Alena's Alan Rickman Page - ARCHIV 2003 /Je možné, že některé odkazy již nejsou aktuální/
Zpět do Archivu / Novinek
 

 • 27.12.2003

V časopisu TV Duel 12/03 je půlstránková recenze LA a je tam i "minifotečka" Alana jak se rozčiluje na R. Atkinsona. Časopis stojí 34,- Kč. Díky za info Mortticii!
Kalendář na leden 2004! Ke stáhnutí je zde.

Je již zvykem, že se na konci roku bilancují události uplynulé a plánuje se budoucnost. Takže, abych udržela tradici, nabízím menší ohlédnutí za rokem 2003 a nahlédnutí do roku 2004;-)

Něco málo ze "statistik":

 • tyto stránky byly založeny 1. května 2002 na adrese alanrickman.webz.cz;

 • za 8 měsíců (tedy k 31.12.2002) stránky navštívilo přibližně 4114 lidí (což je cca 541/měsíc a 17/den);

 • 8. prosince 2002 byl založen Neoficiální fanklub AR a do konce roku 2002 měl již 28 členů;-o;

 • na sklonku roku 2002 se rozjela soutěž O nejvtipnější hlášku (doplňování vtipných textů do bublin v obrázcích) a v roce 2003 se přidala i soutěž o dvojníka, kultovní scénu a hlášku a v současné době i aktuální Sněhosnape;

 • za rok 2002 jste byli v předstihu informováni o 30 pořadech s AR; v roce 2003 to je již 42 pořadů + 19 tipů na časopisy a přehled kin kde se promítá LA;

 • aktualizací v roce 2002 proběhlo v průměru 6 za měsíc a v roce 2003 se počet zvýšil na 7,5 do měsíce;

 • v roce 2003 došlo k mnoha změnám; asi tou nejzásadnější změnou bylo rozdělení stránek (kvůli nedostatku prostoru na 3 části) a to na Alanův web, Fancentrum a Snapeweb (Stalo se tak 9.7.03);

 • druhou zásadní změnou bylo založení rubriky Povídky a básně, která způsobila příval skvělých básní a spustila skutečný Fenomén povídek o Snapeovi v češtině;-);

 • třetí novinkou bylo pořádání prvního setkání členů NFAR, tzv. Rickmanconu o prázdninách a první společná výprava na premiéru LA do pražského kina;

 • a tou čtvrtou novinkou bylo opět stěhování stránek, tentokrát jen těch Alanových, a to na adresu alan.potterharry.net (9.9.03) Ještě jednou velice děkuji týmu potterharrynetu za poskytnutí tohoto prostoru!;

 • kromě toho vás od března 2003 měsíc co měsíc provázejí kalendáře s AR a máte možnost bezplatně inzerovat v Bezplatné inzerci;

 • od června 2003 jsme se začali více projevovat "veřejně" a to ve Výzvách médiím se žádostmi o AR v TV a tisku;

 • a od 27. října si můžeme "nejen" chatovat v našem Rickmanklubu na quicku;-)

 • poslední ohlédnutí za rokem 2003 bude v první aktualizaci roku 2004, kde se dozvíme, jaká byla návštěvnost v roce 2003 a uvidíme na jakém čísle se ustálí počet členů v našem fanklubu;-) K tomuto tématu bych chtěla jen připomenout, že členů je nyní 98. Myslíte, že zvládneme ještě tu stovku?;-)))

A co bude v roce 2004?

 • jako první musím zmínit změnu opravdu výraznou: od 1.1.2004 máme vlastní doménu www.alanrickman.cz!!!!!!

 • adresa alan.potterharry.net již nebude fungovat a původní alanrickman.webz.cz bude i nadále extistovat jako záloha v případě výpadku nového serveru ("aktivní" budou v "záloze" jen ty stránky, které budou aktualizovány; případně bude vymyšlen minimalizovaný design)

 • prostor na nové doméně je 500 MB (což je 10x více než na webuzdarma či o 420 MB více než na potterharrynetu), tudíž bude možné takřka neomezené zaplňování stránek fotkami, screenshoty a možná i audio a video soubory!

 • Fancentrum a Sanpeweb budou opět připojeny a zjednoduší se tak přístup mezi rubrikami

 • mezi dalšími plány roku 2004 figuruje: kromě aktualizací (novinky, fotky, povídky, soutěže, ..), realizace klubových triček (možná i placek), Rickmancon 2, společná výprava na premiéru HP3 a mnoho dalšího;-)

Na závěr bych, opravdu ze srdce, chtěla poděkovat všem, kteří na tyto stránky přispěli vlastními screenshoty, scany, překlady, povídkami, básněmi, kresbami, nápady, tipy na "výskyt" Alana v tisku či TV, stali se členy NFAR, podpořili Výzvy médiím, zúčastnili se soutěží či jinak přispěli na zlepšení stránek nebo podpořili Alana Rickmana v "našich krajích".

Vážím si vaší práce, podpory, pomoci a pevně věřím, že i v dalších letech budeme skvělý tým!

Rovněž děkuji "nejmenovaným" návštěvníkům, kteří na tyto stránky přicházejí, protože mají rádi Alana Rickmana, a doufám, že tu i nadále budete nacházet zajímavé informace a snímky;-)

Vaše, Alis;-)
 


 • 15.12.2003

LA je i ve 49. týdnu stále na 3. místě návštěvnosti v ČR a od premiéry film vidělo 46 090 diváků! Skvělé!!;-)
Ve Francii je film na 4. místě (zřejmě tam byla premiéra až nyní) a v USA je 10.
23. prosince bude od 23:00 hodin na TV2 Do hola?
Recenze filmu Rasputin ze staršího časopisu od Acalante Díky!
Nové fotky Alana - civilní, z Hamleta Wlčice, mnohokrát děkuji!
Byly doplněny diskuse k filmům Láska nebeská, Michael Collins, Mesmer a Zimní host
EvaS. našla dobrou, ruskou stránku, kde pod tímto odkazem naleznete nahrávky z HP se Snapem. Zvuk je sice nekvalitní, ale obraz je OK. Díky!
Lucia zaslala odkaz na další zajímavý kvíz. Tentokrát s názvem "Which AR character are you?", tedy "Jaká postava AR jste?". Lucii vyšel Alex Dane/Dr. Lazarus a mě před chvílí Hans Gruber;-o. Takže se ptám, "which AR charakter are you?";-))) Díky!

FANCENTRUM
První fotky z naší společné návštěvy premiéry LA v Praze! Lucko D. Colton, mnohokrát děkuji!
Kristi zaslala další kultovní hlášku z RH a skvělého dvojníka Snapea! Díky moc!
Členění rubriky Povídky a básně bylo mírně upraveno, aby bylo poznat, kde se nacházejí nejnovější příspěvky. Zároveň jsem přidala odkazy na sbírky básní a přehled počtu básnických příspěvků u jednotlivých autorů.
Nová povídka od Caniche s názvem ETROPLUS, od Ginny s názvem Noční host, od Jeanneret Dva světy a od Mione Na dobrou noc. Mnohokrát děkuji všem autorkám!
Nová báseň v angličtině od Wlčice s názvem Trip to London, od Jehúdit Snění a třetí část básně na pokračování od !snapinky! s názvem Nekonečná ve Sbírce 6. Mnohokrát děkuji všem autorkám!
Vyhlašuji novou zimní soutěž s názvem Sněhosnape! Jejím úkolem je vytvořit ze sněhu co nejvěrnější kopii našeho oblíbeného profesora Severuse Snapea či jiné Alanovy postavy, vyfotit ji a snímek zaslat v souboru "jpg" na alis@mybox.cz pod heslem SNEHOSNAPE. Bližší informace zde.
 


 • 08.12.2003

LA je ve 48. týdnu stále na 3. místě a od premiéry film vidělo už 32 937 diváků! Jen tak dál;-)
14.12. bude od 14.00 na ČT1 "Film o filmu Harry Potter a Tajemna komnata". Díky Lucko za info!
Král zbojníků: Robin Hood bude 1.1. od 20:15 a 2.1. od 9:30 na PRO7 a Galaxy Quest 5.1. od 20:15 a 6.1. od 01:45 na ORF1
V pátek jsem po AZ-kvízu viděla na ČT1 reklamu na rtěnku MAX FACTOR, kterou propagoval "maskér filmových hvězd" filmu Láska nebeská! V reklamně byly na konci ukázky z filmu (bohužel bez AR) a upozornění, že film je od 20.11. v našich kinech;-o
Nové fotky Alana - civilní, z Robina Hooda a propagační k LA a větší formáty k premiéře v Paříži.
3030 Vision Alone in London: 30 známých osobností podpořilo akci Alone in London, která již 30 let pomáhá mladým lidem. Organizátoři projektu dali těmto celebritám fotoaparát a požádali je, aby vyfotili to, co pro ně znamená Lodnýn. Jednotlivé snímky budou po celý jeden týden (od 2. 12.) k vidění na výstavě v Association of Photographers Gallery. Shlédnout tak můžete snímky Emmy Thompson (ta je zároveň patronkou Alone in London), její manžela Grega Wise, Ringo Stara a třeba právě Alana Rickmana! Alanova fotka je "opravdu originální";-))). Je to zátiší s židličkou a varující cedulkou: "Auta, zde zaparkovaná bez svolení, "dostanou botičku".
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

FANCENTRUM
Povídková sekce přechází pod Snape1. Z tohoto důvodu, prosím, zasílejte vaše povídky na e-mail  S1aS1@seznam.cz. Děkuji!
Přehled námětů k Povídce na pokračování. Hlasovat můžete do 10. ledna 2004.
Nová povídka od Snape1 s názvem Whirlpool přináší kvalitu do života.... Díky!
 


 • 01.12.2003

Do 31.12. můžete volit Nejvtipnější hlášku k obrázku č. 11!
Přehled námětů k Povídce na pokračování se zde objeví v další aktualizaci. Do konce tohoto týdne máte poslední šanci zaslat váš nápad na pokračování!
 

 


 • 30.11.2003

Dokument Making the Soundtrack: Love Actually bude hudební stanice MTV opakovat 6.12. od 18:30 hodin a 9.12. od 13:00 hodin. Pokud někdo tuto stanici přijímáte, mohli byste mi po shlédnutí zaslat krátké info o čem to bylo a případně i nějaké screenshoty s Alanem? Díky!
26. prosince od 22:20 hod. bude na SAT.1 Smrtonosná past

Láska nebeská
LA je v ČR na třetím místě v aktuálním 47. žebříčku návštěvnosti filmů! Doslova se tam katapultoval z minulého 88. místa! Před ním jsou na 1. Hledá se Nemo a 2. Matrix Revolutions;-o V USA je film pátý, tam klesl z minulé "trojky".
Kdy se bude hrát LA na Slovensku? Přehled kin a info o filmu na Cinemanet.sk.
Kniha LA u nás v prodeji na Vltavě.cz za 665 Kč. Vydavatel St. Martin's Press. A nebo (díky Sandro za info!) v knihkupectví NeoLuxor na Václaváku (to největší knihkupectví, co tam je) ji mají za 457 Kč v angličtině. Sandra si tuto knížku již koupila a tady je krátká recenze včetně překladu "Dotazník lásky AR";-o
Soundtrack na CD k LA u nás v prodeji na Vltavě.cz za 503 Kč. Přehled písní zde!
Wallpaper s motivem Harryho na plochu vašeho PC z oficiálních stránek nebo "upravený" od Allegry. Díky!
Při páteční cestě autobusem z pražské Florence domů jsem byla velice mile potěšena, když jsem při průjezdu městem zahlédla na reklamních plochách 3 telefonních budek plakát k filmu LA! Jak málo stačí k lidské radosti;-)
Dnes večer jsem na německé hudební stanici MTV 2 POP zahlédla videoklip skupiny Sugarbabes. Nebylo by na tom nic divného, kdyby mě najednou při přepínání na další kanál neupoutal Alan coby Harry tančící s Miou!!! Byl to videoklip k písni "Too lost in you" a pochází ze soundtracku k filmu! Já na toho Alana narazím opravdu všude!

Alan se mihl v Kinoboxu vysílaném 28.11. v sestřihu z předávání Evropských filmových cen 2002. Viz. zaslané info členům NFAR.

Alan je 16. v žebříčku 20. nejvíce stylových mužských celebrit na Handbag.com! U jeho fotky se píše: "Alanu Rickmanovi je sice přes padesát, ale jeho vstup do "první dvacítky" ukazuje půvabné přednosti stárnutí".

Interview Jimmyho Kimmela s Alanem Rickmanem z 12.11. přeložila Sandra. Mnohokrát děkuji!
Přečtěte si Co Alan říká o Beckettovi (překlad !snapinka!) a Co o sonetu 130 WS (překlad Macko puf). Díky!
 


 
Wallpaper od Allegry


 
AR na 16. místě!


 
CD v ČR v prodeji!

Tak tohle musíte vidět! Na těchto stránkách (jen pro osoby starší 18. let;-o) je ke stažení videoklip I'm Too Sexy (Snapeova verze). Je ve formátu .wmv a naleznete ho pod odkazem Other pages > Music Videos podrubrika General: Autorem je Pete Thebum. Věřím, že při sledování Snapea na hudbu Right Said Fred budete souhlasit se slovy písně: "Jsem model, ty víš co tím myslím.";-)))

Vytvořena samostatná stránka k nejnovějšímu filmovému projektu Something the Lord Made.

1 nová civilní fotka AR

Již nyní si na Vltavě.cz můžete předobjednat český překlad knihy Harry Potter a Fénixův řád! Cena je 339 Kč, vydavatelství Albatros a vydání se plánuje na 29. února 2004.
Díky Verče Bartošové za info!

FANCENTRUM
Fanklub má už 90 členů! Myslíte, že dokážeme do konce roku dotáhnout rovnou "stovku"? Co vy na to?;-)
2 nové portréty Alana v rubrice Alan v obrazech. Jejich autorkou je Allegra. Díky!
Čtvrtá a pátá kapitola z povídky Nejmocnější kouzlo je láska od Taťány Orlovské.
Výzva médiím č. 2 bude za NFAR provedena v pondělí 1.12. Pokud chcete sami média kontaktovat, potom zde naleznete odkazy na jejich internetové stránky.
   


 • 23.11.2003

30.11. bude od 23:15 hodin na slovenské televizní stanici JOJ film Dogma
1.12. od 9:50 hodin na placené televizi HBO další repríza filmu Dohola?
2.12. od 13:00 hodin na MTV dokument Making the Soundtrack: Love Actually (30 minut)

Láska nebeská
fotky z filmové premiéry v Paříži a další snímky z premiéry v Londýně
MovieMovie s dokumentem o natáčení LA bylo v neděli ráno skutečně reprizováno;-)
recenze filmu v časopisech Vlasta a Dívka a v týdeníku Právo a MF Dnes (na iDNES)
recenze filmu na internetu: Cinema, Tiscali a Biograf
S kterou hvězdou filmu LA byste chtěli jít na rande? Volte zde! (Anketa je ve spodní části jejich stránky). Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

3 nové civilní fotky AR + 2 snímky z divadelní hry Hamlet, 2 k Rozumu a citu, 4 snímky z obalu VHS TMD od !snapinky! a jedna fotka od Verči Bartošové k Dohola? Díky!

2 nová interview s AR! Jedno je na stránkách handbag.com (česká verze se připravuje) a druhé je z velkého interview s Jimmy Kimmelem, které se rovněž překládá. Navíc mi autorka stránek Alan Rickman - The Voice povolila překlad všech interview a Alanových odpovědí z rubriky "From his own lips" do češtiny! Na jejích stránkách si také můžete přehrát krátké video z Kimmelova interview (screenshoty z něho připravuji do příští aktualizace).

FANCENTRUM
Fotky a krátkou recenzi z naší návštěvy premiéry LA ve VillageCinemas přinesu co nejdříve;-)
Kalendář na prosinec a třetí kapitola z povídky Nejmocnější kouzlo je láska od Taťány Orlovské.
Další Kultovní hlášku do soutěže z filmu Dogma zaslala Jehúdit. Díky!
Výzva médiím č. 2 bude za NFAR provedena do konce tohoto měsíce. Aby byl úspěch co největší rozhodla jsem se (po ohlasech z vašich řad;-) uveřejnit na stránkách adresy významných médií (TV a tisk) a požádat vás o napsání vlastních e-mailů či dopisů na podporu Alana Rickmana u nás! Celý seznam se na stránkách objeví o příštím víkendu.
 


 


 • 22.11.2003

Láska nebeská
screenshoty z pátečního Kinoboxu a z dokumentu o natáčení filmu MovieMovie

V sobotu jsem se rozhodla vstát v 6:00 hodin s tím, že se mrknu na RTL 2, kde od 6:20 měl začít MovieMovie. Pořad, ve kterém se objevují dokumenty o natáčení filmu, který jde právě do kina. Říkala jsem si, že tam o LA stejně nic nedají a pokud dají, tak už to bylo jistě minulý týden. Jaké bylo moje překvapení, když jsem asi v 6:10 přepnula na satelit a.... byl tam zrovna Alan v Lásce nebeské!!!!!!!!!!!! Myslela jsem si, že to se mnou šlehne! Začala jsem nadávat jak "dlaždič" na nedodržování časového harmonogramu apod. a honem začala nahrávat (ani jsem si nestačila přetočit kazetu a tak mám dokument úplně jinde než jsem chtěla). V tom zmatku jsem ještě nejdřív nahrála monoskop na Primě;-o, ale hned to napravila a zde se můžete podívat co se mi podařilo ukořistit. Alan tam byl opravdu hodně a jen doufám, že jsem ho příliš nepropásla.

POZOR: Zítra, tedy v neděli 23.11. je MovieMovie opět na programu! A to od 05:25 hodin. Pokud máte satelit a chuť brzy vstávat, určitě se podívejte, protože se možná jedná o opakování (moc a moc v to doufám;-)

nové propagační fotky k filmu
video z londýnské premiéry filmu ke stažení na United International Pictures, UK (snímky z videa zde)
   
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page
rozdělení informační stránky filmu na všeobecné informace, Premiéry & novinky a Fotky & screenshoty.
Alan se 17. listopadu zúčastnil premiéry Lásky nebeské v Paříži. Bližší info a "kupa" fotek bude zítra;-)
 

 


 • 17.11.2003

V pátek určitě nezapomeňte v 18:10 hodin na ČT1 sledovat Kinobox! Měla by se tam objevit recenze na LA!
   Opakování Kinoboxu je 23.11. v 01:05 hodin a 24.11. od 05:35 hodin.

Alan se 15. listopadu zúčastnil premiéry Lásky nebeské v Londýně. Více najdete v Diáři AR.

Zajímavost: 22.11. bude NOVA od 20:00 vysílat americkou romantickou komedii Notting Hill. Ne, že bych vás chtěla upozornit na Hugh Granta, ale na to, že "náš" Alan právě v této čtvrti Londýna žije;-o Myslím, že není na škodu poznat "jeho domácí" prostředí;-) A navíc příběh o lásce obyčejného člověka k celebritě je také inspirující;-)))
 


 • 15.11.2003

28.11. bude na Markíze Rozum a cit od 20:50 hodin! Díky Lucyle za info!

