Alena's Alan Rickman Page - ARCHIV 2002  /Je možné, že některé odkazy již nejsou aktuální/
Zpět do Archivu / Novinek
 

 • 27.12.2002

Speciál: Harry Potter a Tajemná komnata - informace o dokumentu a několik záběrů Snapea

I přesto, že HP 3 (Harry Potter a vězeň z Azkabanu) se ještě nezačal natáčet, vytvořila jsem pro něj už samostatnou stránku. Natáčení by mělo začít na jaře 2003 a tak se snad brzy začnou objevovat nějaké zprávy. Mimochodem, byl vyhlášen konkurz na obsazení malých rolí (více zde).
         


 • 25.12.2002

Screenshoty z filmu Bob Roberts, které Vás určitě potěší;-*)

Další obrázek čeká na doplnění vtipné hlášky! (Připomínám, že komentář k prvnímu obrázku můžete posílat do 31.12.2002! První náměty se už objevily! Zkuste to i Vy;-) 

Třetí recenze filmu Harry Potter a Tajemná komnata od Yvonne (Díky!):

"Už jsem také viděla HP2 a je to opravdu vynikající film - povedl se a doporučuji ho vidět všem fanouškům Alana, ale i ostatním. Alan byl jako vždy skvělý, i když tam neměl mnoho prostoru :(. Jednou z nejlepších scén je Soubojnický klub, kde to Snape natře Lockhartovi. Ale i v ostatních scénách je vynikající. Myslím, že všechny role byly dobře herecky obsazeny - skvělý byl například Jason Isaacs v roli otce Malfoye. Film byl zábavný, napínavější i akčnější než ten první. A i když tam chyběly některé pasáže, které známe z knih (např. Valentýn), film se mi moc líbil a jelikož mi to jednou nestačilo, tak se v lednu chystám do kina znovu - tentokrát však na titulkovanou verzi - už se moc těším :o). A závěrem chci řict - určite vezměte kina útokem - stojí to za to :o))."
         


 • 22.12.2002

Alan bude v prosinci opět na televizních obrazovkách - přehled pořadů zde.

Druhá recenze filmu Harry Potter a Tajemná komnata od Daniely (Díky!):

"Film Harry Potter a Tajemná komnata naprosto splnil má očekávání. Předně, herci opravdu hráli lépe a děj byl celkově napínavější, jen mě mrzí, že ho museli tak zhustit. Kdo četl knihu, určitě postrádal scénu Svatého Valentýna nebo krádež kůže z hřímala. Co se týče Alana Rickmana-dokonalé:))). Oproti prvnímu dílu měl trochu kratší sestřih, takže jeho černé mikádo podle mě nepůsobilo tak pěkně jako v prvním díle, nicméně jinak vypadal naprosto senzačně a jeho herecký výkon (zvláště při scéně v soubojnickém klubu) byl ohromující - ostatně jak jinak:))). Jediné, co mi přišlo trochu divné, byl dabing - teď myslím konkrétně dabing Snapea. V prvním díle byl mnohem vydařenější. V Tajemné komnatě, zvlášť ve scéně ve Snapeově kabinetu, kde kárá Harryho a Rona, mi Snapeův hlas přišel hrozně uřvaný. Měl by být tichý, šeptavý, zlověstný... Doufám, že se budu moci podívat na originál a porovnat. Mimochodem - pokud chcete slyšet hlas Snapeova dabéra (který je podle mě dost dobrý a k Alanovi se hodí - jen provedení v 2.díle HP bylo poněkud nedostačující) pusťte si Pretty woman."
         


 • 17.12.2002

Nové fotky Snapea z filmu Harry Potter a Tajemná komnata i z jeho premiéry v Londýně přidala na své stránky Stezi (Stezi Alan Rickman Page). Na Alan Rickman: The Voice je nová fotka Alana se spoluherečkou z filmu Love Actually Martine McCutcheon.

Zde je první recenze filmu Harry Potter a Tajemná komnata od Verči (Díky!):

"Už jsem taky byla na Harry Potterovi 2. Je to fakt super. Alan se tam konečně dostane trochu ke slovu. Už po příjezdu Harryho do Bradavic se dostává na scénu. Snape tam Pottera pěkně seřve a vypadá fakt naštvaně, jenže jak už to tak bývá Harrymu zase všechno projde. Ale nejlepší scéna se Snapem je určitě soubojnický klub, kde pěkně ztrapní Lockharta, který si ho pozve jako soupeře do kouzelnického souboje. Snape je totiž lepší než Zlatoslav a porazí ho před všemi studenty. Ten film prostě musí všichni příznivci AR vidět."

(Taky jste tento film viděli? Pokud ano, napište nám jak se Vám to líbilo ;-)

   
Do galerie Alan v obrazech jsem přidala další portrét Snapea z mé vlastní tvorby;-o

Pro členy fanklubu byla dnešním dnem zahájena soutěž o "Nejvtipnější komentář". Více zde.


 • 14.12.2002

Kdo jste se v pátek díval na Kinobox, určitě Vás potěšila odvysílaná upoutávka na Harryho Pottera a Tajemnou komnatu. Bohužel, po Alanovi, ani vidu, ani slechu;-(( 

Ale teď !!!!!POZOR!!!!! na německé satelitní stanici RTL bude 26. prosince od 14.30 hodin Speciál k filmu Harry Potter a Tajemná komnata!!!!! Takže to určitě nepropásněte!
     


