RICKMANCON VI. / Zpět na Novinky /  

   
ZPĚT na Naše společné akce

Datum konání akce:
8. - 10. srpna 2008 v Orlických horách (Chata Za pecí)

Počet účastníků: 21              PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY: první, druhý, třetí, čtvrtý, pátý
 

 

 
REPORTÁŽE
- Rickmanka
- Arengil

FOTKY
- Mirdule
- Radka
- Milášek
- Domi (Miwla)
- Rickmanka

KE STAŽENÍ
- Test od Kathy
   (soubor .doc)
- Klíč k testu
   (na vyžádání:-)

PAPÍROVÁ
LAMPIČKA

- externí odkaz

  N O V É

DISKUSE

   
28. 8. 2008 Rickmancon ,,Za pecí,, od Rickmanky

Letos padl výběr na výše zmíněnou chalupu hlavně díky tomu, že ostatní objekty měly v sezóně volno jen týdenní, což je nám už dobře známý fakt. Málokdo už věděl, že bude uvnitř tak stylová, hlavně jedna místnost nám byla ,,ušitá,, snad na míru. Jednalo se...no k tomu se dostanu později. Takže to vezmem pěkně od začátku.

Byl pátek 8.8.2008-magický to den. Netrpělivě čekám na příjezd dvou čarodějnických kolegyň-Alis a Cleo. Nevím, co přijede za auto, tak sedím v kuchyni u stolu, kde mám výhled oknem k silnici. Je asi 10:45hod., když se kolem pomalu proplíží malý Peugeot. Ha, už jsou asi tady, říkám si a vybíhám ven. Obě už mezitím vystoupí a okukují náš zbrusu nově předělaný záchranný bus. Po vřelém přivítání se s nákladem stěhují do kufru mého vozítka a pak ještě asi půl hodiny klábosíme o všem možném. Hezky se to povídá, ale my musíme vyrazit na cestu, takže kolem 11:15hod. startujeme naše koště (jak říká s oblibou má drahá polovička).

Vzhledem k tomu, že tentokrát s náma bohužel nemohou z různých důvodů jet Danča ani Vendy:-( vyhýbáme se Hradci Králové a míříme směr Nové Město nad Metují, kde potkáváme naši, vidím dobře? Příčnou ulici:-) Moje reakce byla: Příčná ulice!!! dupnu na brzdu, když se ve vteřině předtím přesvědčím ve zpětném zrcátku, že za náma nic nejede. Zastavujeme u chodníku a jdeme na věc. Úlovek je náš.

Poté pokračujeme na Dobrušku, před kterou se tyčí a vévodí u hlavní silnice veliké smetiště-fůůj. Mineme Dobrušku a za malou chvíli jsme v Rychnově nad Kněžnou. Poznávám toto město, i vím, kde je autobusové nádraží, na kterém máme vyzvednout Severku. Co už nevím je, že mám zastavit na křižovatce těsně u bílé čáry. Jsem zvyklá si dodržovat odstup mezi auty, i na zmíněných křižovatkách. Zastavujeme tedy asi metr a půl před čarou v odbočovacím pruhu vlevo. Když tu prostojíme už asi třetí červenou a jsme rozhodnuté couvnout do vedlejšího pruhu, jet rovně, otočit se a přijet tam z druhé strany:-D, přiřítí se chlap v červeném autě, zastaví vedle nás (naštěstí měl taky červenou) a gestikuluje rukama ukazujíc na zem a zároveň jakože ,,to,, nefunguje. Nojo semafory nefungují-říkáme si, ale on už je nepříčetný, že nechápeme cože se nám snaží říct. Až konečně vykřikne slovo ,,čidlo,, ááá jsme doma:-))) Semafory fungují mršky. Snažíme se zaparkovat u Lidla, kde se na nás nečekaně vrhne výběrčí parkovného:-o, odmítáme platit, takže parkoviště jen projedeme a snažíme se zastavit u autobusáku. Ani tam nepochodíme, všude samý zákaz vjezdu, takže to jistí benzínka. Ája s Cleo jdou Severce naproti, aby nás v tomhle ,,obludiáru,, nehledala. Drobná postava se k nám v pohodě vejde. Konečně jsme v plném počtu a můžeme pokračovat k cíli naší cesty. Celkem v pohodě, teda až na kus drkotající cesty, kde jsme se domnívaly, že snad jedeme po prázdné pneumatice, dojedeme do Zdobnice. První živé duše u parkoviště se ptáme, kde je naše ,,bradavická,, chaloupka:-P Jsme odkázány na dřevěnou chatičku hned vedle, kde už nás čeká paní majitelka. Naše dočasné bydliště je nedaleko již zmíněného parkoviště a krámku se sympatickou prodavačkou;-)