SNAPE WEB
Trailer k HP3 konečně na internetu! Informace o něm + moje "podrobné" screenshoty najdete zde!

FANCENTRUM
Nová báseň od !snapinky! ve Sbírce č. 6 a 5 básní od Taťány Orlovské ve Sbírce č. 7.
   Děkuji oběma autorkám za zaslané příspěvky!

Nové povídky: Věc důvěry od Pavly T`Sal Červené, Podoba od Ginny, Jak naštvat Snapea - Deník M. Hapshatové od Lauren Snape (překlad do ČJ Ginny) a druhá kapitola z rozsáhlé povídky od Taťány Orlovské nazvaná Nejmocnější kouzlo je láska.
Děkuji všem autorkám za zaslané příspěvky!

   


 • 10.11.2003

Na německé satelitní stanici RTL se začala objevovat pozvánka do kina na LA. Vyrobila jsem z ní 2 snímky s AR a navíc jsem k malým fotečkám z premiéry v NY od Rexfeatures přidala větší fotky. Vše najdete zde.
Pavel Trávníček byl doplněn do seznamu dabérů Alana Rickmana.

SNAPE WEB

DALŠÍ PRAVÝ SNAPE Z HP3 zde.
 


 • 09.11.2003

Světová premiéra filmu Láska nebeská proběhla 6. listopadu v New Yorku, USA. Akce se zúčastnili Alan Rickman, Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompson, Laura Linney, Liam Neeson, Rowan Atkinson, Natasha Richardson, Claudia Schiffer, Salman Rushide a další.

Přináším velké množství snímků z Rexfeatures, Wireimage a také mé vlastní screenshoty ze zpravodajství německé satelitní stanice VIVA (viz. bleskové info členům fanklubu v pátek večer) + 2 nové propagační snímky a screesnhoty z televizního traileru (vč. odkazu na jeho stažení).
Vše najdete zde.


 

Alan bude hrát chirurga Alfreda Blalocka ve filmu "Something the Lord Made". Tento film z produkce HBO bude mapovat skutečný příběh průkopníků v srdeční chirurgii Blalocka (Alan) a Vivien Thomase (Mos Def), bílého chirurga a černého laboratorního technika. Režie se má ujmout vícenásobný držitel Emmy Joseph Sargent a scénáře Peter Silverman. Další info se pokusím přinést co nejdříve.
Zdroj: Los Angeles (Hollywood Reporter)
 

Nové fotky: větší formát fotky z Tango At The End Of Winter, kvalitnější obálka programu The Tempest a nově obálka programu ke hře Antony and Cleopatra.
Interview s AR z roku 1991 nazvané Oživená setkání pro vás přeložila Sandra. Mnohokrát děkuji!
Článek o Alanově účinkování na Bowness Film Theatre festivalu pro vás přeložila !snapinka!. Díky!
Informace o videopůjčovně v Ostravě-Porubě zaslala Kristi. Díky!

FANCENTRUM

Nové povídky: Zatmění měsíce od Caniche, Michelle San Delenová od Kristi a první kapitola z rozsáhlé povídky od Taťány Orlovské nazvaná Nejmocnější kouzlo je láska.
Děkuji všem autorkám za zaslané příspěvky!

Další kultovní scény a hlášky z Alanových filmů, tentokrát z Dogmatu, zaslala Radka. Díky!
Doplněné on-line přezdívky u členů NFAR, kteří se již zaregistrovali do Rickmanclubu na "quicku".

SNAPE WEB

KONEČNĚ PRAVÝ SNAPE Z HP3!!! Fotka z traileru a krátký článek zde. Díky Trrinity za překlad!
"Dvojník" profesora lektvarů vyučuje v Kalifornii;-o
 


 • 02.11.2003

BLOK: LOVE ACTUALLY
Programy kin k filmu Láska nebeská naleznete zde! Seznam ještě nemusí být kompletní! Proto prosím všechny, kteří mají doplňující informace aby se mi ozvali. Předem díky!
 
Alan byl v úterý 28. října v Římě na prezentaci LA! Společně s ním tam byl i Hugh Grant, Heike Makatsch, Lucia Moniz a Bill Nighy. Fotky z akce najdete zde. Navíc jsem přidala dva nové snímky Harryho;-o

2 filmové ukázky z LA s Alanem na internetu! Podívat se na ně můžete zde.
Zdroj: Alan Rickman - The Voice


 
Alan v Římě

Recenze LA v listopadové Cinemě (str. 56 - 58)    HODNOCENÍ: 60 % (autorka); 80 % její mužští kolegové;-)))
S AR je tu jedna pěkná (neznámá) fotka a o jeho postavě se píše: "... anebo se naopak rozněžní nad manželskou krizí jeho sestry (E. Thompsonová), která začíná mít oprávněné podezření, že se její manžel (A. Rickman) chystá zahnout." A moje oblíbená věta recenzetky Ivy Hejlíčkové, která sice film podrobuje nelítostné kritice, ale zároveň velice pěkně vystihla Alanovo charisma (o charismatu Granta a Firtha by se dalo spekulovat;-o). "Navíc - problém číslo tři - obsadím-li některé postavy herci s charismatem atomové elektrárny (Grant, Firth, Rickman) a rozehraju jejich slibný příběh, divák (alespoň já jako divák) si ho chce užít, procítit a jít s ním - což jde ztuha, pokud se s ním setkává na plátně zhruba jednou za 15 minut a mezi tím spočívá na příbězích, jejich protagonisté ho zajímají podstatně méně anebo jejich příběhy nejsou do té míry "výživné".

Recenze LA v listopadové PREMIERE (str. 92 - 93)   ORTEL: Vánoční film, který by ČT mohla až do skonání světa dávat místo Bohouše; 4 hvězdičky z 5
S AR je tu také jedna pěkná fotka (Harry tančící s Miou) a o Harrym se píše: "Některé dvojice z prostředku filmu vypadávají, některé příběhy mají nejasné rozuzlení (proč se na konci Alan Rickman vrací za Emmou Thompsonovou z Ameriky, když tam nikdy neodjel?), jiní by tam vůbec nemuseli být ...

V časopisu je navíc na str. 117 upoutávka na Robina Hooda (ČT1 8.11.), kde se píše: "V jedné z nejnovějších verzí slavného příběhu si legendárního zbojníka zahrál K. Costner. Ještě působivější kreaci však předvádí Alan Rickman v roli jeho protihráče, zavilého šerifa z Nottinghamu." 3 hvězdičky z 5

A na straně 121 je potom upoutávka na Dohola (1.11.). Film má také 3 hvězdičky z 5.
Za tip na "Nejrikmanovštější" PREMIERE děkuji Trrinity! ;-)

Připravuje se Nejsnapeovštější trailer na film Harryho Pottera! 14. listopadu 2003 bude uveřejněna filmová ukázka na HP 3, která bude dlouhá 1 minutu a 26 vteřin. Snape by se měl objevit celkem 3x a to ve scénách: kdy jako Bubák vystupuje ze skříně, v Chroptící chýši jak míří na Harryho hůlkou a jak zastavuje Harryho, Rona a Hermionu.
Zdroj: www.harrypotter.cz, Counting Down a HPANA

Skvělé fotky z autogramiády AR na Film Laundry naleznete v aktuálním Guestbooku stránek The Unofficial AR Fan Page v zápisu ze dne 30.10.03 od Sue. Pozn.: pro rychlejší nalezení stiskněte v Guestbooku CTRL+F a dejte vyhledat JulietsPix1.

2. část básně na pokračování od !snapinky! nazvaná Na roztančených vlnách.

6 nových civilních fotek AR v rubrice Fotogalerie, plakát k filmu Love’s Labour Lost a jeden Jamie.

V desátém kole naší soutěže O nejvtipnější hlášku zvítězil Myrda. Blahopřejeme! Zároveň byl uveřejněn obrázek na kolo jedenácté! Zasílat příspěvky můžete do 30. listopadu 2003 do 20:00 hodin. Předem děkuji!

Nezaručeně zaručené zprávy byly pro onemocnění člena týmu S1&S1 Snapea1 přerušeny. Děkujeme za pochopení!
  


 • 27.10.2003

8.11. bude od 21:10 hodin na ČT 1 Robin Hood: Král zbojníků! Za info moc děkuji Kristi!
Pozn.: V ten samý den bude (ten samý film;-) uveden i na Budapešti 1 od 21:00 hodin.

Alan Rickman je podle nejnovější ankety více sexy než Sean Connery!
Na britském serveru Tiscali se opět mezi herci vybíralo, kteří jsou nejvíce sexy;-o V článku DREAMY KNIGHTLEY z 25.10.03 jsou tyto výsledky:

TOP 10 - Muži
1. Colin Firth 2. Orlando Bloom
3. Alan Rickman 4. Sean Connery 5. Sean Bean 6. Hugh Grant 7. Colin Farrell 8. Liam Neeson 9. Robert Carlyle 10. Ewan McGregor

TOP 10 - Ženy
1. Keira Knightley 2. Kate Winslet 3. Rachel Weisz 4. Liz Hurley 5. Kate Beckinsale 6. Kristin Scott Thomas 7. Joely Richardson 8. Parminder Nagra 9. Alex Kingston 10. Helena Bonham Carter

V článku se také píše: V Top 5 internetové volby (4500 hlasujících na Tiscali), jsou také tři zralé sex-symboly jako Alan Rickman, Sean Connery a Sean Bean.

Na těchto stránkách je zmiňovaná anketa včetně soutěžní Alanovy fotky a také jeho bodový úspěch;-)
Pozn.: Snad si tohoto veřejného mínění všimnou producenti a vůbec lidé v showbusinessu a Alánka bude více!
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

K filmu LA existují další oficiální stránky. Najdete je na adrese http://www.loveactuallythemovie.com/.

Zajímavost: Našla jsem seznam německých dabérů Alana Rickmana.

Nové civilní fotky ve Fotogalerii, plakát k divadelní hře
The Lucky Chance, větší náhled programu ke hře Les Liaisons Dangerouses + 2 náhledy na původní scénář, náhled programu hry Hamlet a 2 fotky O'Hary z Neobvyklého dobrodružství.

Nová povídka od Ginny s názvem Pes. Díky moc za její zaslání!

Děkuji všem, kteří hlasovali v anketě "Jste pro změnu designu stránek". 17 bylo pro změnu a 41 proti změně. Jelikož je počet hlasujících proti tak výrazný, ponechám stávající design. Díky za pomoc!

Dnešním dnem jsem tady změnila Diskusní fórum. To původní se nachází zde (ve Fan Centru budou odkazy změněny o víkendu).
 
Rickmanklub ON-LINE
Před několika měsíci jsem se dozvěděla o možnosti mít na www.quick.cz zaregistrovaný vlastní klub. Nějaký čas jsem uvažovala o tom, že náš Neoficiální fanklub přesunu na zaheslované stránky, ale úplné "utajení" informací o klubu a členech se mi nezamlouvá. Přesto jsem se zaregistrovala (bohužel přezdívka Alis už byla obsazena, tak jsem použila Severus1) a nechala to nějaký ten čas být. V září jsem se znovu vrátila a skutečně klub založila, ale mám s ním trochu "odlišné plány". Tak tedy, nazývá se Rickmanclub;-o a přístup do něj mají pouze zaregistrovaní členové NFAR.

Přihlášení

1. Pokud nejste členem či zakladatelem jiného klubu na "quicku" potřebujete se nejdříve zaregistrovat. Uživatelské jméno si, prosím, zvolte stejné jako je vaše jméno či přezdívka ve fanklubu. Pokud je již obsazena (jako Alis u mne), zvolte podobnou variantu nebo mě následně zašlete pro informaci příslušné jméno e-mailem. Uživatelská jména používaná v ON-LINE klubu budou doplněna k veřejným informacím na stránkách NFAR.

2. Jste-li úspěšně zaregistrovaní klikněte na tuto adresu. Tam se už přihlásíte do našeho Rickmanclubu.

3. Vstup do klubu není umožněn ihned, ale po mém schválení. Potvrzování budu provádět každý týden od pátku večer do pondělí večer. Děkuji za pochopení!

Jistě se ptáte co vám Rickmanclub ON-LINE přinese;-) No, především šanci navázat nová přátelství! A co k tomu přispěje?

1. Klubový chat se všemi právě přihlášenými členy, nebo s vybraným počtem členů (skrytý chat)
2. E-maily členů (každý kdo chce být veden v Rickmanclubu ON-LINE musí e-mail uvést)
3. Do budoucna: možnost psát zprávy, využívat klubový kalendář, sdílet fotky (15 MB) a audio-video (20 MB)

Upozornění: Přihlášení do ON-LINE klubu je dobrovolné a bezplatné! Jedinou podmínkou je členství v našem NFAR a uvedení svého e-mailu. Při (obecné registraci) se vás systém bude ptát na datum narození. Vyplňovat ho nemusíte! Veškeré vámi zadané informace uvidí pouze řádní členové (ti, kteří již mají schválen přístup a využívají služeb ON-LINE klubu).

A ještě jedna věc. Klubové stránky jsou pouze doplněním a rozšířením těchto stránek. Informace o Alanovi a běžné zprávy o NFAR budou i nadále uveřejňovány zde.

Máte-li k tomuto tématu jakýkoliv dotaz, budu ráda když mi napíšete. Předem děkuji!
PS: Kdy si domluvíme první společný chat?;-o
 


 • 20.10.2003

HBO bude vysílat Do hola? a to 1.11. v 22:00 hod., 7.11. ve 14:30 hod. 13.11. v 8:00 hod. a 18:30 hod. a 23.11. v 16:25 hod. Za info mnohokrát děkuji Verče!

Na Titanium Control Centre :: Created by Jordan de Laune se nacházejí POA Call Sheet 9, tedy listiny, kde je napsáno např. jakým autem a jaký řidič herce přiveze na natáčení, rozdělení karavanů pro štáb a herce a rozvržení osob a času na denní natáčení. O Alanovi se píše na listě 1, 3 a 4.

Page 1 (6. března 2003)
- Alan je v katalogu (zřejmě všech herců) na 14. místě
- příjezd do studia v 13:10; make-up + paruka + kostým v 14:00; na place v 16:00 (v záběru & mluvené slovo)
- dole je poznámka: Alan Rickman opustí studio nejpozději v 17:00

Page 3 (u bodu 2. mi nesedí čas - v textu je uvedeno up & running by door 5 for 1200)
- šatny U5, U6, U7
- 1 x karavan pro Alana Rickmana; příchod dveřmi č. 5 v 12:00

Page 4 (transport ve čtvrtek 6. března 2003)
- Auto s řidičem Chrisem (cenzura) ve 13:10; odvoz Alana Rickmana z domu do studia

Zdroj: http://www.digicasey.com/

Nová povídka od Jehúdit s názvem Nesnesitelná těžkost bytí, od Světlany s název Ochrana nejmocnější a od Miriam s názvem Dedičstvo; dále první část básně Romantická duše před spaním od !snapinky!, která se jmenuje Ve Tvé blízkosti.
Velice děkuji všem autorkám!

Do rubriky Alan v obrazech jsem přidala můj další portrét Alana, tentokrát z filmu Lednový muž a vytvořila jsem novou podrubriku mapující zajímavé odkazy na kresby, malby s motivem AR na jiných stránkách. První odkaz je na Softly Simmering Severus Snape.

Nový kalendář na měsíc listopad 2003 nemůže "obývat" nikdo jiný než Alanův Harry z LA;-)

!snapinka! přeložila článek z Oxford News, kde se v souvislosti s filmem LA hovořilo o Alanově roli a jsou tu uveřejněny i dvě ukázky dialogů. Přečíst si ho můžete zde.

Menší úprava vzhledu Diáře AR (rozdělení dle let a sjednocení barev) + přidání informace o Charlie Rose Show včetně fotky.

4 nové civilní fotky Alana a jedna propagační k Private Lives.
4 snímky Snapea z bonusu na DVD HP2 nazvaného "Colinova temná komora" .

Náš Neoficiální fanklub Alana Rickmana má svého maskota! Snape1 si před nedávnem pořídila kotě (kocourka) a po nekonečném hledání vhodného jména (probraly jsme spolu snad všechny Alanovy role;-)), kotě obdrželo jméno Severus! Jak náš "profesor" vypadá se můžete podívat zde. Bližší informace budou dodány co nejdříve.
 


 • 18.10.2003

MESMER bude 12. 11. 2003 na 3 SAT ;-O
Tento, takřka nesehnatelný, film s Alanem v hlavní roli, odvysílá nekódovaná, běžně dostupná, německá, satelitní stanice! Nemáte-li satelit, či kabelovou televizi, určitě se zkuste zeptat svých příbuzných, či známých, jestli by vám tento film nenahráli, protože tohle je jedinečná šance jak rozšířit svoje filmotéky!

Kromě toho 25. 10. uvede česká HBO Michaela Collinse od 00:00 hodin. Za info děkuji Miriam!
 

Informace o Alanově účasti na Film Laundry (18.11.) a The 2003 Human Right Watch Annual Dinner (16.11.) se dozvíte v Diáři AR.
 
Před časem jsem si koupila starší vydání časopisu Cinema a fotky s AR jsem teď dala naskenovat. Jsou většího formátu, proto mějte, prosím, trpělivost než se načtou;-) Tady jsou odkazy na filmy, kde tyto snímky najdete: Rozum a cit, Rasputin, Michael Collins, Opravdově, šíleně, hluboce, Bob Roberts, Quigley u protinožců, Galaxy Quest a Neobvyklé dobrodružství.

Dále jsem přidala fotky k filmu Mesmer, Zavři mé oči, Láska je skutečně všude a do Alanova civilního alba.
  


 • 12.10.2003

Tisková konference k filmu Love Actually proběhla 10. října 2003 v hotelu Dorchester, Londýn, Velká Británie. 8 snímků Alana Ricmana, které pocházejí ze stránek Wireimage.com naleznete na mé stránce zde.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Suzanne z The Unofficial AR Fan Page vyrobila tři videoprogramy z dokumentu Tango with Ninagawa ze zákulisí příprav představení Tango at the end of Winter. Odkazy na ně naleznete na výše uvedené stránce v aktuálním Guestbooku (příspěvek ze dne 11.10.03). Autorka se omlouvá za nekvalitní záznam, ale přesto shlédnutí dokumentu stojí zato. Uvidíte jak Alan pracoval na zkouškách, jsou tam s ním rozhovory a moc mu to tam sluší;-o Jen při stahovaní souborů (pokud máte dial-up) se obrňte trpělivostí, jelikož je to na hodiny!
  


 • 11.10.2003

Britský zpěvák, kytarista a autor textů k písním, Adam Lenoard složil píseň o Alanu Rickmanovi!!! Jmenuje se "Not Alan Rickman" a přehrát, či stáhnout si ji můžete na stránce MP3.com (nejdříve je nutné se zdarma zaregistrovat). Oficiální stránka zpěváka se nazývá Edens Engine a na ní jsem našla, že tento singl (v limitované edici) vyšel již v lednu 2003 a v současné době je již vyprodán (pozn.: Alan jde prostě na odbyt;-) Pokud by měl někdo zájem o jeho zakoupení, potom nechť pošle e-mail na výše uvedenou oficiální stránku a v případě velkého zájmu bude zařízen "dolis" nosičů.

