Snow Cake  (Sněhový dort), Velká Británie/Kanada 2005

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - oficiální stránky - fandovské stránky
SCREENSHOTY - snímky z filmu

 

O FILMU


 
Režie: Marc Evans
Dle předlohy: Angely Pell
Hrají: Sigurney Weaver, Alan Rickman, Carrie-Anne Moss, James Allodi, Jackie Brown, Selina Cadell, Johnny Goltz, ...
 
Drama
 

 
Obaly na DVD a filmové plakáty

            

    

Odkaz na kompletní obal DVD (2129 x 1434)


Dva snímky ze scény v McDonaldu (z filmového traileru pořídila Mariana)


Recenze od Brusinky

Nebudu vám popisovat, jak strastiplná cesta vedla k okamžiku, kdy se mi tento vytoužený film dostal do rukou (respektive do jedniček a nul mého počítače). A když se tak konečně stalo, nezklamal. A jak by taky mohl, když jeho úspěch zaručovalo, když už ne nic jiného, angažmá tří nejoblíbenějších herců mé maličkosti, takže nějaké zklamání se ani dostavit nemohlo. Na začátek bych vás chtěla upozornit, že kopie, která ke mně doputovala (byla tvrdě vybojována), jaksi neoplývala titulky a má schopnost odposlouchat, co se dá, zdaleka nepokryla veškeré dialogy, tudíž můj pohled na tento film může být poněkud zkreslen. Hloupé dialogy jsem buď neslyšela, nebo slyšet nechtěla: ).

Takže, abychom se dostali k jádru pudla, tedy spíše k jádru příběhu. Hlavní postavou je muž jménem Alex (Alan Rickman), jeho věk je nám neznámý, mohlo by mu být stejně čtyřicet, jako pětapadesát. Víme o něm jen to, že se zrovna dostal vězení, kde strávil nějaký čas za vraždu. A právě do jeho života vkročí Vivian. Potrhlá šestnáctka s černě podmalovanýma očima, extrovert jako víno, která se rozhodla poctít Alexe svou společností a vyrazit z něho nějaké slovo. Nutno dodat, že svými pokusy, kterými se toho snaží docílit dovádí Alexe zpočátku k šílenství. Ani tohle však nemá dlouhého trvání, když Alex vezme Vivian jako stopařku a jejich cestu do Wawy přeruší brutální autonehoda. Hlavní hrdina sice vyvázne nezraněn, nicméně psychicky naprosto na dně, neboť Vivian při nehodě zemřela. Alex tak má na krku další ,,vraždu“ a navíc ho čeká setkání s paní Lindou Freemanovou (Sigourney Weaver), matkou Vivian. O to větší je jeho překvapení, že paní Freemanová není tak úplně normální. Paní Freemanová, nejen že není paní, ale slečna, navíc je to autistka. A z toho pramení spoustu nepříjemností. O něco příjemnější záležitostí, která ho ve Wawě potká, je seznámení s Lindinou sousedkou Maggie (Carrie-Anne Moss), atraktivní mladou ženou, která navíc žije sama, což je předmětem mnoha spekulací. Inu, Wawa je malé město a pohyblivé záclony zde pracují stejně, jako všude jinde…

Tak, to byl ve stručnosti děj (držela jsem na uzdě svou téměř maniakální posedlost detailním popisováním reálií a postav…) a teď klady a zápory. Moje hlavní (a prakticky jediná) výtka má základ v mé vlastní neschopnosti, tudíž ji neberte příliš vážně: Proboha, nemohli by trochu artikulovat? Člověk, jehož mateřským jazykem není angličtina a který neoplývá slovní zásobou Shakespeara  se trochu ztrácí. Alan má sice krásný hlas, ale čas od času jsem si řekla: ,,Neměli by Britové nááááhodou mluvit líp, než Američani?“. Carrie-Anne sice mluví hlasem, který bych tipla tak na středoškolačku v mém věku, ale možná proto je jí rozumět o trochu lépe: ). A u Sigourney je to bez debat, protože ta, vzhledem k její roli mluví jako šestileté dítě a většinu jejích replik jsme slyšeli už v traileru, takže je máme naposlouchané. Zápory sice byly, ale klady je mnohokrát předčí. Hlavním kladem jsou opravdu dobré herecké výkony. Takže si to vezměme popořadě:

Alan… Ach náš drahý Alan… když si nejmenovaný recenzent na moviezone.cz u Parfému stěžoval, že hraje poněkud pořád stejně (byť ,,obstojně“) měla jsem mu chuť zakroutit krkem. Pokud to napíše i u tohoto díla, osobně se postarám, aby mu poštou (i e-mailem) došla várka hnisu z dýňových hlíz:) Alan je prostě VYNIKAJÍCÍ! Podle mého mu tato role sedla více, než cokoliv jiného. Muž, který má za sebou nepříjemnou minulost v kriminále, ale přesto si zachoval slušnost a jakousi jemnost, je přesně role, v jaké jsem si ho představovala. Po celou dobu filmu se mi vtírala neodbytná myšlenka, že Alex splňuje téměř všechny podmínky, které dělají literárního hrdinu romantické éry. Tady je vidět, jak mě ta škola kazí:)

Carrie-Anne Moss, jako Maggie. Překvapení číslo dvě. Druhý nejlepší výkon ve filmu. Carrie-Anne je krásná (a to má doma dvě děti, dokonce vlastní) a pokud kvalita jejích hereckých výkonů bude mít i nadále vzestupnou tendenci, máme se zřejmě na co těšit. Mossová se evidentně snaží vymanit se ze škatulky akční hrdinky a celkem obstojně se jí to daří.  Jestli chcete vidět postavu, která by byla zahraná více ,,nematrixovsky“, je to Maggie.

Sigourney Weaver je podle mého nejslabším článkem trojice, který by měl film táhnout. Nejsem odborník na autismus, ale občas jsem jí Lindino chování nevěřila. Přepokládám, že hrát takové postižení, jako je autismus není nic jednoduchého, ale čas od času mi přišlo, že Weaverová svou roli trochu nezvládá.

Jak už bylo řečeno, film má přijatelnou délku a po celou dobu si udržuje vcelku slušné tempo (pokud se to dá o drama říct), takže se u něho nudit nebudete. Navíc je v něm i pár vtipných scén, které celý příběh odlehčují. V mé paměti ulpěla zejména milostná scéna, respektive dialog po ní…:) Ale to už bych prozradila moc.

Snow cake je podle mého výborný film, který bych na stupnici čsfd hodnotila tak… ****/*****. Je škoda, že fanoušci doplácí na pitomý systém filmové distribuce, která ho hodlá uvést do kin až v dubnu příštího roku. Já osobně se ráda půjdu podívat znovu. Už jen proto, že bych ráda věděla, co jsou vlastně všechny ty postavy zač a o čem to mluví:)


   Sigurney se inspirovala v naší soutěži a vyrábí podle originálu Sněhosnapea;-) Tiše závidím:-o

  Press book - Brožurka k filmu (Zdroj: E-bay)

 
   Screenshoty © Alis


Herec si ponecháva neznalosť o autizme pre Snow Cake  _N O V É_
Chris Atchison / Metro Toronto - 18. 12. 2006
Přeložila: VesperW; scan článku zde

Rickman sa rozhodol nevyhľadávať informácie o chorobe před začatím filmovania

Opýtajte sa ľudí, čo vedia o autizme a  pravdepodobne budete privítaní myknutím pliec a prázdnymi pohľadmi, alebo
množstvom nesprávnych informácií.

Dôvody a následky neurologického stavu – ktoré môže nadobudnúť mnoho podôb, ale typicky pôsobí na sociálne pôsobonie sú nepochopené medzi širokou verejnosťou a iba niekoľkí si myslia, že poznajú príčinu, okrem autistických členov rodiny, tí pravdepodobne nie.

Víťaz Ceny Emmy, herec Alan Rickman (Harry Potter a Ohnivá čaša, Láska Nebeská) umiestnil sám seba do autisticko-neznalej kategórie, ktorý prednostne prevzal rolu Alexa Hughesa v novom filme Snow Cake, ktorý sa neučil o tejto chorobe.

Film začína po tom, ako Hughes po tragickom incidente urobí zo seba nosiča zlých správ, ktorý je prinútený priniesť Linde Freemanovej (Sigourney Weaver), ženu stredných rokov, funkciou autistickú ženu žijúcu vo Wawe, Ontáriu.

