Král zbojníků Robin Hood (Robin Hood: Prince of Thieves), USA 1991

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - oficiální stránky - fandovské stránky
SCREENSHOTY - snímky z filmu - vystříhané scény a dokument o natáčení
 

O FILMU


  
Režie: Kevin Reynolds
Hrají: Kevin Costner, Morgan Freeman, Mary Elizabeth Mastrantoniová, Alan Rickman, Sean Connery
138 min; Hodnocení časopisu Cinema: 80 % (11/91)


Robin z Locksley se vrací z křížové výpravy do rodného kraje a je zdrcen tím, co zde nachází. Jeho hrad je zničen, otec zavražděn, všude je jen zkáza a smrt. Robin proto prchá do Scherwoodského lesa a staví se do čela odporu proti šerifovi z Nottinghamu, kterému pomáhá čarodějnice Mortianna. 

Zvukové ukázky z filmu jsou na WavSite.com.

DVD (disk obsahuje):
Interaktivní menu; Přímá volba scén; N/A
Audio Dolby Digital 5.1: anglicky, španělsky
Titulky: anglické, arabské, polské, řecké, české, turecké, maďarské, islandské, chorvatské, anglické pro sluchově postižené

  


 

Po dvanácti letech se dočkal film Robin Hood: Král zbojníků opětovného vydání na DVD a to hned na 2 discích. Toto speciální vydání obsahuje 12 minut filmu, které nebyly nikdy uvedeny a jedná se většinou o scény s Alanem!!! Kromě toho druhý disk obsahuje několik bonusů, jako interview s herci, dokument o natáčení, galerii zbraní z časů skutečného Robina Hooda a spoustu dalšího. V prodeji je v USA (region 1), ale již nyní se dá předobjednat ve Velké Británii a v Neměcku.

Kvalitní screenshoty z vystříhaných 12 minut a natáčení jsou na stránkách Stezi Alan Rickman Page
(v rubrice Filmografie, první odkaz).

Recenze rozšířeného DVD od Světlany

"Nechala jsem si od Bontonlandu zaslat dvoj DVD Hobin Hood. Jedná se o úplnou verzi, ve které byly ponechány vystřižené scény (zejména s Alanem). Je v nich naprosto báječný. Škoda, že je tam nenechali hned od začátku. Na druhém CD jsou rozhovory s herci a mimo jiné i s Alanem."

Níže je zmiňovaný rozhovor s Alanem z DVD / Mnohokrát děkuji Světlaně, že ho z mluvené angličtiny přeložila do češtiny!

Novinář: Je tu s námi Alan Rickman. Alane, nejprve od Smrtonosné pasti k Lednovému muži, pak Quigley u protinožců, Dobrodinci a nyní Robin Hood, ve kterém jste známým Sheriffem z Nottinghamu. Jeden se tak na Vás dívá a chtěl by Vám jako herci říct: Jak to, že jste tak dobrý v tom být tak zlý?

AR: Nevím. Děkuji za Vaše slova, ale nevím. Přistupuji ke každé roli, kterou jsem požádán hrát a kterou se rozhodnu hrát, ze stejného úhlu: kdo je ta osoba, co chce, jak se to pokouší dosáhnout, co se jí stane, když toho nedosáhne nebo naopak dosáhne ?

N: Řekněte mi, proč je podle Vašeho názoru legenda o Robinu Hoodovi tak přitažlivá od 12. století až do současnosti ?

AR: Protože se stále pokoušíme sebrat peníze bohatým a dát je lidem, kteří je potřebují. A zřejmě pořád takoví budeme. V tom smyslu, že mnoho z nás … dívky by chtěly být třeba Popelkou a mají k tomu plné právo. Proč by také neměla jít na ples ? Myslím, že o tom to je. A je to také o dobru a zlu a dobrých vítězstvích, hoch získá dívku a všechno to kolem. Je to příběh, víte, klasický příběh a my všichni příběhy potřebujeme. Je to něco, co filmy ignorují ke své vlastní škodě. A jestliže nevyprávíte příběh pořádně, nemyslím, že můžete udělat dobrý film.

N: Je důležité se zmínit o tom, že jste byl hercem Královské Shakepearovské společnosti. Je vůbec možný soulad mezi herci různého původu, myslím naprostý soulad ?

AR: Ve spolupráci s Brucem a Kevinem jsem se hodně naučil. Myslím, že jsem ten, který se v takové situaci má učit. Protože film přichází jako … Je pro mě velkým potěšením nyní pracovat jak ve filmu, tak na jevišti. Ale není to snadná volba. Není to jednoduché. V mnoha směrech je to dokonce složitější a je to výzva zcela jiného druhu. Musíte o mnohém přemýšlet rychleji a být více bezprostřední. A tím, že jsem sledoval Bruce a Kevina a Toma Sellecka při jejich práci, hodně jsem se naučil.

N: Alane, co Kevin Costner přináší do role Robina Hooda, jak vytváří tuto roli jako herec ?

AR: Přináší do ní sebe, což je určitý způsob relaxace a vřelosti a důvtipu, včetně jeho odmítnutí nosit zelené punčochy, za což mu patří dík. Také nenosí zelený špičatý klobouk. Takže znovuobjevil charakter své postavy, tak jako celý film znovuobjevil celý příběh.

 

Šerif z Nottinghamnu


 

Rickman byl za tento film v roce 1992 nominován na MTV Movie Award, v kategorii nejlepší ničema a ve stejném roce získal BAFTA Film Award v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli.

 
     
         

 


 
 
  

                 

  


Figurka
 


Nahoru