Paní domu nás provedla nejdříve přízemím, kde jsme k našemu milému překvapení zjistily (jakoby snad majitelé předem věděli, kdeže se bude konati naše závěrečná zkouška z lektvarů), že nám připravili místnost jako pro nás stvořenou. Na zdech netopýři a všelijaká jiná havěť včetně čarodějnic;-) Ve výklenku, kde nám byl představen kominík jsme hnedle viděly spíše našeho pana profesora:-) Bohužel se s ním ale nesmělo hýbat,tak jsme našeho Severuse, kterého opět k naší radosti Radka přivezla, posadily ,,do sklepení,, hned vedle krbu mezi pavouky. V patře chalupy byly zajímavě členitě řešeny pokoje s velkou společenskou místností uprostřed a velkými prosklenými dveřmi, které vedly přímo ven do stráně s místní sjezdovkou. Jako první příletivší na koštěti jsme si vybraly pokoj hned dole v přízemí vedle kuchyně, v které byl billiar a pec. Po vybalení nezbytného, hlavně teda oběda, jsem se coby řidič vydala pro další členy naší milé společnosti. V Rychnově na náměstí volám Mirduli, že jsem na místě. Ona mě sice vidí, já jí slepoň nikoliv. Terasu se slunečníkem, odkud mi mávala, jsem jasně přehlédla. Ona prý původně z nějakého nejasného důvodu taky, ale přesto se tam holky upíchly, asi, že to bylo blíž. Sklerotický personál tohoto podivného podniku by si možná ani nevšiml, že odešly bez placení.

Když nakládáme bagáž ke mě do auta, dorazí tamtéž i Světlana s Pájou a vzápětí i Renata s Kamčatkou. Takže pak pěkně pospolu opouštíme náměstí a se ,,smraďochem,, v čele stoupáme do kopce, abychom pak zase sjely lesem dolů a podél potoka krásnou přírodou až na ,,místo činu,,. Chalupa ožívá, natěšené studentky se po ubytování vrhají střemhlav do bazénu, kde jsou ve svém živlu. Nakonec přijíždí Radka se svými tajemnými krabicemi, manželem a malou Sárinkou, kterou ,,odbyde,, trochou mlíka a pak papá, další bude zas až v neděli. Zábava se rozjíždí, Mirdule se snaží venku rozdělat oheň. Na kousku papíru ne a ne ta dřívka chytnout, holt ve městě se moc netáboří:-P Mačetami z kuchyně si upravíme klacky k opíkání buřtíků. V průběhu večera je veselo taky u billiaru, kde je sice někdy dost málo místa, respektive tam vadí regál s televizí, pec, stoly okolo a lustr, viď Pájo:-) V patře ve společenské místnosti je už nachystané ,,křeslo pro hosta,, a předčítání povídky od Arengil. Těšíme se též na vyprávění LuckyDC a RenéeS, které měly to obrovské štěstí a s Mistrem se osobně letos v červnu setkaly. Holky se navzájem doplňují, místy i překřikují. Video, které vytvořila LDC z loňského setkání s Alanem nemá chybu, je SKVĚLÝÝÝ!!!

