Harry Potter and the Chamber of Secrets  (Harry Potter a Tajemná komnata) USA 2002

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - Warner Bros ČR - Warner Bros.com - fandovské stránky
SCREENSHOTY - snímky z film
u - BONUS Z DVD - FILM O FILMU
 

O FILMU


 
Režie: Chris Columbus
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watsonová, Rupert Grint, Richard Harris, Maggie Smithová, Alan Rickman, ...
Scénář: Peter Silverman
Pro celou rodinu
 
KINO: V USA a Velké Británii byla premiéra 15. listopadu 2002
         (Premiéra v ČR 12. prosince 2002 - přehled kin kde se film hraje)

DVD a VHS: (opět 2 DVD disky) a VHS: od 11. dubna 2003 (UK a USA) u nás od 30. 4. 2003
 


     

Snímky pocházení z DVD HP2 z "Colinovy temné komory" Nepoužívejte je na jiných stránkách bez mého svolení. Děkuji!

  Nepoužívejte tuto fotku bez mého souhlasu. Děkuji!

  

Tato suprová fotka Snapea;-* pochází ze stránek POTTERHARRY.NET.Mnohokrát děkuji autorům za umožnění jejího umístění na mých stránkách!

         

      Děkuji Silence za Snapeův plakát (vpravo)  

    Tyto dvě fotky jsou ze stránek Leaky cauldron

    Z natáčení

Další "neokoukané" záběry Snapea jsou na německé stránce Severus Snape Special a na Stezi Alan Rickman Page

  © Alis
Pokud se vám zdá, že je tento Severus trochu zvláštní, máte pravdu. Původní obrázek obsahoval jen půlku obličeje;-), ale tak hezkou, že byla škoda zůstat jen u jedné půlky;-))) Protože to dalo dost práce vše upravit, nepoužívejte tento obrázek na jiných stránkách bez mého vědomí! Děkuji


Hary tráví své první "kouzelnické" prázdniny opět u Dursleyových. Jednoho dne se u něho v pokoji objeví skřítek Dobby, který ho zrazuje od návratu do Bradavic, protože mu hrozí velké nebezpečí. Harry se však odradit nenechá a společně s Ronem a jeho bratry Fredem a Georgem tu noc prchá ze svého "vězení" létajícím Fordem Anglia k Weasleyovým do Doupěte, kde také stráví zbytek prázdnin. Poté, co nejsou Harry a Ron, díky kouzlu Dobbyho,  vpuštěni na nástupiště 9 a 3/4, vydávají se na cestu do Bradavic létajícím autem. 

Do školy sice dorazí s obtížemi, ale vše se zdá být v pořádku. Po pár týdnech se však začnou dít strašné věci, kterých se skřítek tolik obával. Byla totiž otevřena bájná Tajemná komnata, kterou nechal postavit jeden ze zakladatelů Bradavic, Salazar Zmijozel a kterou může otevřít pouze jeho dědic. Tímto dědicem je podle všech Harry a tak začíná boj s časem, protože útoky se stupňují a Bradavicemi vládne strach.


Úryvek z knihy: Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowlingové 
(výborné pokračování první knihy - doporučuji přečíst!)

Kapitola pátá - Vrba mlátička

...

(Harry a Ron nahlížejí do Síně, kde právě probíhá zařazování nových studentů)

"To mě podrž..." zašeptal Harry Ronovi. "Jedna židle u učitelského stolu je prázdná... Kde je Snape?"
Profesor Severus Snape byl Harryho nejneoblíbenější učitel; a Harry zase byl Snapeův nejneoblíbenější žák. Krutý, jízlivý a protivný všem kromě studentů z jeho vlastní koleje (Zmijozelu), Snape vyučoval lektvary.
"Možná je nemocný!" řekl Ron optimisticky.
"Možná dal výpověď," řekl Harry, "poněvadž zase nedostal místo učitele obrany proti černé magii!"
"Nebo ho možná vyhodili!" rozjařil se Ron. "Všichni ve škole ho přece nenávidí -"
"Nebo možná," ozval se ledový hlas přímo za jejich zády, "čeká na vysvětlení, proč jste vy dva nepřijeli školním vlakem."
Harry se prudce otočil. Za nimi stál Severus Snape a černý hábit mu vlál ve studeném větru. Byl to hubený muž se sinalou pletí, hákovitým nosem a mastnými černými vlasy, které mu sahaly až na ramena, a v tu chvíli se usmíval způsobem, z kterého Harry pochopil, že on i Ron jsou opravdu v pořádném maléru.


