Les Liaisons Dangereuses (Nebezpečné známosti)
     
ZPĚT na Tvorba: Divadlo
   

Obecné informace


  
Hra
Christophera Hamptona na základě knihy Pierra-Ambroise-Francoise Choderlos de Laclose
 
Obsazení: Alan Rickman, Lindsay Duncan, Beatie Edney, Suzanne Burden, Jean Anderson, Barry Heins, Hilton McRea, Huhg Simon, Lucy Aston, Kristin Milward

   Úpravy © Alis - Nepoužívejte obrázek vlevo bez mého svolení. Děkuji!
 

 
 

Fotky jsou ze stránek Creative Reality Media, Inc.


 

 
Hra byla uvedena Královskou Shakespearovskou společností ve čtyřech divadlech, ve dvou londýnských a ve dvou newyorských, v letech 1985 a 1987.

Rickmanův Valmont byl k vidění na více než 500 představeních a takřka ho to emocionálně zničilo, avšak ztvárnění tohoto záletnického svůdce žen osmnáctého století mu přineslo pozornost, která zapříčinila start jeho kariéry.
 
Proto se není čemu divit, že když se natáčelo filmové zpracování Nebezpečných známostí a Alan tuto roli nezískal, bylo to pro něho poměrně dost bolestivé.

  Úpravy © Alis - Nepoužívejte obrázek vlevo bez mého svolení. Děkuji!

 

  

  Úpravy © Alis - Nepoužívejte obrázek vlevo bez mého svolení. Děkuji!
 


 
Program Královské Shakespearovské společnosti, když se představení hrálo v divadle Ambassador, Londýn, od 2. října 1986. Obsazení: Alan Rickman, Lindsay Duncan, Suzanne Burden, Beatie Edney a Jean Anderson. Režie Howard Davies.
Rozměry: 8.25" x 11.5" a má 24 stran.
Obsah: titulní strana; seznam herců; poznámky Laclose (autor původního románu); článek o Ch. Hamptonovi (vč. fotografií z jeho her); článek o  Eighteenth-Century France; mnoho ilustrací; fotografie herců a životopisy; 10 skvělých fotografií ze hry; produkční informace.
 

(obálka)

Toto je první britské vydání scénáře ke hře Ch. Hamptona "Les Liaiasons Dangereuses". Hra měla premiéru v The Other Place ve Stratfordu nad Avonou 24. září 1985. Nad textem je náhled obálky a dole je náhled na herecké obsazení.
 

(obsazení)

Screenshoty pro vás připravila Mortticia. Díky!
(z BBC interview s Christopherem Hamptonem)


   
   
   
   
   
   

   
© Mortticia
Nepoužívejte tyto screenshoty na jiných stránkách bez jejího vědomí! Děkuji
(These screengrabs were made by Mortticia, so don't use them without asking. Thank you)

 


Nahoru