„Bol som sa tak nevedomý, ako sa dalo, ale to len potvrdilo moju vlastnú nevedomosť, vysvetľuje Rickman v nedostatku hľadania počas nedávneho rozhovoru v Toronte. „Domnievam sa, že najväčšia vec, ktorý zraní (zasiahne) ľudí je autizmus, áno, to pôsobí na deti. Ale tieto deti vyrastú a čo sa stane s nimi?“

V tomto filme, svedomím hnaný Hughes sa rozhodne zostať s Freemanovou na nejaký čas, aby jej pomohol prekonať stratu milovanej, ale predĺži si pobyt po vstupe do vzťahu s jej susedkou Maggie (kanadskej hviezde z Matrixu, Carrie.Anne Moss) a začne vidieť svet rozdielne, s pomocou jeho novej autistickej známosti. Ako režisér Marc Evans vysvetľuje, Snow Cake napísala Angela Pellová, ktorá má autistického syna, začala s demonštrovaním v jej rukopise, že hodnotné rady môžu byť vzaté z týchto vývojovo-duševných chorôb.

„Existujú veci, ktoré môžme povedať o ceste autistických ľudí vo svete,“ Evans hovorí. „Nie sú pokrytcami, oni
vychádzajú s ľuďmi. Je tu taký stupeň čestnosti, že neurotickí ľudia sú svojim spôsobom závistliví. Tieto veci boli dosť znepokojujúce kvôli zobrazeniu (opisu deja, príbehu).“

Rickman začal rozumieť tomuto kúsku drsnej čestnosti, hneď jako vzal úlohu a začal sa viac učiť o tomto stave.

„Cit z pocitov ostatných ľudí alebo prevzatie priestupkov nimi samými, to neznamená nič pre nich,“ vzsvetľuje.
„Nemôžeš byť nahnevaný.“

Snow Cake je teraz hraný v kinách.

Zdroj: http://alan-rickman.hypermart.net/news.html
 


O natáčení

Překlad: Kanadčania môžu byť 'šťastný', že majú Clarksonovú, vyhlásil herec Alan Rickman
Guvernérka si spriatelila 'zloducha' po hre v New Yorku
28. mája 2005

Kanadská guvernérka je taká okúzľujúca, že dokáže obmäkčiť aj srdce zloducha -- dokonca jedného z Hollywoodskych najhorších tyranov.
Alan Rickman, Britský herec známy hlavne zo svojich temných, zlovestných úloh vo veľkorozpočtových filmoch ako Die Hard, Robin Hood: Kráľ zbojníkov a Harry Potter, docestoval včera vlakom do Ottawy aby povečeral s guvernérkou Adriennou Clarksonovou v Rideau Hall.
Je to priateľstvo, ktoré vzniklo v New Yorku v 2002, keď pán Rickman účinkoval v Broadwayskej hre Private Lives a Madam Clarksonová bola jedným z fanúšikov v dave. Požiadala o stretnutie s hercom po vystúpení a odvtedy sú priateľmi.

"Je bystrá, inteligentná, atraktívna žena," pán Rickman povedal včera svojím výrazným, Anglickým prízvukom, keď zostúpil z eskalátoru na Ottawskej vlakovej stanici. "Vie, o čom hovorí a vy by ste mali byť vďační, že dostala to miesto. Keby mal aj zvyšok sveta Adriennu Clarksonovú, boli by šťastní."

Je takisto priateľ s Madam Clarksonovej manželom, Johnom Ralstonom Saulom -- ktorý je považovaný za jedného z najváženejších mysliteľov Kanady -- hoci mu nieje taký blízky, že by sa cítil zaviazaný prehrýzť sa jednou z jeho notoricky náročných kníh: "Zaberú veľa času na čítanie," povedal.

Ottawa je jednou z mnohých zastávok v Kanade pre pána Rickmana, ktorý cestuje tejto jari krajinou, prechádzajúc z východu na západ, polku z toho vlakom. A hoci v Kanade natáčal len 2 filmy, má tu dostatočné množstvo kontaktov, aby sa v tejto krajine cítil ako v druhom domove, povedal.

Dvaja z jeho najlepších priateľov, s ktorými sa stretol ako študent v Londýnskej Kráľovskej akadémii dramatických umení, sú Kanadčania a večeral s nimi len pred pár nocami: Richard Greenblatt, jeden z tvorcov kritikou chváleného muzikálu, 2 Pianos 4 Hands, a Nicky Guadagni, javisková herečka, ktorá vyhrala Gemini Award za svoju hosťovskú úlohu v dráme Blue Murder. Pánova Rickmanova krstná dcéra* je tiež momentálne v divadelnej škole v Montreali.

