AUTOGRAM SPECIÁL / Zpět na Novinky /
Fan Centrum - Neoficiální fanklub - Ankety a kvízy - Knihovna - Alan v obrazech - Soutěže - Vzkazy pro AR - Inzerce

   
MÍSTNÍ MENU: ADRESY - TIPY A RADY - VZOROVÉ DOPISY - KDO UŽ MÁ AUTOGRAM AR?

 

 

POZOR DŮLEŽITÉ!!!
 

  
Všichni, kteří plánujete napsat Alanovi dopis, či žádost o autogram, čtěte následující řádky velmi pozorně! Právě jsem si na stránkách Alan Rickman: The Voice přečetla (15.6.2003) zprávu pro webmastery, kterou rozeslala Alanova asistentka Melanie Parkerová. Ta žádá o toto sdělení fanouškům: Vzhledem k Alanově současnému pracovnímu vytížení není schopen odpovídat na dopisy fanoušků, žádosti o autogramy a fotky. Rovněž sdělila, že Alana velice trápí, aby jeho fanoušci nebyli zklamáni, nebo se nedomnívali, že převzal arogantní manýry, což NENÍ PRAVDA. Proto prosím všechny, kteří Alanovi dopis zaslali, aby byli chápaví a nebrali osobně, pokud jejich žádost nebo váš dopis není zodpovězen. A pro ty, kteří napsání dopisu plánují, prosím posečkejte až se situace zlepší a sníží se množství Alanovy pošty. Děkuji vám

Dost nepříznivá zpráva, ale opět se potvrdilo, jak je Alan k fanouškům zdvořilý, starostlivý a váží si jich! Díky Alane!

Dodatek: VÝŠE UVEDENÉ OZNÁMENÍ STÁLE PLATÍ A ZŘEJMĚ BUDE I NADÁLE!

Proto je tu mám jednu radu: Abyste měli jistotu, že se vám nevrátí pouze omluvný dopis od Alanovy manažerky, uveďte do dopisu, že vám nevadí čekat na vyřízení a poproste ji ať vám jej nevyřízený nevrací (např. kvůli nákladům za poštovné apod.).
 

 

Alan Rickman, i přes svou značnou popularitu, hojně a zdarma rozdává autogramy. Zde je adresa, kam si můžete napsat o autogram:
 

A D R E S Y

     

!!! OSVĚDČENÁ !!!
z http://www.rickmanistareview.com

 
Alan Rickman

C/O Duncan Heath
I.C.M.
Oxford House 76 Oxford St.
London W1D 1BS
England

Tel: 011-44-171-636-6565

z http://www.alan-rickman.nl
 
I.C.M.
Alan Rickman
Oxford House
76 Oxford Street
London W1N OAX
England
 

Alanův agent (pro USA)
 
Alan Rickman
c/o Patrick Whitesel
Endeavor Talent Agency
9701 Wilshire Blvd.
10th Floor
Beverly Hills, CA 90212

Tel: 310-248-2000
Alanův manažer/producent (v USA)
 
Judy Hofflund
Hofflund/Polone Agency
9465 Wilshire Blvd. #820
Beverly Hills, CA 90212Tel: 310-859-1971; Fax: 310-859-7250

        
NA ZPÁTEČNÍ OBÁLCE NEZAPOMEŇTE UVÉST CZECH REPUBLIC, PŘÍPADNĚ SLOVAKIA!!!
Toto opomenutí potkalo !snapinku!, která si o Alanův podpis psala už začátkem března. Dopis odeslala, ale protože se stále nic nedělo, rozhodla se dopis napsat znovu. V tom prvním neměla fotku na podpis, takže nyní ji přiložila a obstarala si dokonce i anglickou známku. Jaké bylo její překvapení, když dva dny po odeslání dopisu č. 2 dorazil první dopis! Avšak bez fotky a s níže uvedeným dopisem:

Děkuji Ti za dopis pro Alana Rickmana a omlouvám se za prodlení odpovědi. Samozřejmě předám Tvůj dopis panu Rickmanovi, ale obávám se, že nebudu schopná poslat jeho autogram. Třebaže je pan Rickman běžně ve Velké Británii, podrobně připravuje svůj další projekt a rovněž natáčí Harryho Pottera a Vězně z Azkabanu. Opravdu se omlouvám za zaslání špatných novinek. Vím, že pan Rickman by si užil čtení Tvého dopisu, jakožto z velké části podporuje své fanynky. Prosím pochop mé srdečné omluvy, že nemohu poslat jeho podpis.

