Chi An Kuei Alana Rickmana / Zpět na Novinky /
Fan Centrum - Neoficiální fanklub - Ankety a kvízy - Knihovna - Alan v obrazech - Soutěže - Vzkazy pro AR - Inzerce
  
Alan Rickman se narodil 21. února 1946, tedy ve znamení Ryb. Co se o jeho astrologickém znamení říká v Chi An Kuei (Astrologie lásky) se dočtete na této stránce. Také se dozvíte jestli by vaše znamení s Rybami "sekalo dobrotu", nebo naopak bylo konfliktní. Tučně označené charakteristiky jsou pro Alana typické a "ověřitelné";-)

Příspěvek zpracovala věrná Alanova fanynka !snapinka! za což jí mnohokrát děkuji!
  

Osobnost a vlastnosti


 
Muž v Rybách vyzařuje sílu a dynamiku, a třebaže se ve společnosti nedere do popředí, jeho osobnost je silně přitažlivá. Většinou dlouho klidně nepostojí, nýbrž těká stejně jako jeho oči, nelze však říci, že by hledal cosi určitého.

Většinou se muž v Rybách zdržuje ve společnosti umělců a spisovatelů nebo také ve světě reklamy. Je velmi inteligentní a bystrý, a proto ho jeho tvůrčí žíla nemůže přivést do chaotických situací. Nejraději pracuje sám, neboť je tu nebezpečí, že druzí nebudou tak dobří nebo mu budou odlišným způsobem myšlení překážet. Sám si totiž vždy volí tu nejsnadnější cestu. Kromě toho je dostatečně samostatný, aby se obešel bez šéfů. Muž - Ryba nemá nutně organizační talent ani energii úspěšného obchodníka, naopak někdy působí dokonce zaraženě a flegmaticky. Lidi však upoutává a přesvědčuje je o svých nápadech. Nepřeháníme, jestliže řekneme, že má hypnotické schopnosti. Někdy vzniká dojem, jako by se přisál k tváři svého protějšku. Často se nevyjádří jasně, nýbrž využívá své výřečnosti a chodí kolem, horké kaše. Hlavně, když dostane to, co chce.

Muž v Rybách potřebuje svobodu a nezávislost, na nic se nevázat ani názorově. Není bez přesvědčení, ale nedělá kvůli tomu žádné pozdvižení. Má své zásady a životní názory, ale od jiných nestrpí odpor a také proto nemá pochopení. Jestliže proti němu někdo vystoupí s jiným názorem, nikdy není útočný, na to je příliš vychovaný a vzdělaný. Svému protivníkovi však dá najevo jiným, jasným způsobem, že jeho názory jsou naprostý nesmysl. K otevřenému střetu nenechá dojít, to by bylo pod jeho úroveň kultivovaného člověka.

Muž narozený ve znamení Ryb má široký okruh přátel. Vyzařuje srdečnost a spolehlivost, s ním se člověk cítí dobře. Nadto je ochotný vyslechnout starosti svých přátel. Výborně se vyzná v lidech, zřídka je však schopen akceptovat takového, jaký skutečně je. Nejraději ho vidí tak, jak by ho chtěl vidět. (s tímhle absolutně nesouhlasím, protože si myslím, že Alan své přátele bere takové, jací jsou a nepřetváří si je "k obrazu svému")

Při rozhovoru muž v Rybách často působí dojmem, že je duchem nepřítomný. A třebaže  je v myšlenkách kdesi jinde, tváří se jako ztělesněná pozornost. Je při tom neklidný, sní, myslí na příští pracovní den nebo sleduje náhlý podnět, který ho donutí udělat hned něco nečekaného. Většinou je tomu tak, když se seznámí s nějakou ženou. Nejvíce ho fascinují ty, z nichž vyzařuje smyslnost. Mohou mít v sobě klidně cosi dominujícího, to provokuje jeho mužnost. Může se tedy stát, že mu právě ulovená dominantní žena vypráví něco skutečně zajímavého a on ji nečekaně strhne k sobě a políbí. Pro facku nebo protest v takovém případě neprojevuje minimální pochopení. Jeho argumentem je, že to ona ho přece svedla a omámila. On je koneckonců muž, proč by tedy měl ovládat své fyzické reakce?

