Králova zahradnice/ Zpět na Novinky /

 

  
ZPĚT na Blízká setkání Rickmanovského druhu
  

     
     

 
Králova zahradnice
Febiofest, Praha - 20. března 2015 (reportáž od Anchor)


Po skončení diskuze po Králově zahradnici (20.3.) Alan kamsi rychle zmizel a vypadalo to, že už jej nespatříme více. I nesmířila jsem se s touto představou a přesvědčila kamarádku k potloukání se po budově. :) Ne že bychom lezly bůhvíkam, naším revírem bylo schodiště.

Po nějaké době přibližně stejně dlouho trvajícího vystávání důlku v druhém a posléze i prvním patře jsme se odebraly dolů, že jako půjdeme pryč. Díkybohu jsem ovšem svým ne moc ostřížím zrakem uzřela jakousi skupinku lidí u nějakých dveří, a navzdory davům ostatních, šinoucích se do jiných kinosálů, jsem pojala podezření, že se jistojistě jedná o frontu na Alana.

Naštěstí jsme na jejím docela vzdáleném konci potkaly dva přátelské fanoušky, kteří se ničeho nebáli a byli akční natolik, že jsme se díky nim dozvěděli, že prý půjde Gold Class východem. Protože jsme nevěděli, kde se nalézá, vyběhli jsme před budovu na průzkum terénu, leč narazili jsme pouze na závoru a nepřátelského bodyguarda u ní. Tak jsme se vrátili, protože jeden ze spřízněných fandů z naší již několik minut staré čtyřčlenné skupinky dostal nápad, že se půjdeme zeptat nějakých povolaných osob dovnitř a tentokrát to nevypadalo, že plán zůstane jen u slov.

Nakonec jsme se hned u jiného vchodu, než ke kterému vede červený koberec, dali doprava (asi) a tam už jsme po pár krocích narazili na malý hlouček osob svírajících natěšeně i nervózně zápisníky s psacími potřebami. Tak jsme se k nim přidali. Z dáli k nám dolehl hlas bodrých bodyguardů, vedoucích krajně nepříjemné pesimistické řeči, mající ve svém obsahu již neznámé věci, které pro nás vyznívaly nepříznivě.

No za ani ne půl hodiny udělali poplach a prosklenými dveřmi jsme spatřili scházet po schodech postavu toužebně očekávaného člověka. Alana Rickmana osobně! :D I do možná pobavených pokynů bodyguardů (nebo kdo to vlastně byl), abychom utvořili řadu po jednom, zaznívalo neustávající "Oh my god, OMG, oh my god" překvapivě od mužské poloviny dvojice našich nových přátel. V duchu s jeho výroky nepochybně souhlasili všichni, však před námi opravdu stál ten slavný obdivovaný herec!

Roztřesenýma rukama jsem shodila školní batoh (hned po vyučování jsme nasedly na nejdřívější vlak, abychom stihly vyzvednout lístky od jisté ušlechtilé bytosti, která měla dva navíc a jejíž nabídku jsem naštěstí stihla zaregistrovat jako první), nic nedbajíc obav kamarádky, že se mi s ním něco může stát. Věci pro autogram jsme měly připravené - já diář se vstupenkou (ale podepsat bych si tu druhou věc asi už nenechala, aby se dostalo na všechny) a ona sešit chemie, neb nic jiného v batohu zbaveném skoro všeho na tomto našem dobrodružství nutně nepotřebného nenašla.

