Alena's Alan Rickman Page - INTERVIEW

     
ZPĚT na stránku Interview
   
 
 

 
Interview přeložila Sydney
Dalo to dost práce a proto tento překlad, ani jeho části, nepoužívejte bez našeho svolení.
Anglický překlad francouzského textu pochází ze stránek The AR Download Haven.

     

     
Rozhovor s Alanem Rickmanem pro francouzský časopis Total Stars

Vydání: č. 6, léto 2004

Zdá se, že Alan Rickman je svázaný s rolemi darebáků a/nebo temných charakterů …které mu perfektně sednou, neboť je ztělesňuje s enormním talentem.  Ve filmech z řady Harryho Pottera vložil Alan svůj talent do tajuplného profesora Severuse Snapea.  Ale ve skutečnosti se Alan usmívá mnohem více, než jeho filmová postava!

Změnila se vaše kariéra od doby, co hrajete Severuse Snapea? 

Upřímně řečeno si to nemyslím.  Ještě předtím než jsem se vůbec seznámil s Harrym a Snapem mi byla nabídnuta spousta zajímavých rolí.  Samozřejmě, že se filmy s Harry Potterm staly součástí mého života, ale zas tak významně ho nezměnil.  Nebo si to aspoň nemyslím. (usmívá se)

Snape skrývá mnoho tajemství, mohl byste nám nějaké odhalit?

Kdybych to udělal, mám takový pocit, že by mě J.K. Rowlingová roztrhla jako hada. (směje se). 
Ve skutečnosti tak jako tak nevím o Snapeově minulosti či plánech úplně všechno. J. K. Rowlingová ještě všechna jeho tajemství zdaleka neodkryla. Jenom ona sama zná Snapea opravdu dobře a ví, co ještě může skrývat. Trochu více z charakteru postavy je odhaleno v románech, takže musíte mít strpení a pak se uvidí. (usmívá se). Můžu jen říct, že
Snape je velmi nekompromisní a egoistický. A pokud jde o to, co ještě vím, protože JK Rowling souhlasila s tím mi to říci, tak to musí ještě chvíli zůstat neodhaleno.

Ocenil se Snape, když viděl sám sebe v ženských šatech ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu?

(směje se) Řekl bych, že musel být velmi rozmrzelý a nešťastný!  Snape zrovna nepatří mezi ty, kteří mají rádi vtipy a bojím se, že jeho smysl pro humor je dost omezený. Řekli byste, že si zaslouží své jméno!  Ale na jeho obranu musím říct, že neměl lehké mládí, především během jeho studií v Bradavicích.  A vzhledem k tomu, že se zná z té doby i s profesorem Lupinem, jejich současné vztahy nemohou být lepší. Ale hups, už víc neřeknu!

Co si myslíte o svých mladých spoluhercích ve filmech Harry Poter?

Všichni jsou naprosto fantastičtí. Opravdoví profesionálové.  Můžu dosvědčit, že svou práci berou opravdu vážně a přitom zůstávají dětmi. Jejich výkon se během filmování hodně rozvinul. Je to opravdová zábava, spolupracovat s těmito mladými herci, kteří tolik věří v to, co dělají.  Od prvního Harryho Pottera všichni o dost vyspěli, právě tak jako jejich postavy. Myslím, že je skvělé, když se mohou rozvíjet společně.

Budete se účastnit filmů o Harrym Potterovi i v budoucnosti?

Pokud všechno půjde, jak má, tak s radostí. Velmi se mi líbí, jak se příběh vyvíjí.  Je čím dál tím víc záhadnější a zajímavější.

Hrajete raději v divadle nebo ve filmu?

To je různé… Vystupovat celý rok ve stejné hře mi vcelku stačí.  Nenutí mě to hned skákat do jiných her.  Divadlo je naprosto jedinečné. Hodně to člověku dá, ale dost si toho na oplátku také vezme. Nemáte právo udělat chybu a musíte vydat veškerou svou energii do dvou hodin až do konce. Když děláte film, tlak na vás je úplně jiný. Scénu můžete několikrát opakovat a také můžete poměrně často odpočívat. Je to sice rozdílné, ale oba dva žánry jsou velmi zajímavá zkušenost.

 

     

Nahoru