Sobota má nabitý program. Od Mirdule dostáváme obrázkový test. Podle gesta ruky, barvy kravaty nebo různých ,,ksichtíků,, máme určit správný film. Přiznám se, že mi to dalo u některých obrázků pěkně zabrat:-o) Druhý test, tentokrát otázkový, nám připravila Kathy. Ten byl pro někoho (třeba pro mě) na propadnutí:-o) No nic, i tak jsme se u toho všechny skvěle bavily.

Další bod programu byla procházka do blízkého i vzdáleného okolí. Původně plánovaný výlet na Kunštátskou kapli ,,zvládly,, jen ty nejzdatnější. Ostatní se odebraly různými jinými směry, hlavně, když cestou byla hospůdka, chatička a jiná "chýše", kde by mohly své kosti složiti a dobře se napapati:-) Naše čtyřka, Alis, Cleo, Severka a já mezitím supěla po žluté turistické značce do kopce, který nebral konce, směrem k Pěticestí vzdáleném od Zdobnice 5,5km. Odtud ke kapli to byl jen kilometr po cestičce, u které rostly mňam borůvky. Cestou mineme dva bunkry. Kaple je na hřebeni kopce, odkud by byl docela krásný výhled, kdyby tady ještě postavili třeba rozhlednu. Cesta zpět netrvala tak dlouho, možná taky z toho důvodu, že tři z nás se rozhodly po krkolomné lesní cestě ještě běžet! I přesto jsme měly dobu oběda, stejně jako v páteční den, posunutou o pár hodin:-)

Mezitím Arengil pracovala ve sklepení na přípravě závěrečné ročníkové práce z lektvarů. Ti zručnější se během odpoledne pustily do výroby lampy pod Radčiným odborným dohledem. Vytrženy od lampiček jsme na rozkaz nelítostného profesora Snapea spěchaly složit zkoušku z lektvarů. Bože to byly názvy:-DD a ty divné barvy:-) Česnek mnoho studentů spletl coby Potterovo naložené oko! Zápach zemřeliny se mohl taky zaměnit třeba co se barvy týká, se zeleným čímsi. Každopádně Severus byl tolerantní (kde se to v něm sakra vzalo?) a nechal nám vcelku dost času na odpovědi, ba dokonce jsme mohly ty jeho patoky i ochutnat! Kdo byl hotov, mohl se vrátit ke své rukodělné práci, jiní se odebrali ke svým tágům. Mezitím Kathy s Domi opravily vědomostní testy, jejíž výsledky jsme se záhy dověděly. Zvítězila RenéeS a jako odměnu dostala od autora testu tekutou mňamku. Mirdule nezůstala pozadu a taky nám přečetla výsledky filmo-testu. První místo a potlesk k tomu patří s 30 body z možných 32 Alis;-) Jako odměna, nejen pro Alču, ale i pro nás, co se ,,jen,, zúčastnily, čekají skvělé podšálky Made by Mirdule;-) Nakonec i Arengil nám přečetla výsledky našeho snažení a světe div se, Cleo coby nepiják vyhrála! s plným počtem uhodnutých dryáků:-o) Za to taková Jitka, u které by jeden čekal více než jen jeden správně označený lektvar, uzavírala naší výsledkovou listinu s nedostatečnou. Ostatní, více či méně podle Snapeovy momentální nálady, buď prošli nebo ne.

Odpoledne, stejně jako celý den nějak moc rychle utekl a byl čas na večeři. Cleo nám musela opětovně zažehnout táborák, aby si mohli opozdilci dopřát nezdravé buřtíky či klobásky. Ještě nás čekal muzikál od nováčka Severky (závidím jí, že se nestydí a má talent;-)) Text si zvládla sama připravit během tří týdnů! Čtené úryvky střídala se zpěvěm, když si předtím písničky vypůjčila především z muzikálu Angelika. Radce u záznamu dojde v kameře baterka, ale kabel to jistí:-) Velký aplaus a rozsvícené Alano-lampičky zakončily nejen toto vystoupení, ale i celý dnešní SUPER-DEN! Vlastně ne, ještě si někteří z nás nezahráli "to s těmi koulemi":-o) Takže nejdřív hup pod sprchu a pak v pyžamu s hábitem ,,přes,, se pouštíme do popůlnoční trojhry. Před poslední hrou, kdy už je jasné, kdo to líp koulí, někoho napadne hrát o choulostivou fotku Snapeovu:-P Pája s Cleo se sice snaží, ale je to marné, my jsme prostě sehrané;-) Vítězný tým se o tuhle trofej rád podělí. Ája bere "hambatého Snapea", mě musí stačit co mám doma:-D Okolo třetí hodiny ranní padáme šťastně unavené do svých postelí.

