SOUTĚŽ 3: Kultovní filmová scéna / Zpět na Novinky /   

Pravidla soutěže


ZPĚT na Soutěže
 
 

Datum / Zaslal

Popis scény / Citát

Z filmu

 
18.06.06
Wee-wees
 

 
Metatron s Bethany sedí v hospodě a Bethany se anděla ptá, proč přišel za ní.
Metatron zamumlá směrem do sklenky s tequilou: "Musíš zabránit dvěma andělům ve vstupu do kostela a zachránit tak svět."
Bethany (šokovaně): "Cože?"
Metatron (vztekle): "Musíš zabránit dvěma andělům ve vstupu do kostela a zachránit tak svět! Nesnáším, když to lidem musím hláskovat!"
  

 
Dogma

 
27.01.06
Eli
 

 
Harry kupuje pro Miu k Vánocům v klenotnictví náhrdelník. Je nervózní a spěchá, protože má každou chvíli přijít jeho žena. Prodavač dárek ale balí nesnesitelně dlouho. Krabičku dá do pytlíku, zasype jí rúžičkama, nějakejma bylinkama a navrch hodí kus skořice.
Vynervovanému Harrymu sdělí: "Téměř hotovo"
Nevěřící Harry se sarkasticky ušklíbne: "Téměř? Co s tím ještě uděláte? Namočíte do jogurtu? Zalijete čokoládovou polevou?"
 

 
Láska nebeská

 
24.05.05
Lucys
 

 
Robin uniká celé hordě ozbrojenců a rozzuřený Notthingam, s krvavým šrámem na tváři, za ním křičí: „Locksley, přísahám, jednou ti vydloubnu srdce lžící.“

Šerif zrovna zkouší v kovářské dílně nový meč, když vchází Gay z Gisbornu, šerifův bratranec.
„Padli jsme do léčky, bratranče.“ Notthingam nevěnuje muži pozornost. Zkušenými pohyby pokračuje ve zkoušení zbraně.
„Španělská ocel,“ nakloní se ke Gayovi po chvíli. „Mnohem pevnější než naše čepele. Nějaké ztráty?“ zeptá se naoko lhostejně. Otočí se k němu zády a zasune meč do dřevěného držáku. Prohlíží si další hotové kousky.
„Ano…vlastně všichni.“
„A zlato?“
„Vzali.“
„Robin Hood?“ otočí se Notthingam ke Gayovi čelem s tázavě pozvednutým obočím.
„Lidé z lesa, bratranče.“
„Robin Hood,“ vyřkne Notthingam svoje obvinění bez sebemenších pochybností.
„Já se…snažil,“ popotahuje Gay.
„Ó bratranče,“ vykročí ke Gayovi vztahuje k němu ruce. „Bratranče,“ opakuje a obejme ho a vede ho stranou. „Musíme být silní,“ domlouvá mu. „Nesmíme dovolit, aby si z nás dělali blázny. A já nesmím dovolit,“ sáhne za záda, „aby můj zástupce nesplnil rozkaz.“
Šerif se dívá svému bratranci zpříma do očí a ostrá čepel jednoho z mečů se pomalu noří do Guyova těla. Chvíli Guye ještě drží, než vytáhne meč a prudce bratrance odstrčí. Přítomní v kovárně jen strnule přihlížejí.
Notthingamova černá postava se nakloní nad umírajícím, který hlasitě naříká.
„No, aspoň, že to nebylo lžící,“ směje se zlomyslně. „Dobrá ocel,“ pochválí práci směrem k vyjeveným svědkům celého incidentu a s úsměvem na rtech odchází.