Už mal tú možnosť získať nezaujatý a rozsiahly pohľad na mesto v Severnom Ontariu, jedno z tých v ktorom mnoho Kanadčanov pravdepodobne nikdy nebolo.

Na viac, ako 2 týždne v apríli bol pán Rickman zalezený vo Wawe, mieste s 3,600 obyvateľmi, ktoré sa nachádza 1,008 kilometrov severo-západne -- približne 13-hodín cesty autom -- od Ottawy. Mesto, ktoré je známe obrovskou železnou sochou Kandskej husi a svojím zvláštnym menom -- "to mesto je tak milé, že ho pomenovali dvakrát, Wawa" -- bolo vybraté režisérom ako miesto natáčania drámy, Snow Cake.

Pán Rickman hrá anglického túlajúceho sa cestovateľa, ktorý sa spriatelí s autistickou ženou, hranou Sigourney Weaver. Carrie-Anne Moss si tam tiež zahrala.

Viac ako 100 členov štábu skladajúceho sa z hercov a členov tímu spali vo Wawskom motoreste, skladajúceho sa z 50tich hotelových izieb a 18 chatiek, ktoré zvyčajne obývajú odhŕňači snehu. Chatky, ktoré boli rezervované pre filmové hviezdy, sú postavené hneď vedľa útesu, z ktorého je výhľad na miestnu čističku odpadových vôd -- ktorá vyzerá celkom malebne, aj keď to tak neznie, povedala generálna riaditeľka motorestu, Donna Harris.

Pán Rickman sa stal bežnou turistickou atrakciou v uliciach Wawy, či už bol na nákupoch, alebo fantazíroval o maslových tortičkách z miestneho obchodu. Bol vždy zdvorilý k zamestnancom a stal sa pravidelným návštevníkom jedálne motorestu, často si objednávajúc club house sendvič s dietnou kolou po dlhom dni filmovania. "Má suchý humor," povedala Harrisová. "Neusmiaval sa veľmi často, ale keď tak urobil, bol to neskutočne milý úsmev."

Na rozdiel od postáv, ktoré hrá vo filmoch, pán Rickman včera vôbec nevyzeral podlo, so svojimi pieskovo-blond vlasmi, tmavosivou bundou a béžovým tričkom, a široko sa usmial na sivovlasú ženu na vlakovej stanici, ktorá sa ho pýtala na Die Hard.

Toto je ten istý muž, ktorý počas hrania šerifa z Nottinghamu, povedal svojmu prisluhovačovi, že použije lyžičku, na vyrezanie srdca Robina Hooda, "pretože je tupá ty hlupák, bude to viac bolieť!" Takisto bol vybratý Americkým filmovým inštitútom za 46teho najlepšieho zloducha vo filmovej histórii za svoje stvárnenie Hansa Grubear, teroristického vodcu v Die Hard, ktorý prevezme kontrolu nad firemnou budovou len preto, aby bol zabitý osamoteným policajným dôstojníkom, hraným Bruceom Willisom.

Napriek jeho dlhej kariére, pravdepodobne ho najviac spoznávajú milióny detí ako strašidelného profesora Severusa Snapa, učiteľa elixírov, ktorý vyzerá, že si zasadol na Harryho Pottera. Pán Rickman bude reprezentovať túto hrôzostrašnú úlohu opäť v Novemberi, keď 4tá časť Harry Potter filmov, Harry Potter a Ohnivá čaša, príde do kín.

Pána Rickmana bol včera sprevádzaný do Ottawy Kanadským producentom Nivom Fichmanom, jedným z producentov Snow Cake, ale najviac známy svojim filmom, The Red Violin, v ktorom účinkoval Samuel L. Jackson. Pánova Rickmanova dlhoročná partnerka, Rima Horton, učiteľka a bývalá Britská politička, bola s nimi tiež, hoci jej partner sa nechce zapájať do politiky. Údajne zvykol zbierať peniaze pre stranu labouristov Britského premiéra Tonyho Blaira, ale na tomto výlete sa tvári presne ako jeho nestranný hostiteľ a nieje ochotný diskutovať svetové aféry. Zhrnul svoj názor slovami: "Súhlasím s Michaelom Mooreom vo väčšine vecí."