Ještě jednou Ti děkuji za Tvůj dopis - bylo od Tebe velmi laskavé dělat si potíže s psaním.
 
S nejlepším přáním

Se srdečným pozdravem

Osobní podpis MELANIE PARKER

Jak jste si sami mohli přečíst, dopis je sice nepříznivý, ale velice zdvořilý a milý. Avšak to největší překvapení na !snapinku! teprve čekalo. Když se pídila po příčině zdržení této odpovědi (byla napsána již 26. dubna), přišlo se na to, že chybí země určení - tedy Czech Republic! Jak asi !snapince! bylo si dovedeme všichni představit. A kde tedy dopis byl ten celý čtvrt rok? Na obálce bylo přeškrtané Rusko, takže "milý" dopis se podíval až do Moskvy, než dorazil domů;-o

V době, kdy je uveřejňuji tuto "nemilou příhodu" se !snapince! vrátil i druhý dopis (již správně do ČR), ale bohužel vzhledem k současnému Alanovu pracovnímu vytížení nevyřízený;-( Doufejme, že ten třetí pokus (po zlepšení Alanovy dopisní situace) !snapince! vyjde!

Odkaz, na stránku kde je naskenovaná kartička, kterou Alanova manažerka přikládá k podepsaným fotografiím.
 

Od dubna do září 2002 byl Alan v New Yorku, kde na Broadwayi vystupoval v divadelním představení Private Lives. Proto se v tomto období doporučovalo zasílat dopisy na adresu:

(V současné době již na ní dopisy Alanovi neposílejte! Nechávám ji zde jen pro případ, že by třeba Alan v New Yorku opět vystupoval;-o)

Richard Rodgers Theatre
226 W. 46th Street
New York, NY   10036


T I P Y   A   R A D Y


1. Nejlepší je psát tiskacím písmem, na stroji, nebo na počítači a pouze v angličtině!!!
 
2. "Průvodní list" se nedoporučuje psát příliš dlouhý a měl by být velmi zdvořilý. 
    Je dobré napsat i něco osobního, např. v jakém filmu se Vám nejvíce líbil, atd.
 
3. Do obálky je nutné "vždy" přiložit (kromě fotky nebo kartičky na podpis a případného dopisu) i "zpáteční obálku", tzv. SASE s nadepsanou 
    adresou a ofrankovanou známkami Velké Británie nebo USA (do září 2002) v takové hodnotě, aby mohla být odeslána k nám do ČR. Tady 
    nastává zásadní problém. Pokud máte v dané zemi příbuzné nebo známé, máte vyhráno. Ostatní mohou zkusit osvědčený "trik"     
    profesionálních sběratelů podpisů, a to postěžovat si na služby naší "zaostalé a drahé" pošty - což prý zabírá; nebo což bych asi zvolila já, 
    vložit do obálky bankovky (do VB - Libry nebo EURa; a při odesílání do USA - USD).

Čerpáno bylo i z časopisu Cinema 5/97

Kde sehnat známky z VB (případně z USA)?
Odpověď na tuto otázku mi poskytl Milan Halousek, předseda KSA. Připomínám, že to bylo v době, kdy byl Alan v New Yorku, proto zde není odpověď na hodnotu bankovek do VB (pro hodnotu VB známek klikněte zde). Nyni cituji z e-mailu: "... Se zahraničními známkami je to problém. Občas se něco dá sehnat v Pofisu nebo jiných filatetelistických prodejnách. Někdy jsem koupil platné a nepoužité známky na filatelistických burzách. Měly třeba poškozený lep nebo zoubkování - a filatelisté je vyřadily ze sbírky a třeba lacino prodaly. Je potřeba se poptat. Ale pozor, aby nebyly staré a ještě platily! Druhou možností je vložit do obálky bankovku na úhradu poštovného. To se používá mezi sběrateli dost často - používám to i já. Do dopisu do U.S.A. přikládám papírovou bankovku v hodnotě 1USD - to na poštovné úplně stačí. Velmi často se potom i stane, že se bankovka vrátí zpět - jednou dokonce i s podpisem oslovené osobnosti :-)))"  