 • 12.12.2002

Dnes v podvečer má premiéru Harry Potter a Tajemná komnata. Pro naše kina je určeno 33 dabovaných a 3 titulkované kopie. Těm, kteří již dnes do kina zavítají, přeji příjemnou zábavu a věřte mi, že Vám opravdu závidím;-o Zároveň Vás prosím o zaslání Vaší recenze k filmu, kterou následně uveřejním na těchto stránkách. 

Podrobné informace k režijnímu debutu Alana Rickmana Zimní host, který bude v prosinci na ČT 2 (časy v rubrice Média). Alan už dokončil natáčení svých scén ve filmu Love Actually - více informací na stránce k filmu. Doplnění rubriky Média o časopisy, které jsou nyní s Harry Potterem v prodeji. Perlička z natáčení Harryho Pottera a Tajemné komnaty, která se týká Alana zde. Ještě jednou upozorňuji, že v pátek bude na ČT 1 v Kinoboxu HP2!
     


 • 11.12.2002

Zimní host a Skutečný svět Harryho Pottera v prosinci na televizních obrazovkách - časy v rubrice Média

Jak jste si určitě všimli, tak členů Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana je za tři dny už 12! Během včerejšího večera jsem odeslala všem členům, kteří chtějí aktualizace zasílat na mobilní telefon, zkušební SMSku. Při tom jsem zjistila, že u T-Mobilu nastaly potíže, protože na rozdíl od Eurotelu a Oskara je něj potřeba mít aktivovanou mobilni e-mailovou adresu;-o Přesný postup, jak tuto adresu zdarma získat jsem popsala do formuláře pro registraci nových členů. Byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste si tuto službu zaregistrovali, aby bylo přeposílání bezproblémové. Díky moc za pochopení!
    


 • 08.12.2002

Včera večer jsem se chtěla dívat na Českého slavíka 2002, ale něco mi říkalo, abych se ještě mrkla na internet a podívala se, zda není něco u Alánka nového. Již předem jsem věděla, že budou od 20.00 na ČT 2 v přímém přenosu předávány Evropské filmové ceny 2002, ale o tom, že by tam měl Alan být nikde nepsali. Krátce po 19. hodině jsem zavítala na stránku Alan Rickman: The Voice, kde jsem si přečetla, že na tomto předávání Alan opravdu bude! Po krátkém "šoku" jsem ihned zaslala e-mail známým fanouškům AR (jako při výpadku stránek) a informovala je krátkou zprávou o tomto přenosu. Bohužel, dát informaci na stránky jsem už nestihla, protože jsem si musela připravit kazetu, video (navíc ho máme rozbité a tak jsem ještě sháněla po známých, kdo mi to nahraje, nakonec jsem si to nahrála stejně já, alespoň s "duchama" ;-( a počítač na získání kvalitních screenshotů. Pro ty z Vás, kteří tuto informaci dostali pozdě, nebo vůbec se omlouvám, ale opravdu jsem se o tom dozvěděla na poslední chvíli.

Z tohoto důvodu a z důvodu nedávného výpadku stránek jsem se rozhodla, že se Vás již nyní zeptám na "věc", kterou již nějakou dobu rozmýšlím - založení Neoficiálního fanklubu Alana Rickmana (bez členských poplatků), kde by měli všichni členové automaticky právo na zasílání aktualizací (e-mailem, nebo SMSkou). Všichni, kdo by měli zájem, ať zde vyplní formulář. Díky!
    

Alan na EFC 2002        

Alan Rickman (Severus Snape) - Z aktuálního vydání časopisu Premiere (29,- Kč) - článek i informaci zaslala Veronice T. Díky!
Co dělal předtím: Má za sebou impozantní řádku padouchů (Hans Gruber ze Smrtonosné pasti, notinghamský šerif z Krále zbojníků Robina Hooda) i dramatických hrdinů (Rasputin ve stejnojmenném televizním filmu či plukovník v Rozumu a citu). Režíroval oceňovaný snímek Zimní host.

Jak Harry Potter změnil jeho život: Po letech strávených v Hollywoodu opět mohl pracovně strávit nějaký čas v Británii, zahrát si po boku britských kolegů. "Bylo to dost osvěžující," konstatuje.

Co dělá mimo Bradavice: Věnuje se britskému divadlu, nejen jako herec, ale i režisér. Dokonce se pokusil (zatím neúspěšně) koupit vlastní scénu, Riverside Theatre v Hammersmithu.

Plány do budoucna: Příští rok bude mít mimo jiné premiéru film Love Actually, deset milostných příběhů odehrávajících se na Štědrý večer v současném Londýně. Alan Rickman v něm hraje společně s dalšími hvězdami: Hughem Grantem, Rowanem Atkinsonem, Colinem Firthem či Emmou Thompsonovou.
   


 • 07.12.2002

Televize STV1 bude 15.12. vysílat Rasputina a HBO 16.12 Michaela Collinse - časy v rubrice Média. Avizovaná recenze HP2 v Kinoboxu se zatím nekonala ;-(, ale určitě bude příští týden 13.12. na ČT 1.