© The Ottawa Citizen 2005

Článek: http://www.canada.com/ottawa/ottawacitizen/news/story.html?id=7afa5d5b-d02f-4b12-8676-b731243fb420
Fotka k článku: http://img.photobucket.com/albums/v621/SnapeSeverus/getimage.jpg
Zdroj: google news

poznámka k " * " - jedná se o dceru jeho přátel, Alan je její kmotr
 


Preklad: Keď hviezdy padajú na Wawu
Ripleyová, Trinity a Profesor Snape vtrhli do mesta v severnom Ontáriu
6.5.2005 BRIAN D. JOHNSON

Sigourney Weaver je vo Wawe, severnom Ontáriu, kde natáča film s názvom Snow Cake. Hrá autistku, ktorá má slabosť pre sneh. Rada sa v ňom váľa, je ho a stavia z neho snehuliakov. Je v tom však jeden problém: Do Wawy prišla skorá jar. "Žijem tu už 37 rokov a nespomínam si, že by sme kedy mali takýto krásny apríl," hovorí Micheline Hatfield, keď si robí prestávku v kopaní a vŕtaní aby sa pripojila k davu na jednej z obývaných ulíc, čakajúc na zahliadnutie Weaverovej. "Vrátila som sa späť po týždni vo Vegas, a kopa snehu pred mojim domom bola o 6 stôp nižšia." Teraz je už úplne roztopený a nieje po ňom ani stopy. Ale na rozdiel od zvyšku Wawy, na tejto ulica s domčekmi z 50tich rokov, kde žije Weaverovej postava, je sneh: kopy boli dovezené nákladiakmi, pozhadzované na trávniky a naaranžované do mokrých kopcov na podstieľky z bieleho Dakronu.
 
Žena na chodníku dúfa, že "Sigourney" jej podpíše všetky štyri z jej Votrelec DVDčiek. Jedno pre každé z jej detí. Chodí na set každý deň. Pozvala už aj zopár členov štábu do svojho domu na večeru zo zveriny. Ja som strávil tri dni čakajúc na Weaverovú aby som s ňou mohol spraviť sľúbené interview, snažiac sa pritom zostať z jej "dohľadu." Je metodická herečka, ktorá sa pokúša zostať vo svojej úlohe -- čo znamená vyhýbať sa ľuďom. Všetci členovia štábu s ňou zaobchádzajú ako v rukavičkách. A keď sme sa napokon stretli, začal som uvažovať, či celebrita -- so svojou hypersenzitivitou a detským zmyslom na vlastné práva -- je až tak veľmi vzdialená od autizmu. Všetko totiž musí byť tak, ako má.
 
Toto je príbeh o tom, čo s stane, keď sa malé mesto premení na filmový set, a keď sa tri hviezdy -- američanka, kanaďanka a brit -- stanú miestnou atrakciou. Všetci sú slávny hlavne zo svojej účasti na fantasy projektoch. Weaverová je bojovníčka s Votrelcami Ripleyová; Carrie-Anne Moss je Trinity, The Matrix dominatrix; Alan Rickman je hadí Profesor Snape v Harrym Potterovi. A vo Wawe, meste s 3,700 obyvateľmi severne od jazera Superior -- známeho svojou obrovskou husou a opustenými stopármi na Trans-Canadskej diaľnici -- sú najväčšou novinkou od zlatej horúčky v 1897.
Ale Snow Cake nieje Hollywoodsky film. Je to $6.5-milliónový nezávislý projekt režírovaný britským režisérom Marcom Evansom, natočený podľa scenára scenáristky-nováčika, angličanky Angely Pell, ktorá má syna autistu. Aj keď nikdy nebola v Kanade, Pell si vysnívala čiernu komédiu, predstavujúc Rickmana ako zatrpknutého angličana na ceste na sever Kanady. Je prehovorený, aby zviezol jedno miestne dievča, ktorá je zabitá, keď nákladiak narazí do jeho auta. On potom uviazne u jej autistickej matky (Weaverová), a je zvedený jej susedkou plnou života (Moss). Keď britský producenti začali hľadať miesto, Torontský producent Niv Fichman z Rhombus Media (The Red Violin) navrhol Wawu. Z väčšinou štábu a niekoľkými hercami z Kanady, Snow Cake sa stal z väčšej časti Kanadskou co-produkciou. A Wawa hrdo zahrá samú seba.
 