Je tu neděle a s ní závěrečné společné focení v naší oblíbené místnosti. Hádejte kde? Správně studenti, ve sklepení s naším drahým ,,voskovým,, Severusem. Mirdule neví, kdy přestat fotit, dejte ,,děcku,, do ruky dálkový ovladač, že:-P Bohužel už se toho dne nic jiného nedá stihnout, než zabalit věci, 1x si zahrát billiar%-) a čeká nás loučení. V 11hodin odevzdáváme majitelům celou chalupu, díky bohu jsme jí nepodpálily, kulečník vydržel naše začátečnické i pokročilé ,,umělce,, a pec taky nespadla;-) Jako zvonění budíku přijel načas Radčin manžel s malou Sárinkou. Ostatní už taky nakládají svá zavazadla do Krásnohůlského kočáru a ostatních ,,létajících aut,,. Odvážím zpět na náměstí do Rychnova n/Kn. Severku, kterou čeká dlouhá cesta do Jižních Čech, Silence a Jehú, které s ostatníma budou pokračovat ,,bradavickým expresem,, směr Praha.

Zbývá už jen naložit Áju a Cleo. Zpáteční cestu plánujeme přes Deštnou v Orl. horách, čímž se vyhneme dopravně nesympaticky značenému Rychnovu. A jelikož Dobruška je naopak městečko malé, ale o to víc se v něm cítíme lépe, dáme si ještě na náměstí zmrzku a... ehm, to raději nebudeme prozrazovat:-P

Závěrem chci jen říct, že ti, co s námi letos nejeli nebo se z nějakých jiných důvodů obávali letět poprvé, přišli o skvělé zážitky těchto NEJ www AR stránek!!! A ti, co letos nemohli třeba z rod. či jiných důvodů si to určitě vynahradí na tom příštím!!!

Už teď se na Vás zase těším a tímto všechny srdečně zdravím;-)

Rikki


Bonzblok z RICKMANCONU ´08 (8. 8.–10. 8.)

(vlastnobrčně sepsáno Arengil)


Den prvý.
V 11.00 jsme šťastně nastoupily do vlaku směr Praha=>Rychnov. (S jedním přestupem, tuším, u kterého jsme samozřejmě vyvolaly paniku, protože nikdo nevěděl, kde máme vystoupit. Ale nepředbíhejme.) Asi po pěti minutách jízdy někdo řekl obligátní „Už tam budem‘?“
Pak Jitce spadlo víčko od pití na zem a v horlivém rozhodnutí jeho dezinfikace se vyklonila z okna a polila Mirduli a Jehuditku vodou.
Na nádraží Vysočany přistoupila Lucka D. Colton, měla perfektní make-up, kawaii sukýnku, přišla, flákla sportovní taškou o zem a řekla, že se na to může ...cenzurováno..., protože se jí vylilo kafe do tašky. V podobně žertovném duchu jsme pokračovaly téměř celou cestu. Dojely jsme v plném počtu: Nifredil, Mirdule, Jitka, Silence, Lucka D. Colton, Jehudit, Renée, Eowyn, já a dvě nové tváře Kathy a Milwa (Domi je lepší, Milwu si nebudu pamatovat). Nakonec jsme vystoupily správně, a dokonce jsme ani neztropily moc velkou ostudu.