Přináším nové fotky Alana z filmu Rasputin a Opravdově, šíleně, hluboce. Dále odkaz na stránku The Archers, kde je i fotka Alana ze zákulisí předávání ocenění Radio Personality of the Year. Nutno dodat, že Alan obdržel ocenění jako nejlepší divadelní herec od The Variety Club of Great Britain za Private Lives. Slavnostní večer byl vysílán na BBC, 13. února 2002. Dvě fotky z tohoto předávání jsem již dříve uveřejnila na mé stránce, která se této hře věnuje.  
   


 • 05.12.2002

V prosincovém čísle magazínu People byli vyhlášeni "nejpřitažlivější muži" (Sexiest Men) roku 2002 a Alan byl mezi nimi! Pro fanoušky AR to není žádné překvapení - spíše zadostiučinění - (to, že je Alan sexy je snad zřejmé;-). Avšak pro tento magazín to zřejmě byla novinka a tak Alana zařadili do kategorie "překvapivě sexy" (Surprisingly Sexy), kde mu byla věnována celá strana!

Náhled obálky speciálu s tímto hodnocením je vpravo. 
Vítězem se stal Ben Affleck
(pozn.: Alan si s Affleckem zahrál v kontroverzním Dogmatu).

Níže je volný překlad článku (originál článku z časopisu v AJ pochází ze stránky The Rickmanista Review)


 
People Magazin

Alan Rickman
Věk:
56 
Výška:
6'1" (185 cm) 
Známý jako: profesor Severus Snape v Harry Potterovi; směšný a uhlazený Elyot Chase v "oživené" hře Private Lives (oceněné divadelní cenou Tony). 
První dojem:
Zmačkaný, ale elegantní. 
X-Faktor: "Jeho hlas je velice sexy. Je temný a ňam ňam
(pozn.: jiný překlad pro "yummy" jsem nenašla ;-) )", prohlásila modelka Heidy Klum, která se po boku Rickmana, v roce 2001, objevila v komedii Blow Dry. Dlouholetá Rickmanova kamarádka Ruby Wax, americká komička působící v Londýně, jejíž hru "Desperately Yours" v roce 1980 Rickman mimo Broadway režíroval, dodává: "On ví jak zdůraznit nějakou vzrušující věc která zasáhne publikum, a to jak na pódiu, tak i ve filmu".
Volně: Veterán cca 50 her a filmů, žije v Londýně s ekonomickou lektorkou Rimou Horton. Jejich vztah trvá více jak 30 let. "Má velký šarm", poznamenává Klum. "Je velice zdvořilý a uctivý. Na konci dne je tohle přesně to, co žena chce".  
  
První hodnocení Alana, coby Snapea, v HP2 jsou více než kladná. Nemá sice moc prostoru (jak taky jinak;-(, ale opět na sebe v každé scéně bez problémů strhne pozornost. Má i poměrně dlouhý monolog ve svém kabinetu, kde kárá Harryho a Rona po jejich pozdním příjezdu do Bradavic. Další velká scéna je souboj s Lockhartem. Ve filmu je tedy opět takový jak ho máme rády - typický "atraktivní" zloduch;-) PS: V pátek 06.12. určitě bude (vzhledem k blížící se premiéře) upoutávka na HP2 v Kinoboxu na ČT1!

Na oficiálních stránkách o HP je asi dvouhodinový dokument o premiéře druhého filmu v Londýně
(viz. moje info z 3.11. a 6.11.). Odkaz na stránku je zde. Celý dokument jsem shlédla a byla jsem zklamaná. Alan se tam objevil jen jak vcházel do dveří kina a jen se na moment otočil. Přitom reportérka zpovídala snad každého herce z filmu (některé ani neznám) a na Snapea zapomenou;-((( Nejraději bych jim napsala, proč to Alanovi stále dělají, ale bylo by to stejně zbytečné. Možná, že bychom mohli tohle téma otevřít jako diskuzi ve fóru těchto stránek. Zajímalo by mě, jestli se přikláníte k tomu, že je to pouze náhoda, že se na AR stále zapomíná, nebo je to záměr!?
   


 • 01.12.2002

Nejdříve bych se Vám chtěla omluvit (i když to nebyla moje vina), že tyto stránky nebyly v týdnu od 24.11. do 30.11.02 v provozu. Jak jsem již informovala v e-mailu a na úvodní straně tohoto webu, server Webzdarma.cz, na kterém jsou tyto stránky zdarma umístěny, měl technické potíže a tak došlo k tomuto výpadku. Ještě jednou se omlouvám a jako "odškodné" přináším celou řadu aktualizací ;-o

Nové fotky Alana v rubrice Fotogalerie a fotky filmových postav v rubrice Tvorba (Galaxy Quest, Smrtonosná past, HP 2, Quigley u protinožců, Do hola?, Rozum a cit a Robin Hood: Král zbojníků).
 

Další snímky Snapea
z duelu Malfoye a Pottera   

Nově pak informace k filmům Close My Eyes (Zavři mé oči), Dark Harbor (Temný přístav), Judas Kiss (Jidášův polibek), January Man (Ve znamení panny/Lednový muž), Help! I'm a Fish a připravovanému Love Actually; a k televiznímu seriálu The Barchester Chronicles (Barchesterská konika).

