je představován nový profesor Obrany proti černé magii - Remus Lupin.

Podruhé se objeví coby Bubák při Lupinově hodině - vskutku skvostná scéna;-)) Obzvláště Bubákova "dezorientace" při které jako by hledal někoho, kdo ho z té trapné situace dostane;-))) No, a ta Alanova odhalená lýtka na vysokých podpatcích;-)))))

Potřetí doslova vevlaje do Velké síně, ve které spí studenti po incidentu se zmizením Buclaté dámy.

A pak přichází moje nejoblíbenější scéna - Snape přistihne "náměsíčného" Harryho na chodbě. Nemůžu si pomoct, ale Alan je tady naprosto sexy! Jak je jeho zvykem, tak tuhle scénu bez sebemenší námahy ukradl. Jen jsem se musela v duchu usmát té narážce na Snapeův "dlouhý nos", který v porovnání s profilem naproti stojícího Lupina nepůsobil o tolik větší - ale určitě o mnoho více přitažlivý!;-* Jinak je tahle scéna opravdu vydařená a velice vtipná, bohužel na Snapeův úkor;-o

Ale Severus si to všechno vynahradí při své! hodině Obrany proti černé magii kdy zastupuje Lupina. A neprobírá nic jiného než vlkodlaky. Stylově zesměšní Hermionu, strhne Nebelvíru body, zadá těžký úkol, osobně pohrozí Potterovi - no, prostě taková normální Snapeova hodina;-) Tuhle scénu si však nejvíce vychutnají ti, kteří mohou vidět originál. Alanův hlas je zde přímo neuvěřitelný. Jeho zvuk se vám dostane až do morku kostí. Jen si vzpomeňte na "Turn the page 394".

Po výše uvedeném "kulturním" zážitku si budeme na Severuse muset počkat dokud se zcela nečekaně (pro ostatní postavy) objeví v Chroptící chýši. Tady se konečně dočkáte odhalení jeho citů! A to, jak moc se těšil až se Blackovi pomstí;-) No, a potom, ehm.. se náš drahý Severus poroučí do postele (samozřejmě nedobrovolně následkem Harryho kouzla)!!! Oproti knize, kde měl být omlácen o stěny a utržit z toho krvavou ránu na hlavě, k němu byla filmová verze velmi milosrdná. A ani následná knižní levitace bezvládného Severusova těla, při které tluče hlavou o strop chodby se nekoná a tak se na scéně objeví (nezaprášený a nezraněný) až po Lupinově proměně na vlkodlaka. Když spatří Pottera, tak se po něm vrhne aby mu zřejmě jednu vrazil (nemá totiž hůlku), ale vlkodlačí řev za jeho zády mu to překazí;-( Náhle se z něho stane obránce žactva, což mu přinese ránu vlkodlačí tlapou po které spolu s Hermionou skončí na zemi!!! Black však zasahuje a tak se může čtveřice posbírat a pokračuje Snapeovo bránění do doby než mu Potter vyklouzne a uteče za Blackem a Lupinem.

Tak to byla poslední Alanova scéna. Můžete si ho však ještě všimnout ve zrychleném zpětném záběru (při vracení času) s Brumbálem na ošetřovně, ale víc než siluetu asi nestihnete;-(

Na závěr bych chtěla říct, že HP 3 je skvělý film a vůbec se nedivím, že od Cinemy dostal 100%. Já bych mu je udělila už jenom zato, že v něm dali Alanovi tolik prostoru;-)


Screenshoty z dokumentu o natáčení HP 3

     

     
 


Zpravodajství hudební stanice VIVA z 1.6., obsahovalo cca 20-ti vteřinový rozhovor s Alanem z londýnské premiéry (30.5.). AR říkal přibližně toto: "Nikdo, dokonce ani já, nezná celý příběh. Domnívám se, že JKR ho bude prozrazovat po velice malých částech. Existuje však minulost, která je docela komplikovaná. Takže člověk nemůže přijít a dát celku jednoduché označení."

  

  

  

© Alis
   Před použitím těchto screenshotů na Vašich stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
   (These screengrabs were made by me (Alena/Alis), so don't use them without asking. Thank you)
 


Video-reportáž z newyorkské premiéry HP3 trvající 3 minuty a 26 vteřin si můžete přehrát na stránkách Hollywood.com. Až skoro na závěr se 2x objeví Alan a říká: "Jsem noční muž. Každou částí svého těla." Při druhém vstupu pak odpovídá na otázku: "Pokud byste měl kouzelnou moc ve věku 14 let, co byste chtěl?" Odpověď: "Přidat stejnou část vědomostí stejnému tělu." Pozn. Alis: Mluvená angličtina je pro mě zatím oříškem, takže pokud máte někdo přesnější překlad, prosím, pošlete mi jej. Díky;-)

  

  

  

  

© Alis
   Před použitím těchto screenshotů na Vašich stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
   (These screengrabs were made by me (Alena/Alis), so don't use them without asking. Thank you)
 


 
První pohled: ‘Harry Potter a Vězeň z Azkabanu’ (překlad Trrinity) Díky!
Fanouškové Harryho Pottera, vaše čekání je u konce. Trailer na třetí film vtrhne do kin příští pátek. USA TODAY má první pohled, zde a na straně 12E.