Milášek a Rickmanka přišly do hospody v Rychnově na náměstí (jediné, která se nám nakonec nelíbila), kde jsme si mezitím daly pivo a protiupíří česnečku (v horách jeden nikdy neví). Zatím se máme dobře (zatím také píšu průběžně, později bude hůř, až to budu muset lovit z paměti), i když hospoda samotná stojí za ...cenzurováno..., servírka „nestíhala“, nakonec nám to neuměla ani namarkovat, no hrůza. Škoda, že tuhle výmluvu my v práci použít vesměs nemůžeme. No jo, to jsou ty výhody venkova...

Byly jsme rozvezeny záchrannými autobusy (já se Silence jsme se svezly státem chráněnou památkou patřící Rikki - nechť je ještě dlouho povoleným vozidlem!) zhruba 12 km k chatě Za pecí.
Na chatě už byl celý organizační tým: Alis, Cleo a Severka. Též jedna nováčkovská rodinka Renata s Kamčou, které jsme viděly prvně a pevně doufám, že rozhodně ne naposled :) Brňačky Světlana s Pájou si taky udělaly čas - skvělé! A k naší nemalé radosti dorazila i Radka se Severusem. Nejmladší rickmaniačku Sáru jsem bohužel viděla jen později na fotce, protože odjela s tatínkem domů. (Pokud jsem někoho zapomněla uvést, tak se hluboce omlouvám, ale počítala jsem to a 21 mi vyšlo.)

V chatě Za pecí jsme v prvé řadě objevily sklepení (a mrtvého sklepmistra v těsném sousedství), kde byli po zdech vymalovaní netopýři a pavouci, ale především nás upoutalo nádherné klenutí obložené břidlicí. Jen jsme musely odstranit prasáckou maloměšťáckou výzdobu, která se ke Snapeovi prostě nehodila, a nahradit ji vzdělávacími výnosy (za které vděčíme skvělému kolektivu kolem Potterwebu & Soví pošty, s nímž jsme byly já a Nifredil seznámeny na Festivalu fantazie. Z hlav těchto dam vyšel i nápad na lektvarovou soutěž, kterou jsem si s dovolením autorky zapůjčila, i když přejmenovanou a pozměněnou - přece jen máme raději Snapea než Křiklana). Po vybalení jsme ve sklepení shromáždily (a zdokumentovaly) veškerý alkohol (a že ho bylo požehnaně – celkový výčet má u sebe Renée).
Profesor Snape pak zakázal pod trestem pověšení za paty panem Filchem chlastat před Závěrečnou zkouškou z letvarů sedmých ročníků. Ovšem těm nejschopnějším se podařilo otočit dvě flašky vína za sklepmistrovými (mými!) zády.

Nahoře byla chata velmi členitá a netypicky řešená, navíc s bezvadnou kuchyní, které vévodil dlouhý dubový stůl s lavicemi, kam se pohodlně vešel celý fanklub i se sousedovic kočkou. Součástí prostorné kuchyně (která zde plnila funkci opravdového srdce domu) byl i hnípací koutek s televizí. Výhled z ložnic (všechno ve dřevě i s červotočem - Jitka pak tvrdila, že na ni jeden přelezl a pokousal ji. Zvláštní, doteď mi nepřipadala jako dřevo :D) byl bezvadný, venku byl krytý bazének (ano, našly se odvážlivkyně, které do té ledárny i vlezly – vše je pečlivě zdokumentováno) a ohniště (od silnice oddělené zelení), kde jsme si navečer opekly buřty, při kterých Renée s Luckou popisovaly zážitky z Eastleighu (doufám, že to píšu dobře), kde se uskutečnilo další setkání s Alanem. (Vzpomínaly jsme i na to první v Royal Albert Hall.) V chatě nám Lucka jako bonus ukázala fotky - holkám to na nich moc slušelo a Alan se v jejich společnosti zjevně usmíval, na rozdíl od fotek s Gertrudami - nic proti nikomu, ale svítivě oranžovou halenu a hippie šátek bych si na setkání s Mistrem fakt nevzala!