CD: RW009 Label: Real Wood Records
Credits: Song & all noises: Adam Leonard
 
Slova a hudba pochází od Adama Leonarda © 2003 Real Wood Records
Text v AJ byl použit ze stránek Alan Rickman - The Voice; "přibližný" překlad do ČJ je můj.
 

A skyscraper with Bruce Willis in it
his nemesis: German terrorist
but it’s not Alan Rickman
not Alan Rickman, no

Kevin Costner and Morgan Freeman
swashbuckle the Sheriff of Nottingham
but it’s not Alan Rickman
not Alan Rickman, no

A duel with Brannagh sporting a black cape
the silkily evil Professor S. Snape
but it’s not Alan Rickman
not Alan Rickman, no

truly, madly, deeply it is not Alan Rickman
truly, madly, deeply it is not Alan Rickman
truly, madly, deeply it is not Alan Rickman
truly, madly, deeply it is not Alan Rickman
 

Mrakodrap s Brucem Willisem uvnitř
jeho protivník: Německý terorista
ale není to Alan Rickman
není to Alan Rickman, ne

Kevin Costner a Morgan Freeman
chvastounský Šerif z Nottinghamu
ale není to Alan Rickman
není to Alan Rickman, ne

Duel Brannagha bojujícím s černou róbou
hedvábně zlý profesor S. Snape
ale není to Alan Rickman
není to Alan Rickman, ne

opravdově, šíleně, hluboce to není Alan Rickman
opravdově, šíleně, hluboce to není Alan Rickman
opravdově, šíleně, hluboce to není Alan Rickman
opravdově, šíleně, hluboce to není Alan Rickman

Nová povídka od Ginny s názvem Hříšný tanec;-o Mnohokrát děkuji!
Snape1 zaslala (nyní již delší) pokračování úspěšné povídky Je Snape upír...?. Před přečtením dílu druhého se doporučuje vrátit se na díl první, jelikož na sebe navazují. Díky!

7 nových fotek ve Fotogalerii, 2  fotky u Antony a Cleopatra, 2 Opravdově, šíleně, hluboce, 2 Private Lives, větší snímek u Closet Land, 1 Smrtonosná past, 1 When Love Speaks, plakát k Mephistovi a obálka předlohy Winter Guest.
 


 • 06.10.2003

Alan jako dvacetiletý!!!! na snímku z divadelního představení "The Hostage"! Dále černobílá fotka z představení Antony a Cleopatra, figurka Šerifa z Nottinghamu a obálka k audioknize Blind Corner.

Nové povídky: Dotyk ducha od Miriam ze Slovenska a Zlatý klíč od Trrinity. Mnohokrát děkuji oběma autorkám!

Výzva médiím č. 2 bude rozesílána buď nyní v říjnu, nebo v měsíci listopadu (vzhledem k uvedení "Love Actually" do kin). Proto, kdo má zájem se připojit, nebo má tip na média, která nebyla minule oslovena, ať se mi ozve na můj e-mail. Předem díky!

Produkční perlička k HP3. Na www.harrypotter.cz je zpráva, že profesorku Trelawneyovou hraje Emma Thompsonová! Připomínám, že tato skvělá britská herečka hrála společně s Alanem ve filmech "Rozum a cit", "Jidášův polibek", měla hlavní roli v Alanově filmu "Zimní host" a jako jeho žena se objeví právě v novém snímku "Láska je skutečně všude".
 

"Sladkých" 20;-o

Vpravo nahoře jste si jistě všimli nové ankety, která má za cíl zjistit, jestli se vám líbí design těchto stránek, nebo by to chtělo změnu;-o Ať budete hlasovat pro ANO či NE, děkuji za váš názor;-)
 


 • 04.10.2003

Vyhrajte lístky na českou premiéru Love Actually! V časopise Cinema č. 10/2003 najdete na první vnitřní stránce podmínky soutěže. Podrobnější informace se mi, bohužel, zjistit nepodařilo, jelikož jsem časopis jen prolistovávala v supermarketu;-o. Poznámka: V současné době se vyrojily nové české názvy filmu. Původní "Láska je skutečně všechno" zmizel a nově se používá "Láska je skutečně všude" (zdroj Bontonfilm) nebo "Láska nebeská" (zdroj Cinema a Bontonfilm).

K LA ještě jeden internetový článeček v AJ, ve kterém jsou 2 fotky s Alánkem a navíc krátké ukázky dialogů z filmu! Najdete ho na Oxford News.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Obrovské množství kvalitních screenshotů z Jidášova polibku si můžete prohlédnout na stránkách Lucie ze Slovenska! Vřele všem doporučuji!!! Lucia mnohokrát děkuji za zaslání odkazu!

 
Podrobnější informace k filmu Uzavřená země (Closet Land) přeložila !snapinka! Díky!

Povídka na pokračování
Připomínám, že od 28.9. si zde můžete přečíst druhý díl PNP a jak Snape1 již zmínila v diskuzi, tak můžete zasílat náměty na díl třetí. Vaše náměty dle pravidel, která jsou uvedena pod každým pokračováním, zasílejte do konce listopadu na S1aS1@seznam.cz  a do předmětu uveďte PNP. Předem děkujeme!

V novém vydání slovenského časopisu TV Komplet (č. 41/2003) je 3-stránkový článek o Harry Potterovi. Jsou tam screenshoty z filmu a Snape je na 3 z nich! Díky Lucyle za info!

Přehled soutěžních příspěvků zaslaných do desátého kola soutěže "O nejvtipnější hlášku" naleznete zde. Do 20:00 hodin v pátek 31. října 2003 můžete rozhodovat o nejlepší z nich prostřednictvím speciální ankety.

2 nové fotečky v Diáři AR - Květinová show v Chelsea (19.05.03) a National Film Theatre's 50th Anniversary (20.10.03), nové civilní fotky ve Fotogalerii a 1 nová u hry Private Lives.

Něco pro zasmání: Na stránkách The Unofficial AR Fan Page byl uveřejněn odkaz na Flashovou animaci Bothering Snape, tedy "Trápení Snapea". Je to maňásková "pitominka", ale myslím, že se při tom zasmějete;-D P.S.: Šot má povedený zvukový doprovod, takže "bedýnky" určitě zapnout;-)))
  


 • 28.09.2003

ALAN V TV: 18. října bude na německé satelitní stanici KABEL 1 od 14:20 hodin uveden Rozum a cit!

Do diáře AR byly doplněny dvě charitativní akce, kterých se Alan zúčastnil v září a srpnu 2003.

Prolomit herecké formy je článek z angličtiny, který přeložila Sandra. Mnohokrát děkuji!
 
Aktualizace fotogalerie: 7 civilních fotek ve Fotogalerii + 1 Mesmer, 1 Tango At The End Of Winter,
1 Antony and Cleopatra a 2 fotky z premiéry Harry Potter a Tajemná komnata.

Fan Centrum AR
Vzhledem k tomu, že mi v pondělí začíná škola (hauuuu), tak už dnes vyšlo 7. vydání našich Nezaručeně zaručených zpráv s podtitulkem: Alan hostem na Rickmanconu!

Kalendářem na měsíc říjen 2003 vás bude provázet Ed z Lednového muže. P.S. Snad se vám bude líbit;-)

Miriam ze Slovenska napsala pěknou povídku s názvem Sprisahanie na profesora Snapa. Díky!

Snape1 se činila a již dnes si můžete přečíst pokračování povídky na základě vítězného námětu č. 11.
 


 

Když už jsme u těch povídek, máme tu pro vás jednu "lahůdku";-))) Pokud brouzdáte diskusemi u povídek, tak jste určitě narazili na prozrazení jedné "šuplíkové" povídky Snapea1. Opět jsme se vsadily a Snape1 opět prohrála, takže tuhle její povídečku tu brzy uvidíte;-o Bude ji však muset poupravit (aby byla publikovatelná) a na vyplnění tohoto času tu pro vás máme soutěž! Napište krátkou povídku na téma: "Vy, Snape a pračka". Teď už asi chápete, proč se Snape1 bránila uveřejnění, ale stojí to za to;-D

Trrinity zaslala fotku Dennise Hoppera do soutěže Dvojník AR. Díky!

Uzávěrka pro zasílání hlášek do soutěže "O nejvtipnější hlášku" je prodloužena až do pátku 3.10.!

Inzerce - Tipy
V papírnictvích prodávají přívěšky na klíče, do kterých se dá umístit libovolná fotografie, např. Alánka;-) Přívěšek je z průhledného plastu a stojí cca 30,-. Tip od: Verči Bartošové a Trrinity

Pája si nechala vyhotovit fotky z přinesených obrázků AR a Snapea na www.droxi.cz. Stály 10,- Kč (cena je podle formátu) a byly opravdu "jak pravé";-) Pokud nejste z Brna, zkuste se zeptat ve vašem grafickém studiu či fotolabu, jestli z donesených či zaslaných obrázků e-mailem fotky nevyhotovují.
Tip od: Páji
 

I přesto, že se u nás HP5 v češtině objeví až 29. února 2004, je hodně fanoušků, kteří zdárně dočetli anglický originál. Na Snapeových stránkách je ode dneška
diskuse na téma: "Co říkáte pátému pokračování Harryho Pottera? Líbí se vám? A co Severus Snape? Jak se vám zamlouvá co se s ním v pátém dílu děje?" Připomínám, že pokud si nechcete pokazit překvapení z páté knihy, tak raději diskusi nenavštěvujte;-) Všichni ostatní, kteří knihu četli a chtějí se s ostatními podělit o své dojmy, nebo fanoušci, kteří knihu nečetli a nechtějí čekat na český překlad, ať odhodlaně vstoupí;-)
  


 • 23.09.2003

V neděli 21. září proběhlo v londýnském divadle Strand Theatre ve West Endu vzpomínkové setkání členů rodiny a přátel loni zesnulého Richarda Harrise (prof. Brumbál). Mezi přítomnými (bylo jich na 300) byli např. režisér Michael Winner, herci Alan Rickman, Peter Bowles, Liam Neeson, Gabriel Byrne, ale i Dan Radcliffe (Harry Potter), Richard Griffiths (strýc Vernon) a další. Na setkání vystoupil i Královský filharmonický orchestr.
Zdroj: BBC News - Ananova
 
!snapinka! zaslala další dvě kultovní hlášky do soutěže a ještě přidala do Inzerce jeden tip na telefonní adresář s kresleným Snapem (tento tip je sice staršího data, ale kdo ví, třeba ho někde ještě mají;-). !snapinko! díky!

Další dvě civilní fotky Alana ve Fotogalerii.
 


 • 18.09.2003

Omlouvám se za týdenní nefunkčnost těchto stránek, které způsobil zhroucený disk na straně poskytovatele hostingu. Nyní probíhá obnova dat (potrvá několik dní), a tak je možné, že ne vše bude zatím fungovat na 100%. Členům fanklubu bylo zajištěno náhradní zpravodajství na záložním webu. Ten bude i nadále připraven na podobné "krizové" situace, avšak pevně doufám, že již nenastanou.
Ještě jednou se omlouvám a děkuji za pochopení. Alis

Harry Potter a Kámen mudrců v říjnu na české HBO!!!!
A to hned 5x! Premiéra je 12.10. od 20:00 a opakování jsou:  15.10. od 22:00; 21.10. od 11:25; 25.10. od 17:30 a 30.10. od 15:35.
Za info děkuji Lucyle!

Aktualizace fotogalerie: 1 Marston, 5 civilních snímků, 1 Sinclair, 1 As You Like It + leták k PL.
 

Love Actually
Oficiální stránky filmu jsou na adrese www.loveactually.com. Mají příjemnou grafiku (jen u připojení dial-up si chvilku počkáte než naběhne). Najdete zde informace o příběhu, fotky a trailer.
 
Premiéru si Love Actually "odbyl" 7. září 2003 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu.

Harry Potter (Zdroj: www.harrypotter.cz)
14. listopadu 2003 se objeví první ukázky z Harry Pottera a vězně z Azkabanu!

Premiéra HP3 by měla být v Mexiku 6. června 2004. Potom by se měla tradičně přesunout do Londýna, Los Angeles a New Yorku. Rozhodl o tom režisér Alfonso Cuarón, který pochází z Mexika. Alis: Škoda, že nepochází z bývalé ČSSR;-)))))

13. září začal den otevřených dveří na universitě v německém Heidelbergu na fakultě chemie a geofyziky přednáškou "Kouzelné nápoje profesora Snapea“. Cílem je zaujmout návštěvníky a přilákat pro studium nové studenty.
Alis: Naše školství by se mělo nechat od heidelbergské university inspirovat;-)

Fan Centrum AR
V nově přidaném diskusním fóru u Povídky na pokračování můžete probírat jednotlivé náměty, jejich následné zpracování apod. Pozor, změna! Hlasování o námět bude ukončeno dříve a to 21. září. Do konce měsíce by se měl vítězný námět přepsat na pokračování povídky a do konce měsíce by se objevil na stránkách. Děkujeme za pochopení, Severus1 & Snape1

Filmový kvíz AR č. 2, tentorkát od !snapinky!. Díky!

Vítězkou 9. kola soutěže "O nejvtipnější hlášku" se stala Snape1. Blahopřejeme!
Celkem hlasovalo 38 lidí a jak dopadli ostatní soutěžící se můžete podívat zde.

Aktualizovány byly i stránky Profesora Snapea. Čekají na vás informace o mandragoře, asfodelu, pelyňku či knihách a pomůckách pro první dva ročníky;-o Za info o pomůckách a knihách děkuji Daniele!
     


 • 12.09.2003

Slibované recenze a fotky z Rickmanconu jsou zde!

Sháním angličtináře na překlady článků a rozhovorů (můj inzerát naleznete v rubrice Inzerce).

Další 3 povídky: Půlnoční dáma od Caniche, Vivian Iltvarová - Malá noční hvězda od Lilian a Kráska a medvídek koala od Silence. Radka přidala humornou báseň Metatronův pernej den a Kristi báseň o profesorovi lektvarů Jméno nese Snape Severus!
Všem autorkám mnohokrát děkuji!
 
Jak Alan kreslí "světlem" už víte, ale víte jak kreslí "tužkou"? Že, ne?! Potom se určitě podívejte na ilustraci v knížce Big Night Out.

 
Aktualizace fotogalerie: 2 fotky Alana na premiéře HP2, 3 snímky Eda z Lednového muže, černobílý Lukas Hart III z Boba Robertse, plakát k filmu Closet Land, Jamie z TMD, černobílý Marston z Quigleyho u protinožců, černobílý Šerif z Nottinghamu, Alan jako Boyet ve hře Love's Labor Lost a 4 civilní fotky. Navíc ještě program k divadelní hře The Tempest a zbrusu nový plakát k filmu Love Actually!

Další kultovní hlášky dorazily do naší soutěže;-o Děkuji Trrinity a !snapince! za jejich zaslání!
  


 • 09.09.2003

Vítejte na nové adrese alan.potterharry.net;-) Nefunguje něco jak by mělo? - dejte mi prosím vědět na můj e-mail. Díky!

Zde je kopie sdělení ze staré adresy alanrickman.webz.cz:
"Důležitá informace pro všechny návštěvníky těchto stránek!
Budeme se stěhovat;-o 50MB určených pro adresu alanrickman.webz.cz je takřka vyčerpáno, což by pro další existenci znamenalo buď redukci screenshotů či méně nových obrázků. A to si myslím, že by bylo to nejkrajnější řešení, protože (jak jsem dnes spočítala), naše sbírka již čítá přes 1000 fotek a screenshotů (včetně fotek Snapea ze Snapewebu by to bylo přes 1170;-o), a rozhodně by se mohla ještě rozrůst. No, ne?!;-) Vhodný webhosting jsem hledala už delší dobu (hlavně kvůli častým výpadkům "webu-zdarma"), ale nic se mi nezamlouvalo. Když najednou přišla nabídka z potterharry.netu. Takže, od dnešního dne mají tyto Alanovy stránky tuto novou adresu:  http://alan.potterharry.net. Tam se také budou objevovat veškeré další aktualizace (už dnes tam najdete první z nich;-) a postupně (jak budu stíhat) opravím všechny odkazy (ve vyhledávačích, Toplistu, apod.). FancentrumAR a Snapeweb zůstávají na svých původních adresách.
alanrickman.webz.cz
bude fungovat jako záložní web a aktualizován bude jen při náhlých problémech (členové
NFC budou samozřejmě o případné změně informováni).
 
Děkuji za pochopení a doufám, že se vám i na nové adrese bude líbit;-)
Alis"


Snapeweb byl mírně přepracován a kromě informací o našem milovaném profesorovi;-o vám pomůže proniknout do skutečné přípravy lektvarů, speciálních pojmů a přísad.

V rubrice Inzerce se nachází nový inzerát od Sandry (podrubrika Sháním).

Maxie zaslala další informace dabérovi Aleši Procházkovi, který (kromě Snapea) namluvil i Armanda Mendozu v telenovele Ošklivka Betty a Toma v Kobře 11.  Díky!

 


 • 04.09.2003

Další šťastnou majitelkou Alanova autogramu je Wlčice. Jak ho získala se dozvíte zde. Díky!
Připomínám, že STOP v zasílání dopisů AR stále trvá a Wlčice podpis získala ještě před jeho vyhlášením.

Od dnešního dne můžete hodnotit povídky i slovně. U všech příspěvků (i zpětně) byly dodány odkazy na diskusní fóra, ve kterých můžete napsat co se vám v povídce líbilo či nelíbilo, popovídat si o ní s ostatními a samozřejmě napsat i pár slov autorovi;-) Stejným způsobem můžete diskutovat o jednotlivých Alanových filmech (odkaz je uveden u příslušného filmu nahoře v "sekci" ODKAZY.
Celkový přehled odkazů na povídková diskusní fóra (včetně počtu příspěvků) je uveden v rubrice Povídky a básně a u filmů zase v rubrice Tvorba: Filmy.

 
DALŠÍ VÝZVA;-o
Odebíráte časopis či noviny (nebo k nim máte přístup), ve kterých se vyhlašuje čtenářská anketa s hlasováním o nejlepšího, nejoblíbenějšího či nejhezčího;-o herce? Vzpomínám si na časopis BRAVO, kde se vždy soutěžilo o Zlatého Ottu (nevím však jak je to nyní). Bylo by dobré, kdybychom o takových akcích věděli a společně mohli pomoci našemu Alánkovi k lepšímu umístění. Co vy na to?
Předem děkuji za vaše tipy!
 


 • 02.09.2003

Další várka povídek;-o Konečně jsem dopsala i svůj vlastní příběh s názvem Neobvyklé prázdniny (snad se vám to bude líbit;-). Nedávným tématem k diskuzi zda je, či není Snape upír se nechala inspirovat Snape1 a napsala o tom povídku. A nakonec tu je jedna povídka s názvem Co si přát... kde na vás navíc čeká diskuze na téma Uhádnete jejího autora?;-o Díky!

Děláte rádi fotomontáže? Zkuste vytvořit originální plakát k filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu či k již natočeným filmům HP1 a 2 (samozřejmě se Snapem;-). Inspirovat se můžete plakáty fanoušků k HP5. Vaše příspěvky budou uveřejněny ve FanCentru v rubrice Alan v obrazech;-) Předem díky!
 