Z klipu "13 - duel Malfoy a Potter" z filmu HP2 (viz. info níže) jsem nasnímala několik obrázků (viz. ukázka vpravo), které si můžete prohlédnout zde.
  
 • 26.11.2002

V době technických obtíží serveru Webzdarma.cz, na kterém jsou tyto stránky umístěny byly níže uvedené novinky oznámeny v e-mailu fanynkám AR (jejichž e-mailové adresy znám):

Na stanici DISCOVERY bude hodinový pořad s názvem Skutečný svět Harryho Pottera (vysílací časy zde) - má-li někdo možnost tento pořad shlédnout a pokud by se tam objevil i Alan, budu vděčná za jakékoliv informace a screenshoty z jeho vystoupení. Předem děkuji!

Na stránkách Countingdown.com už konečně fungují ukázky z Harry Potter 2 (Snape v klipu 13) - podle mě je pro přehrání nejlepší QuickTime (High) - po načtení celého klipu v prohlížeči je již automaticky stažen i ve Vašem počítači na disku C ve složce s názvem "Temporary Internet Files" - dočasné soubory (soubor se jmenuje 2623603_qt_h.mov), takže si ho odtamtud můžete uložit na váš počítač. 

Kontaktovala jsem redaktorku časopisu Vlasta a poprosila jsem ji o článek o AR. Dostala jsem celkem příznivou odpověď (viz. níže):

Dobrý den,
článek o druhém díle příběhů Harryho Pottera vyjde v čísle 50. O Alanu Rickmanovi je tam samozřejmě zmínka. Díky za tip, do budoucna o něm možná připravím velký materiál.
Mějte se hezky
Monika Seidlová, Vlasta

Pokud se dozvíte, že bude (nebo už je) v prodeji časopis s informacemi o AR, moc bych Vás prosila, zda byste mi o tom dali zprávu - abych to mohla prostřednictvím těchto stránek sdělit i ostatním. Díky!
 


 • 17.11.2002

Na stránce věnované HP2 jsou slíbené screenshoty Alana z Kinoboxu. Nahrála jsem je dnes po půlnoci, protože jak určitě někteří z Vás zjistili, včerejší opakování tohoto pořadu zhatil tenis;-(

U recenze k filmu Rasputin je fotka Alana, Iana McKellena a Grety Scacchi po udělování Zlatých glóbů (1997) a jedna "neznámá" s Ianem McKellenem a Alanem před budovou the Budapest Opera House.
Doplnila jsem také galerii fotek Hanse Grubera. • 15.11.2002

Kdo se dnes odpoledne díval na Kinobox, určitě mu odvysílaná reportáž z premiéry Harryho Pottera 2 v Londýně udělala velikou radost. Konečně se kamera zaměřila i na Alana! Navíc mu to moc slušelo a tak si určitě nenechte ujít opakování zítra 16.11. od 10.25 na ČT2 nebo 17.11. na ČT1 od 0.50, a poslední šanci máte v pondělí 18.11. od 5.35 na ČT1. Když se mi to podaří, přinesu z ukázky nějaké ty screenshoty. Pokud má někdo z Vás možnost tyto screenshoty udělat také, budu velice vděčná za jejich zaslání. Díky!

Nejlepší zloduchové všech dob (best villain of all time) - výsledky ankety (info z Alan Rickman: The Voice)
1. Darth Vader (Star Wars)
2. Hannibal Lecter (Mlčení jehňátek, Hannibal)
3. Norman Bates (Psycho)
4. Hans Gruber (Smrtonosná past) - jen tak dál Alane!

Na stránkách Leaky cauldron (Děravý kotel) je spousta fotek z připravovaného filmu HP2. Je tam také jedna již známá fotka učitelů, na které nyní přibyl Snape (viz. výřez vpravo) a podle mě je to jedna z jeho nejhezčích ;-*
Za zaslání této fotky moc děkuji Irence Z.

V nové Cinemě č. 11/2002 je soutěž o volné lístky na předpremiéru HP2, která se bude konat v Praze a Brně, krátce před premiérou, stanovenou na 12. prosince. V Cinemě 12/2002, která vyjde 27.11. bude recenze tohoto filmu!
 


 • 11.11.2002

Minule jsem psala o ukázkách z HP2 na CoutingDown.com kde jsem zmínila i fakt, že se mi nedaří je spustit. Bohužel, to nebyla náhoda, protože jak mi nyní napsali, byly ze serveru staženy a to kvůli mimořádnému provozu a poplatkům za jejich umístění na jejich stránkách. Avšak nezoufejte, pěkné screenshoty ze zmiňované ukázky ze souboje Snapea a Lockharta si můžete prohlédnout na stránkách Alan Rickman: The Voice, kde jsou i další nové fotky Alana, které určitě stojí za shlédnutí;-)

Pokud máte placenou českou stanici HBO, můžete se ve čtvrtek 21. listopadu těšit na film "Michael Collins" (více v programu na listopad).

Na stránce věnované filmu "Harry Potter a Kámen mudrců" jsem přidala dva úryvky o Snapeovi ze stejnojmenné knihy. Dočetla jsem ji včera a každému, kdo zatím viděl jen film ji můžu doporučit! Dozvíte se spoustu věcí, které vám v kině nedošly, co bylo vynecháno a jak filmaři "překrucují fakta";-)))© Photo by Rex pictures
- z natáčení filmu "Do hola?"