Když se setmělo, uhnízdily jsme se v hnípacím koutku na pohovce a polštářcích (já v křesle - to je ta výhoda starých a nemohoucích :D) na mé autorské čtení „Dnes neumírej“. Radka vtipně poznamenala, že v tom křesle vypadám jak z pořadu „Křeslo pro hosta“. Povídka s Hansem Gruberem bude ve dvojím vydání (až kompletně projde zažívacím ústrojím betareadu) v již čtené podobě u Alis, v alternativní slashové verzi s upraveným koncem u mě na livejournalu a u Laury na Underwearu. O adresy a hesla si můžete napsat například v klubu Alan Rickman na Lopuchu nebo mailem.
Později bylo uvolněno více alkoholu, s nímž se značně uvolnila i nálada. Pustily jsme si pár Lucčiných klipů, po kterých asi do tří do rána jel Henry Proper. Tak skončil den prvý. Jediný negativní zážitek pro mě byly příliš vysoké polštáře, ale starý vandrák si v nouzi vypomůže i haldou svršků (když na to přijde, i cizích).


Den druhý.
Ráno začalo pádem Lucčina kartáčku na zuby do záchodové mísy. Posnídaly jsme, co se dalo, a vypravily se v několika skupinkách na procházku. Jinými slovy: táhly jsme se jako smrad. První, turisticky nejzdatnější skupina pod vedením Alis došla nejdále – až ke 13km vzdálené Kunštátské kapli, druhá (Nifredil, Mirdule, Světlana, Silence, Milášek a pár dalších...) došla podle fotek také dosti daleko, třetí (Radka, Lucka, Domi a já) jim šla naproti a čtvrtá samostatná skupina (jednočlenná) šla trasu nejkratší. Styčné místo všech skupin (kromě první, která v té době ještě nedorazila) byla vynikající hospoda (jaké překvapení) jménem Zdobnice, kde jsme výtečně a levně poobědvaly. Nejlepší byla reakce hostinských, když nás tam přišlo nejdřív asi pět s tím, že nás je ve skutečnosti dvacet. Protočily se jim panenky, ale pak řekli, že to nebude žádný problém, a musím říct, že opravdu nebyl. Na jídlo jsme nijak dlouho nečekaly, navíc měli točenou kofolu, čímž si její milovníky mezi námi zcela získali.
Ještě jeden postřeh skupiny č. 3, než se spojila s ostatními: před hospodou stál dřevěný jezevčík, na kterém seděli - tělo na tělo - čtyři postarší cyklisté (v těch svých legračních oblečcích). Požádali nás o vyfotografování a skupina č. 3 neodolala, aby si tutéž ostudu neudělala taky. :)

Po obědě byl menší skluz, za který se ještě jednou omlouvám; poněkud jsem neodhadla časovou náročnost přípravy svého programu (Závěrečné zkoušky z lektvarů) a navíc se Severusem o samotě ve sklepení ten čas tak letí... Naštěstí Radka skluz pohotově vyplnila tradiční dílnou (rok od roku složitější). Každý zájemce si mohl vyrobit překrásnou lucernu ve tvaru věže s okénky do Alanova/Snapeova soukromí (pracovně mnou pojmenovanou Azkaban - dát do každého okna někoho, kdo tam kdy seděl, by bylo docela vtipné zaznamenání historie HP cyklu, ale to by pak chtělo i ty mříže - no tak třeba napřesrok...). Dílna měla jako obvykle veliký úspěch. V mezičasech se stihly znalostní a obrázkové testy z oboru Alan, z nichž ten znalostní s přehledem vyhrála Renée (ve svých tradičních krabích kawaii bačkorách), 2.místo pak Alis (holt znalec se nezapře) a na 3.místě Jehudit. V obrázkové soutěži vyhrála Alis, na druhém místě Renée a na třetím Lucka D.Colton. Vše za krásné věcné ceny od Kathy a Mirdule (našeho dlouholetého sponzora), které se rozdaly večer. My ostatní jsme si odvezly alespoň podšálky a záložky s Alánkem na památku.