 • 01.09.2003

Velká aktualizace rubriky Povídky a básně;-o Básně Nevyslyšená a Utrpení a'la Lazarus od !snapinky! (druhou v pořadí bylo možné slyšet na Rickmanconu;-) a Trapas od Silence. Z povídek je to Tajemný host od !snapinky! a Zajímavá hodina od Daniely. Všem autorkám mnohokrát děkuji!

Povídka na pokračování nekončí! Do konce září můžete pomocí ankety vybírat z 15 námětů jeden, podle kterého Snape1 napíše slibované pokračování. Jelikož je tato "akce" nová, bylo zasílání námětů na první pokračování prodlouženo do 7. září! Takže, pokud máte jinou představu o příběhu, napište na tento e-mail. Předem děkujeme! Také je tu pár důležitých informací od Snapea1 na formát námětů (vše k tomuto tématu, včetně již zaslaných pokračování a ankety najdete zde).

!snapinka! zaslala adresu a telefon na videopůjčovnu Tausig v Pelhřimově. Součástí je i přehled titulů a přehled půjčovného.
Díky!

6. vydání Nezaručeně zaručených zpráv - Casting na Snapea (viz. náhled vpravo;-o)

9. kolo soutěže O nejvtipnější hlášku čeká na svého vítěze. Hlasujte v připravených anketách! Uzávěrka hlasování je v neděli 14. září ve 20:00 hodin. Zároveň byl přidán obrázek č. 10, ke kterému mi můžete zasílat hlášky do 30. září 2003. Předem vám děkuji.
   


 • 28.08.2003

TVN bude vysílat Galaxy Quest 7.9. od 14:15 hodin a 8.9. od 11:15 hodin.

Odkaz na kvalitní upoutávku na film Love Actually a screenshoty z ní vyrobené + jedna nová fotka Alana se Salmou Hayek z premiéry filmu Dogma v rubrice Fotogalerie.

Kalendář na měsíc září 2003 je připraven. Pro jeho plnou velikost, která se nachází ve Fancentru klikněte na náhled vpravo.

Co říkají hvězdy a numerologie o lidech narozených 21. února si můžete přečíst zde.
Světlano, díky! 

A když už jsme u těch čísel, Lucia mi poslala tuhle zajímavou adresu na stránky, kde po zadání data vašeho narození zjistíte, jestli se k Alanovi hodíte či ne;-o Lucii vyšla fyzická shoda na 99%, mě zase inteligenční na 98%;-))) Zajímavé;-D Lucia, díky!
 


 • 24.08.2003

V sobotu 23. srpna proběhlo první setkání členů Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana, tzv. Rickmancon. Organizátorky, Severus1 a Snape1, děkují Verče Bartošové, Páje, Silence, !snapince!, Trrinity a Wlčici za účast a krásně strávený den! Doufáme, že se vám akce líbila a dobře jste se bavily. Snad nám dáte za pravdu, když napíšeme, že se akce vydařila. Nálada byla skvělá - obzvláště při hře Kotlík profesora Snapea aneb Born to be Slytherin;-))). Nezapomenutelné bylo i autorské čtení povídky Perný den Snapem1 /kterou si nyní můžete přečíst i vy ostatní/ a také humorná básnička o Alexandru Daneovi (Dr. Lazarus), kterou zarecitovala !snapinka!;-) K tomu ještě promítání filmů Neobvyklé dobrodružství a Opravdově, šíleně, hluboce;-o Nádhera!

Co nejdříve se pokusíme sepsat a uveřejnit shrnutí akce (včetně fotek) a samozřejmě uvítáme i jakékoliv vaše hodnocení či příspěvky na připravovanou stránku. Předem vám děkujeme.
 Šerif z Nottinghamu
má dvojníka;-o

Ještě jednou zdravíme Jules, která se akce nemohla zúčastnit kvůli nemoci. Přejeme brzké uzdravení a těšíme se na viděnou příště! Stejně tak se těšíme i na setkání s ostatními členy, protože další akce určitě bude!;-)

Perlička: Večer po skončení Rickmanconu jsme (já a Snape1) trávily u televize sledováním filmu Útěk z Absolonu. Jaké bylo naše překvapení (jak jinak než milé), když záporný hrdina jakoby vypadl z oka Šerifovi z Nottinghamu;-o Dnes byl proto jeho představitel, kterým je Stuart Wilson zařazen do soutěže Alanův dvojník.
 


 • 21.08.2003

3 nové povídky: S levandulí za uchem od Jehúdit, Dotyky snu od Caniche a Nevěrná od Maxie. Příjemné čtení;-) Děkuji všem autorkám za zaslání příspěvků!

4 nové civilní fotografie Alana v rubrice Fotogalerie, Simon z televizního filmu Busted, 2 fotky z Mephista, jeden Antony a Achilles z Troilus and Cressida.
    
Alan obsadil skvělé 19. místo v článku Top 25 fantasy tváří roku 2003 v časopisu Xposé Special (č. 23/2003). Jen pro zajímavost, Emma Watsonová (Hermiona) je na místě 13. a Daniel Radcliffe (Harry Potter) je 4. Gratulujeme!
Zdroj: HPANA - Obálka časopisu
 

Plánuji 2. kolo Výzvy médiím. Osloveny budou ty redakce na které se minule nedostalo a navíc zkusíme kontaktovat i televize a tisk na Slovensku. Proto bych chtěla požádat slovenské fanoušky o pomoc ve formě zasílání informací a vůbec všechny fanoušky kteří by se výzvy chtěli zúčastnit aby zasílali tipy na média které nebyla minule oslovena (která byla se dozvíte na stránce výzvy).
E-maily budou opět psány jménem všech členů našeho Neoficiálního fanklubu AR ve kterém bude odkaz na členy a číslovka celkového počtu (pokud by chtěl někdo uvést své jméno zvlášť nebo naopak nechce na seznamu figurovat ať se mi, prosím, ozve na e-mail). Dopisy bych rozesílala až okolo poloviny září, takže času je dost. Předem všem účastníkům děkuji!
  


 • 17.08.2003

V TV Tip Seriálu je na str. 51 fotka Alana z Dogmatu a krátký článek. Info Maxie, díky!

27. srpna bude na polské TVP 1 od 13:05 pořad Harry Potter a Já. Těžko říct, zda tam náhodou nebude i Snape;-o Pokud někdo tuto stanici chytáte tak vám budu vděčná za bližší informace.
 
4 nové civilní snímky Alana, 2 fotky Eda, 1 fotka Eamona De Valery, 1 Mesmer, 2 fotky Elyota, 1 fotka z natáčení Love Actually, Alan jako
Kiyomura Sei v představení Tango At The End Of Winter, plakát k divadelnímu představení Grass Widow a Love’s Labour Lost.

Konečně byl uveřejněn vzhled filmových plakátů k filmu Love Actually;-o

Pomožte Galaxy Questu v soutěži o Nejhumornější film všech dob, který pořádá Reader's Digest. Stačí jen kliknout u názvu tohoto filmu na odkaz Funniest! Hlasovat můžete do půlnoci 15. října 2003.
Zdroj: The Unofficial AR Fan Page

Dnes po 20:00 hodině bylo ukončeno hlasování u soutěžního obrázku č. 8. Vítězná hláška patří !snapince!. Blahopřejeme! Celkem hlasovalo 16 lidí a jak dopadli ostatní soutěžící se můžete podívat zde.

Pro zájemce o scénáře k Alanovým filmům (v originále) jedna dobrá zpráva. Na adrese www.lulka.sk/severus/movie_scripts.zip pro vás Lucia připravila zazipované textové soubory se scénáři k filmům Galaxy Quest, Dogma a Rozum a cit. Za čas se jejich části objeví na na těchto stránkách;-o Díky moc!

Byla vytvořena samostatná stránka pro informace o VHS a DVD videopůjčovnách. Děkuji !snapince! za kontakt na pražskou pobočku Tausigu! Navíc tu mám jednu opravdu pěknou příhodu s jejím získáním. Tady je: "Minulý čtvrtek jsem byla v Praze a byla jsem se podívat v Tausigu. Neobvyklé dobrodružství jsem tam neviděla, ale jinak jsme tam našla dvě Dogmy. Paní v Tausigu je (stejně jako u nás) strašně ochotná a dokonce jsme si odnesla plakát s Dracem a na něm je i Alan, i když byl ještě součástí výstavy. Je oboustranný (zrcadlový), tvrdé desky (přibližně A3) a originálně vykrojený. Pokusím se ho naskenovat." Pozn. Alis: Tomu říkám úlovek;-o

Odkaz na fandovské stránky k filmu Closet Land, které obsahují celou řadu audio a video ukázek;-o
 


 • 14.08.2003

Alan má dnes svátek! I když se v Anglii jmeniny neslaví tak jako u nás (ke všemu tam dnes určitě není Alana), tak mi si jako dárek dáme například aktualizaci. Co vy na to?;-)))

Nejdříve tu mám jednu skvělou zprávu. Snape1 mi poslala začátek Povídky na pokračování!;-o Dnes si tedy můžete poprvé přečíst to, co si 49 z nás odhlasovalo;-) a do konce srpna můžete na e-mail uvedený pod povídkou zasílat vaše náměty jak by měl příběh pokračovat. V září pak dojde na hlasování a podle vítěze pak bude Snape1 psát další část. Proto, prosím, čtěte pozorně a hlavně pište!;-)

Screenshoty z rozhovoru s AR během natáčení filmu Do hola? a snímky z klipu In Demand od Verči Bartošové. Navíc, Verča zjistila, že ve starším čísle časopisu BRAVO 1/2002 je dvojstránka věnovaná filmu Do hola? O Alanovi je tam nepatrná zmínka a 2 fotky Verčo, díky!

6 nových civilních fotek Alana v rubrice Fotogalerie.

Kultovní hlášky se už začínají scházet. Přečtěte si 3 filmové postřehy od Wlčice. Díky!


     

Tak jsem koukala, že u soutěžního obrázku č. 8 je stále plichta. Neděle 17. srpna je poslední den kdy můžete rozhodnout o vítězi. Obě hlášky se do jedné bublinky nevejdou;-))

Na závěr tu mám jedno nezvyklé téma k diskuzi: Je Snape upír? Více se dozvíte zde;-o
    


 • 11.08.2003

Čtyři nové fotky: AR jako Achilles v divadelním představení Troilus and Cressida, jako Elyot v "balkónové scéně" v Private Lives, obálka programu ke hře Tango At The End Of Winter a náhled na Snapeovu figurku;-o

Dnes jsem si koupila časopis POPCORN č. 8/2003 (39 Kč a 65 Sk) ve kterém jsou 2 stránky věnované Harry Potterovi (str. 60 a 61). V článku se nic nového nedozvíte (jen o šílenství ohledně prodeje HP5). Je tu však známá fotka učitelů z Bradavic i se Snapem a to potěší;-)

Přihlašování na Rickmancon bylo (dle plánu) ukončeno. Na akci se přihlásilo 9 členů NFC-AR. Všem přihlášeným děkujeme a budeme se na vás těšit v sobotu 23. srpna 2003.
 
Veškeré další informace o akci (čas, ubytování, program, aj.) budou zasílány přihlášeným přímo na jejich e-maily. Z tohoto důvodu bylo rovněž ukončeno hlasování na stránce věnované setkání a byly "stáhnuty" informace o akci.
  


 • 10.08.2003

Quigley u protinožců by se měl 22.8. objevit na slovenské televizi JOJ! Info Lucyla a Lucia, díky!

Screenshoty k pořadům Tereza Raquinová, Busted, Victoria Wood with All the Trimmings, We Know Where You Live, z propagačního videa k Private Lives a filmu Zavři mé oči. Navíc jedna civilní fotka a obrázek programu k divadelní hře As You Like It.
 
Astropsychologie v časopisu VLASTA velice trefně popsala Ryby;-o
 

Nová minipovídka od Verči Bartošové s názvem To je život... Díky!
 
Dvě suprové fotky ze stránek
POTTERHARRY.NET. Na první je profesor Severus Snape;-* a na druhé je zachycen AR po představení Private Lives jak hovoří s fanoušky. Ještě jednou děkuji za povolení k jejich uveřejnění na mých stránkách!
 
Rubrika Tvorba byla upravena podobně jako TV, kino, tisk a navíc byly přidány informace o dostupnosti Alanových filmů v našich videopůjčovnách. Pokud máte jakékoliv osobní zkušenosti s půjčováním VHS a DVD s AR (že se ptám;-)), budu ráda, když mi o tom napíšete. Obzvláště by mě zajímala dostupnost méně rozšířených titulů včetně informací o videopůjčovně (telefon, adresa apod.). Předem dík!
 


 • 07.08.2003

ALAN V TV:  1. září bude rakouská ORF 1 vysílat Galaxy Quest od 20:15 hodin (opak. 2.9. od 9:45 hodin na téže stanici).

Verča Bartošová vytvořila velice pěkné screenshoty z filmu Opravdově, šíleně, hluboce. Díky!

UPOZORNĚNÍ: Neděle 10. srpna je poslední den kdy se můžete přihlásit na Rickmancon! Zatím je přihlášeno 7 lidí. Další informace a přihlášku naleznete zde.

   
Nová anketa od !snapinky! Co na Alanovi nejvíce oceňujete?; romantická báseň od Jehúdit Alan 100krát jinak; dvě "pravdivé" básně o Davidu Weinbergovi z Temného přístavu od Radky a báseň Severus Snape od Verči Bartošové. Všem jmenovaným děkuji!

Tvorba je doplněna o Alanovo účinkování v rozhlase a aktualizovány byly rovněž Alanovy role v televizních pořadech.
Za tyto nové informace děkuji !snapince!

Stejná aktualizace proběhla také v Alanově divadelní tvorbě. Tam je nyní přes osmdesát titulů!!!!!!

Standing Room Only se promítal na 38. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary; více zde. Za info děkuji Lucii
 
Alan večeřel v River Cafe v Hammersmithu s krásnou blondýnkou;-o; více zde.

Zajímá vás kdo dabuje do češtiny Alana Rickmana? Pokud ano, tak navštivte stránku Dabéři AR. Najdete tam seznam dabérů včetně filmů ve kterých propůjčili Alanovi svůj hlas. Třem z nich už také můžete "pohlédnout do tváře";-) Časem plánuji velkou anketu o Nejlepšího dabéra AR;-o Můj velký dík za vyhledání potřebných údajů patří Verče Bartošové a !snapince!

Úprava Snapewebu. Přidání nové rubriky Nevážně, která obsahuje odkaz na 56 způsobů, jak naštvat Snapea aneb, jak ho uvést do rozpaků, které vymyslela Krista Landryová a 404 Ways to Annoy Snape od Amandy na webu Lady Claudie (zatím pouze v AJ, ale jednám s autorkou o možnost překladu do ČJ;-). 
  


 • 04.08.2003

Slovenský časopis PLUS 7 DNI obsahuje Alanovu fotku z filmu Dogma. V článku se píše: "Dogma je komedie, která si drsně, ale nápaditě utahuje z náboženských dogmat, což v katolických kruzích vyvolalo značnou nechuť." Info Lucyla. Díky!

V TV magazínu č. 31/2003 je rozepsaný děj filmu Dogma. Ohodnocený je "Ještě ujde", což je druhé nejhorší hodnocení ze čtyř možných - nechápu!!! :-( Jsou tam dva obrázky, ale ani na jednom není Alan:-( V obsazení je napsán na 5 místě a v "bublinách" je: ART - 1, VTIP - 1, NAPĚTÍ, AKCE A EROTIKA - 0. Ale nezdá se mi, že by tam nebyla akce a erotika! :-)
 

 
V srpnovém vydání časopisu PREMIERE je tato zpráva o filmu Dogma: "Snímek s Mattem Damonem a Benem Affleckem v hlavních rolích si hravě utahuje z dogmat katolické církve. Nikoli víra sama, nýbrž zkostnatělý katechismus je ve filmu Kevina Smithe Dogma zdrojem satirického a místy absurdního humoru. Dva padlí andělé, Bartleby (Ben Affleck) a Loki (Matt Damon), se snaží jistý kostel v New Jersey využít jako skulinku, kterou by znovu pronikli do nebe. Tím by však vyvrátili boží neomylnost - a veškeré stvoření by rázem zaniklo. Jejich plán proto má zhatit poslední žijící Ježíšova příbuzná Bethany (Linda Fiorentinová) s pomocí dvou proroků (jednoho z nich si zahrál sám režisér). Perličkou v hereckém ansáblu Dogmatu je písničkářka Alanis Morissetteová v roli Boha."

Největší radost mi ale udělalo to, že film je hodnocený čtyřmi hvězdičkami (z pěti možných). A jelikož pět hvězdiček dostávají jen ty nejlepší filmy z nejlepších a málokterému se to povede, je jasné, že Dogma je skvělý film. Premiere si kupuju od ledna a skoro vždycky s recenzenti trefí, co se týče hodnocení filmu. Takže věřím těmhle odborníkům a ne nějakým redaktorům TV Magazínu, které film ohodnotí špatně jen proto, že je večer na Nově. Tento film jsem viděla a myslím, že je opravdu hodně, hodně dobrý - nenechte si ho ujít! Na obrázku ovšem Metatron není (žádnej div, při tom, jak je Alan opomíjenej - jsou tam proroci: Jason Mewes a Kevin Smith). Za info o TV magazínu a Premiere děkuji Trrinity!
 

Na stránkách The Unofficial AR Fan Page se v Novinkách píše, že film Standing Room Only by měl být v červenci nebo srpnu uveden na filmovém festivalu v Melbourne, Praze a Berlíně. I přesto, že se o svět filmu zajímám mi připadá, že se v Praze žádný filmový festival nekoná. Nevíte někdo co by to mohlo být? Předem díky;-)

Přidala jsem celou řadu fotek: 4 civilní snímky AR, 1 fotku Valmonta, Eamona De Valery, Phila, plakát k filmu Judas Kiss a malou fotečku plukovníka Brandona.

Rubrika TV, kino, tisk byla rozdělena na jednotlivé stránky tak, aby mohlo být přidáváno více informací a vše se rychleji načítalo. Postupně bude doladěn vzhled a upraveny údaje (především v podrubrice Kino).
 


 • 01.08.2003

V TV programu časopisu Vlasta (31/2003) je malá fotečka z natáčení Dogmatu (Alan R., Alanis M. a "Mlčenlivý Bob"). Info Verča Bartošová. Díky!

5. vydání Nezaručeně zaručených zprávHans je zpět! (klikněte na náhled vpravo;-o)

8. kolo soutěže O nejvtipnější hlášku čeká na svého vítěze. Hlasujte v připravených anketách! Uzávěrka hlasování je vzhledem k prázdninám až v neděli 17. srpna ve 20:00 hodin. Zároveň byl uveřejněn obrázek na kolo č. 9. Hlášky můžete zasílat na známou e-maiovou adresu do 31. srpna.
Předem díky!

Dvě nové básničky: od !snapinky! Me and You (v AJ) a od Verči Bartošové Proč ona.
 