   


 • 06.11.2002

Neokoukané fotky Alana na stránkách REX pictures, které určitě stojí za shlédnutí. Jedinou nevýhodou, avšak účinným prostředkem před publikováním na jiných stránkách, je copyright "rexů" napříč celou fotkou;-( Najdete zde i fotky z premiéry HP2 v Londýně, fotky s Rimou, z různých akcí a natáčení.

  2   3   © Photo by 1,2 Kontek; 3 Davidson,  WireImage - prem. HP2

V novém čísle časopisu Premiere se objevil článek s fotkou (viz. níže) k připravovanému filmu "Love Actually". Ve článku se píše, že "Alan hraje manžela sestry nově zvoleného britského premiéra, kterého hraje Hugh Grant." Za zaslání této velmi pěkné fotky a článku moc děkuji Irence Z.

Na internetu jsou na adrese Harry Potter 2 - Clip 13 - Detail krátké ukázky z nového filmu na kterých je i scéna ze souboje Snapea a Zlatoslava Lokharta.

Doufám, že budete mít s jejím přehráním větší štěstí než já, ani jeden z nabízených formátů mi nefunguje;-/© Photos by Rex pictures
   


 • 03.11.2002

Alan se zúčastnil světové premiéry filmu "Harry Potter a Tajemná komnata", která se konala v odpoledních hodinách 3. listopadu v kině The Odeon na Leicester Square v Londýně. 

Na webu jsem také objevila oficiální plakat Draca Malfoye pro HP 2, na kterém je i Snape - tady je odkaz a jeden novy zaber z filmu.

Na českých stránkách Serverusovo sklepení je suprový wallpaper Snapea (označení profesor Snape 2) - myslím, že na mém počítači bude hodně dlouho;-)© Photo by Hogan,
 WireImage


 • 27.10.2002

30. října odvysílá polská televizní stanice TVN 7 Alanův režijní debut "Zimní host" a to od 1.30 a 20.00 hodin. 3. listopadu pak naše HBO uvede komedii "Galaxy Quest" od 12.10 hodin.

Rubrika Alan v obrazech je bohatší o další Alanův portrét a o 13 velice zdařených wallpaperů od Veroniky B. Stránky k filmům "Galaxy Quest", "Do hola!" a "Opravdově, šíleně, hluboce" jsou doplněny o nové fotky od Irenky Z. Ještě jednou Vám děkuji! 
A zároveň prosím všechny Alanovy fanoušky, máte-li někdo fotky, články nebo zajímavosti. Napište a udělejte ostatním radost!

Také byly přidány další čtyři odkazy na fandovské stránky (jedna o AR a tři o Snapeovi - doporučuji!).
       

            

Alan Rickman se v doprovodu své přítelkyně Rimy Hortonové zúčastnil akce National Film Theatre's 50th Anniversary Gala, která se konala 20. října v Londýně.

 

© Photos by Davidson, WireImage


 • 12.10.2002

Internetem se šíří zprávy o tom, že se AR, coby Severus Snape, možná neobjeví ve třetím filmu o Harry Potterovi. Hrozí tím Alanův agent, protože je mu dáván ve filmech velmi malý prostor a to i přes to, že jeho ztvárnění Snapea získalo tak velký ohlas u diváků. (Se zdůvodněním naprosto souhlasím, ale jiného herce si jako Snapea nedovedu představit a raději málo Alana, než nic.) ;-/

Premiéra HP 2 se bude již 3. listopadu konat v Londýně v kině The Odeon a přijet by měli i herci z tohoto filmu. Zda bude Alan přítomen zatím není na sto procent potvrzeno. (Snad ho agent pustí. ;-)

19. října bude ČT 2 od 15.25 vysílat dokument Film o filmu o natáčení Harryho Pottera a Kamene mudrců. Od 11. října je tento film u nás v prodeji na VHS a DVD, takže neváhejte - součástí by měla být, kromě jiného, i vystřižená scéna z vyučování lektvarů.

Alan na natáčení nového filmu "Love Actually" (viz. upoutávka vpravo) - 1. říjen 2002, centrum Londýna.


 • 02.10.2002

Ve středu 9. října bude na ČT 2 od 20.00 uveden Alanův úspěšný režijní debut "Zimní host" - "The Winter Guest"

Na internetu se objevily dvě nové fotky Snapea (a velmi pěkné;-). Zde jsou odkazy na 1 a 2. Také mám pro Vás jednu příjemnou novinku:

premiéra filmu Harry Potter a Tajemná komnata bude v ČR již 12. prosince tohoto roku.
 


 • 15.09.2002

Sbírka v rubrice Alan v obrazech se začíná rozrůstat! Velmi krásný portrét zaslala Imazdi. Díky!

Private Lives měly svou derniéru 1. září 2002 - více zde.
Nový vzhled rubriky Odkazy
.
Další film s AR na obrazovkách - více v TV Programu na září 2002.


 • 04.09.2002

Zajímá-li Vás, co se dá vyčíst z obličeje Alana Rickmana za použití starého čínského umění "siang-mien"? Potom neváhejte a navštivte podrobnou charakteristiku, kterou pro Vás připravila čtenářka těchto stránek.