Ještě jsem zapomněla poznamenat, že v dolní kuchyni (hned naproti sklepení) stál kulečník. Že holky hrály, jsem se dozvěděla až z fotek (Jitka s Nifredil jakožto úplné začátečnice se do toho prý pustily taky), ale rozhodně zdaleka nejprofesionálněji se k téhle vpravdě hospodské hře stavěla notorický nepiják Alis (ale už se to lepší, medovinu neodmítne :D). Zužitkovaly se i zbylé buřty, ale jídla opravdu tentokrát bylo až příliš...

(Odtud píše prof. Snape:)
Pak konečně nadešel čas Závěrečných zkoušek z lektvarů pro 7. ročníky (a jednu nadanou druhačku, která z ministerské protekce přeskočila pět ročníků – neptejte se mě, jak je to možné). Studenti se dostavili - navzdory varování - nedostatečně vybaveni, neměli totiž svá pera! Potter nebyl ke zkoušce připuštěn, poněvadž celý školní rok protrajdal na skautských výpravách. (Píši mu proto trolla a doufám, že nebudu později popotahován za topení studentů-hrdinů! Ostatně fingovaná smrt mi už alibi dodá.)
Studenti měli za úkol identifikovat deset různých lektvarů, které probírali během sedmiletého studia v Bradavicích (tedy naprosto triviální záležitost), což se jim více či méně dařilo (někde pomohla alespoň čistá krev nebo soukromé hodiny, někde osobní přímluva movitých rodičů), jediná slečna Cleo dosáhla plného počtu bodů (tykání až po maturiťáku), ostatní už zdaleka tak úspěšní nebyli, zjevně nepokládají lektvary za dost důležité pro život. Však oni prozřou, až jim někdo jednou nalije do čaje veritasérum...
Dvě studentky propadly (jedna na vlastní žádost, protože se jí ještě nechce jít makat - co to zamlouvat, byla to slečna Renée) a zkoušku si zopakují za rok, kdy už já, Severus Snape, budu dávno v Austrálii. Po skončení zkoušek byl uvolněn zbylý alkohol. Po lektvarech i přísadách se jen zaprášilo. Zvláštní, že nejvíc (všem) zachutnalo právě veritasérum, také matoucí lektvar (zřejmě Jitce, protože hlavní složkou tohoto lektvaru byl rum), Potterovo (už drobet rozteklé) oko, o které přišel v druhé válce s Voldemortem, když si je omylem vypíchl hůlkou (vypila ho sl. Pája. Že by zakuklená Potterova ctitelka?), univerzální utrejch (skončil ve sl. Eowyn!!! O tomto lektvaru jsem se domníval, že je doopravdy jedovatý - a ona to přežila!), Felix Felicis (sl. Alis a já) a jediné, co doopravdy zbylo, byl Trollí dech, jedno příliš sladké víno a trochu griotky. Inu, kdo šetří, má za tři. :)

(Opět pokračuje Arengil: „No tak, profesore, vraťte mi to pero...!“)
Program se sice (jako každoročně) dostal do menšího skluzu, ale v podstatě se stihlo všechno. Později večer jsme se sesedly nahoře v kuchyni, byly vyhlášeny výsledky všech testů, zkoušek a soutěží - vítězům se dostalo bouřlivých ovací a hodnotných cen, sponzorům upřímné poděkování.
Na pozdní večer byl pak připraven poslední bod programu, a to víno - Alan - zpěv, to třetí v trochu stydlivém, nicméně znamenitém podání Severky (příště už jistě bude sebevědomější a už se nás nebude bát ;D), která si přepsala několik muzikálových písní (pokud jsem dobře vyrozuměla, tak ve vlaku cestou na Rickmancon). Klobouk dolů, byla to nádhera. Posléze se osmělili i nepěvci (vzpomenu zejména Domi a „Dva havrany“). Musím ovšem říct, že k „Vínečku“ ani „Kaťuše“ tentokrát nedošlo, byly jsme zřejmě příliš střízlivé, i když se to Lauře bude jistě zdát podezřelé a silně nepravděpodobné.