 • 30.07.2003

Harry Potter mezi bílou a černou magií
...
Profesor lektvarů Snape jako typický představitel tohoto pásma (pozn.: černé magie Zla soustředěného kolem Pána temnot) hraje v pátém dílu význačnou roli, když Harryho trénuje ve schopnostech obrany pro nové kolo střetu s vy víte kým.
...
Zdroj: PRÁVO 30.7.03, str. 13 Kultura
 

Z deníku Emmy Thompsonové, který si vedla během natáčení filmu Rozum a cit

Pondělí 15. ledna: Je to nezvyklé, být při obsazování rolí na "druhé straně barikády". Dobře vím, jaký je to pocit, když herec vejde do malé místnosti plné lidí, kteří na něm visí očima. Ang má na herce překvapivé požadavky. Hodně mu záleží na fyziognomii. Ne na tom, jestli někdo dobře vypadá, ale jak velkou mezeru má mezi dolním rtem a bradou nebo mezi nosem a čelem. ....

Pondělí 1. května: ...
21:10 Jdu spát. Právě dorazil Alan Rickman. Sedí v baru.

Sobota 13. května:
Konečně přišla řada na Alana, který se několik dní nudil v hotelu. Vypadá poněkud zaraženě. Na můj dotaz odpovídá: "Necítím se tak dobře, jak bych se chtěl cítit."
Odposlechnuto později - Kate: "Panebože, mám kalhotky v zadku."
Alan: "Ach, opět ta ženská tajuplnost."

Pátek 7. července: Můj poslední záběr. S Alanem v kočáře. S úlevou odhazuji propocený korzet, zatímco se Kate hroutí do trávy. Pláče. Já žebroním o alkohol.
  
22:15 Poslední záběr. Alan klusá směrem ke slunci, klonícímu se k obzoru. Kamera je v bílé kouli, která visí na jeřábu, připevněném na autě. Shodou okolností jsem byla přítomna natáčení posledních metrů, doprovázenému západem slunce. Pak jsme jedli hamburgery a gumové chipsy, pili šampaňské a ve vzduchu se vznášela láska. Všichni byli dojati. Lindsay a Laurie plakaly. Já jsem se celý večer zubila od ucha k uchu. ...

Zdroj: Cinema 3/96

 


 • 29.07.2003

Děkuji všem, kteří hlasovali v anketě o uveřejnění další povídky Snapea1! Ten, velmi překvapený vaším zájmem, nakonec svolil a tady je vybojovaná Nenáročná dovolená. Příjemné počtení;-))
Vzkaz od Snapea1:
Všem 31ti, kteří si odhlasovali uveřejnění: máte co jste chtěli...:)

Navíc přidal jednu básničku "ze života" nazvanou On nebo já! a povolil uveřejnění další ankety: Máte zájem o povídku na pokračování? (Pozn.: Vzhledem ke stále přibývajícím novinkám byla anketa přesunuta na začátek této stránky;-)
  

Upřesnění z 30.7. - na internet by se dala vždy jen určitá část příběhu. Čtenáři by byli následně vyzváni, aby do daného data zasílali svoje tipy jak by se měl příběh vyvíjet dál. Varianty by byly očíslovány a formou ankety (jako u soutěže O nejvtipnější hlášku) by se z nich vybrala jedna. Podle ní by pak Snape1 dopsal pokračování. Rozhodování o osudu postav budou mít tak v rukou samotní čtenáři;-o
Alis: Úryvky, které jsem měla tu možnost přečíst, nebyly vůbec špatné (jak také jinak;-)) Za vaše hlasy předem děkuji!

Příležitost pro všechny, kteří by si chtěli zahrát v HP4: Od ledna 2004 se můžete přihlásit do konkurzu na adrese: Casting Office, Leavesden Studios, PO Box 322, Watford, Hertfordshire, WD25 7XJ UK. Avšak pozor, konkurz bude hodně přísný a šanci dostanou jen ti nejlepší.
Zdroj: www.harrypotter.cz (BBC - Newsround)

Na internetu se už začínají objevovat oficiální fotky z HP3. Bohužel, zatím bez našeho Snapea;-(
Alis: Což mě u těch ignorantů ani nepřekvapuje!;-((
 


 • 28.07.2003

Milujete Alanův hlas? Dovedete si představit 15 hodin a 45 minut jeho vyprávění? Že je to váš sen? Potom musíte mít 12 audiokazet The Return of the Native! Alan mistrovsky předčítá román Thomase Hardyho a dokonce zpívá francouzskou píseň;-o

Upoutávka na film Love Actually je již na internetu! Trochu nezvykle se objevila na francouzských stránkách Kinepolis. Až se vám stránka načte tak klikněte na záložku B.A. a z nabídky vyberte způsob kterým jste k internetu připojeni. Zdroj: AR Guestbook
Prosím všechny, kteří mají kvalitní připojení zda by pořídili několik screenshotů s AR a zaslali mi je.
Byla bych vám vděčná. Předem děkuji. Alis

Sbírka č. 3 obsahuje nové romantické básně "Polibky ve snech" od Irenky Zahoříkové, "Miluji" ode mě a humornou "Stesky umělce" od Radky;-)

Slibovaný překlad pasáží ze setkání s AR v the National Theatre je zde.
 


 • 27.07.2003

ALAN V TV:  8. srpna od 23:20 hodin bude na NOVĚ uveden film Dogma.
Hurááááá;-)


Další tři galerie screenshotů k filmu
Temný přístav.

Snape1 napsal další skvělou povídku o Snapeovi, ale nechce ji uveřejnit (prý je strašná a ani moje přesvědčování s argumenty "že je to nádhera a že je génius" na něj nezabírá;-(. Naštěstí svolil k veřejnému hlasování.

 
Takže vyzývám všechny, kteří chtějí další povídku typu Nestandardní případ aby hlasovali pro Ano. Předem vám děkuji!
Dodatek z 29.7.: Hlasování bylo po necelých 3 dnech ukončeno (31 pro ANO, nikdo pro NE) a Snape1 splnil slib (Povídka č. 6;-)

V časopisu DVDmovie č. 3/2003 je speciál o HP včetně malé zmínky o AR a fotka Snapea. Časopis stojí (vč. přiloženého filmu na DVD) 295,- Kč.
Info Verča Bartošová. Díky!

Verča také zaslala plakát k filmu Galaxy Quest a obaly na VHS k Lednovému muži, Padlým andělům a Dogmatu. Díky!
 


 • 24.07.2003

Senzační úlovek: Alan, Gary Oldman a Rupert Grint během natáčení HP3! Anita z Diagon Alley pořídíla skvělou momentku těchto tří herců ve společnosti dvou šťastných fanynek. Podle kostýmů Oldmana a Grinta je zřejmé, že natáčení některé ze scén (nejspíše v Chroptící chýši) mají buď těsně za sebou nebo se na něj chystají. Alan (bohužel) kostým nemá, ale uznejte, že v civilu je k "sežrání" také;-)

Jak se vyplatí být ve správnou chvíli na správném místě by mohla vyprávět německá fanynka Jana, která se jela do Londýna podívat na dvě divadelní představení. V pondělí 14. července se totiž na témže místě (v Národním divadle) objevil i Alan a na této stránce si můžete přečíst jak vše probíhalo a také se podívat na dvě fotky s AR. Jelikož je článek psaný v němčině, pokusím se co nejdříve stručně přeložit pasáže, kde se o Alánkovi píše, do češtiny;-)

Od dnešního dne se můžete přihlašovat na Rickmancon prostřednictvím on-line formuláře. Byly také aktualizovány předběžné informace o místě konání (více na stránkách akce).

Nový inzerát v podrubrice Sháním ve Vaší bezplatné inzerci od !snapinky!
 
Kalendář na měsíc srpen 2003 je připraven. Pro jeho plnou velikost ve Fancentru klikněte na náhled vpravo.


 • 21.07.2003

ALAN V TV: Kdo si nestihl nahrát Temný přístav má šanci!!! Ve středu 30. 7. ho totiž opakuje stanice Praha od 22:00 hodin, navíc 1. srpna od 1:15 hodin bude na ORF 1 repríza filmu Král zbojníků Robin Hood.

Tak už je to tady! Po vlně ohlasů z vašich řad se Snape1 a Severus1 rozhodli uspořádat setkání členů Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana, tzv. Rickmancon;-o Připraveny jsou pro vás předběžné informace o místu, termínu, programu a dokonce o klubových tričkách!!! Než začne závazné přihlašování na akci je připravena taková malá "sondáž" v podobě anket a speciálního diskusního fóra;-)

Nová báseň od Wlčice nazvaná On v rubrice Povídky a básně. Díky!
Pro rychlejší načítání "známkovacích" anket byly Sbírky básní sjednoceny na množství pěti příspěvků.

Nová soutěž: Kultovní filmová scéna čeká na vaše "vychytávky" citátů a scén ve kterých zářily Alanovy postavy;-)
   


  

Velká fotka Severuse Snapea naskenovaná z plakátu HP1 je na Snapeových stránkách. Brzy z ní vyrobím i wallpaper;-)

Již nyní si můžete na Amazonu.co.uk předobjednat za £10.39 knihu o natáčení filmu Love Actually! Kniha by měla vyjít 6. listopadu 2003 a vydavatelem bude Michael Joseph. Kniha bude mít 208 stran a potěší nás barevnými fotografiemi. Měla by obsahovat velké množství materiálů jako např. pohledy do zákulisí, historky o prvních láskách herců!!!!!! a jejich oblíbených zamilovaných písních.

Na všech mých podrobných stránkách k filmům a pořadům v rubrice Tvorba nyní najdete v horní části vylepšené odkazy. Díky nim se můžete snadno dostat do inzerce, k cenám v internetových obchodech či na oficiální stránky.

Rubrika TV, kino, tisk byla doplněna o archív vysílání našich televizí před založením těchto stránek a navíc podrubrika Kino obsahuje i data premiér v našich kinech, vydání na VHS či DVD a do budoucna zde budou zaznamenávány veškeré premiéry Alanových filmů u nás, v USA a ve Velké Británii.
  


 • 19.07.2003

!snapinka! doplnila rubriku Alan v obrazech svým portrétem Sinclaira (Zavři mé oči) a já jsem přidala náčrtek Davida Weinberga z Temného přístavu a jednu fotomontáž NeoSnapea;-)
!snapinko!, díky!


Určitě vás rozesmějí dvě humorné básničky: Z deníku zoufalce od Radky a Nápoj lásky od Snapea1.
Radko a Snape1, díky moc!
 

Od dnešního dne můžete prostřednictvím anket hodnotit příspěvky v rubrikách Povídky a básně a Nezaručeně zaručené zprávy.
  

Na rozsáhlém foto-webu Harryho Pottera DigiCasey byla na vyžádání fanoušků zřízena Rickmanova galerie! Autoři při oznámení také napsali: "Nyní máme stránku věnovanou vašemu nejoblíbenějšímu padouchovi, profesorovi Severusovi Snapeovi (Alanu Rickmanovi). I když galerie neobsahuje nic nového, tak samotná pozornost a krásná slova si zaslouží pochvalu!
 


 • 16.07.2003

ALAN V TV: 30. července od 20:15 hodin bude na rakouské stanici ORF 1 uveden film Král zbojníků Robin Hood.

Snapeovy vzpomínky vedou anketu o Nejoblíbenější momenty (kapitoly) v knize HP5 na stránkách Inside Harry Potter.com. Gratulujeme;-)

Fotogalerie byla "zpřehledněna". Nejnovější fotky jsou vždy jako první a starší snímky budou řazeny od čísla 2 vzestupně. Také byl vytvořen přehled screenshotů k filmům, rozhovorům a různým pořadům. Do rubriky bylo přidáno osm nových fotek. Za zaslání snímku vpravo z časopisu Eurotelevízie děkuji Lucyle!
 


 • 15.07.2003

Celou noc jsem pilně pracovala a vytvořila jsem nový design stránek profesora Snapea. Vše je optimalizováno pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 1024x768x32bpp. Jelikož jsem neměla možnost vyzkoušet jak to "chodí" na jiných PC budu vám opravdu moc vděčná za oznámení nedostatků na můj e-mail. Předem vám děkuji!

Také tu mám jednu novou báseň od !snapinky! Jmenuje se "Nářek" a přečíst si ji můžete zde.  Děkuji!
 


 • 13.07.2003

První série screenshotů k filmu Temný přístav a navíc informace o vystřižené scéně;-o

Velká aktualizace obrázků
- ukázka programu ke hře Nebezpečné známosti - Alan s Juliet (z Opravdově, šíleně, hluboce) na obálce časopisu Radio Time - další fotka z filmu Uzavřená země - jedna fotka Eda z filmu Lednový muž - tři fotky Rasputina a detektiv David Friedman z Jidášova polibku.
 


 • 09.07.2003

ALAN V TV:  20. července bude od 1:50 na české HBO uveden Michael Collins (opak. je 22.7. od 21:55 hod.)

Aleš vzpomíná na představení Private Lives, které měl to štěstí v roce 2001 shlédnout! Aleši, děkuji Ti ještě jednou za ochotu odpovídat na mé "všetečné" otázky!

Od dnešního dne má FAN CENTRUM novou adresu http://alanfancentrum.unas.cz a rovněž byly vytvořeny samostatné stránky profesora Severuse Snapea na http://snape.unas.cz. Díky této změně bude nyní více místa pro moje i vaše příspěvky. Proto, pokud někdo máte vlastní screenshoty, fotomontáže, povídky, básně či wallpapery můžete mi je zasílat na můj e-mail. Předem vám děkuji!
PS: Pokud nějaký odkaz nefunguje tak jak by měl (nebo vůbec), budu vám vděčná, když mi o tom napíšete;-)

Přehled "výskytu" Alana v českých časopisech v letech 1991 až 2000 byl doplněn do rubriky TV, kino, tisk.
Děkuji vlakorovi za povolení použít údaje z http://www.mkl.cz/hsl/rickman!

Ceny filmů s AR na VHS a DVD ve slovenském internetovém obchodě Dunaj.sk. Za tip děkuji Lucyle!
 
  

  Aleš viděl PL!!!

K filmům Michael Collins, Smrtonosná past, Rozum a cit a Galaxy Quest byly doplněny informace k DVD nosičům.

V úterý 8. července ve 20:00 hodin bylo ukončeno hlasování u soutěžního obrázku č. 7. Vítězná hláška patří Radce. Blahopřejeme! Celkem hlasovalo 14 lidí a jak dopadli ostatní soutěžící se můžete podívat zde. Najdete tam i nový obrázek na osmé kolo! Uzávěrka pro zasílání hlášek je 31.7.2003.

Světlana má pro vás zajímavý článeček o původu jména Severus Snape. Díky!
Na stránkách http://www.theninemuses.net/hp/ je uvedeno toto: "Severus" znamená v latině "vážný - strohý" (v angl. stern) nebo "příkrý, nevrlý, zatrpklý" (v angl. harsh). Jeden z císařů starověkého Říma se jmenoval Lucius Severus. "Snape" je malé anglické městečko, které paní Rowlingová jednou navštívila. V tomto kontextu zřejmě název městečka znamená "bažinatý kus země". Sloveso "to snape someone" znamená někoho pokárat nebo ranit a podstatné jméno "a snape" je možné přeložit jako výtka či pokárání. Jde o velmi zastaralé anglické slovo používané v dialektu, které pochází z norštiny.

Pozn. Alis : Na stránkách je ještě jedna zajímavost, cituji: "Jo (myšleno spisovatelka Rowlnigová) zřejmě učinila z učitele lektvarů "nepřítele", protože neměla ráda jednoho svého učitele chemie."
  


 • 04.07.2003

Verča Bartošová vytvořila hned několik nových wallpaperů pro vaše počítačové pracovní plochy. Vybrat si můžete mezi Alánkem, Jamiem, Rasputinem či Davidem;-o Najdete je v rubrice Alan v obrazech

Kromě wallpaperů Verča zhotovila další screenshoty, tentokrát z rozhovoru s AR o filmu Galaxy Quest a ještě přidala tři fotky z premiéry HP2 Verčo, mnohokrát děkuji!
   


 

Další informace k filmu Wanted. Film se plánuje od roku 2001. Doufejme, že letos už natáčení skutečně začne. Text je z francouzského originálu Tournages : Famke Janssen mene la revolution:

Famke Janssen vede revoluci

Natáčení, 13. listopadu 2001

Famke Janssen, Rachel Weisz a Alan Rickman: evropský casting gangu, který ohněm a mečem pustoší buržoazní Německo ve "Wanted".

Famke Janssen, v nejbližší době na plakátu k "Ani slovo" (Pas un mot (Don't say a word)) po boku Michaela Douglase, bude mít v budoucnosti rysy a jizvy Gudrun Ensslin, slavné manželky Andrease Baadera, jednoho z nejdivočejších teroristů, které Německo v šedesátých letech poznalo, v honbě na člověka nazvané Wanted.

Příběh filmu adaptovaného podle německého románu Stefana Austa bude sledovat peripetie páru Ensslin-Baader od jejich setkání až po jejich tragický a tajemný osudový konec: jako přívrženci ozbrojeného boje proti kapitalistickému systému a extravagantní a děsiví pyromani si dokázali po jistou dobu pohrávat s úřady a žonglovat s médii a poznamenali rudým cejchem současné Německo. Andreas Baader, zakladatel "frakce rudé armády", uvězněný za své činy, bude osvobozen komandem vedeným německou novinářkou, Ulrike Meinhof, která také vstoupí do dějin německého terorismu. Všichni se dají na útěk napříč Německem, pak Francií a Itálií.

Britská herečka Rachel Weisz bude hrát Ulrike Meinhof a její krajan Alan Rickman (slavný Hans Gruber ze "Smrtonosné pasti" (Piege de cristal (Die Hard)) by měl ztělesnit agenta vyslaného vládou, aby ukončil činnost gangu. Natáčení toho celovečerního filmu věnovanému jednomu z nejtemnějších aspektů Německa 60. let začne na jaře 2002 v Berlíně a režírovat ho bude anglický filmař Peter Webber.
Za zajištění překladu děkuji Snapeovi1
   


 • 01.07.2003

Bude Alan filmovat v Berlíně?    MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA
Podle internetového zpravodaje Movies.com je Alan v jednání na roli ve filmu Wanted, kde má ztvárnit jednu z hlavních rolí. Film bude natočen podle novely Stefana Austa a děj bude pojednávat o německém Baader-Meinhofském teroristickém gangu. V hlavní roli vůdkyně gangu se objeví známá herečka Rachel Weisz (Mumie, Mumie se vrací), která ztvární roli Ulriky Meinhof a její přítelkyni Gudrunn Ennslin si zahraje Famke Janssen. Žánrově by se mělo jednat o thriller a akční film. Režisérem bude Peter Webber a s natáčením by se mělo začít v letošním roce. Plánované dokončení je rok 2004. Alanova účast zatím není potvrzena, ale je v jednání! O dalších podrobnostech vás budu informovat průběžně.

Za oznámení této skvělé noviny mnohokrát děkuji Harriett Snape, která mi zaslala následující informaci: "V článku o Rachel Weisz: Zahraje si v příběhu inspirovaném skutečnou událostí a následně i literární předlohou. Kniha S.Austa s názvem Wanted popisuje skutečné události  spojené s honem na teroristickou skupinu, která proslula tím,že byla vedena dvěma ženami. V roli šéfa německé policie, která má celou akci na starosti, se představí ALAN RICKMAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
 

 
4. vydání Nezaručeně zaručených zpráv - Alanův Rickmansworth (viz. náhled vpravo;-o)

7. kolo soutěže O nejvtipnější hlášku čeká na svého vítěze. Hlasujte v připravených anketách! Uzávěrka hlasování je v úterý 8. července ve 20:00 hodin.

