Rozum a cit  (Sense and Sensibility), VB 1995

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - oficiální stránky - fandovské stránky: Geocities - Movieweb - Geocities2
SCREENSHOTY - snímky z filmu
 

O FILMU


 
Režie: Ang Lee
Hrají: Emma Thompsonová, Alan Rickman, Kate Winsletová, Hugh Grant
Vydavatel: Bonton Home Video; Premiéra v českých kinech byla 21. března 1996 a k dostání na VHS i DVD v ČR od 1.9.1998
Hodnocení časopisu Cinema: 80 %

Po smrti manžela nastaly pro paní Dashwoodovou a její tři dcery krušné časy. Nejstarší z dcer, tichá Elinor, a dvojnásob pak prostřední, romanticky založená Marianne, se přesto všechno nechtějí vzdát své velké lásky touhy po štěstí. Romantický film plný zvratů a překvapení, určitě potěší nejednoho diváka a je příjemným uklidněním smyslů v záplavě akčních a podobně laděných filmů.

DVD (disk obsahuje):
Interaktivní menu; Produkční poznámky; Ukázkový snímek; N/A
Audio Dolby Digital 5.1: anglicky
Titulky: anglické, arabské, polské, řecké, české, turecké, maďarské, islandské, chorvatské, anglické pro sluchově postižené


Recenze filmu od Verči Bartošové:
Příběh rodiny Dashwoodů se odehrává v Anglii v době, která je zvlášť složitá pro ženy všech vrstev. V době, kdy je postavení a osud ženy závislý pouze na tom, jak dobře se provdá, bez ohledu na její schopnosti, touhy a sny. Paní Dashwoodová i starší dcera Elinor bolestivě přijímají svůj úděl i nové postavení a v tom samém duchu usměrňují mladší dcery Marienne a Margaret. Marienne se ale nehodlá se svým postavením smířit a své city se snaží prosadit stůj co stůj i za cenu, že prožívá obrovské zklamání. Na blízku jí však je stále věrně a nezištně plukovník Brandon (Alan R.), který ji velice miluje a v hlouby duše čeká, že budou jeho city opětovány. Alan R. je opět skvělý! Roli plukovníka Brandona vykreslil neobyčejně sympatickou, kladnou a citlivou postavu muže, který lásku a zodpovědnost za milovaného člověka staví vysoko nad majetek a jehož charakter nepokřivila ani tíha osudu a doby..
 

Nepoužívejte tyto 3 fotky na jiných stránkách. Děkuji!
Snímky byly naskenovány z časopisu Cinema 3/96

Z deníku Emmy Thompsonové (který si vedla během natáčení)

Pondělí 15. ledna: Je to nezvyklé, být při obsazování rolí na "druhé straně barikády". Dobře vím, jaký je to pocit, když herec vejde do malé místnosti plné lidí, kteří na něm visí očima. Ang má na herce překvapivé požadavky. Hodně mu záleží na fyziognomii. Ne na tom, jestli někdo dobře vypadá, ale jak velkou mezeru má mezi dolním rtem a bradou nebo mezi nosem a čelem. ....

Pondělí 1. května: ...
21:10 Jdu spát. Právě dorazil Alan Rickman. Sedí v baru.

Sobota 13. května:
Konečně přišla řada na Alana, který se několik dní nudil v hotelu. Vypadá poněkud zaraženě. Na můj dotaz odpovídá: "Necítím se tak dobře, jak bych se chtěl cítit."
Odposlechnuto později - Kate: "Panebože, mám kalhotky v zadku."
Alan: "Ach, opět ta ženská tajuplnost."

Pátek 7. července: Můj poslední záběr. S Alanem v kočáře. S úlevou odhazuji propocený korzet, zatímco se Kate hroutí do trávy. Pláče. Já žebroním o alkohol.
  
22:15 Poslední záběr. Alan klusá směrem ke slunci, klonícímu se k obzoru. Kamera je v bílé kouli, která visí na jeřábu, připevněném na autě. Shodou okolností jsem byla přítomna natáčení posledních metrů, doprovázenému západem slunce. Pak jsme jedli hamburgery a gumové chipsy, pili šampaňské a ve vzduchu se vznášela láska. Všichni byli dojati. Lindsay a Laurie plakaly. Já jsem se celý večer zubila od ucha k uchu. ...
  
Zdroj: Cinema 3/96

 

 

Plukovník Brandon


 

Plukovník Brandon je čestný muž, který v životě ztratil svou velkou lásku. Po příjezdu dcer Dashwoodových se zamiluje do Marianne (Kate Winsletová). Ta ho však odmítá a Brandon je z toho velmi nešťastný.

 

Rickman byl za tento film roce 1996 nominován na BAFTA Film Award, v kategorii nejlepší výkon herce ve vedlejší roli.


        


  

Tyto dvě fotky jsou ze stránek Creative Reality Media, Inc.
 

Screenshoty


 

Galerie 1 - Galerie 2 - Galerie 3

© Alis
Před použitím těchto screenshotů na Vašich stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These screengrabs were made by me (Alena/Alis), so don't use them without asking. Thank you)

  

Nahoru