Zároveň se v rubrice Alan v obrazech objevily první fotomontáže (a to velmi zdařilé), jejichž autorkou je Nikita. Vpravo je malá upoutávka ;-)


 • 28.08.2002

První příspěvek do avizované galerie Alan v obrazech! Jelikož ještě nikdo žádný svůj obrázek neposlal, umístila jsem do rubriky zatím dva moje "výtvory". Podívat se na ně můžete zde.

Zároveň jsem výše uvedenou rubriku rozšířila o možnost vystavování Alanových fotomontáží. Díky za dobrý nápad Nikito! 
Pokud tedy máte vlastní vtipné, ale "vkusné" fotomontáže, klidně mi je můžete posílat (platí stejná pravidla, jako při posílání Vašich kreseb). Díky!


 • 22.08.2002

S radostí Vám oznamuji, že tyto stránky obdržely od Mezinárodního sdružení webmastrů a designerů Golden Web Award. Tyto ceny jsou udělovány inernetovým stránkám, které byly přihlášeny do hlasování o tuto cenu a obdržely potřebný počet hlasů od členů sdružení.


 • 12.08.2002

Přidán nový odkaz na stránku Stezi Alan Rickman Page, kde naleznete velkou sbírku pěkných screenshotů z filmů a fotek z divadelních představení, ve kterých si Alan zahrál. 

Doplnila jsem rovněž rubriku Fotogalerie o dalších pět snímků.

Připomínám, že ve středu má svátek Alan! ;-)
(Jak jsem se dozvěděla, tak se ve Velké Británii svátky nijak neslaví a jelikož tam bude určitě i jiný kalendář, můžeme mu popřát vše NEJ alespoň u nás;-*)


 • 04.08.2002

7. června byl Alan hostem v jedné z nejpopulárnějších amerických talk show - the Charlie Rose Show. Zatím si tento rozhovor můžete zakoupit na oficiálních stránkách (což je, ale dost drahé), a nebo čekat a doufat, že bude záznam zdarma k přehrání na internetu. Přesný text rozhovoru, včetně několika fotek, si můžete prohlédnout na stránkách Alan Rickman: The Voice.

5. června uváděl AR předávání "New York Fashion Awards" - newyorských módních cen.

Pro všechny, kteří chtějí vidět Alana a ostatní herce ve hře "Private Lives", dala německá stránka o AR podnět k petici o vydání tohoto divadelního představení na videokazetě, nebo DVD. Odkaz na on-line petici je zde. Můj hlas dostal číslo 560, takže zájem je opravdu velký - doufám, že bude i úspěšný! 
  

 

   Nové fotky zde

Alan se objeví v novém britském filmu "Love Actually". Bude se jednat o romantickou komedii, ve které se objeví Liam Neeson, Laura Linney, Hugh Grant, Emma Thompson, Martine McCutcheon, Alan Rickman, Colin Firth, Rowan Atkinson, Bill Nighy a Keira Knightley. Děj bude složen z deseti milostných příběhů. Alan bude filmovým manželem Emmy Thompsonové, a ta bude bude filmovou sestrou Hugh Granta. Takže se po sedmi letech dočkáme návratu slavné trojice z filmu "Rozum a cit". Produkce začíná v září 2002 a režisérem bude Richard Curtis, který bude v této profesi debutovat.

27. července, jak bylo plánováno, byl Alanovi předán tzv. Scrapbook, nebo-li "výstřižkové album jeho fanoušků". Na stránkách Alan Rickman: The Voice, je kromě krátké "reportáže" z tohoto setkání a řady pěkných fotek i jedna, kde Alan toto album drží. Obě autorky, které tuto akci organizovaly, by chtěly 24. srpna NY opět navštívit a zeptat se ho, zda se mu tato sbírka líbila!


 • 28.07.2002

Alan Rickman v obrazech

O dnešního dne mají šanci všichni fanoušci Alana Rickmana přispívat do nově založené rubriky s názvem "Alan Rickman v obrazech". Jedná se o sbírku jeho portrétů, které vytvořili jeho fanoušci. Všichni, kteří rádi kreslí, či malují, tak budou moci své práce vystavovat na těchto stránkách, odkaz bude uveden v rubrice Fotogalerie. Zaslat mi můžete odkaz na jejich umístění na internetu, nebo mi je zaslat e-mailem. Při zasílání e-milem, prosím, soubor převeďte do formátu jpg a pokud můžete, tak i zazipujte, aby byla jeho velikost co nejmenší. Děkuji!


 • 21.07.2002

Během dnešního deštivého dne jsem dokončila samostatné stránky k Alanovu účinkování na albu "When Love Speaks" a ve filmu "Smrtonosná past". Doplnila jsem také pár screenshotů Marstona z traileru k filmu "Quigley u protinožců".

Jen pro zajímavost uvádím obrázek figurky Snapea (náhled vpravo) k filmu "Harry Potter", které jsou k dostání v Austrálii - jsem jen zvědavá, jakého Snapea budeme mít u nás!? Tenhle vypadá docela dobře! ;-)

Klikni pro větší formát


 • 19.07.2002

V tomto týdnu jsem si půjčila film "Král zbojníků Robin Hood" na DVD. Tento film jsem už hodně let neviděla a tak jsem se na Alana, tedy na Šerifa z Nottinghamu, moc těšila. Slyšet AR v originálu je opravdu nádherný zážitek! Vřele doporučuji! 
A když už jsem měla film doma, pořídila jsem i "slušnou" sbírku screenshotů - rovných 70! Tyto obrázky naleznete pod informacemi k filmu zde.