Plakát k filmu Do hola? a Uzavřená země.

Další fotky z premiéry HP2 na stránkách Counting Down zde a zde.
  


 • 29.06.2003

Po dvanácti letech se dočkal film Robin Hood: Král zbojníků opětovného vydání na DVD a to hned na 2 discích. Toto speciální vydání obsahuje 12 minut filmu, které nebyly nikdy uvedeny a jedná se většinou o scény s Alanem!!! Kromě toho druhý disk obsahuje několik bonusů, jako interview s herci, dokument o natáčení, galerii zbraní z časů skutečného Robina Hooda a spoustu dalšího. V prodeji je v USA (region 1), ale již nyní se dá předobjednat ve Velké Británii a v Německu. Informace v AJ s jednou fotkou Šerifa najdete zde. Kvalitní screenshoty z vystříhaných 12 minut a z natáčení jsou na stránkách Stezi Alan Rickman Page (v rubrice Filmografie, první odkaz).

Změna uspořádání rubriky Inzerce. Internetové obchody mají svou samostatnou stránku zde. Nově jsou přidány zahraniční internetové obchody ve Velké Británii a v Německu. Zároveň prosím všechny slovenské fanoušky, zda by mi nemohli zaslat tipy na jejich internetové obchody a pomoci mi tím k zkompletování informací o slovenském trhu. Předem vám děkuji!

Verča Bartošová vytvořila dva nádherné wallpapery k nedávno uvedenému Temnému přístavu! Jsou ve formátech 800 x 600 a do svého počítače si je můžete stáhnout z rubriky Alan v obrazech. Verčo, díky!
 

Doplnění snímků Alana, coby kapitána Fallona v komediálnímu pořadu Victoria Wood with All the Trimmings, tanečníka v klipu In Demand skupiny Texas a z předávání
The Variety Club Show Business Award.

Text sonetu (v angličtině) My mistress' eyes are nothing like the sun a básně This is to let you know.

Další reakce médií na naši výzvu zde.
 


 


 


 • 25.06.2003

Plná velikost fotek Alana při červnovém nakupování v Notting Hillu na Alan Rickman: The Voice.
 
Určitě navštivte rubriku Povídky a básně a přečtěte si verše od Lady Noctruny nazvané "Tajné přání" a "Mou lásku tisícím pohledem" od !snapinky!
Za oba příspěvky moc děkuji!
  
Na co určitě nesmíte zapomenout při žádosti o autogram si přečtěte v příhodě !snapinky!. Upozorňuji, že stále platí prosba Melanie Parkerové o přerušení zasílání dopisů Alanovi. Dopisy se vám sice vrátí, ale nevyřízené, bez podepsané fotky a s omluvným dopisem. O skončení tohoto opatření vás budu včas informovat. Děkuji

Nový kalendář na měsíc červenec 2003 je připraven. Pro jeho plnou velikost klikněte na náhled vpravo.
 
2. července bude polská stanice Polsat vysílat od 23:45 Rasputina.
 
Děkuji všem, kteří podpořili společnou Výzvu médiím na podporu Alana Rickmana! Více zde.
 


 


 • 15.06.2003

Všichni, kteří plánujete napsat Alanovi dopis, či žádost o autogram, čtěte následující řádky velmi pozorně! Právě jsem si na stránkách Alan Rickman: The Voice přečetla zprávu pro webmastery, kterou rozeslala Alanova asistentka Melanie Parkerová. Ta žádá o toto sdělení fanouškům: Vzhledem k Alanově současnému pracovnímu vytížení není schopen odpovídat na dopisy fanoušků, žádosti o autogramy a fotky. Rovněž sdělila, že Alana velice trápí, aby jeho fanoušci nebyli zklamáni, nebo se nedomnívali, že převzal arogantní manýry, což NENÍ PRAVDA. Proto prosím všechny, kteří Alanovi dopis zaslali, aby byli chápaví a nebrali osobně, pokud jejich žádost nebo váš dopis není zodpovězen. A pro ty, kteří napsání dopisu plánují, prosím posečkejte až se situace zlepší a sníží se množství Alanovy pošty. Děkuji vám
 

Dost nepříznivá zpráva, ale opět se potvrdilo, jak je Alan k fanouškům zdvořilý, starostlivý a váží si jich! Díky Alane!

Do Vaší bezplatné inzerce jsem přidala dva nové inzeráty, k anketám přibyly dva kvizy a pár starších akcí do Diáře AR;-o
 
Přes víkend jsem připravila rozsáhlou aktualizaci rubriky Tvorba, kde jsem se snažila doplnit základní informace ke všem Alanovým filmům, některým seriálům a divadelním hrám. Postupně se bych chtěla tyto informace rozšířit o další a doplnit o obrázky.

Přibyly také nové fotky Brandona, Snapea (HP3, HP2), Jamieho, Eda, Davida Friedmana i civilní snímky AR.
   

 
Vážení členové Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana a samozřejmě "neregistrovaní" fanouškové tohoto skvělého herce. Taky se vám zdá (pokud pominu Temný přístav a několik mini fotek a miničlánečků z magazínů), že naše média nevěnují Alanovi příliš mnoho prostoru, který by si zasloužil? Pokud ano, tak určitě čtěte dál;-)

Plánuji napsat zdvořilou žádost e-mailem do ČT, NOVY i Primy, zda by nemohli uvést filmy s AR. Ráda bych ho odeslala příští pondělí, tedy 23. června a to jak do již zmíněných televizí, tak i trochu podobnou verzi do médií tiskových (např. časopisů ELLE, Vlasta, Cosmopolitan, Cinema, Premiere apod.).

K oslovení vás všech fanoušků jsem se rozhodla, protože jsem již před nějakým časem poslala "prosebné" majlíky do několika redakcí časopisů, ale jen časopis Show a Vlasta mi dali "naději", že by mohlo něco s AR vyjít. Domnívám se, že kdyby bylo pod dopisem napsáno, že má o Alana zájem co nejvíce lidí, tak by to mohlo být pro ně motivací. Navíc budou mít jistotu, že se to fanoušci přes stránky dozvědí, že něco vyšlo a tak budou mít i odbyt, ne!?

Pod dopisem bych tedy uvedla, že o uvedení filmů, či o články v tisku prosí všichni členové Neoficiálního fanklubu AR (kterých je v současné době 67 členů + odkaz na stránky fanklubu) a případně další "nečlenové".

Pokud byste se této akce chcete zúčastnit i vy, stačí mi do neděle 22. června zaslat majlíkem na alis@mybox.cz vaše jméno, či přezdívku pod kterou chcete být pod "prosbu" podepsáni a pokud chcete tak i místo bydliště. Můžete se také stát členem fanklubu a být tak uveden přímo ve výše uvedeném "čísle". Členové fanklubu mi svá jména zasílat nemusí, pouze pokud by s tímto nápadem nesouhlasili, stačí poslat majlík a nebudou v konečném čísle uvedeni. Avšak doufám, že se tak nestane;-)

Výsledek sice není zaručený, ale myslím si, že to za pokus stojí a pro podporu Alana Rickmana se přeci musí něco udělat!!!!

Pokud máte další tip kam ještě e-mail zaslat, prosím napište mi majlík, ve kterém uvedete elektronickou adresu redakce, či vydavatelství. Díky!

Předem vám mnohokrát děkuji a věřme v úspěch!
Vaše Alis;-)
 


 • 13.06.2003

NEZAPOMEŇTE V NEDĚLI NA TEMNÝ PŘÍSTAV! (podrobnější info v rubrice TV, KINO A TISK)

Snape1 si "odskočil" od přípravy Nezaručeně zaručených zpráv a napsal Snapeovskou povídku Nestandardní případ;-o

Zajímá vás, zda by se vaše astrologické znamení hodilo ke znamení AR? Jeho charakteristiku a zmiňovaný přehled znamení, která se "hodí" a "nehodí" podle Chi An Kuei zpracovala !snapinka! Pokud jste se narodili v Býku nebo Štíru jste "za vodou", naopak Berani, Blíženci a Panny mají "smůlu".
Za příspěvek mnohokrát děkuji !snapince!

 

 

Ve slovenském časopise PLUS 7 DNI je super fotka Alana z Temného přístavu, jak tam fackuje nějakého chlapíka. Nemá to chybu! Info Lucyla. Díky!

V TV magazínu č. 24 (14. - 20.6.2003) je Temný přístav rozepsaný, hodnocený jako dobrý (a mohl by být i jako velmi dobrý:-) film a je tam dokonce Alanova fotka!!! Není však z Temného přístavu, ale z Michaela Collinse (viz. foto zde). Info !snapinka! Díky!

Soutěž o Nejvtipnější hlášku k obrázku č. 6 byla ukončena. V anketě celkem hlasovalo 16 lidí a vítězem se stala, ...., no, .... moje maličkost;-o Moc vám všem děkuji! Jak dopadly ostatní hlášky se můžete podívat zde.
 


 • 09.06.2003

Ve slovenském televizním magazínu Eurotelevízie (aktuální číslo s programem na tento týden) věnovali filmu Temný přístav článeček s dějem! Bohužel ho tamější redaktor zkritizoval slovy: Rozmyslete si to! a popsal ho jako průměrný film;-/ Jediné, co by mohlo jejich "úlet" snížit je velká Alanova fotka u článku;-o Za info mnohokrát děkuji Lucyle!

Náš Neoficiální fanklub Alana Rickmana získal právě dnes svého 65. člena;-o
Jen připomínám, že členství je bezplatné a zajistí vám nejčerstvější informace z profesního i osobního života Alana Rickmana! Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se fanklubu, napište mi na alis@mybox.cz. Díky, vaše Alis;-)
   


 • 08.06.2003

Od dnešního dne mi můžete posílat vaše vtipné hlášky do soutěže k obrázku č. 7. Jen připomínám, že kvůli výpadku ankety na hlasování k obrázku č. 6 byla prodloužena uzávěrka hlasování do středy 11. června (do 20:00 hodin)!

Další dvě kladné kritiky na Alana v HP1 ze serveru BonusWeb.cz.
    
Alanův Hans Gruber obsadil krásné 46. místo v anketě o nejlepšího filmového padoucha, kterou vyhlásil server AFI. Dlužno podotknout, že na té samé příčce, ale v soutěži o nejlepšího kladného hrdinu, se umístil Batman!

 


 • 06.06.2003

Tak dlouho jsme všichni čekali na Temný přístav a teď se s ním přímo "roztrhl pytel";-o Nejnověji ho bude vysílat stanice Budapešť 2 (16. června od 21:35 hodin) a německá satelitní stanice ZDF (5. července od 0:35 hodin)!

Alan se zúčastnil oslav 50. výročí korunovace královny Alžběty II a recitoval jí Cowardovu báseň "This Is To Let You Know". Text básně v originálu najdete na stránce Alan Rickman: The Voice.

Vpravo je fotka Alana jak kráčí ulicemi Notting Hillu, aby si nakoupil! Více v Diáři Alana Rickmana.
    

Po několikadenním výpadku anket pro hlasování do soutěže O nejlepší hlášku jedna dobrá zpráva. Ankety jsou opět funkční, takže můžete opět hlasovat a to až do 11. června do 20:00 hodin. Nový obrázek (č. 7) bude dán na stránky již tuto neděli (podle plánu;-).
 


 • 04.06.2003

!!! JEŠTĚ VĚTŠÍ HURÁÁÁÁÁ NEŽ POSLEDNĚ !!! Právě jsem se zpamatovala z šoku, který mi přivodilo ranní čtení v týdeníku Televize (i když se přiznám, že se ještě celá chvěju;-o) Mám k tomu dobrý důvod! 15. června (přesně o půlnoci) začíná na Primě Temný přístav!

Pozn.: V žádném případě si tento film nenechte ujít! Alan v něm hraje jednu z hlavních rolí (jeho jméno je uváděno v titulcích na prvním místě) a navíc se tam představí v "rouše Adamově";-o Chcete-li se podívat na screenshoty z filmu (necenzurované;-), navštivte stránky Alan Rickman Screencap Gallery.
    

 


 • 01.06.2003

Kabelová televize TV PRAHA bude 11. června rovněž vysílat film Dogma a to od 22:00 hodin!

Další odkazy na fotky od fanoušků v rubrice Blízká setkání Rickmanovského druhu.

3. vydání Nezaručeně zaručených zpráv - Šokující odhalení! (viz. náhled vpravo;-o)

6. kolo soutěže o nejvtipnější hlášku čeká na svého vítěze. Hlasujte v připravených anketách! Uzávěrka pro hlasování je 8. června ve 20:00 hodin.

Lenko (Dodi), prosím, ozvi se mi na alis@mybox.cz. Nedaří se mi zasílat Ti zprávy na Tvůj e-mail! Díky
   


 • 29.05.2003

!!! HURÁÁÁÁÁ !!! 21. a 22. června bude na německé satelitní stanici PRO 7 uveden film Dogma ;-o Jedná se o PREMIÉRU V NEPLACENÉ TELEVIZI a Alan si v tomto "neobvyklém" filmu zahrál jednu z vašich nejoblíbenějších postav anděla Metatrona;-* Vysílací časy najdete v rubrice TV, KINO A TISK.

Pozn.: Je to zajímavé, ale přesně na stejné datumy, tedy 21. a 22., ale dubna dávala ta samá stanice v premiéře Galaxy Quest. Kdo ví, jestli třeba 21. a 22. srpna nedají další filmeček s AR;-))))
   

 


 • 28.05.2003

!snapinka! napsala novou romantickou báseň o Alánkovi. Jmenuje se Tolik proč a jediné protože. Díky!

Opět je pro vás připraven kalendář na nový měsíc. Tentokrát vás červnem provede elegán Eamon de Valera;-o (viz. náhled vpravo)

Stezi vytvořila nové screenshoty z DVD verze filmu An Awfully Big Adventure (Neobvyklé dobrodružství). Najdete je na jejích stránkách v rubrice Filmography (hned nahoře v upoutávce pod obrázkem AR). Doporučuji;-)
   


 


 • 25.05.2003

Velká aktualizace fotek i údajů v rubrice Diář Alana Rickmana (doplnění fotek v plné velikosti k třem nejnovějším akcím, kterých se AR zúčastnil; nové akce s náhledy fotek).

Screenshoty z interview s AR k filmům Smrtonostná past a Michael Collins.

Nová anketa od !snapinky! "Kdybyste mohli strávit celý 1 den s AR, kam byste ho vzali?" a ode mě,  jedna webmastrovská;-o, "Jak často tyto stránky navštěvujete?" !snapinko! díky!

Ceny titulů s AR ve slovenském internetovém obchodě Filmoteka.sk v rubrice Inzerce/internet.obchody.
  


 

Časopis DiViDi obsahuje recenzi na HP2 s pěknou fotečkou Snapea! Více v TV, kino, tisk. Za info děkuji MYSLÁNCE! 

Další tři Alanovi dvojníci zařazeni do soutěže;-o Podívat se na ně můžete zde.
 


 • 21.05.2003

Daniela se stala další šťastnou majitelkou Alanova podpisu! Její podepsanou fotku s věnováním a podrobný postup jak jí získala si můžete přečíst v samostatné rubrice Autogramy. Mockrát děkuji!

!snapinka! napsala další báseň s názvem Krásné chvíle fantazie. Přečíst si ji můžete v rubrice Povídky a básně (sekce FAN CENTRUM). Díky!

Dnešním dnem také zakládám novou rubriku s názvem Blízká setkání Rickmanovského druhu. Bude obsahovat odkazy na stránky s fotografiemi Alana, které pořídili sami fanoušci. Již nyní obsahuje první odkazy. Cesta k rubrice je přes její název v tomto odstavečku a nebo přes Fotogalerii. Vaše tipy na takové stránky nebo (ještě lépe) vaše vlastní snímky;-o, mi můžete zasílat na můj e-mail. Předem díky!

Daniela má autogram
Alana Rickmana!

Bloudění internetem I.
- nový "občasník", ve kterém Vám čas od času přinesu několik zajímavých internetových adres na "zkouknutí";-)

1. Věřte nebo ne, i v poměrně známém internetovém obchodě eBay, se mohou prodávat na první pohled nepravé fotografie AR.
    Přesvědčit se o tom můžete na stránce
1 a 2.
2. Alan se vyjadřuje o filmu HP1 v malém odstavečku na stránkách Kinoboxu.
3. "Archivní" fotka Alana s herečkou Annou Calder-Marshallovou z roku 1976 na stránkách BBC News v článku zabývající se historií
    Edinburghského festivalu.

4. Rozesmátý Alan před obrázky k filmu Do hola?. Zdroj: ShowBiz Ireland.
5. Alanovy fotky z netradičního snímku Play posloužily coby "ukázka" práce s make-upem maskérky Louise Youngové.
    Pozn.: klikněte na fotky myší a získáte tak jejich plnou velikost.

        


 • 14.05.2003

Verča Bartošová zpracovala další screenshoty s Alanem. Jak již snímek vpravo napovídá, budou z divadelní hry Nebezpečné známosti (Les Liaisons Dangereuses). Moc díky!
PS: Když se tak na ty snímky dívám, vůbec nechápu, jak je možné, že ve filmovém zpracování nedostal titulní úlohu Alan Rickman!

Jak jste si již možná všimli, byla vytvořena samostatná stránka FAN CENTRUM sdružující podstránky věnované vám - fanouškům AR. Doufám, že přispěje k přehlednosti a zároveň trochu oddělí zpravodajství a zábavu;-)

 

Rubrika Vaše bezplatná inzerce obsahuje nový inzerát od Verči Bartošové a doplnění cen nosičů pro "neregistrované" u www.dvdexpres.cz od !snapinky! Díky!

Všichni, kteří chtějí poslat Alanovi dopis do Velké Británie mám novou zprávu ohledně hodnoty zpáteční známky do České republiky. Více v rubrice Biografie/Autogram speciál!
 
Informace o filmu HP3 jsem doplnila o jeden úryvek z knihy. Jedná se o mou nejoblíbenější scénu se Snapem a prozradím, že již byla i natočena;-))) Za její zaslání děkuji Daniele!
 


 • 10.05.2003

Ve čtvrtek 8. května ve 20:00 hodin bylo ukončeno hlasování u soutěžního obrázku č. 5. Vítězná hláška patří Jules. Blahopřejeme! Celkem hlasovalo 16 lidí a jak dopadli ostatní soutěžící se můžete podívat zde. Najdete tam i nový obrázek na šesté kolo! Uzávěrka je 31.5.2003.

Daniela ve spolupráci se Snapem1 a Severusem1 přeložila první interview s AR do češtiny. Přečíst si ho můžete zde. Díky!
 
Wolfka pro vás přeložila romantickou povídku s názvem Nikdy víc. Díky!
 