Tieto dva týždne v apríli sa davy schádzajú aby sa mohli prizerať natáčaniu. Sú to ľudia z vedľajšej ulice, aj z dve a pol hodiny vzdialených miest od mesta. Matky s batoľatami. Záškoláci. A novinár, ktorý prišiel spraviť interview s hviezdami a pozrieť sa na to, čo sa deje, keď filmovací štáb pohltí mesto. A tak sa stalo, že som skončil deliac sa o hranolky s Rickmanom v jedálni Wawského motorestu vedľa "najväčšieho krbu na severe." S jeho stočenými perami a jantárovo zelenými očami plnými intríg, je hercom, ktorý pôsobí dojmom, že pracuje s hlbokou zásobou inteligencie. Hral komického ducha v Truly Madly Deeply a sarkastického šerifa, ktorý vzbudil pozornosť v Kevinovom Costnerovom Robinovi Hoodovi, a momentálne režíruje kontroverznú hru, ktorá zaplnila London's West End -- My Name is Rachel Corrie, o americkej aktivistke zabitej izraelským buldózerom.
Akosy to nesedí, nájsť ho tu vo Wawe. Ale ako Rickman podotkol, je na tom niečo neskutočné natáčať na akomkoľvek skutočnom mieste. "Film príde a celé miesto osídli," povie, medzi sústami skvelého BLT (sendvič plněný slaninou, salátem a rajčaty - pozn. Alis;-). "Začnete uvažovať, 'Oh, mohli by sme presunúť tamtú skupinku stromov?' A niekedy je to možné. Je to, ako by ste miesto vlastnili. Natáčame na skutočnej ulici ale už máte pocit, ako keby ste boli na sete. Musíte si stále pripomínať, že ľudia, ktorí vychádzajú z domov, nie sú extra herci. Sú to skutoční ľudia. Vtrhli sme do ich životov tváriac sa, že sme skutoční ľudia, a skutoční ľudia sa na nás pozerajú, ako sa tvárime, že sme oni."
 
Zo Snow Cake hviezd, Rickman bol najviac dostupný. Medzi natačaním pred JDD's Diner v Hawk Junction, dedinke s 300 obyvateľmi blízko Wawy, chodí podpisovať autogramy a ochutnávať koláče. Úplne ho dostal rebarborový a koláč z divých borievok, a tak začal objednávať 5 koláčov denne aj pre štáb, naliehajúc na pekára, aby si otvoril reťazec obchodov. Takisto básnil o "tej úžasnej veci, ktorá sa volá maslová ovocná tortička, ktoré sú také dobré, že ani nechcem vedieť, čo v nich je." Rickman je dokonca optimistický, aj čo sa chýbajúceho snehu týka: "Režisér očakával krajinu jako z filmu Fargo. Ale film je o odmäku. S trochou roztápajúceho sa snehu dokola, to smeruje k nerovnejšiemu terénu."

Po odchode herca do práce som strávil popoludnie vo svojej motelovej izbe, čakajúc na povolenie navštíviť set. Weaverová sa rozhodla, že nechce aby ju novinár pozoroval pri hraní. Ale polka mesta stojí na chodníku, a robia presno to, takže nevidím nič zlé na tom pridať sa k davu. Ale jeden z producentov mi povedal, že vyzerám príliš "výrazne," a ak ma Sigourney zazrie, mohlo by ju to vystrašiť a zrušila by interview. Členovia štábu navrhujú niekoľko trikov. Mohli by ma usadiť v dodávke s tmavými sklami. Alebo ma nechať prejsť "úpravami" -- vlasy, makeup a oblečenie -- aby ma zamaskovali ako jedného z tunajších. Namiesto toho, sa rozhodnú odohnať ma zo setu, predtým ako dorazí Sigourney.
 
Je teplý deň. Prizerajúci v tričkách sa slnia, pozerajúc sa na to, ako sa nič nedeje. Som vovedený do domčeku, kde kamera natáča zo zadného okna Carrie-Anne Moss kráčajúcu zasneženou záhradou. V pozadí, deti hrajú basketbal. Pýtam as, či sú to štatisti. Nie, sú "skutočné." Po pár záberoch, ma zrazu odoženú za dvere, ako rukojemníka. Sigourney je v domčeku. Pfú! Nezbadala ma.
 