Výše uvedený postup s USD by se dal využít, pokud by Alan opět vystupoval v USA. Jelikož převážně žije ve své rodné zemi, kterou je Velká Británie, můžete využít níže uvedenou radu z Britského velvyslanectví:

Napsala jsem na Britské velvyslanectví v Praze (jak mi poradil výše jmenovaný pan Halousek) ohledně hodnoty známky na zpětnou obálku a odpověď mi přišla obratem. A tady je: "podle informací dostupných na webových stránkách britské Royal Mail je na dopis do 20 g odeslaný leteckou poštou zapotřebí známka v hodnotě 38 pencí."

Níže jsou informace České pošty (květen 2004) zjištěné Bludimírou Snapeovou Díky moc!

Dobrý den,

pro tento případ je určena tzv. "mezinárodní odpovědka" /coupon réponse international, international reply coupon, IRC/.
Mezinárodní odpovědka se prodává na poštách v hodnotě 40,- Kč /1 ks/.
Vložíte ji do obálky a příjemce v zahraničí si ji vymění za známky v odpovídající hodnotě.
Za mezinárodní odpovědku /obdrženou od zahraničního partnera/, předloženou k výměně české poště Vám pošta vydá poštovní známky /nikoliv hotovost/ v hodnotě 12,- Kč.

S pozdravem
Česká pošta, s.p.
Informační pracoviště
Eva Šindlerová


Informace o mezinárodní odpovědce - aktualizováno k 31.5.2007   Zdeňko, díky moc!

MEZINÁRODNÍ ODPOVĚDKA se běžně používá místo zahraničních známek, je k dostání na poštách zhruba za 49,- Kč.
Lze ji poslat do kterékoli země. PLATÍ PO CELÉM SVĚTĚ !! Osobně ověřeno!

Informace o mezinárodní odpovědce - aktualizováno k 22.12.2009   Sáro, díky moc!

MEZINÁRODNÍ ODPOVĚDKA stojí 40,- Kč - trvejte na poště, že se to jmenuje takhle, protože vůbec nevědí o co jde :-D Většinou se dá sehnat na pokladně pošty. Poštovné do Anglie stojí 21,- Kč (samozřejmě se může lišit dle váhy balíčku).
 

V Z O R O V É   D O P I S Y (upraveno dle vzorových dopisů v Cinemě 5/97)
  

Anglická verze

Český překlad

Dear Mr. Alan Rickman,
I have been a fan of yours for a long time.
I would like to request an autograph, or if possible, an autographed photograph of you.
Thank you for taking the time to read my request.
 
 

Drahý pane A.R.,
již dlouho jsem vaší fanynkou. Ráda bych Vás požádala o autogram, nebo jestli je to možné, o Vaši podepsanou fotografii.
Děkuji Vám za čas, který věnujete mé žádosti.

  
 

Sincerely
 

Se srdečným pozdravem
 

jméno a příjmení
 

jméno a příjmení
 

Dear Mr. Alan Rickman,
I have been a fan of yours, and have enjoyed your many movies. The movie I likde the most is "Sense and Sensibility". I was wondering if you would not mind filling a small request.
Can you please autograph this picture which I have enclosed? Please use the enclosed SASE for your convenience.
Thank you for taking the time to read my request.
    

Drahý pane A.R.,
už dlouho jsem Vaše fanynka a užila jsem si mnoho Vašich filmů. Nejvíce se mi líbil "Rozum a cit". Jsem zvědavá, jestli splníte mé malé přání. Mohl byste prosím podepsat přiloženou fotografii? Prosím použijte přiloženou SASE.
Děkuji Vám za čas, který věnujete mé žádosti.
 