Den třetí.
V neděli už se především hromadně uklízelo a jelo domů (zas to tak šíleně rychle uteklo...). Daly jsme chatě Za pecí i Rickmanconu ´08 poslední sbohem. I nastalo velké loučení s těmi, kteří se rozjedou na opačný konec republiky (případně ještě dál), a můžeme jen říct, že na letošní ročník (včetně nových přírůstků) nikdy nezapomeneme.
Ve vlaku na Prahu jsme se vzájemně orazítkovaly (vlak taky) a unaveně dokodrcaly domů, už s vidinou těšení se na Rickmancon ´09.

Dodatky:
Na tomto místě bych chtěla poděkovat Alis, Cleo a Severce - prostě celému organizačnímu týmu, dále obětavým majitelkám záchranných autobusů a všem, kteří, ať už aktivně, nebo pasivně nějak přispěli k programu a celkové atmosféře conu. A doufám, že se zase šťastně shledáme - nejpozději na příštím conu). Takže ještě jednou: díky za skvělý víkend a ahoj za rok!
Zvláštní poděkování Nifredil za korektury a Alis za přípodotky.
 

 
 

FOTKY

 


Mirdule

 
           

           

           Bez komentáře :-)

   Harry se pyšní sovou, Severus má jinčí "zviřátko" :-D

              Táboráček

   Loni nedaleko chaty bučely kravičky, letos opodál ryla prasátka :-D

              

Výlet po okolí končí v restauraci na dobrém obídku

          Důmyslné testy prověřují naše znalosti

      Po namáhání mozkových závitů zasloužená odměna

  Nejoblíbenější část chaty

              Pražský tým v akci

           

      Radka si na nás letos připravila suprovou lampičku!

           

           

O fotku s panem profesorem byl opět velký zájem!

         Focení, focení

      Ani "nepražačky" nepustí tágo z ruky :-) aneb poslední hra před odjezdem

     

    Cesta vlakem do Prahy

 

 

 

 


Radka

 
        

           

         Momentky :-)

            Táboráček

   Sousedovic mlsný kocour taky nepřišel zkrátka

      Křeslo pro hosta ve kterém Arengil čte svou novou povídku!

         Lucka D. Colton a RenéeS vyprávějí o setkání s Alanem

      Ročníková práce z lektvarů je zde!

           

         Radčin Severus jen tiše přihlíží :-)

     

            :-)

Kdo složil zkoušku, pokračuje ve výrobě lampičky s Alanem

           

           

  

           

  

           

           

      Nelehká práce fotografa aneb jak nejlépe zvěčnit naše výtvory

           

       Půlnoční seance mozkomorů :-D

 

             :-D

           

  Společné focení v plném proudu a kdo se nemihl za dveřmi, Lucka! :-D

           

           Severus v obležení

              

Odjezd domů je tu :-(

 

 

 

 


Milášek

 
           

     

  Tenhle "strejda" úspěšně leká všechny hosty

        

  Paparazzi jsou všude! ;-)

  

           

        

  

 

 

 

 


Domi (Milwa)

 
           

           

           

              

  

        

           

Rickmančin Krásnohůlský kočár :-)

 

 

 

 


Rickmanka

 
     Čarodějnický slet může začít

     Jen co se zapálil oheň objevil se zřejmě sousedův "Macík"

      Návrat rodáka čtený Alanem Rickmanem!

   Arengil hovoří o své povídce

     

            Lektvary a nelítostný profesor Snape

              

  

Lampičky daly hodně práce, ale stálo to za to!

         RenéeS má vědomosti o Alanovi v malíčku:-)

         Cleo všechny suverénně převálcovala v lektvarech :-)

        Severka a její muzikál!

           Někdy se opravdu nedalo rozmáchnout

  Tým Alis a Rikki 3x zvítězil a v posledním kole vyhrál .... ehm, zasvěcení vědí-co :-D

           

           

           

      Výlet čtyřech odvážných na Kunštátskou kapli (cca 13 km)

 

 

 

 

Nahoru