Než jsem se nadála, už mezi mnou a Alanem byli jen dva lidé, pak logicky jeden! :o I když bodyguardi několikrát říkali "Žádné fotky!", svírala jsem v rukou jen foťák, věci k podpisu měla pesimistická kamarádka - škarohlíd stojící hned za mnou. :D Tu se ta osoba přede mnou začala pohybovat celkem rovnoměrně zrychleným pohybem doleva, i cesta mezi mnou a splněním mého přání byla volná! Tak jsem se hned vydala svému štěstí vstříc a okamžitě začala pronášet pracně naučenou větu "May I take a picture with you?" Spustila jsem bezchybně a plynule, možná také díky tomu, že Alan nikoho neoblažoval očním kontaktem. Během celé doby panovalo všude ticho, i bodyguardi s pořadatelem mlčeli! :) Hned po pár slovech nasadil takový vtipný a naštěstí usměvavý výraz, který bohužel nemůžu dohledat na internetu, a poté, co jsem svá slova doplnila jedním "Please", za chvíli začal kývat, že ano, smím. :) Tak už jsem přestala být klidná a čtyřslovné poděkování "Thank you very much!" (i tak nezajímavou diskuzi si musím zaznamenat, však se jedná o slova, která jsem zrovna já řekla před tím hercem ;)) jsem rozdělila napůl. Bohužel mě neobjal, jako to dle fotek dělávají jiní, tak se má nenechavá packa jen dotkla jeho nebohé ruky (nezáviďte, ne prstů :D).

To, že jsem nepoučila předem kamarádku, aby mě vyfotila na výšku, a do pozadí se mi vloudil pořadatel, který byl jako jeden ze tří (on, Alan, asi překladatel) vyfocen s Alanem na tiskovce předchozího dne, možná se objevil vedle něj i tohoto dne, ale nejsem si jistá, protože jsme seděly dál, si zkusím příště víc ošéfovat, ale tak dobrý, fotku s mistrem mám! :D

Poděkovala jsem pro jistotu ještě jednou a nějak uhnula kamarádce doleva. Ta zapomněla veškerou angličtinu a po několika pokusech o srozumitelnou větu ji bohužel zarazili bodyguardi, tak si nechala jen podepsat zadní stranu sešitu. Přece by se mu nepochlubila s tím, že se jeho podpis bude skvět vedle organické chemie! :D

Sice jsem před příchodem našeho herce do éteru vyhlásila, že svatosvatě přísahám, že s ním chci mít jen jedinou fotku* po té, co se bodyguardi bavili nad tím, jak když u Alana budeme stát, každý si při podepisování vzpomene na milion přátel a příbuzných, přece jsem využila příležitosti a svůj diář mu podala, aby mi jeho autogram vepředu každý den připomínal štěstí, které mám, a tuto událost.

Samozřejmě jsem před odchodem zase poděkovala, snažila jsem se, aby to vyznělo co nejlíp a patřičně vděčně. :D U věcí jsme se radovaly s kamarádkou, když tu se stalo přesně to, o čem jsem možná někde četla, a to sice, že se po podepsání další věci jinak mlčenlivý Alan vydal k nám. Mně, která jsem k němu byla čelem a možná si pamatoval, že to já jsem z nás dvou s kamarádkou mluvila bez chyby, se podíval do očí :) a zeptal se, jestli se s ním kámoška také nechtěla vyfotit. (No jo, zajímavý a neobvyklý rozhovor, že? :D) Byla bych docela spokojená, kdyby když jsem k němu vzhlédla a on už mluvil, nezměnil ve vteřině výraz na über pokerface! :D Tak jsem se nevytlemovala, jen zakývala hlavou a zapnula foťák. Protože se mi ale moc pěkně usmál, po akci jsem se na něj zazubila s palcem nahoru. Už bohužel nevím, jak přesně se zasmál v odpověď.

Můj návrh na pokračování v očumování herce se u kamarádky nesetkal s ohlasem, spěchaly jsme tedy rovnou na metro, abychom pak na nádraží dlouho čekaly. Toť mé možná druhé setkání s Alanem Rickmanem (poprvé jsem ho možná viděla v Londýně - anchorin.blog.cz/1306/nadrazi-east-croydon) a jistě se ještě hodněkrát setkáme! :D *klepe na všechno v dosahu*

*chtěla jsem nejdřív jen fotku, protože už mám od něj autogram s věnováním na fotce z jeho vlastních zásob, kterou poslal ve své obálce (sám ji nadepsal, jde to poznat) za své peníze 3:) 3:)

***

Anchor
 


Před použitím výše uvedených informací a skenu na vašich stránkách, prosím, kontaktujte autora reportáže! Děkuji
(Before using this scan on your page, please ask the owner. Thank you)

   


Nahoru