První recenze od Verči (Díky!):

"Už jsem taky byla na Harry Potterovi 2. Je to fakt super. Alan se tam konečně dostane trochu ke slovu. Už po příjezdu Harryho do Bradavic se dostává na scénu. Snape tam Pottera pěkně seřve a vypadá fakt naštvaně, jenže jak už to tak bývá Harrymu zase všechno projde. Ale nejlepší scéna se Snapem je určitě soubojnický klub, kde pěkně ztrapní Lockharta, který si ho pozve jako soupeře do kouzelnického souboje. Snape je totiž lepší než Zlatoslav a porazí ho před všemi studenty. Ten film prostě musí všichni příznivci AR vidět."

Druhá recenze od Daniely (Díky!):

"Film Harry Potter a Tajemná komnata naprosto splnil má očekávání. Předně, herci opravdu hráli lépe a děj byl celkově napínavější, jen mě mrzí, že ho museli tak zhustit. Kdo četl knihu, určitě postrádal scénu Svatého Valentýna nebo krádež kůže z hřímala. Co se týče Alana Rickmana-dokonalé:))). Oproti prvnímu dílu měl trochu kratší sestřih, takže jeho černé mikádo podle mě nepůsobilo tak pěkně jako v prvním díle, nicméně jinak vypadal naprosto senzačně a jeho herecký výkon (zvláště při scéně v soubojnickém klubu) byl ohromující - ostatně jak jinak:))). Jediné, co mi přišlo trochu divné, byl dabing - teď myslím konkrétně dabing Snapea. V prvním díle byl mnohem vydařenější. V Tajemné komnatě, zvlášť ve scéně ve Snapeově kabinetu, kde kárá Harryho a Rona, mi Snapeův hlas přišel hrozně uřvaný. Měl by být tichý, šeptavý, zlověstný... Doufám, že se budu moci podívat na originál a porovnat. Mimochodem - pokud chcete slyšet hlas Snapeova dabéra (který je podle mě dost dobrý a k Alanovi se hodí - jen provedení v 2.díle HP bylo poněkud nedostačující) pusťte si Pretty woman."

Třetí recenze od Yvonne (Díky!):

"Už jsem také viděla HP2 a je to opravdu vynikající film - povedl se a doporučuji ho vidět všem fanouškům Alana, ale i ostatním. Alan byl jako vždy skvělý, i když tam neměl mnoho prostoru :(. Jednou z nejlepších scén je Soubojnický klub, kde to Snape natře Lockhartovi. Ale i v ostatních scénách je vynikající. Myslím, že všechny role byly dobře herecky obsazeny - skvělý byl například Jason Isaacs v roli otce Malfoye. Film byl zábavný, napínavější i akčnější než ten první. A i když tam chyběly některé pasáže, které známe z knih (např. Valentýn), film se mi moc líbil a jelikož mi to jednou nestačilo, tak se v lednu chystám do kina znovu - tentokrát však na titulkovanou verzi - už se moc těším :o). A závěrem chci říct - určitě vezměte kina útokem - stojí to za to :o))."

Čtvrtá recenze, tentokrát ode mne:

Tak už jsem taky dvojku viděla. Byla jsem na ní v pondělí 30. prosince 2002 společně s Danielou v královéhradeckém CineStaru. Tím se také naplnila má slova o členství ve fanklubu "příště už třeba půjdeme do kina na Snapea spolu"! A jaký byl film? Děj byl rychlejší, temnější a herecký výkon Daniela Radcliffa přesvědčivý. Oproti knize bylo z pochopitelných časových důvodů mnoho vynecháno a zkráceno. To postihlo i scénu se Snapem, který se poprvé objevil až ve svém kabinetu a ne za zády Harryho a Rona;-( Přesto se mi zdálo, že ho bylo ve dvojce více než v jedničce. I když tam toho mnoho nenamluvil, tak si ho kamera dost všímala a vyniklo tak jeho charisma a umění hrát jen pohledem, úsměvy a grimasami;-) Proto všichni, kdo jste film ještě neviděli, určitě si ho nenechte ujít!