 • 16.07.2002

Dokončila jsem samostatnou stránku pro druhý film Harryho Pottera. Do mé recenze, stále vysílaného a podle statistik návštěvnosti stále velice úspěšného filmu Harry Potter a Kámen mudrců, jsem doplnila několik recenzí na Alanovu roli Snapea. Všechny jsou, jak jinak, velmi kladné!

Navíc se v červenci tohoto roku objevil odkaz na tyto stránky, coby odkaz měsíce, na největších a zřejmě asi nejnavštěvovanějších stránkách o Alanovi v zahraniční The Rickmanista Review!


 • 13.07.2002

Po odvysílání komedie "Bob Roberts" jsem připravila krátké info o filmu, včetně tří screenshotů Lukase Harta III. 

Navíc jsem rubriku Fotogalerie doplnila o mé další 2 wallpapery!

           

 • 08.07.2002

Informace a screenshoty z nejnovější komedie s Alanem Rickmanem nazvané "Search for John Gissing".

Navíc se v tomto týdnu dočkáme Alana i na televizních obrazovkách ve filmu "Bob Roberts". Ten zde ztvárnil malou roličku Lukase Harta III. Podrobnosti o filmu připravuji.


 • 06.07.2002

Alan Rickman Fan Scrapbook Project (Výstřižkové album fanoušků AR)

Všichni Alanovi fanoušci mají šanci stát se součástí "Výstřižkového alba fanoušků Alana Rickmana", které mu bude osobně předáno 27. července 2002. Do 22. července můžete vyplnit formulář na stránce Alan Rickman: The Voice, do kterého se zadá jméno, město (stát), e-mailová adresa a stručná odpověď na otázku: Co na Alanovi máte rádi? a krátké povídání o sobě, které si Alan později bude moci přečíst. Navíc je možnost k textu připojit i svou fotku, která se posílá na adresu carriekaye@yahoo.com.
 
Pozor! Tato "kniha" není o Alanovi, ale o jeho fanoušcích. Alan je znám tím, že nerad čte články o sobě a nerad se dívá na své fotky.

Tento projekt realizují autoři stránek Alan Rickman: The Voice ve spolupráci s Alan Rickman Addict's Survival Kit, kteří mu tuto knížku osobně předají.

Je to určitě jedinečná šance, jak se k Alanovi dostat ;-), i když jen v "písemné formě" ;-))) proto by si ji žádný fanoušek neměl nechat ujít!


 • 02.07.2002

8. 7. 2002 na VH 1

V pondělí bude anglická satelitní stanice VH 1 od 11. hodin dopoledne vysílat hodinový pořad "Top 10: Texas". Je proto velká pravděpodobnost, že budou dávat i videoklip "In Demand", ve kterém si Alan zahrál. 

Bližší informace o klipu najdete zde.


 • 28.06.2002

Zpracovala jsem stránku věnovanou Alanovu "účinkování" ve skladbě Mikea Oldfielda "The Bell". Kromě informací je na ní i krátká audio ukázka.


 • 26.06.2002

Dobrá zpráva pro všechny, kteří čekají na informace o druhém dílu HP s názvem Harry Potter a Tajemná komnata. Na oficiálních stránkách je dvouminutový trailer, ve kterém se objeví i Snape (viz. dva "mini" screenshoty níže)!!!!!! 

Film bude 15. listopadu letošního roku uveden do kin v severní Americe a ve Velké Británii. K nám se dostane asi v únoru 2003. Zde je plakát k filmu a "nový" Snape je tady a v pozadí za Dracem Malfloyem tady a tady. Samostatnou stránku pro "dvojku" již připravuji. 
  


 • 15.06.2002

Od dnešního dne máte možnost "diskutovat" o Alanovi s ostatními fanoušky prostřednictvím nového diskusního fóra - první téma zní: Proč se vám Alan Rickman líbí? Zároveň byla upravena rubrika Ankety a kvizy a přidána nová anketa s názvem: "Jaká barva vlasů Alanovi nejvíce sluší?". A aby toho nebylo málo, vytvořila jsem samostatnou stránku k videoklipu "In Demand", na které je i několik fotek.


 • 11.06.2002

Doplnila jsem některé informace do Alanova životopisu a pro zájemce o jeho autogram uvádím  adresu divadla v New Yorku. K tomu ještě přidávám několik rad jak si o podpis napsat ;-) Vše, co se týká autogramů, naleznete v rubrice Biografie.


 • 10.06.2002

POZOR - Změny v časovém harmonogramu představení Private Lives!
Úspěšné představení Private Lives se pravděpodobně do Londýna již nevrátí ;-(


 • 08.06.2002

Zpracovala jsem pro Vás podrobné informace k divadelnímu představení Private Lives, včetně několika fotek. Najde se někdo, kdo by se mnou letos jel na toto představení do Londýna?