Muž - Ryba sice flirtuje a umí ženy okouzlit, s každou by si však nezačínal. Za hezkým zevnějškem musí být také duch, jinak s ní neztratí ani slovo. Za každou ženou, která se mu líbí, chce vidět víc než jen ojedinělé setkání nebo příjemný flirt, prostě si na ni činí nárok. Zde se zjevně oddává snění. Touží po romantické lásce bez velkých závazků, po spokojenosti a bezpečí, po ženě, která by ho vytrhla z jeho dočasné pochmurné nálady, a chce si vychutnat dobrý sex. Ví, že tohle všechno se dá těžko spojit ...

Jako člověk, který se nechá snadno ovlivnit a je vnímavý pro všechno smyslové, žije muž v Rybách od okamžiku k okamžiku. Možná po zbytek večera plánoval něco docela jiného, jestliže ho však okouzlí žena, okamžitě změní kurz a nemíří nikam jinam než k ní do bytu. (to se mi taky nějak nezdá a doufám, že vzhledem k Rimě to není pravda; je ale dost možné, že zamlada takový byl)

Třebaže muž v Rybách není nejvěrnější partner, (tohle se  mi tedy ale vůbec nelíbí - a komu by se to dámy taky líbilo?) potřebuje v zásadě ženu, která by citlivě reagovala na jeho náladovost, dávala mu najevo, že ho bezpodmínečně (to je opravdu důležité!) miluje a že ho neopustí. Stabilita je pro měkkého muže v Rybách nesmírně důležitá. Jeho city jsou hluboké,  třebaže ví, jak je to někdy nerozumné. Rozčarování ho hluboce zdrtí a jen silná žena ho z toho může vytáhnout. Manželství však pro něj přesto není řešením. Jen málokdy muž - Ryba zakotví v přístavu manželském, a když, pak už je rozvod předem naprogramován. Která ryba je ráda na udici? Manželský slib pro něj nic neznamená. Dokáže žít se ženou, ale ona musí počítat s tím, že pojmy "věrnost" nebo "podvod" pro něj neexistují. (tuhle větu a i následující tvrzení bych nejraději úplně vymazala, protože takový prostě Alan být nemůže; ale jak už jsem jednou říkala - bůh ví, jak to vypadalo než se seznámil s Rimou; a jak by to vypadalo teď, kdyby ji nepotkal?) Muž v Rybách mívá většinou několik stálých přítelkyň, které jsou k dispozici pro uspokojení jeho rozdílných potřeb. S jednou vede politické debaty, s jinou chodí do divadla, se třetí do postele. Ke všem se chová se stejnou laskavostí a láskou, s týmž respektem. Běda ale, jestliže se některá z jeho krásek od něho odvrátí kvůli jinému muži! To pak lze brzy zažít muže v Rybách coby zuřivého žárlivce.

Kdo se ke komu hodí, jak a proč
   

Ryby & Skopec  


 

 

 
Musí tu jít o karmické spojení, neboť
proč jinak by Ryby stále okouzlovalo toto znamení, třebaže dobře vědí, že to skončí neštěstím a slzami. Jakmile se objeví Skopec, obdivuje člověk ve znamení Ryb jeho sílu a šarm, protože Skopec se umí prezentovat a začne o něj usilovat. Člověk v Rybách věří, že u něho najde oporu, jenže se vždy znovu zklame.

V trvalejším vztahu se ten v Rybách na svého partnera pochopitelně velice upíná, už proto, že potřebuje harmonii, Skopec toho však nestoudně využívá. Pokouší se své představy neústupně a tvrdohlavě prosazovat a to jednoho dne začne být příliš i pro partnera v Rybách. Nejhorší je, že vůbec nedbá na lásku a něhu. Nejpozději tehdy nastane pro rybího partnera čas k rozchodu. Nebo by se pak opravdu muselo čekat, až je rozdělí smrt.
 

Ryby & Býk


 

 

 
Když Ryba narazí na Býka, měla by se cítit hned lépe. Býk ztělesňuje již svým zevnějškem všechno to, čeho si cení. Působí čistě, spořádaně a domácky. Je otevřený a komunikativní. Člověk v Rybách se sice do něho nezamiluje bezhlavě, zde však okamžitě ví, že je ve správných rukou. Býk ovšem potřebuje delší čas, než se nechá získat. Trochu “amore” v tom musí být.

