Music from the Movies - An All Star Celebration / Zpět na Novinky /

 

  
ZPĚT na Blízká setkání Rickmanovského druhu
  

     
     

 
Music from the Movies - An All Star Celebration
Royal Albert Hall, Londýn - 28. října (reportáž od Laury)

28. října 2007 v londýnské Royal Albert Hall proběhl charitativní večer věnovaný hudbě z filmů, kterou složil Patrick Doyle (hudba z Harryho Pottera a Ohnivého poháru, Deníku Bridget Jonesové, Rozumu a citu, Dívek z kalendáře, Hamleta...). Během koncertu Londýnského symfonického orchestru a sboru vystoupili umělci: Alan Rickman, Emma Thompson, Judi Dench, Derek Jacobi, Robbie Coltraine, Richard E. Grant a někteří další. Režisérem večera byl Kenneth Branagh, který sám také účinkoval. Výtěžek z akce byl věnován na podporu výzkumu leukémie.

Dostalo se nám příležitosti osobně se tohoto nádherného večera zúčastnit a také se setkat tváří v tvář s panem Alanem Rickmanem krátce před začátkem představení a též na party, která následovala v Royal Garden Hotelu nedaleko Albert Hall. Během prvního setkání, které nám laskavě zprostředkovala jedna ze zpěvaček Londýnského symfonického sboru (shodou okolností Česká rodačka), jsme poděkovaly panu Rickmanovi, že přerušil svou přípravu na vystoupení a věnoval nám několik minut svého času. Představily jsme se a s lítostí sdělily, že speciální dárek, který jsme přivezly z Čech, bohužel v tuto chvíli nemůžeme předat (krátce před setkáním se některé naše kamarádky ztratily v prostorách gigantické Albert Hall – nešťastnou náhodou právě ony měly zmiňovaný dárek u sebe). Pan Rickman nám však pohotově navrhl možnost předat dárek později jeho asistentce. Také ochotně souhlasil se společnou fotografií a popřál nám hezký zážitek z hudby.

Z druhé řady hlediště jsme měly možnost si celé představení užít v bezprostřední blízkosti orchestru i herců, což byl neopakovatelný zážitek. Během večera zazněly slavné motivy z filmů, někteří herci přednesli známé monology a dialogy z Shakespearových děl, jiní umělci (včetně samotného Patricka Doyla) zpívali za doprovodu Londýnského symfonického orchestru a sboru. Pan Rickman vystoupil za mohutných ovací na pódium v první polovině večera, aby pronesl pár velmi vtipných slov o Patrickovi Doylovi a současně uvedl následující hudební kus – skladbu "My Father's Favourite" z filmu Rozum a cit.

Záznam projevu (pouze zvuk): http://www.youtube.com/watch?v=fC2DjviO1mo

V závěru představení vystoupil ještě jednou společně se všemi zúčastněnými umělci a všichni zazpívali píseň, která zvedla aplaudující obecenstvo ze sedadel.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=eTWOFGcoAfM (točeno na výšku)
          http://www.youtube.com/watch?v=HPKEEqrsO2E
_NOVÉ_


Fotografie:

Asi hodinu po představení jsme se přemístily do Royal Garden Hotelu. Zde probíhala recepce pro vystupující umělce a zvané hosty, nicméně šťastnou shodou okolností jsem do sálu měla možnost volně vstoupit, a tak jsem panu Rickmanovi během několika minut předala speciální dárek a poděkovala mu za jeho čas, práci a srdce, které dává do svého umění. Doufám, že mi tato drobná rebelie, spáchaná pro dobrý účel, bude odpuštěna... Alan Rickman byl velmi chápavý, vstřícný a okouzlující. Setkání s ním byla pro mě velká čest.


(foceno následující den z projíždějícího autobusu)

Oficiální foto-galerie a jiné související odkazy:
-
http://photo.wenn.com/index.php?ref=music%20charity%20gala%20281007&version=int

-
http://gallery.the-leaky-cauldron.org/album/3572
- http://grigorisgirl.livejournal.com/31248.html#cutid1
- http://grigorisgirl.livejournal.com/31588.html#cutid1


Před použitím výše uvedených informací a fotek na vašich stránkách, prosím, kontaktujte autora reportáže! Děkuji
(Before using photos on your page, please ask the owner. Thank you)

   


Nahoru