 

Sincerely
 

Se srdečným pozdravem
 

jméno a příjmení

jméno a příjmení

   
 
K D O   U Ž   M Á   A U T O G R A M   A R  ?
  

  

První fotka ze Slovenska!
 
Fotku pro vás naskenovala © Kika

  
"Nikdy se nevzdávej" 
Za poskytnutí fotky i za článek moooc děkuji ;-) 

Alankovi som poslala list...po nejakom čase mi Melanie Parker odpísala, že sa mi nemôže podpísať, lebo je odcestovaný v Španielsku.
Napísala som druhý list, znova mi odpísali, že nemôže, lebo je v L.A.
Tak som nič nenechala na náhodu, poslala som tretí list...:)))
Po nejakom mesiaci mi prišla pošta....otvorím obálku a tam Alankov podpis aj s venovaním.:)
Dokonca som mu nemusela dávať žiadny obrázok aby sa mi podpísal, poslal mi vlastný...a viete ako tá podpiskarta krásne vonia??? :)))))

Týmto chcem Alankovi vyjadriť obrovskú náklonosť. ALAN, MÁM ŤA RADA!!!!:))

    

  
V listopadu 2005 přišla Mirce tato podepsaná fotka
(foto bylo vytištěno u nás a do VB odesláno jen k podpisu)
 

 
S fotkou přišel i níže uvedený dopis  Mirko, díky moc za poskytnutí fotky i textu;-)

Dear Mirka,
Thank you for your recent letter. I am sorry for delay in replying. I have now had the opportunity to pass it on to Mr Rickman.
Although Mr Rickman has now traveled to LA to start work on his next film „Nobel Son“, he was able to sign one of your pictures for you before he left. I do hope that you like it.
Thank you once again for your letter, I know Mr Rickman appreciated it. It was very kind of you to take the time to write.

With alle best wishes
Melanie Parker
For and on behalf of Alan Rickman
 

    

  
Wlčice je čtvrtou majitelkou Alanova podpisu v ČR! Získala černobílou fotku s věnováním
(stejný obrázek jako Daniela, viz. níže).

Vidět fotku "live" bylo možné na Rickmanconu 23.8.2003;-)

 
Postup
  Za ukázání fotky na Rickmanconu a podrobný popis jejího získání mnohokrát děkuji! ;-) 

Nejdříve jsem si sesmolila dopis v angličtině. (Musím říct že vypadal dost komicky.) Celé to bylo pojaté jako blahopřání k narozeninám, žádost o autogram byla zmíněna až skoro před závěrem. Dohromady byl můj dopis dlouhý asi třetinu stránky.
 
Já měla štěstí, protože jsem nedávno v Anglii byla a přivezla jsem si nějaké známky. Přesně podle návodu jsem k svému dopisu přiložila ofrankovanou obálku se zpáteční adresou. Poslala jsem to čtrnáctého, aby to tam na jednadvacátého bylo. Překvapilo mě, že odpověď dorazila skoro hned. Přišla už na začátku března. Psala Alanova sekretářka (jak jinak) Melanie Parkerová a omlouvala se, že Alan Rickman nemůže odpovědět sám, protože je právě velmi zaneprázdněn. V obálce samozrějmě byla také Alanova černobílá fotografie s podpisem.
 

 
Udělala jsem ale to, že první odstavec (kde byla žádost o podpis) a poslední odstavec (kde jsem znovu poděkovala a rozloučila se) jsem dala tučným písmem a ty „moje slinty“ (jako že je můj nejoblíbenější herec, jaká role se mi nejvíc líbila a proč atd.) jsem nechala standardem. Snažila jsem se být hodně zdvořilá, vyjadřovat se jednoduše, ale přesto být originální a osobitá. Dopis jsem vložila do velké obálky spolu fotkou k podpisu a obálkou s mojí adresou a britskými známkami (můj děda je sbírá, takže to nebyl problém; prý stačí známka v hodnotě E). Tenhle „paklík“ jsem odnesla na poštu a nechala si to poslat letecky (stálo mě to cca 20,- Kč).