Většinou to netrvá dlouho a Ryba s Býkem uzavřou manželství. Býk chce pod čepec a má-li být partner ve znamení Ryb k sobě poctivý, chce být také v pevných rukou. S Býkem se může báječně shodnout. Takřka s ním sroste. Býk potřebuje harmonii aspoň tolik jako on sám a partnerovu dobromyslnost nebude využívat, nýbrž mu dopřeje, aby měl z jeho velkorysosti prospěch.

Po nějakém čase se oba začnou příliš zabývat vnějšími věcmi a budou se méně věnovat jeden druhému. Jablkem sváru bývají vždycky peníze. Zatímco žena v Rybách si tu a tam ráda něco dopřeje, manžel býk své peníze počítá. V obrácené konstelaci zacházejí oba partneři s penězi volněji, jenže jeden pak svaluje vinu na druhého. Ale to by se mělo zvládnout. Od Býka se Ryba může nechat vést k oltáři určitě ráda.
 
 

Ryby & Blíženci


 

 

 
Člověk v Rybách sice nejspíš nevěří na čáry woodoo, ale to, co se děje zde, se tomu přesto velice podobá. Blíženec s člověkem v Rybách mává, hypnotizuje ho, okouzluje a ovlivňuje tak, že Ryba zapomíná i jasně uvažovat. Z rozumových důvodů by na partnerský vztah s Blížencem nikdy nepřistoupil, ale teď jde za ním jako očarovaný.

Blíženec oslovuje v člověku narozeném v Rybách jeho tvůrčí stránku a smysl pro fantazii. Zřídkakdy se může Ryba s někým vyžít tak jako s Blížencem. A také si sním samozřejmě užívá erotických radostí.

V delším vztahu však dojde k velkému vystřízlivění. Bude to jedno velké fiasko, neboť se nic nedá uvést do pořádku. Jakmile Ryba přivykne myšlence na trvalejší svazek s Blížencem, zjistí, že Blíženec nedokáže být věrný. Ryba trpí tím, že se na partnera nemůže spolehnout, ale také se s ním nedokáže rozejít. Proto by bylo pro člověka v Rybách lepší, kdyby to s Blížencem vůbec nenechal dojít tak daleko.
 

Ryby & Rak


 

 

 
Zde to zprvu lehce jiskří, a jestliže ani jeden z obou neprosazuje své záměry důrazněji,
odplují tato dvě znamení vody rychle zase každý po svém. S Rakem se člověk narozený v Rybách přitahuje v mnoha ohledech. Ti dva mají hodně společného, oba jsou citliví a vnímaví.

Než se však sblíží a dobře poznají, může to trvat věčnost, neboť se ani jeden pořádně nechápe iniciativy. Také v partnerském vztahu vznikají z tohoto důvodu častá nedorozumění. Ryba zůstává němá a nedává partnerovi žádné signály, a tak se Rak jednoho dne trucovitě stáhne.

Ze vztahu  Ryby – Rak vznikne většinou dobré přátelství. Jakmile jejich kontakt už nepodléhá tlaku vyplývajícímu z partnerského vztahu, mohou své společné zájmy vychutnávat mnohem lépe. Jejich styk je pak nekomplikovaný a kamarádský, ale opravdový most, který ba Rybu s Rakem v lásce spojoval, tu chybí.
  

Ryby & Lev 


 

 
Tato kombinace je sice častá, ale je to spíš vztah, který jednou bude patřit minulosti, protože mít Lva na celý život by přece jen mohlo být příliš namáhavé. Ryba Lva neustále vábí a nechá se od něho svádět. Lev chce dobývat a to se Rybě také líbí. Žena Lvice – stejně jako muž Lev – se chápe velení, jakmile zpozoruje, že muže v Rybách okouzlila. S ní ho většinou spojují kulturní zájmy, ale dojem na něj dělá především svým ženským zjevem a silným šarmem. Po jisté době však muž v Rybách zjistí, že se lev neustále pokouší vnutit mu své zájmy a usměrňovat ho podle svého. Ryba se bohužel nechá příliš rychle ovlivnit a brzy se vzdává, místo aby se tomuto partnerovi také
jednou postavila. Zatímco Ryba setrvává u toho, co se jí osvědčilo, žene se Lev velkými skoky kupředu, aniž zvažuje výhody a nevýhody. V tomto ohledu nemůže být Ryba s tímto partnerem na stejné úrovni. Lev tak neposkytuje partnerovi v Rybách klid a vyrovnanost. Po níž on tolik touží.
 