 • 02.06.2002

Kdo měl to štěstí sledovat o víkendu western Quigley u protinožců, jistě mi dá za pravdu, že v něm byl Alan velmi okouzlující. Při této příležitosti jsem napsala k filmu krátkou recenzi a dodala jeden obrázek. Jinak jsem k tomuto filmu, i k filmům Dogma a Král zbojníků Robin Hood, přidala odkaz na zvukové ukázky z filmu na stránkách WavSite.com.


 • 26.05.2002

19. května byly v New Yorku, přesněji v F.H. LaGuardia Concert Hall v Lincoln Center, předávány The Annual Drama Desk Awards. V kategorii nejlepší herec byl nominován Alan za Private Lives. (V tomto divadelním představení hraje od dubna do září letošního roku na Broadwayi v NY). Bohužel zůstalo jen u nominace. Cenu mu "vyfoukl" další Brit, Alan Bates za Fortune's Fool. Avšak hra Private Lives zaznamenala výhru v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli (získala ji Alanova spoluherečka Lindsay Duncan) a v kategorii nejlepší divadelní projekt, kde ji získal Tim Hatley.

2. června bude stanice PBS a CBS vysílat slavnostní předávání Tony Awards, kde je Alan rovněž  nominován ve stejné kategorii za Private Lives. Doufejme, že to tentokrát vyjde ;-)

Co se týče těchto stránek, zapracovala jsem na Alanově životopise. Přidala jsem do něho pár nových fotek, adresy pro autogramy a zajímavé odpovědi z různých rozhovorů. Vše je tady!

A aby toho nebylo málo, v rubrice Odkazy Vám nabízím několik tipů na zajímavé stránky, včetně stručného popisu jejich obsahu.
 

TIP:

Na stránkách Alan Rickman: The Voice si můžete stáhnout na svůj počítač videoklip "In Demand", celou píseň "Intelligence", duet z filmu Truly Madly Deeply a čeká tu na Vás i fotka Alana ve velmi erotické póze!


 • 21.05.2002

Dnes jsem si pročítala televizní program na příští týden a když jsem byla u čtvrtka, oči se mi rozzářily radostí! Po Michaelu Collinsovi, který uvedla ČT2 před týdnem, bude ve čtvrtek 30. května německá satelitní stanice VOX vysílat historický film Rasputin. Začátek je v 18.20! 
Pro všechny, kteří film ještě neviděli, připomínám, že ve filmu bude vidět část Alanova nahého těla! ;-o


 • 19.05.2002

V souvislosti s uvedením filmu Michael Collins na našich obrazovkách, Vám přináším podrobné informace k filmu, včetně několika fotek. Zároveň jsem stejným způsobem zpracovala filmy Dogma, Do hola? a Rasputin.


 • 14.05.2002

Dnes jsem se rozhodla, že se s Vámi podělím o dva wallpapery (800x600), které jsem si "vyrobila" pro svůj domácí počítač (tam na mě hledí Snape) a pro počítač v práci (tam naopak Alan ;-))


 • 11.05.2002

Při hledání nových informací o Alanovi, jsem objevila jedny opravdu pěkné stránky (více zde). Rubrika Média byla doplněna o přehled tisku a Biografie o informace o Alanově družce.


 • 05.05.2002

Kromě menších změn v designu stránek, došlo i k úpravám menu i jednotlivých rubrik. Byla zprovozněna rubrika Odkazy a vznikla podrubrika Awards. Byly doplněny fotky Alana Rickmana i některých filmových postav.


 • 01.05.2002

Michael Collins - životní osudy kontroverzního irského vlastence. Životopis bude v neděli 
12. května vysílat ČT 2 od 23.50 hodin.


 • 01.05.2002

Jak jsem si z filmu "Harry Potter a Kámen mudrců" odnesla novou lásku ;-)

Když jsem šla 25. dubna letošního roku do kina na film "Harry Potter a Kámen mudrců", věděla jsem, že víc než na film samotný, se jdu podívat na jednoho z profesorů "Bradavic", o kterém jsem se až v kině dozvěděla, že se jmenuje Severus Snape. Úplně mi popletl hlavu a po "bezesné noci" a následujících dnech, kdy jsem na něho stále myslela, mi začalo být jasné, že jsem se asi zamilovala ;-) Začala jsem prohledávat web a zjišťovat o "něm", ale hlavně o jeho představiteli co nejvíce. Najednou jsem zjistila, že jméno Alan Rickman mi není cizí, že jsem na něj občas narazila v Cinemě. Když jsem pak objevila, že hrál v "Galaxy Questu", byla jsem doma. To, že hrál ve filmech "Robin Hood" a "Smrtonosná past" mě ani nepřekvapilo. Když jsem totiž posledně jmenované filmy před lety viděla, dívala jsem se na ně taky jen kvůli těm přitažlivým "záporákům", ale Snape na mě prostě zabral nejvíc ;-))

Snape byl také důvodem, proč jsem se rozhodla vytvořit tyto stránky. Na webu "aktivně působím" od roku 2000 a tohle je můj, v pořadí již šestý web (celkový přehled mých "prací" naleznete zde). Nejsem žádný programátor, ani webdesignér, proto prosím omluvte případné nedostatky. Budu ráda, když mi napíšete, zda se Vám tyto stránky, které jsou zatím ve vývoji líbí a upozorníte mě na případné chyby. Děkuji předem! Můj e-mail je zde.


Nahoru