 

 
Robin Hood:
Král zbojníků

 
12.01.05
Yavanna
 

 
Doplnění scény (viz. Radka z 9.11.03), ve které se Metatron poprvé objeví a nadává Bethany za to, že ho pokropila hasícím přístrojem, poté, co se zjevil ve formě ohně v její ložnici.
Poté se anděla Bethany ptá, zda ji nechce znásilnit, a děsí se...
Met.: A dej pokoj, nemoh bych tě znásilnit, i kdybych chtěl, andělé jsou špatně vybavený!
Beth.: Ehhh...?
Metatron si stáhne kalhoty, a my zjistíme, že nemá přirození- vypadá jako klon panenky Barbie.
Met.: Vidíš? Anatomicky oslabenej, stejně jako Ken...
Bethany otupěle zírá.
Metatron: Co tam tak sedíš, podej mi ručník!
Bethany mu ho hodí a on si začne sušit to, co by tam mělo bejt a není tam :-)
Met.: Ach bože, vy ubožačky! Ta vaše namyšlenost! Myslíte, že vám chce každej hned vlízt do kalhotek...
Bethany: Co jsi zač?
Met.: Jsem pěkně naštvanej, to jsem! To vymácháš každýho, kdo sem přijde, v hasících chemikáliích? Není divu, že jsi sama...
 

 
Dogma

 
04.04.04
Taťána Orlovská
 

 
Hans Gruber: "Opravdu si myslíš, že máš proti nám šanci, kovboji?"
John McClane: "To víš, že mám, dobytku."
 

 
Smrtonosná past

 
04.04.04
Taťána Orlovská
 

 
Za Hansem přivedou "slečnu Gennarovou"
Holly: "Mám prosbu."
Hans: "Který idiot vás pověřil?"
Holly: "Vy, když jste zavraždil mého šéfa."
 

 
Smrtonosná past

 
25.01.04
Trrinity & !snapinka!

 
Při vesmírné honičce se Serisem vlétne posádka NSEA Protector do minového pole. Pilot Laredo se snaží mezi minami kličkovat, ale vůbec se mu to nedaří. Loď se při silných nárazech otřásá a celá posádka má co dělat, aby se udržela na nohou. Dr. Lazarus zařve na Larida z posledních sil: "Mohl bys zkusit minout alespoň jednu jedinou z nich?!?"
 

 
Galaxy Quest

 
25.01.04
Trrinity & !snapinka!

 
Po výpravě na neznámou planetu pro berylliovou kouli tam zůstane komandér Taggart (Jason Nesmitt). Zbytek posádky je už na lodi a snaží se mu pomoci při boji s obřím kamenným monstrem, proti kterému nemá nejmenší šanci. Jediný, kdo ho může zdigitalizovat (rozklad a přenos hmoty) a tím zachránit, je strojmistr Chan (Fred). Ten se ale psychicky sesype. Dr. Lazarus, který je s komandérem ve spojení, mu nevzrušeně oznámí: "Fred je mimo. Musíš to zabít, Jasone." ...
 

 
Galaxy Quest

 
25.01.04

Trrinity & !snapinka!

 
Alexis, John a David snídají v kuchyni. Už tak napjatou atmosféru ještě zvýší přicházející bouřka. Alexis, jakožto hodná manželka, chce Davidovi nakrájet banán - ten ji ale odmítne: "Já nechci."
Alexis se na něj překvapeně podívá: "Vždycky snídáš banán...?"
David povýšeně: "Dneska si banán nedám. A příště, až zase budeš chtít zobecňovat, tak laskavě řekni SKORO vždycky snídáš banán!"
 

 
Temný přístav

 
15.12.03
Kristi

 
Šerif z Nottinghamu div nemůže vztekem vybuchnout.

„Okamžik, Robin Hood mi krade z kapsy peníze, nutí mě ubližovat lidem a oni ho za to milují?!“
Biskup na to rozpačitě řekne: „Ano…“

Šerif vzteky převrátí svou číši dobré lihoviny, přičemž postříká biskupa a sám se chystá tryskem vyběhnout z místnosti. U dveří se otočí k biskupovi a hrozíc prstem říká: „Už žádné zbytky s kuchyně malomocným a sirotám. Žádné ohleduplné stínání, a zrušte Vánoce!!!“
 

 
Robin Hood:
Král zbojníků

 
23.11.03
Jehúdit

 
Scéna se odehrává skoro na konci filmu – Ona(Bůh) oživí Bethany, která zemřela při záchraně existence, a M
etatron mluví k Bethany