Ryby & Panna


 

 

 
Válka dvou růží se nevyskytuje jen ve filmu. Dojde-li k ní ve skutečnosti, bude to určitě Ryba a Panna, které spolu svádějí tuhé boje. Vysvětlit si tento jev je možné
například tak , že se Ryba jednoho dne probudí s pocitem, že byla podvedena. Ryba není Pannou nijak zvlášť okouzlena, ale daří se jí vzbudit zájem lstí a úskočností. Panna se však o Rybu zajímá upřímně a jde jí vstříc s překypující něhou.

Muž narozený v Rybách nedokáže ženu – Pannu správně ocenit. Je vůči ní nedůvěřivý, protože instinkt mu neříká nic dobrého. Panna si chce Rybu udržet, a proto použije veškerou svou výmluvnost.

Ve vztahu Ryby a Panny se po krátké době ukáže, že to v něčem neklape. Panna Rybu omezuje, zahrnuje ji výčitkami a chce, aby skládala účty. Ať už jde o flirt, o peníze nebo o zařízení bytu, ti dva se zřídkakdy shodnou. 
 

Ryby & Váhy 


 

 

 
Třebaže Váhy na Rybu nepůsobí právě zábavně a srdečně, Ryba zřejmě tuší, že se jeden druhému ve skrytu duše podobají. Plná emocí se chopí iniciativy a jednoduše se k Vahám vrhne. Muž v Rybách chce ženu ve Vahách vlastnit. Ona na něj totiž dělá dojem, že ji lze snadno přemluvit, aby mu byla po vůli.

V sexu hraje žena ve Vahách podřízenou roli, což velmi vyhovuje masochistické stránce muže v Rybách. Vzbuzuje v něm pocit, že ji má k dispozici.

Muž narozený ve znamení Ryb však dost brzy zjistí, že se ženou ve Vahách nelze vyjít tak snadno, jak si myslel.  V noci si možná nechá líbit lecos, ale ve dne se umí prosadit. A také vyžaduje od partnera, a nímž žije, věrnost. Stanovisko muže v Rybách není ochotna akceptovat, to by musel počítat a tím, že mu brzy zase uteče.
 

Ryby & Štír


 

 
Erotická kombinace s výhledem na to, že vydrží! Když Ryba spatří Štíra, je jí jasné: toho musím mít. Kromě fyzické přitažlivosti pro ni Štír ztělesňuje cosi cenného, co by ráda získala a udržela si. Cítí, že Štír je schopen hlubších a opravdovějších citů. Ti dva spolu vycházejí po duševní linii. Štír má nadání dostat z Ryby vše, aniž by na ni vyvíjel nátlak. Ryby mu otvírá srdce dobrovolně. Partner v Rybách by mohl (a také měl) akceptovat, že Štír se ve vztahu ujímá vedení. Přesně vytuší, jak s Rybou zacházet – jednou v rukavičkách, jindy poněkud tvrději. Intuice mu zřejmě napovídá, takže si vždycky počíná správně, ale v opačném směru je tomu stejně. Není divu, že v této konstelaci mají oba brzy pocit, že by se jeden bez toho druhého nemohl obejít. Také to není třeba, neboť se Štírem udělal partner v Rybách opravdovou trefu.
 

Ryby & Střelec


 

 
Kdyby člověk narozený ve znamení Ryb ke Střelci tak nepřilnul, skončila by ta věčná nejistota a nerozhodnost mnohem dřív a Ryba by si leccos nepříjemného ušetřila. Je to Střelec, kdo se k Rybě přiblíží a způsobí, že ona se do něho zamiluje, a je to také on, kdo Rybu opět opouští, sotva si na něj zvykla.