Jak jsem psala na začátku, odpověď mi sice přišla za poměrně dlouhou dobu - až po třech měsících, ale to čekání rozhodně stálo za to.

Vpravo je ten dopis: (pozn. vynechala jsem hlavičku, kde byla napsaná Alanova adresa - ta „osvědčená“, a pak moje adresa)

 
6th May 2003

Dear Daniela

Thank you for your letter to Alan Rickman. I am sorry for the delay in replying.

Please find enclosed the signed picture as requested - tahank you for your patience! I am sorry I couldn‘t get our own picture signed but I hope you like the replacement.

With kinds regards

Yours sincerely
(vlastnoruční podpis)

MELANIE PARKER
For and on behalf of Alan Rickman
 

    

 
Daniela se stala třetí majitelkou Alanova podpisu v ČR! Byla také tak hodná, že nám ukázala svou fotku s podpisem (viz. foto) a k tomu napsala podrobný postup jejího získání.
 

 
Přišel mi Alánkův autogram!!! 
Za poskytnutí fotky i za podrobný postup mnohokrát děkuji!;) 

Když jsem v pondělí přiklusala domů ze školy, čekalo na mě překvapení. Na posteli mi ležela velká obálka a když jsem ji otevřela, vykoukla na mě úžasná černobílá fotografie Alana Rickmana s podpisem a věnováním. Dokonce tam byl i dopis od Alanovy „zastupující“ Melanie Parker, která se mi omlouvala za zpoždění a poslala mi zpátky fotku, kterou jsem původně chtěla podepsat (bylo mi za to dokonce poděkováno, ale proč mi ji Alan nepodepsal a byla mi poslána jiná to nevím, zřejmě kvůli kvalitě, ta moje byla totiž vytištěná na počítači).

No a jak a co jsem vlastně Alanovi psala?

Samozřejmě jsem všechno naťukala na počítači, ovšem dost zásadně jsem porušila zásadu o stručnosti. Můj dopis měl formát A4 písmem 10, protože i při mé mizerné AJ neumím být stručná.
 

  
Klikni pro plnou velikost

Veronika Čížková (Veronique) a Simona jsou šťastné majitelky Alanova podpisu!

Veronique byla tak hodná, že nám svou fotku s autogramem poskytla (viz. foto) a navíc napsala jak ji získala! 
  

  
Jak jsem přišla k autogramu 
Za poskytnutí fotky i za článek děkuji z celého srdéčka! ;-) 

Bylo to minulý rok těsně před hlavními prázdninami, když mě a mojí tehdejší spolužačce Simoně (Snape) šiblo v hlavě, a usmyslely jsme si, že Alanovi napíšeme prosbu o autogram na adresu od Alis. Fotky stáhnuté z netu jsme si nechaly vytisknout do obvyklého formátu fotografie a daly do malé obálky se zpáteční adresou, kterou jsme přidaly do větší obálky spolu s dopískem, co jsme dokázaly sesmolit v angličtině (byly tam nějaký otázky, něco o nás a i naše vlastní fotky) a spolu s takovou věcí (nějaký papír, ale nevím, jak se tomu říká) co jsme koupily na poště, kterou můžou na místě doručení směnit na poště za něco jako známku, stálo to asi 40,- Kč. Kolik nás ale stála známka, to si už nepamatuji. Ale co mě překvapilo, bylo, že nám odpověď přišla celkem brzy a nečekaně, už nevím za jak dlouho, ale myslím že do měsíce. V obálce byly dva krásné autogramy s přáním všeho nejlepšího, ovšem bez odpovědi na dopis. Ani nám to tak nevadilo, protože jsme byly už tak dost vyjukaný, že nám to vyšlo, a že nám přišly alespoň ty podpisy. Od té doby mi Alan trůní v rámečku na poličce, kde ho mám pořád na očích;-)

Veronique
  

 


Máte k tomuto tématu dotaz, nebo byste se s ostatními chtěli podělit o svou radost z autogramu, který vám Alan zaslal?
Pokud ano, budu ráda, když se mi ozvete. Díky!

Nepoužívejte recenze a fotky s autogramy AR bez svolení jejich vlastníků. Děkuji!

Nahoru