Pátá recenze od Snapi (Díky!):

"Tak už taky konečně patřím mezi Vás, které viděly HP2 a mohly zhodnotit jak dokonalost filmu, tak i výborný výkon herců (zejména Alana). Film byl opravdu podle mého očekávání! Spousta nejrůznějších efektů, přesvědčivých kulis a působivých melodií dodalo celému představení kouzlo. Je sice pravda, že ve filmu chybělo několik zajímavých scén, které známe z knížky, ale přesto nemám co bych dodala.. Alan alias Snape byl k nevelkému překvapení opět dokonalý a způsob jakým dokázal zahrát věčně "nakvašeného" bradavického profesora nezaměnitelný! Snad absolutně nejlepší scénou byl soubojnický klub, kde Snape bez sebemenších zábran a výčitek ztrapnil Lockharta a to přímo před jeho fanoušky:)"
 


Kritiky na Alana
 
Harry Potter a Tajemná komnata
... Snape mi - jako vždy, málo platné ;-) - připadal málo rázný a jeho Ex-pelliarmus mi přišel trochu rozpačitý. Ani by tak nevadilo, že na plátně nebyl příliš často, ale zdá se mi divné, že v podstatě nebylo pořádně zdůrazněno vzájemné nepřátelství mezi ním a Harrym (to, jak na něho vyjel kvůli ukradenému autu a pak na chodbě kvůli nápisu na zdi - a ani se nedá říct vyjel - to tedy nemohu nazvat nepřátelstvím). Těším se na třetí díl, kdy si pana profesora užijeme opravdu hodně a kdy se snad konečně bude opravdu vztekat. :-) Snapea má hrát někdo jiný, snad Gary Oldman? O něm jsem se dočetl, že hrál pouze záporáky a psychicky narušené lidi... a to bude ve třetím díle velmi namístě. :o)
2/2003 - Denní věstec FC HP - Serverus_Snape ze Zmijozelu

Recenze filmu Harry Potter a Tajemná komnata
... S rozkoší se před žáčky naparuje nový učitel s manýrami duté mediální hvězdy v podání Kennetha Branagha - jeho pedagogický střet s jiným velikánem britské scény Alanem Rickmanem patří k hereckým lahůdkám. ...
12.12. 2002 - 
MF DNES - Mirka Spáčilová

Harry Potter a Tajemná komnata (našla jsem v něm pěknou "perličku" z natáčení)
V časopisu PREMIERE 12/2002 je rozsáhlá recenze k filmu. Je tam i jedna "perlička" - Alan slovně "setřel" jednoho z komparzistů, který zcela jistě nebyl fanouškem Harryho Pottera. ...."Chris (myšleno režisér Columbus) přivedl skupinu komparsistů a povídá jim: " Víc to prožívejte. Uvědomte si, že právě dostal ránu potloukem a jde po chytačovi." A jeden z těch čarodějů se naklonil k druhému a povídá: "Kdo je chytač, co je to krucinál potlouk a co z toho vyplývá pro nás?" A Alan Rickman ho setřel: "Záleží, v kterém jste družstvu,"" vzpomíná Jason Isaacs.
 


Alan na premiéře "Harryho Pottera 2", Londýn, kino Odeon, 3.11.02

                                                       
    © REX pictures          © Photo by Kontek,  WireImage       © Photo by Kontek,  WireImage        © Photo by Davidson,WireImage
 

 

    

   © Photo by Hogan, WireImage

           

Kinobox, ČT1 (15.,17. a 18.2002)
Před použitím těchto obrázků na Vašich stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
 

   ze stránek Leaky cauldron

  

  Děkuji Verče Bartošové za zaslání těchto tří fotek!

 


Nahoru