Stopařův průvodce po galaxii v ČR / Zpět na Novinky /  

 

   
ZPĚT na Naše společné akce
   

Nabídka

Popis

 
OBSAH
 
- informace
- reportáž

   
Stopařův průvodce po galaxii

KDE: KINO AERO, Biskupcova 31, Praha 3
KDY: středa 15.6.05 od 18:00
KDO: Alis, Arengil, Jitka, Mariana, Rickmanka, Wlčice
VSTUPNÉ: 95,-

Počet účastníků: 6 fanklubáků

Nad společnou návštěvou Stopaře vyselo mnoho otazníků. Původně se totiž měla uskutečnit 26.5. ve Slovanském domě, kde byl film uveden o týden před premiérou. Tento čtvrteční termín se ale většině zájemců nehodil a tak byla akce zrušena.

Spolu s Rickmankou jsme na film chtěly vyrazit v den premiéry (2.6.) do pražského Ládví, jenže tam nám řekli, že distributor film nedodal a tudíž nepromítají:-(

Skoro jsem se s tím, že film uvidím společně s holkama, rozloučila, ale potom se mi zalíbila středa 15.6. a konečně to vyšlo;-)
 

 
 

 
REPORTÁŽ
- Alis
 

    
Původně nás do Aera mělo jít 7, ale Martina během dne musela svou účast odříct a tak nás zbylo jen 6.

Okolo půl páté odpoledne se s těžkým batohem řítím z Anděla na místo srazu. Za pár okamžiků vidím u KFC stát Rickmanku, Marianu a Arengil. Připojuji se ke skupince a společně míříme k "poletuchu";-) Probíráme všechno: přes módu dnešní mládeže, zmoklé kraťasy, školu, Boríska, ... a u auta končíme Buzkovou. Během cesty se pak "hádáme" kdo z nás je nebo byl víc ušlápnutý a "udivujeme se" znalostmi dopravních předpisů.

Na místě se ocitáme s více jak půlhodinovou rezervou a jelikož začíná krápat přesunujeme se pod střechu kina. Všechny máme pocit, že už jsme tu někdy byly nebo alespoň v nějakém podobném dvoře;-) Za nedlouho naše řady rozšiřuje Wlčice, která se zčista jasna vyloupla vedle nás. Stále vyhlížíme Jitku, kterou jsme ještě neviděly a tipujeme podle příchozích zda to už není ona.

  © Jitka (Mariana, Rickmanka, Arengil, Wlčice, Alis)

Po chvilce se na schodech objevuje usměvavá blondýnka, která nás hned pohledem zaměřila a s máváním se k nám vydává. Po uvítání jdu vyzvednout lístky a mám radost, nejsou to totiž avizované místenky a tak si místo do 14. řady můžeme sednout blíž. Díky naším zavazadlům a deštníkům se usazujeme asi v desáté řadě v uličce. Během diskuse o Alanovi se dostáváme k zajímavému zjištění. Jitka prozrazuje, že nás už viděla na Febiofestu, ale nějak se k nám neodhodlala přijít. Asi jsme musely dělat hrozný kravál, což jsme hned potvrdily i před zahájením promítání v Aeru;-))

 © Mariana (Jitka, Arengil, Wlčice)

Kino se zaplnilo skoro do posledního místečka, což už jsem dlouho nezažila. Ke všemu se "na scéně" objevuje dívčina, která nám v kostce přiblížila vznik filmu a pohovořila o autorovi Stopařova průvodce. Je to zajímavé povídání, ale už se nemůžeme dočkat až to pustí, takže to spíše zdržuje;-) Ke všemu při představování herců na Alana zapomněla:-(((

Film začíná hodně netradičně, ale o to víc humorně. Vlastně je celý takový netradiční a humorný. Měla jsem strach, že to bude nějaký slabý odvar, ale smála jsem se celou dobu a hrozně rychle to uteklo. Výkony herců byly kvalitní a Alan jako vždy nezklamal. Navíc jsem čekala, že tam bude Marvin tak třikrát a on tam byl prakticky pořád! Jen v jednom místě (ke konci filmu) jsem se hodně vyděsila (nebudu prozrazovat proč), ale dobře to dopadlo a tak jsem si opravdu oddychla;o

Určitě na tento film do kina zajděte, protože se budete skvěle bavit a Alanův hlas vám pak bude příjemně znít v uších.

  © Mariana (Prší, prší, jen se leje)

   © Jitka (Arengil a její úhybný manévr)

    © Mariana (Jitka zvěčňuje "hlučné" Rickmanmaniaky;-)
 

   
   

Nahoru