Interview se Sirem Ianem McKellenem
Viktoria, reportérka ve Velké Británii, udělala se Sirem Ianem McKellenem interview o filmu X-Men 2 a přišla řeč i na sérii filmů o Harry Potterovi a na jeho přátele, kteří v ní hrají. ... Sir Ian McKellen řekl publiku, že seděl vedle Alana Rickmana při představení Ghosts, hry v Barbican Centre v Londýně to odpoledne (3. března) a že se Alana zeptal jak pokračuje natáčení. "Všechno skvěle a v pořádku," odpověděl pan Rickman. "Kromě Mikea Gambona a jeho prdícího přístroje."
"Prdícího přístroje?" řekl Sir Ian.
"Ano, položil ho do postele Harryho Pottera, když jsme natáčeli..."
Pozn. Alis: o jaké zařízení se zřejmě jednalo se můžete podívat zde;-)))
Zdroj: Leaky cauldron

Severus Snape byl zmíněn v New York Times
Nositel Pulitzerovy ceny, spisovatel New York Times William Safire zmínil Severuse Snapea ve svém týdenním sloupku "On Language" (Na jazyku) v souvislosti se slovy severe a acute v SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome):
"... Slovo severe vzniklo z latinského severus, má dva významy, příbuzné ale odlišné: "serious" (seriózní, vážný, decentní) a "strict" (přísný, tvrdý, ostrý). Vynecháme význam "striktní, nevrlý, krutý", vyjádřeném ve jménu podlého učitele Severuse Snapea, v sérii o Harry Potterovi. ..."

Zdroj:
Leaky cauldron

Reportáž o natáčení HP 3, kterou sepsaly 2. dubna 2003 Emily a Charlotte
Včera jsme šly okolo místa natáčení HP3 v Palmers green a mluvily jsme s mužem, který na filmu pracuje; řekl nám o několika scénách, které již byly natočeny - scéna s tetou Marge
(pozn. Alis: Harry ji nechá nafouknout jako balon) se od knižní podoby poněkud liší, podle všeho vpluje do skledníku a potom do nebe, strýc Vernon ji uchopí za kotník a její pes skočí po tom jeho. Také ... nechali ... Snapea obléci do ženských šatů když měli žáci hodinu o bubácích s Lupinem. Oh a  modely Mozkomorů jsou opravdu děsivé.
Zdroj: Leaky cauldron
 
Kniha Harry Potter a Fénixův řád (5. díl) vyjde ve Velké Británii, USA a Austrálii v sobotu 21. června 2003. Bude obsahovat 38 kapitol a 255 000 slov. V češtině bude mít více jak 700 stran a vydavatelství Albatros ho na náš trh uvede v neděli 29. února 2004!
          


 • 04.05.2003

Alan by se měl v neděli 11. května objevit na dobročinném večeru na Ochranu lidských práv v londýnském 20th Century Theatre. V "Cries From The Heart" (Pláč srdce) Alan vystoupí s četbou. Dále účinkují Geogre Alagiah, Chiwetel Ejiofor, Christopher Hampton, Juliet Stevenson (Alanova spoluherečka z filmů Opravdově, šíleně, hluboce a The Search for John Gissing) a Fergal Keane.

S Alanem Rickmanem bylo uděláno interview pro epizodu Americkéh filmového institutu s názvem "The Directors" (Režiséři) o Anthony Minghellovi. Minghella rovněž mluvil o práci s Alanem, vyjádřil se o něm jako o skvělém člověku! Pozn.: Anthony Mighella režíroval Alana ve filmu Opravdově, šíleně, hluboce.

Kompletně jsem předělala screenshoty k filmům HP1 z DVD a HP2 z DVD! Jsou nyní kompletní a obsahují i bonusové materiály s AR! Současně byly upraveny stránky (HP1 a HP2) k těmto filmům, aby byly přehlednější;-o

Verča Bartošová vyrobila další Alanovy snímky, tentokrát z videa Kreslení světlem (Painting with Light). Díky!

Rubrika Internetové obchody v Inzerci byla doplněna o tabulku s porovnáním cen titulů VHS a DVD na našem trhu (včetně výběru nejnižší ceny).

Přidán můj další wallpaper k filmu HP2 (všechny mé wallpapery byly přesunuty do rubriky Alan v obrazech).
     


 • 01.05.2003

Alena's Alan Rickman Page slaví PRVNÍ ROK svého provozu! ;-o
Velice děkuji všem návštěvníkům za podporu a doufám, že se budete i nadále rádi vracet;-) Alis

 
5. kolo soutěže o nejvtipnější hlášku čeká na svého vítěze. Hlasujte v připravených anketách!


2. vydání Nezaručeně zaručených zpráv - Co se tají v kuloárech?

Verča Bartošová vyrobila screenshoty z předávání cen Emmy/96 a Golden Globe/97; z oslav Bruce Willise a z interview Conana O'Briana. Mnohokrát děkuji!

Nový vzhled rubriky Povídky a básně; fotka Alana v Barchesterské konice a nová anketa od !snapinky!.
 

Harry Potter a Tajemná komnata je již v prodeji!!! - přidány informace k DVD (i k DVD filmu HP1).

Vyhlašuji novou soutěž s názvem
Alanův dvojník! ;-o
Úkolem je zaslat mi fotku osoby, která jakoby "vypadla" Alanovi z oka;-) Je to sice dost obtížné, ale jistě se vám někdy stalo, že jste narazili na člověka, který je podobný nějaké známé osobnosti. Zkuste se proto porozhlédnout mezi příbuznými, známými, spolužáky, učiteli, spolupracovníky, či celebritami. Vaše příspěvky mi můžete zasílat buď e-mailem jako soubor s příponou "jpg" (nejlépe ještě zazipovaný - ne však v RARu) a nebo poštou (dle dohody). Držím vám palce;-) a hned přináším prvního "dvojníka" argentinského herce Ricardo Darína (Marcos ve filmu Devět královen) ;-o

PS: U nás v Trutnově jsem už dvakrát viděla muže, který vypadá jak David Duchvny a "skoro soused" vypadá jako český herec Ladislav Mrkvička;-o To by bylo, aby Alan svého dvojníka neměl;-)))


 • 27.04.2003

Vyznání je třetí básní, kterou si můžete přečíst v rubrice Povídky a básně. !snapinko! moc Ti děkuji!
Je libo Snapeův oblek? Pro všechny zájemce o získání kostýmů postav z HP je tu Hollywood Studios Costumes, Mfr.
 
V dubnovém vydání Evening Star, prozradil herec Alan Cummings, který bude hrát v novém filmovém zpracování divadelního muzikálu Fantom opery, že se ve filmu objeví i Alan Rickman coby jeden z francouzských režisérů!
Zdroj: Alan Rickman: The Voice

Doplněny adresy Alanova manažera a agenta (včetně telefonů a faxů) v rubrice Biografie - Autogram speciál.
 


  
Květen 2003

Další zápisy do Diáře Alana Rickmana: Alan byl v dubnu na galavečeru hry Hitchcock's Blonde (viz. obrázek vpravo) a na otevření koktejlového baru Laounge Lover;  několik informací k článkům o AR v zahraničním tisku; Alan se v roce 2001 zúčastnil otevření výstavy Cold Heaven a v roce 1999 byl na předávání cen britskému nezávislému filmu. (více informací v diáři;-)

V rubrice Odkazy je nový odkaz na stránku Alan Rickman: The Links Archive (obsahuje linky na stránky s tématikou AR a několik wallpaperů). Za info děkuji Verče Bartošové!
    
S příchodem nového měsíce vám opět přináším nový kalendář: Květen 2003!


 

Zajímá vás, kde se natáčel film HP1? Podívejte se Harry Potter Film Locations na CBBC Newsround (míst je zde vyobrazeno celkem sedm a prohlédnout si je můžete klikáním na nápis "next" vpravo dole).

Zde je text proslovu senátora Roberta Byrda ze Západní Virginie, kterou četl Alan Rickman v protiválečné hře Collateral Damage v National Theatre. Alan je opět zmíněn (i vyobrazen na dvou malých fotkách - o kterých jsem Vás již dříve informovala) v DAILY TELEGIRAFFE zabývajícím se protiválečnými demonstracemi.

Je o něm také zmínka ve článku o Nabilu Shabanovi zde. Nabil Shaban je britský herec, spisovatel a filmař, který i přes své postižení dokázal ztvárnit řadu filmových, televizních i divadelních rolí a vlastní svou filmovou společnost Sirius Pictures. Právě pro ni získal od vlády příspěvek 50.000 ₤, ale odmítl je aby tím vyjádřil svůj nesouhlas s válkou v Iráku. .. V článku je tato zmínka o AR:

...

Když se konečně objevil v Národním divadle (v adaptaci Salmana Rushdieho Haroun and the Sea of Stories), například, potkal Alana Rickmana v zákulisí. Rickman, který je ve sboru Královské akademie dramatických umění (RADA), se ho zeptal co by se mělo udělat na podporu postižených herců. Shaban, který si tuto zkušenost sám prožil, se domnívá, že jejich neodmítání v dramatických školách by byl začátek.
...


 • 23.04.2003

2. května Vás potěší Alan alias Hans Gruber ve filmu Smrtonosná past na NOVĚ od 21:35 hod!
K tomuto filmu mám ještě dvě zprávičky. První se týká odkazu na velice pěknou stránku věnovanou tomuto filmu - DIE HARD FAN a druhá se týká herce Jeremy Ironse. Ten nedávno ztvárnil Severuse Snapea v parodii na HP: "Harry Potter and the Secret Chamberport of Azerbaijan" (viz. moje dřívější info z 24.3.). Nestalo se tak zřejmě náhodnou, protože právě ve třetím pokračováním Smrtonosné pasti si zahrál Gruberova bratra Simona!

Fialka je už třetí povídka, kterou si můžete přečíst v rubrice Povídky a básně. Velice děkuji Irence Zahoříkové za její zaslání!
  


 • 17.04.2003

Přes sedmdesát screenshotů Alana v roli Hanse Grubera zde!

Jeden den v životě Severuse Snapea: Výňatek z jeho deníku je druhou povídkou, kterou pro vás přeložila Zuzka Trinkwitzová! Přečíst si ji můžete v rubrice Povídky a básně.

Komedii Galaxy Quest bude 27.4. vysílat i slovenská televize JOJ od 20:00!!!  
Opakování filmu Michael Collins na HBO 26.4. od 03:40 hodin!

Verča Bartošová našla na stránce www.winamp.com/skins 5 nových "vzhledů" pro přehrávač WINAMP se Snapem a na www.mgm.com (když kliknete na TRAILERS A SCENES a do vyhledávacího políčka zadáte ALAN RICKMAN) se můžete podívat na ukázky z filmu Truly, Madly, Deeply a 2x Quigley u protinožců. Verčo, díky! 

Další skiny na Winamp, ICQ a Hotbar jsou na Severus Snape Skins a na Professor Snape.net je zase spousta pěkných fotek AR!
 


 • 11.04.2003

Duben ve znamení Alana Rickmana na televizních obrazovkách pokračuje:

12. dubna Harry Potter a Tajemná komnata na ČT1 od 09:55 hod.
14. dubna
Robin Hood: Král zbojníků na ORF1 od 21:15 hod. (opak. 16.4. od 01:40 hod.)
21. dubna
Robin Hood: Král zbojníků na TVP2 od 19:05 hod.
 
Květen rovněž ve znamení AR: 9. května Quigley u protinožců na KABEL1 od 20:15 hod.

Verča Bartošová sehnala velmi pěkný plakát k filmu Opravdově, šíleně, hluboce a napsala recenzi k filmu Rozum a cit. Děkuji! 
 


 • 08.04.2003

Nejdříve bych se chtěla omluvit všem, kteří "naletěli" na aprílovou zprávu "Alan Rickman žije v Praze!" ;-)
(Doufám, že jste to vzali s humorem)

Dnes ve 20:00 bylo ukončeno hlasování u soutěžního obrázku č. 4. Vítězná hláška patří Radce. Blahopřejeme! Celkem hlasovalo 31 lidí a jak dopadly ostatní soutěžící se můžete podívat zde. Najdete tam i nový obrázek na páté kolo! Uzávěrka je 30.4.2003.

Nově byla otevřena rubrika Povídky a básně. Nyní obsahuje povídku Ve sklepení, kterou z anglického originálu přeložila Zuzka Trinkwitzová a básně Pro Tebe / For you a Tisíce Tvých podob od !snapinky!. Do této rubriky můžete přispívat i vy!

Chcete si koupit knihu
Alan Rickman: The Unauthorized Biography? Možná byste si měli nejdříve přečíst recenzi od jedné fanynky z Velké Británie, která si ji koupila. Článek je v rubrice Média (Tisk). Za překlad děkuji Zuzce Trinkwitzové!
 
 


 • 01.04.2003

Speciální příloha těchto stránek: "Nezaručeně zaručené zprávy"! První vydání a hned "sólokapr":

Alan Rickman žije v Praze! - klikněte pro více informací
 
4. kolo soutěže o nejvtipnější hlášku čeká na svého vítěze. Hlasujte v připravených anketách!

Doplňující informace k DVD, na kterém vychází HP2 již 30. dubna v ČR: DVD obsahuje 19 nových nebo rozšířených scén, hodiny rozhovorů s tvůrci, prohlídky komnat a mnohem více... Včetně DVD ROM pro vaše PC! Obsahuje český dabing a titulky.
Informace z přílohy časopisu TELEVIZE

V časopisu Premiere 4/2003 je článek o Smrtonosné pasti a v něm i několik zmínek o Gruberovi.
Díky za info Maxii!
Doplňující info (Alis 02/04): filmu jsou věnovány 4 strany; obsahují 2 fotky s Gruberem a také poměrně dlouhý článek o AR!
  

Autorka stránek Alan Rickman: The Voice zaktualizovala své fotogalerie. Mj. přidala fotky ze stránek http://pro.corbis.com (o kterých jsem vás informovala 24.3.) a to bez ochranného nápisu na plné velikosti obrázku! Navíc v galerii 3 je suprová fotka Snapea jak kráčí v parku;-*    
 

 • 27.03.2003

Všichni Rickmanisté POZOR: připravte si videa! Duben totiž bude měsícem ve znamení Alana Rickmana!
 

4. dubna Judass Kiss na TV 4
7. dubna Michael Collins na HBO
 
21. a 22. dubna Galaxy Quest na PRO 7 - PREMIÉRA V NEPLACENÉ TELEVIZI
 
Přesné vysílací časy k uvedeným pořadům naleznete v rubrice Média


Vpravo si můžete stáhnout, nebo vytisknout, další stránku z mého kalendáře s AR.

Maxie objevila, že v pátek 28.3. budou technici z natáčení HP 3 stávkovat za zvýšení platu! (Díky za info!)
Pozn.: Doufám, že to nijak neovlivní průběh natáčení a naplánovaný termín realizace.
 


  
Duben 2003


 • 24.03.2003

Daniela pro Vás připravila recenze a velice pěkné screenshoty k filmům Galaxy Quest a Dogma (Díky!)
 

Veronika Čížková (Veronique) a Simona jsou šťastné majitelky Alanova podpisu! Napsaly si o něj na konci minulého roku a do měsíce měly zpět odpověď! Jak takový Alanův autogram vypadá se můžete podívat na obrázku vpravo a jak obě děvčata postupovala, aby ho získala, si můžete přečíst níže ve článku od Veronique. Za poskytnutí fotky i za článek děkuji z celého srdéčka! ;-) 

(Pozn.: fotku i článek naleznete rovněž v rubrice Biografie mezi ostatními radami "Jak si napsat o autogram";-)

Jak jsem přišla k autogramu

Bylo to minulý rok těsně před hlavními prázdninami, když mě a mojí tehdejší spolužačce Simoně (Snape) šiblo v hlavě, a usmyslely jsme si, že Alanovi napíšeme prosbu o autogram na adresu od Alis. Fotky stáhnuté z netu jsme si nechaly vytisknout do obvyklého formátu fotografie a daly do malé obálky se zpáteční adresou, kterou jsme přidaly do větší obálky spolu s dopískem, co jsme dokázaly sesmolit v angličtině (byly tam nějaký otázky, něco o nás a i naše vlastní fotky) a spolu s takovou věcí (nějaký papír, ale nevím, jak se tomu říká) co jsme koupily na poště, kterou můžou na místě doručení směnit na poště za něco jako známku, stálo to asi 40,- Kč. Kolik nás ale stála známka, to si už nepamatuji. Ale co mě překvapilo, bylo, že nám odpověď přišla celkem brzy a nečekaně, už nevím za jak dlouho, ale myslím že do měsíce. V obálce byly dva krásné autogramy s přáním všeho nejlepšího, ovšem bez odpovědi na dopis. Ani nám to tak nevadilo, protože jsme byly už tak dost vyjukaný, že nám to vyšlo, a že nám přišly alespoň ty podpisy. Od té doby mi Alan trůní v rámečku na poličce, ke ho mám pořád na očích;-)

Veronique

      


Alan Rickman
podepsal Veronice i Simoně fotku!!!

Další doplnění akcí v Diáři Alana Rickmana - Lysitrata Projekt a Kids 4 Freedom.

Tip na neznámé profesionální fotky s Alanem na adrese http://pro.corbis.com (pozn.: ve vyhledávacím políčku zadejte jméno Alan Rickman). Doporučuji!

!snapinka! pro Vás vymyslela novou anketu s názvem: "Čím si Vás Alan získal?"

Veronique přispěla do rubriky Alan v obrazech kresbou Snapea. 

Netrvalo dlouho a už tu máme parodii na HP s názvem "Harry Potter and the Secret Chamberport of Azerbaijan". Alanova Snapea v ní zahraje Jeremy Irons;-) Video-upoutávka zde a další info zde.

Eurotel omezil bezplatné zasílání SMSek z internetu. Je možné zaslat pouze 60 znaků a zbytek operátor vyplní reklamou;-(
SMSky uživatelům Eurotelu budu zasílat i nadále, ale budou kratší, s tím že "nechtěnou" reklamu nemůžu ovlivnit;-o

Diskusní fórum je opět funkční a vstoupit do něho můžete zde.


 • 16.03.2003

První oficiální foto představitelů hlavních rolí filmu Love Actually na stránce http://www.firth.com/love.html. No uznejte, že to na ní Alanovi opravdu sluší;-* Distributorem filmu v ČR bude BontonFilm, který ho na své stránce "Připravujeme" již uvedl v seznamu;-)

Nový vzhled rubriky Soutěž (stránka se roluje doprava!) a informace o novém způsobu hodnocení Vašich příspěvků (hlasovat budete moci všichni!;-) Více na stránkách se soutěží.

     


 • 13.03.2003

Následující dvě novinky pro Vás sehnala Verča Bartošová - Díky!:
Fotka Snapea v časopisu TV Tip seriál 2/2003 (info a odkaz na ni v r. Média/Tisk) a překlad článku o akci Collateral Damage II, které se AR 14. března zúčastní, v rubrice Diář AR

Rubriku Diář AR jsem ještě doplnila o účast na charitativní akci The University of St Andrews Charities Campaign Fashion Show a o pár akcí starších;-)

Irenka Zahoříková nám zaslala plakát Snapea k HP2 - odkaz na něj je z mé stránky k tomuto filmu a nebo přímo zde.
(Irenko, díky!)
  