„Musíš na sebe dávat pozor – budeme tě tu ještě potřebovat, “ dí Metatron držíce Bethany zezadu za ramena.
„Já vím – poslední dědička, “ usmívá se Bethany.
Metatron zvedne obočí : „No, to máš napůl pravdu – BYLAS poslední dědička.“
Bethany se zatváří nechápavě.
Metatron jí jemně přejede dlaní po břiše a lehce ho stiskne : „Teď, je tady…další dědička.“
„Já jsem těhotná? “ nevěřícně se zeptá Bethany.
Metatron nakloní hlavu trochu na stranu a s úsměvem prohlásí : „Tobě nic neujde…“
 

 
Dogma

 
09.11.03
Radka

 
Ve scéně v ložnici, kdy Metatron přichází a Bethany ho osprchuje hasícím přístrojem. Met. se chvilku dusí a kašle a pak vykřikne: "Kristepane!! Tos to musela vyplácat všechno!!
Bet. je vystrašená a bojí se, že ji chce znásilnit. Met. se to dotkne a tak stáhne kalhoty, aby demonstroval, že toho není schopen a komentuje to slovy: "Anatomicky oslabenej, jako Ken.
Ona nechápe kdo je a on jí vysvětluje: "Metatron, vystupuje jako boží hlas. To znamená, že v jakýmkoli případě, kdy nějaký pako tvrdí, že mluvilo s Bohem, tak mluvilo se mnou....... nebo jen samo se sebou."

Přenesou se do mexické restaurace a Met. vysvětluje Bet. o co vlastně jde: "....takže jednoho dne, když v Egyptě vyhladil všechny čerstvě narozené...."
Bet.: "Áááá desátá pohroma!"
Met. popuzeně: "Řekni někomu, že jsi Metatron a bude na tebe tupě zírat! Když se zmíníš o něčem z filmu Charltona Hestona najednou jsou všichni teologové!!!

Při loučení se Bet. zeptá: "Řekni, jak vypadá?"
Met.: "Bůh? Je osamělý, ale zábavný. Má skvělý smysl pro humor. Např.sex. Není nic legračnějšího, než ty ksichty, který během milování děláte."
Bet.: "Takže sex je v nebi k smíchu?"
Met.: "Jak já to vidím, tak tady na zemi taky."

Při debatě ve velké restauraci po přenosu z lesa.
Apoštol se bezradně ptá: "Takže co budeme dělat?"
Met. odevzdaně: "Opijem se, protože mi začínají docházet nápady."
Ke konci debaty prorok říká: "Můžem ho poprosit, aby zavřel kostel. Když bude ten den zavřeno, ty chlapy si nebudou moct nachat požehnat."
Met. překvapeně: "Panebože!!! Ten feťák trefil hřebík na hlavičku!!"

Před kostelem Bůh trestá anděla.
Jeho tělo exploduje a krev postříká všechno kolem včetně Met. i Boha.
Met. si prohlídne svoje oblečení a znechuceně říká: "Tohle snad nikdy neskončí!" Pak se otočí k Bohu a cípem jejích šatů si cákance začne čistit. Bůh se na něj naštvaně dívá. Met. si toho po chvilce všimne a trochu se pootočí a s výrazem "já jsem tady ani nebyl" cíp dvěma prsty upustí.
Pak Bůh udělá zázrak a vyčistí celou ulici a Met. jí ukazuje tričko a říká: "Pár kapek zbylo."

Když schází Met. a Bůh ze schodů prorok hrozně žvaní /jako ostatně celej film:-)/ a má spoustu otázek. Bůh i Met. se na něj upřeně koukají. Když domluví Met. to komentuje jen krátkou větou: "A takovou má malou pusinku."
 

 
Dogma

 
23.9.03
!snapinka!

 
Stella je poprvé s O´Harou u něho v bytě a sedí na jeho posteli. Po krátkém a nesmělém polibku si Stella vyhrne sukni, roztáhne nohy a tázavě se na O´Haru podívá. Ten se od ní rozpačitě odtáhne: "Ehm ... ech, takhle by to nemělo probíhat, víš? Předtím jsou jiné věci ... moc věcí. Například si musíš sundat kalhotky."
 

 
Neobvyklé dobrodružství

 
23.9.03
!snapinka!

