The January Man (Lednový muž - Ve znamení panny), USA 1989

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - oficiální stránky - fandovské stránky
SCREENSHOTY - snímky z filmu
 

O FILMU


 
Režie: Pat O'Connor
Hrají: Kevin Kline, Mary Elizabeth Mastrantonio, Alan Rickman, Susan Sarandon, Rod Steiger, Harvey Keitel, Danny Aiello, ...
 
Oslavy přicházejícího nového roku jsou v New Yorku v plném proudu, všude jsou davy lidí, odpočítávají se vteřiny a v jednom bytě na Mannhatanu právě umírá jedenáctá oběť obávaného vraha. Policie je bezradná a jediný, kdo jí může pomoci je bývalý policista Nick. Ten její řady opustil kvůli skandálu a nyní pracuje jako hasič. Jeho bratr, také policista, ho přemluví, aby se vrátil do služby a pomohl jim vraha najít.
 


 Za tyto dva obaly VHS děkuji Mortticii

Nickovo chování i jeho metody se zdají být "nenormální", ale jeho výsledky byly vždy ty nejlepší. Nick společně se svým spolubydlícím Edem (Alan), který je malíř a počítačový génius, a s dcerou Eamona Flynna, Bernadette, která znala jedenáctou oběť, pátrají po zabijákovi i poté, co byl Nick od policie opět vyhozen. 

Alan byl opět v recenzi na stránkách Internet Movie Database nazván "zlodějem scén". Což je pravda a opět se potvrzuje Alanův talent upozornit na sebe skvělým výkonem i v té sebemenší roli ;-)

  Fotka je ze stránek Creative Reality Media, Inc.

   

  

     

Nepoužívejte tyto dva obrázky bez mého svolení. Děkuji
 


Nahoru