 • 08.03.2003

Premiéra filmu Love Actually v České republice je ohlášena na 20. listopadu 2003 (zdroj časopis Premiere 3/03 str. 37) Za info děkuji Maxii;-) 

Dokument Film o filmu: Harry Potter a Tajemná komnata bude ČT 1 opakovat v sobotu 15. března od 13:15 hodin!

Alan se 4. března v Londýně zúčastnil První noční párty švédského velvyslanectví s trochu netradičním názvem "The Dance of Death". (Vpravo je fotečka z této akce).

Verča Bartošová společně s Elis mě upozornily na stránku Wallpapers Inc - Alan Rickman wallpapers. Určitě ji navštivte, protože kromě wallpaperů s "klasickým" AR tu najdete i velké množství wallpaperů s vtipnými i odvážnými fotomontážemi;-o Za tip na stránku velice děkuji!

Nový inzerát v rubrice Vaše bezplatná inzerce. Zároveň jsem opravila údaj o nosičích, na kterých je k dostání film Neobvyklé dobrodružství ve videopůjčovně Tausig (viz. info v inzerci). Původní informace pracovníka videopůjčovny, že film mají i na DVD, byla nyní jeho kolegou vyvrácena s tím, že se musel  splést. Myslím si ale, že i VHS není "k zahození";-o
Za info děkuji Evě!
     Společně se Sirem 
Ianem McKellenem
(pozn.: společně si zahráli ve filmu Rasputin)

z
Rexfeatures.com


 • 02.03.2003

Třetí kolo soutěže o "nejvtipnější hlášku" zná svoji vítězku. Stala se jí Verča. Gratulujeme! Zároveň vyhlašuji kolo čtvrté, která končí 31. března!

Nová rubrika těchto stránek se nazývá Diář Alana Rickmana a již nyní obsahuje několik odkazů na interview a společenské akce, kterých se Alan zúčastnil. Úkolem rubriky bude co nejvíce zmapoval Alanův společenský život;-o

Aktualizace jmen nových herců v HP3, doplnění odkazu na oficiální stránky HP (videozáznam ve kterém Alan hovoří o Snapeovi a natáčení HP1) a aktualizace odkazů na zahraniční stránky "rickmanistů".

Od dnešního dne můžete hlasovat ve dvou nových anketáchJak se Vám AR nejvíce líbí? a Jaký typ rolí Alanovi nejvíce sedí?.

Nejspíše jste si už všimli, tak nefunguje naše fórum. Kontaktovala jsem jeho správce, ale zatím marně čekám na odpověď. Nějaký čas asi počkám, a pokud by se nic nedělo, tak ho možná zruším (koukala jsem se, že raději používáte na "povídání" knihu návštěv, takže to nebude tak "bolet";-) 
   


 • 25.02.2003

Ve čtvrtek 6. března (od 14:05 hodin) bude na ČT 1 uveden dokument Film o filmu: Harry Potter a Tajemná komnata. S Alanem tam sice není žádný rozhovor, ale několikrát se jako Snape mihne v ukázkách;-)

Verča Bartošová společně s Elis objevily článek o AR s malou fotečkou Snapea ve 42 čísle časopisu Štastný Jim z roku 2002. Článek je následující: "Alan Rickman (prof. Snape) hrál už ve všem možném - ve filmu i na jevišti. Potteromanii nepropadl a knihu četl jenom kvůli roli, kterou dostal až poté, co vycouval Tim Roth. Režiséru Georgi Lucasovi doporučil do jeho nových Hvězdných válek svého kolegu z divadla, a tak trochu i žáka Haydena Christensena. O hraní říká: "Beru svou práci vážně, a to znamená nebrat vážně sebe." (Za info i za text velice děkuji!;-)

Opět tu mám nové inzeráty z oblasti internetových obchodů! Určitě se na ně mrkněte;-)

Pro všechny Alanovy fanynky, které si nedovedou představit ani den bez svého miláčka přináším "speciální" kalendář Alana Rickmana na měsíc březen 2003 (viz. náhled vpravo)! Již nyní můžu slíbit, že vždy cca 3 dny před začátkem nového měsíce vyjde aktuální kalendář s jiným obrázkem. Takže na ten dubnový se můžete těšit okolo 29. března;-)
   

Kalendář AR březen 2003

Kliknutím na náhled získáte plnou velikost kalendáříku, který si můžete ihned vytisknout, nebo uložit ve formátu jpg na svůj počítač;-)
   


 • 23.02.2003

Natáčení HP3 již probíhá, ale nezačalo 17. února, jak se plánovalo, ale o několik dní dříve. Upozornily na to noviny The Los Angeles Times. Jejich novinář se snažil získat vyjádření režiséra Alfonsa Cuaróna k jeho oscarové nominaci za nejlepší původní scénář k Mexické jízdě, ale místo toho se dověděl, že režisér není k zastižení, jelikož v Londýně (leavesdenská studia) natáčí třetí pokračování Harryho Pottera. Další informace k natáčení (včetně prvních fotek z filmu) jsou na stránkách Leaky cauldron a další fotky jsou na Rexfeatures.com. (Za info o fotkách děkuji Verče!)

Inzerce obsahuje tři nové inzeráty (v rubrice sháním, tipy a rady a internetové obchody). Rubrika internetové obchody je nová a bude obsahovat výčet internetových obchodů, kde se dají filmy s AR sehnat. Zatím jsou tam pouze dva odkazy, ale průběžně (i mezi aktualizacemi stránek) budu doplňovat další. Upozorňuji na to, že již nyní si můžete předobjednat DVD nebo VHS Harryho Pottera a Tajemné komnaty! Jako "návnada" snad poslouží i první série screenshotů Severuse Snapea z tohoto filmu.
   


 • 14.02.2003

Aktualizace údajů v rubrice Tvorba a přidání informace o vysílání filmu Smrtonosná past na stanici ORF 1 (datum a čas je uveden v rubrice Média). 

"Druhá várka" screenshotů Severuse Snapea z DVD Harry Potter a Kámen mudrců.

Dvě stránky, které si nesmíte nechat ujít:

Na webu se objevila skvělá stránka s rozsáhlou galerií kvalitních a kompletních screenshotů z Alanových filmů! Její název je AR Screencap Gallery. Doporučuji!!

Na stránce Claudia's Alan Rickman Place je rozsáhlý archív audio a video ukázek z Alanovy tvorby! Vřele doporučuji každému fanouškovi AR!!!
 

Upozornění pro autory přáníček v naší speciální knize návštěv pro AR. Tato kniha byla vytvořena mnou (ne AR!), proto prosím nepoužívejte privátní přístupy, protože jediný, kdo si je může přečíst, jsem já! Děkuji za pochopení.

Evča nám přinesla další informaci k filmu Love Actually: Film by u nás měl mít premiéru v první půlce listopadu 2003 a měl by se jmenovat "Láska je skutečně všechno"! (Díky moc za info) 


 • 07.02.2003

Jak se zdá, tak se v březnu začne pro Alanovy fanynky blýskat na lepší časy. První březnový den nás totiž na satelitní stanici PRO 7 navštíví Hans Gruber v thrilleru Smrtonosná past. Vysílací čas naleznete v rubrice Média

Důležitá informace! Na stránkách Alan Rickman: The Voice si můžete přehrát a stáhnout kvalitní verzi videoklipu skupiny Texas "In Demand" s Alanem v hlavní roli (více o klipu zde). Určitě si tuto příležitost nenechte ujít, protože je časově omezená! 
 

   


 • 01.02.2003

Pozor všichni, kteří sháníte film Neobvyklé dobrodružství! Více se dozvíte v rubrice Vaše bezplatná inzerce, ve které přibyl také další inzerát v podrubrice "Sháním" a "Tipy a rady".

Na moji stránku věnovanou filmu Love Actually jsem přidala odkaz na webík, která přináší nejnovější informace a fotky z filmu. Navíc už víme, jak se bude jmenovat postava, kterou Alan hraje, její křestní jméno je Harry (doufám, že příjmení nebude Potter;-D

Druhé kolo soutěže o "nejvtipnější hlášku" má svou vítězku, stala se jí Veronika Bartošová, alias Snapi. Blahopřejeme! Při této příležitosti vyhlašuji kolo třetí, pro které platí uzávěrka 28. února 2003!

Alan Rickman se objevil v holdu herci Jimmy Stewartovi na kabelovém kanálu TCM (Turner Classic Movies). Představil se tam ve své původní profesi - coby umělecký grafik. Během svého vystoupení "Painting With Light" (Kreslení světlem) o Jimmy Stewartovi s úctou hovořil a přitom "světlem" nakreslil jeho podobiznu, žirafu a dvě slova. Suzanne (The Unofficial AR Page) z tohoto vystoupení zpracovala videogram, který si můžete stáhnout ze stránek Alan Rickman: The Voice. Určitě si to nenechte ujít! ;-)*

Jelikož náš fanklub zavítal až za hranice ČR, přidala jsem i mapu Slovenska. Konečné rozhodnutí pro SMS do T-Mobile zde.

Doplnění informací k Alanově účasti na protestní akci z 21.1.2003 (viz. moje info z 22.1.03). V deníku PRÁVO z 22. ledna 2003 se v článku "Blair varuje Brity před al-Kajdá" (str. 7) o této akci píše toto, cituji:

"Zatímco dopoledne byl britský parlament místem debaty o válce, v podvečer se před ním odehrála další protiválečná demonstrace. Spoluorganizovala ji Bianca Jaggerová, bývalá manželka frontmana skupiny Rolling Stones. Členové organizace Stop the War (Zastavte válku) se setkali s poslanci a poté uspořádali před parlamentem shromáždění."
  


 • 22.01.2003

Alan se v úterý 21. ledna zúčastnil protestní akce LOBBY OF PARLIAMENT AND RALLY v Londýně, aby společně s ostatními vyjádřil svůj nesouhlas s plánovanou válkou s Irákem. Dvě malé fotky (z nichž jedna je vpravo) si můžete prohlédnout na Rexfeatures.com

Byl přidán další inzerát do Vaší bezplatné inzerce a tři nová jména členů do našeho Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana;-) Pro členy fanklubu (využívajících služeb T-Mobilu) mám dobré zprávy. Jak se zdá, bude opět možné (i když omezeně) využívat služeb bezplatné SMS brány na internetu. Proto zřejmě nebudu nucena ukončit zasílání SMS zpráv s informacemi o aktualizacích na mobilní telefony členům FC, kteří využívají služeb T-Mobilu. O případných změnách Vás budu ještě informovat;-)

PS: Jelikož jsem zaznamenala několik dotazů na údajnou lásku mezi Snapem a Lily (o které jsem se zmínila na mé stránce o Snapeovi) uvádím malé upřesnění v Knize návštěv. ;-o
  

© TA (Rexfeatures.com)
  


 • 19.01.2003

Tři nové fotky Alana v rubrice Fotogalerie a záběry Alana z dokumentu o natáčení animovaného filmu Zachránci moře. Tento film jsem si minulý týden koupila a rozhodně nelituji. Zatím jsem měla čas si přehrát jen pasáže s Alanovou postavou - rybou Joem - a opět mohu říct, že Alan vytvořil další skvělou zápornou postavu, a vůbec nevadí, že je jen kreslená;-)

Recenze filmu Neobvyklé dobrodružství od Evy. Díky!

Nová fotka Elyota z Private Lives a Dr. Lazara z Galaxy Questu.

Galaxy Quest na VHS za 199,- Kč (pro více informaci navštivte bezplatnou inzerci). 

Je mezi návštěvníky těchto stránek někdo, kdo umí velmi dobře anglicky a chtěl by mi pomoci s překladem článků z internetu? Pokud ano, budu velmi ráda, když se mi ozvete na můj e-mail
Předem Vám děkuji!

Vzkazy pro Alana Rickmana
I přesto, že Alan tyto stránky asi nikdy osobně nenavštíví (ale co kdyby;-o), vytvořila jsem ještě jednu "knihu návštěv", která bude pouze pro Vaše vzkazy přímo Alanovi! Připomínám, že 21. února bude Alanovi 57 let! Takže, kdo chcete Alánkovi popřát, můžete tak učinit prostřednictvím této knihy návštěv.
Pozn.: nejlépe v angličtině;-D.  
        


  


 • 12.01.2003

Natáčení třetího filmu o Harry Potterovi by mělo začít 17. února 2003! (dle článku v Hollywood Reporter) Ve filmu by se měl objevit i herec Gary Oldman. Zatím se spekuluje, jestli právě on bude hrát Siriuse Blacka. (zdroj Alan Rickman: The Voice).

Jelikož profesor Snape je dle ohlasů nejoblíbenější Rickmanovou rolí, vytvořila jsem jí samostatnou stránku. Rozšířila jsem Snapeovu biografii a přidala několik snímků z prvního filmu. Odkaz je uveden u každého filmu o HP a taky zde. ;-)        


Stránka fanklubu byla pro přehlednost rozdělena na podstránky a opět doplněna o další členy. Zároveň byla otevřena avizovaná inzerce věcí a tipů týkající se Alana;-) Už také obsahuje první příspěvky!

V Právu, které vyšlo 9. ledna byl zveřejněn žebříček nejnavštěvovanějších filmů v českých kinech v týdnu od 26. prosince do 2. ledna. Tady jsou první dvě místa:
1. Harry Potter a Tajemná komnata 82 191

2. Doba ledová 11 738
...
(Myslím, že Snape měl opět možnost ovlivnit velké množství dívčích srdcí;-)

Pátá recenze HP2 od Snapi (Díky!):

"Tak už taky konečně patřím mezi Vás, které viděly HP2 a mohly zhodnotit jak dokonalost filmu, tak i výborný výkon herců (zejména Alana). Film byl opravdu podle mého očekávání! Spousta nejrůznějších efektů, přesvědčivých kulis a působivých melodií dodalo celému představení kouzlo. Je sice pravda, že ve filmu chybělo několik zajímavých scén, které známe z knížky, ale přesto nemám co bych dodala.. Alan alias Snape byl k nevelkému překvapení opět dokonalý a způsob jakým dokázal zahrát věčně "nakvašeného" bradavického profesora nezaměnitelný! Snad absolutně nejlepší scénou byl soubojnický klub, kde Snape bez sebemenších zábran a výčitek ztrapnil Lockharta a to přímo před jeho fanoušky:)"

Snape se kromě knihy a filmu objevuje i v počítačové hře Harry Potter. Tady je (zatím malá) fotečka Snapea ze hry k prvnímu filmu. Často se stává, že herci kteří hrají ve filmu, propůjčí hlas svým postavám i ve stejnojmenných počítačových hrách. Dle Cindy, která nám tento snímek zaslala, jsou hlasy všech postav "dost charakteristické až neuvěřitelně podobné" hercům z filmu. Dávala bedlivý pozor, aby rozeznala pravost, ale u Snapea dost vážně pochybuje, že ho Alan opravdu namluvil. 
Za zaslání příspěvku moc děkuji!
     


 • 06.01.2003

Pokud chcete vědět, jak by asi vypadal Snape v ženských šatech (pozn.: Snape by se měl v ženských šatech objevit v HP3!;-o - pokud to ovšem nevystřihnou;-(, tak se můžete inspirovat u jeho Eamona de Valery, který v tomto přestrojení uniká ze zajetí ve filmu Michael Collins

Na oficiálních stránkách filmu Harry Potter se můžete vydat na virtuální prohlídku Snapeovy pracovny! Přímý odkaz je tady.  

Dnešním dnem bych zároveň chtěla vyzvat všechny, kteří viděli jakýkoliv film nebo pořad s Alanem, aby mi napsali, jak se jim to líbilo (hlavně výkon Alana;-). Jednotlivé příspěvky pak budu přiřazovat k příslušným pořadům na mých stránkách. 

V nejbližší době plánuji otevření burzy věcí a tipů týkající se Alana Rickmana, která by obsahovala Vaše příspěvky. Například tipy, kde se dá sehnat nějaký film s AR (těžko dostupné tituly), zda byl pořad uveden i v ČR a klasické rubriky: sháním, prodám, koupím, dopisování atd. Vaše příspěvky mi můžete zasílat již nyní na můj e-mail
        


 • 03.01.2003

Další série mých screenshotů, tentokrát z filmu Quigley u protinožců

Vyhlášení výsledků prvního kola soutěže o "nejvtipnější hlášku". Vítězkou se stala borůvinka vytrvalá. Pravidla soutěže byla pozměněna, soutěže se mohou účastnit i nečlenové fanklubu;-)

Mapa zaregistrovaných fanoušků Alana Rickmana je již v provozu! Zároveň je připraven podrobný přehled hustoty Rickmanistů v jednotlivých krajích ČR. Pro tyto informace klikni zde.

Chcete mít na svém počítači spořič obrazovky s Alánkem (nebo s jakýmikoliv jinými obrázky)? Mám pro Vás dobrý tip. Z české stránky TopGrafic v sekci download si můžete zdarma stáhnout gPhotoShow screen saver v1.3.5. Po jeho stažení a nainstalování stačí, když do adresáře (kde je nainstalovaný), zkopírujete obrázky, které chcete aby se zobrazovaly. V nastavení spořiče si můžete vybrat rychlost zobrazování obrázků, přidat zvuk, atd.)
      


 • 01.01.2003

Jak na Nový rok, tak po celý rok! Držím se tohoto přísloví a proto je tu první aktualizace roku 2003. Určitě Vám neunikl nový obrázek na první stránce (doufám, že se načítá dostatečně rychle). Taky jsem obměnila fotečku Alánka na této stránce;-), a jelikož rok 2002 je už definitivně uzavřen, byly i všechny zprávy a novinky z tohoto roku přesunuty do archivu.

Čtvrtá recenze filmu Harry Potter a Tajemná komnata, tentokrát ode mne:

Tak už jsem taky dvojku viděla. Byla jsem na ní v pondělí 30. prosince 2002 společně s Danielou v královéhradeckém CineStaru. Tím se také naplnila má slova o členství ve fanklubu "příště už třeba půjdeme do kina na Snapea spolu"! A jaký byl film? Děj byl rychlejší, temnější a herecký výkon Daniela Radcliffa přesvědčivý. Oproti knize bylo z pochopitelných časových důvodů mnoho vynecháno a zkráceno. To postihlo i scénu se Snapem, který se poprvé objevil až ve svém kabinetu a ne za zády Harryho a Rona;-( Přesto se mi zdálo, že ho bylo ve dvojce více než v jedničce. I když tam toho mnoho nenamluvil, tak si ho kamera dost všímala a vyniklo tak jeho charisma a umění hrát jen pohledem, úsměvy a grimasami;-) Proto všichni, kdo jste film ještě neviděli, určitě si ho nenechte ujít!

ZPRÁVA PRO ČLENY FANKLUBU
Musím také, ač nerada, sdělit současným a budoucím členům fanklubu AR, kteří chtějí zasílat informace na své mobilní telefony do sítě T-Mobilu, že je budu muset omezit. Od 4. února 2003 tento operátor zruší bezplatnou SMS bránu a proto budou novinky zasílány pouze na e-mail. Děkuji za pochopení.

A teď malý hlavolam. Všichni určitě víme, že Alan režíroval úspěšný snímek Zimní host. Ale záhadou zůstává, jestli si ve filmu také zahrál. Podívejte se na moje screenshoty a zkuste tuto záhadu rozluštit;-) 


Nahoru