Střelec toho druhého natolik zmate, že ten si pak vůbec není jistý svými city. Partner v Rybách je ovšem nadšen společnými vášnivými nocemi se Střelcem. Střelec věří, že má konečně jasno a že musí usilovat o všechno, tím však dosáhne pravého opaku. Střelec je svobodomyslný a nemá rád, chce-li ho někdo pevně držet. Ryba dává Střelci všechno, počíná si nesmírně velkoryse, ale Střelec, místo aby se radoval, začíná být nedůvěřivý a vyvolá to v něm obavy. Střelec, který utrpěl při krátkých románcích hodně škody, nedokáže přirozeně uvěřit, že by k němu někdo choval tolik pravého citu.

Během delšího vztahu se nelze vyhnout tomu, aby se partner v Rybách necítil využívaný, zvláště jestliže na tom druhém lpí. Střelec je zajímavý spolubesedník a dobrý kolega v práci. Dokáže s člověkem v Rybách udržovat přátelství, ale partnerský vztah vyžaduje tvrdou práci.
 

Ryby & Kozoroh


 

 
K tomuto znamení to Rybu přitahuje. Z Kozoroha totiž vyzařuje stálost a spolehlivost. To, že k Rybě nejde hned přímo, nýbrž se dlouho chová zdrženlivě, Rybě nevadí. Zvláště muži v Rybách mají velkou potřebu pochutnávat si na ženě v Kozorohu jako na kousku pálivé maďarské papriky. Někdy si při tom málem vylámou zuby, protože když ona nechce, tak nechce (a právě to ho dráždí). Žena v Kozorohu sice muži v Rybách projeví svůj zájem, ale nenechá ne sobě znát, zda je ochotná jít dál. Může mu také klidně dát košem.

Vcelku je Ryba s Kozorohem ráda – snad proto, že obdivuje ty jeho vlastnosti, které jí chybějí. Partnerský vztah může být dokonce trvalejší, pokud se obě strany dohodnou, třeba i na oddělených ložnicích. Partner v Rybách však trpí Kozorohovým egoismem. Kozoroh dokáže být někdy dost bezohledný a Ryba se cítí jako podvyživená. Je to tedy konstelace, která by mohla přim troše štěstí a skromnosti dobře fungovat. Skrývá však také mnohá nebezpečí – a to především pro Rybu.
 

Ryby & Vodnář


 

 
Pro Rybu je obtížné najít společné rysy s Vodnářem. Protože obě znamení jsou příliš mnohostranná. Určitě mají něco společného, ale bohužel právě tolik rozdílného. Žena ve Vodnáři vypadá, jako by čekala jen na muže v Rybách, který ji bude dobývat a to samozřejmě lichotí jeho mužnosti.

Vodnář umí být Rybě vtipným a laskavým partnerem plným fantazie, je však nepravděpodobné, že se harmonie mezi nimi dokáže udržet déle než na krátkou na známost. Ryba si totiž potřebuje tu a tam odpočinout, zatímco Vodnář ji neustále nutí k pohybu. Vodnář se často rozhoduje bez svého partnera, Ryba si to zase nechává až příliš lehce líbit, nakonec však stejně trpí tím, že na ni Vodnář bere tak málo ohledu. Jednoho dne Vodnář uteče, kdežto Ryba zůstává. Když odejde Ryba od Vodnáře, jen zřídkakdy s ním dál udržuje kontakt. Je to většinou krátké, ale hezké dobrodružství.
 

Ryby & Ryby


 

 
Proč ne? Jestliže si dvě Ryby správně rozdělí role. Mohl by z nich být dokonce i pár. To mohou připisovat své vzájemné vnímavosti a pochopení, které jeden pro druhého má.

Vzniknou-li v manželství Ryb problémy, pak většinou proto, že se ti dva vzájemně připravují o sílu. Jsou to jacísi citoví upíři (často se říká, že se lze z “lásky” připravit o život) a oba rychle zabřednou do studené všednosti. Cítí-li se jeden slabý, nedokáže mu ten druhý být oporou. Problémy se však jak známo objevují všude. V konstelaci Ryby – Ryby musí být především fyzická harmonie, pak se lze vyrovnat i se všedními problémy. 
 


  
Máte-li k hodnocení AR dle Chi An Kuei nějaké dotazy,
můžete je zasílat přímo !snapince! na její e-mail nebo se o své názory podělit s ostatními v diskusním fóru nebo knize návštěv.
  


Nahoru