Jsou zpět: Profesor Snape (Alan Rickman) chrání Harryho (Daniel Radcliffe, vpravo), Rona Weasleyho (Rupert Grint) a Hermionu Grangerovou (Emma Watson) před vlkodlakem, který je ve skutečnosti Bradavickým učitelem Obrany proti černé magii, profesorem Lupinem (David Thewlis). Stojí blízko kouzelné Vrby Mlátičky. Snape je “složitá osobnost,“ říká producent David Heyman. “Nemá rád zejména Harryho, přesto zároveň není tím, kým se zdá být.“   Zdroj:
The Leaky Cauldron

Poznámka Alis: Jak to vypadá, tak se film bude opět trochu ubírat jiným směrem než knižní předloha. V době kdy se Lupin měnil na vlkodlaka byl profesor Snape v bezvědomí! A jestli mě oči neklamou, tak krev na hlavě, která by měla profesorovi zůstat po ráně o zeď tu taky chybí.


Senzační úlovek: Alan, Gary Oldman a Rupert Grint během natáčení HP3! Anita z Diagon Alley pořídíla skvělou momentku těchto tří herců ve společnosti dvou šťastných fanynek. Podle kostýmů Oldmana a Grinta je zřejmé, že natáčení některé ze scén (nejspíše v Chroptící chýši) mají buď těsně za sebou nebo se na něj chystají. Alan (bohužel) kostým nemá, ale uznejte, že v civilu je k "sežrání" také;-)

FILMOVÉ STŘÍPKY (co se dělo během příprav a natáčení filmu HP3)

Interview se Sirem Ianem McKellenem
Viktoria, reportérka ve Velké Británii, udělala se Sirem Ianem McKellenem interview o filmu X-Men 2 a přišla řeč i na sérii filmů o Harry Potterovi a na jeho přátele, kteří v ní hrají. ... Sir Ian McKellen řekl publiku, že seděl vedle Alana Rickmana při představení Ghosts, hry v Barbican Centre v Londýně to odpoledne (3. března) a že se Alana zeptal jak pokračuje natáčení. "Všechno skvěle a v pořádku," odpověděl pan Rickman. "Kromě Mikea Gambona a jeho prdícího přístroje."
"Prdícího přístroje?" řekl Sir Ian.
"Ano, položil ho do postele Harryho Pottera, když jsme natáčeli..."
Pozn. Alis: o jaké zařízení se zřejmě jednalo se můžete podívat
zde;-)))
Info z 10.5.03;Zdroj:
Leaky cauldron

Reportáž o natáčení HP 3, kterou sepsaly 2. dubna 2003 Emily a Charlotte
Včera jsme šly okolo místa natáčení HP3 v Palmers green a mluvily jsme s mužem, který na filmu pracuje; řekl nám o několika scénách, které již byly natočeny - scéna s tetou Marge (pozn. Alis: Harry ji nechá nafouknout jako balon) se od knižní podoby poněkud liší, podle všeho vpluje do skleníku a potom do nebe, strýc Vernon ji uchopí za kotník a její pes skočí po tom jeho. Také ... nechali ... Snapea obléci do ženských šatů když měli žáci hodinu o bubácích s Lupinem. Oh a  modely Mozkomorů jsou opravdu děsivé.
Info z 10.5.03; Zdroj:
Leaky cauldron
 
Natáčení již probíhá
Natáčení HP3 již probíhá, ale nezačalo 17. února, jak se plánovalo, ale o několik dní dříve. Upozornily na to noviny The Los Angeles Times. Jejich novinář se snažil získat vyjádření režiséra Alfonsa Cuaróna k jeho oscarové nominaci za nejlepší původní scénář k Mexické jízdě, ale místo toho se dověděl, že režisér není k zastižení, jelikož v Londýně (leavesdenská studia) natáčí třetí pokračování Harryho Pottera. Další informace k natáčení (včetně prvních fotek z filmu) jsou na stránkách
Leaky cauldron a další fotky jsou na Rexfeatures.com. (Za info o fotkách děkuji Verče!)
Info z 23.2.03

Předpokládaný začátek natáčení
Natáčení třetího filmu o Harry Potterovi by mělo začít 17. února 2003! (dle článku v Hollywood Reporter) Ve filmu by se měl oběvit i herec Gary Oldman. Zatím se spekuluje, jestli právě on bude hrát Siriuse Blacka. (zdroj
Alan Rickman: The Voice).
 
Alan v HP3 bude!
Bude Alan ve "trojce", i přes nedávné "vyhrožování" jeho agenta? Asi ano!!! Na internetu se totiž objevila informace, že ... "Dospělí herci zůstávají všichni, bude však třeba najít náhradu za nedávno zesnulého Richarda Harrise, který neopakovatelným způsobem ztvárnil ředitele bradavické školy Albuse Brumbála. Nejhlasitěji se hovoří o Christopher Leeovi, který se čaroděje zahrál v "konkurenční" trilogii Pán prstenů, bez nadějí ovšem není ani jeho souputník, Ian McKellen alias Gandalf."

Byl vyhlášen: Casting na malé role
(jako např. Cho Chang nebo Cedric Diggory) ve třetím filmovém pokračování Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Váš krátký dopis a fotografii z poslední doby můžete zaslat na adresu: 
 
Casting Office
Leavesden Studios
PO Box 322
Watford
Hertfordshire
WD25 7XJ

Studia si nepřejí, aby jim zájemci telefonovali, a faxovali!. Šance jsou sice mizivé (určitě nemusím zdůrazňovat, že angličtina a zájem o herectví nesmějí chybět). Rada: Vaše šance se zlepší, když do obálky vložíte nadepsanou a ofrankovanou obálku.
Zdroj:
CBBC Newsround; informace i na českých oficiálních bystrozorských stránkách.

  

Nahoru