 
David a Alexis Weinbergovi sedí v noci s neznámým mladíkem u ohně na Tulením ostrově, kde čekají, až opadne mlha. David se ptá mladíka: "A co tedy vlastně pane - odmlka - co vůbec děláte?" "Co?" nechápe tázaný. "Co vás živí, tak co děláte?" - chce vědět David. Mladík: "Ale ... nic moc." David: "A na plný úvazek?"
 

 
Temný přístav

 
11.9.03
Trrinity

 
Rasputin se na oslavě chová poněkud „nevhodně“ a nějaký muž ho upozorní, že pokud se nebude chovat slušně, vyhodí ho. Rasputin se urazí a začne křičet na celý sál poznámky o sobě a carevně, z nichž je každému jasné, že je carevniným milencem. To se vůbec nelíbí synovci carevny, který povstane a oznámí Rasputinovi, kdo je. Rasputin se na něj podívá, přijde až těsně k němu a řekne: „Jsi moc hezký. Ale…mám radši ženy."
  

 
Rasputin

 
11.9.03
Trrinity

 
David, Alex a mladík sedí u ohně. David se ptá mladíka na jeho povolání a ten nakonec přizná, že je bez práce a nemá ani kde bydlet. A David prohodí: „Bez domova, bez práce, to je život…Mohl byste v roce 2000 kandidovat na prezidenta. Země by vzkvétala!“
 

 
Temný přístav

 
11.9.03
!snapinka!

 
Všichni na můstku se zvedají z podlahy po bitvě se Serisem, v níž byla kosmická loď vážně poškozena a posádka psychicky na dranc. Matezar odnáší zraněného Lareda. Alex také odchází. Gwen se ho ptá:"
Alexi, kam to jdeš?" Alex se otočí a naštvaně odpoví: "Najít nějakou hospodu!"
 

 
Galaxy Quest

 
14.8.03
Wlčice

 
Šerif z Nottinghamu naštvaně spěchá chodbou svého hradu. Když jde okolo těch "lehkých dam", které tam má, ukáže: "Ty v jedenáct, ty ve třičtvrtě!" A jde dál.
Pozn. Wlčice: Existují nejméně tři překlady filmu Robin Hood a tento citát je z toho nejpovedenějšího.
 

 
Robin Hood:
Král zbojníků

 
14.8.03
Wlčice

 
Je závěrečný souboj mezi Nottinghamem a Hoodem. Oba stojí proti sobě s meči. (A Šerif z Nottinghamu s jizvou na tváři, kterou mu udělal tenkrát Hood.) První, co Šerif z Nottinghamu udělá: Sekne Hooda špičkou meče do brady a zasměje se: "A jsme si kvit!"
Pozn. Wlčice: Existují nejméně tři překlady filmu Robin Hood a tento citát je z toho nejpovedenějšího.
 

 
Robin Hood:
Král zbojníků

 
14.8.03
Wlčice

 
Blíží se závěr filmu a teroristé už mají McClaneovu ženu. Ta sedí na židli a poslouchá jak Hans Gruber telefonuje. Když pochopí, o co teroristům jde, prohlásí: "Přes všechno co říkáte - jste jen obyčejný zloděj!" Hans Gruber se k ní přisune na jezdící židli, chytí ji pod krkem a říká: "Jsem neobyčejný zloděj a protože jsem se dal i na únosy, buďte raději zdvořilejší!"
 

 
Smrtonosná past

 
21.7.03
Alis

 
Alexis a David leží v posteli. Ona ho svádí a oba se začnou vášnivě líbat. Když v tom se David od ní prudce odtáhne. "Co je?", zeptá se Alexis. On se chytne za hlavu a milostnou scénu ukončí slovy: "Ježíši Kriste, zapomněli jsme na nákup!"
 

 
Temný přístav

 


PRAVIDLA SOUTĚŽE
  
Úkol
Alanovy postavy ve filmech často pronesou "kultovní" citát nebo se účastní scény na kterou si rádi s úsměvem vzpomeneme.
Zkuste se podívat do své videotéky a opsat ty nejlepší citáty nebo popsat vtipnou scénu a pořídit z ní třeba i screenshoty.
Vaše příspěvky mi můžete zasílat můj e-mail alisdesign@centrum.cz.
  


Nahoru