Neskoršie som na návšteve u Moss v jej prívese. Je v kostýme -- bielom kožušinovom kabáte, čierne kombiné na modrých rifliach, a topánky z jelenej kože s bombrlcami. Je trochu vydesená, po tom, ako ju obliehali nejaké deti, ktoré od nej chceli autogram, bez toho, aby vedeli, kto vlastne je. Aspoň jedno si ju pomýlilo so Sigourney. "Trochu ma to podráždilo," priznáva. "Nieje to nejaký veľký problém. Je to len trochu drzé. Som uprostred rozhovoru a matka so svojimi deťmi príde ku mne, a ani ich nenaučila ako sa slušne správať. Správala by sa tak isto k nejakému inému dospelému?" Rodená Vancouverská herečka, ktorá žije v Los Angeles, je preč od svojho 18-mesačného syna po prvý krát. Aj keď jej chýba, vychutnáva si svoju chatku vo Wawskom motoreste. "Som len vo svojej izbe," hovorí. "Pozerám televíziu, spím a čítam. Mám aj kozub."

Weaverová, medzitým, bola ubytovaná v chatke hneď vedľa domčeka Wawského starostu, Roda Morrisona, bývalého výkonného riaditeľa Via Rail, žijúceho s Donnou Harris, manažérkou motela. Takisto ako starosta v State and Main, Davidova Mametova komédia o natáčaní filmu v malom meste, Morrison sa pokúšal pozvať hviezdy na večeru, bez úspechu. Ale podarilo sa mu dostať úlohu ako štatista v reštauračnej scéne. Na uliciach Wawy sa hovorí, že Weaverová je namyslená, ale starosta hovorí v jej propech. "Ak je chladná," hovorí, "je to preto, že jej úloha vyžaduje toľko koncentrácie."
 
Weaverová už od júla študovala pre svoju úlohu autizmus. Tak kto by ju mohol viniť z toho, že nechce chodiť do spoločnosti alebo hovoriť s tlačou v prvé dva dni natáčania? Ale nakoniec som pozvaný do jej prívesu na krátke zoznámenie. Po krátkom rozhovoru o čističke vody vedľa nášho motela, som ju požiadal či by nemohla spraviť interview aj v jej úlohe. Rozosmiala sa. Jej postava, povedala, by mi povedala aby som "vypadol."
 
V tú noc Weaverová skončila natáčanie o 04:00 ráno. Vzdal som sa nádeje na interview. Ale o niekoľko hodín neskôr, keď som sa chystal na odchod k letisku, mi zavolali, že zmenila názor, a chce sa so mnou rozprávať počas raňajok. Má voľný deň. Ukázala sa v rozgajdaných rifliach a jemne kockovanej košeli, rozopnutej, ukazujúcej výstrih a náznak zlatej podprsenky. Nemajúc na sebe žiaden makeup, vyzerá veľmi dobre na 55, a má dievčenský úsmev, ktorý jej uberá na veku. Objedná si praženicu -- "Je to skutočné vajce?" -- s celozrnným toastom, potom zruší toast.
 
Kvôli spôsobu jej objednávania uvažujem, či náhodou nehrá mierny autizmus, alebo či je len nerozhodná. Weaverová, ktorá strávila mnoho času s dospelými autistami, vysvetľuje, že nemajú žiaden mentálny filter, žiadnu ochranu pred vonkajšími podnetmi. "Bez toho, aby som podceňovala, aké je to bolestné byť autistom," hovorí, "majú mimoriadny prístup do sveta, do ktorého my už dvere neotvárame -- toho sveta hry, svetu momentov a toho, ako sa svetlo odráža na fotografii." Keď poviem, že to znie ako byť na drogách, odpovie, "Nebrala som drogy. Raz som vyskúšala trávu a mala som zdanie o Panne Márii. Opijem sa už z jedného pohára vína. Som veľmi veľmi citlivá."
 
Mnoho ľudí s autizmom je tak citlivých, že sa vyhýbajú očnému kontaktu a majú potrebu vyvažovať vstupy s pomocou množstva presných rituálov. "Náš svet ich toľkým zahŕňa, že sa chcú stiahnuť do sveta, ktorý môžu kontrolovať," hovorí Weaverová. "Dokážem sa do toho vžiť. Pre mňa sú tiež zmeny veľmi obtiažne. Zakaždým, keď začínam točiť nový film...tak napríklad tu vo Wawe! Je to veľmi neskutočné byť tu a robiť toto."
 
Štáb dostal inštrukcie, aby "sa tvárili, akože je na sete niekto, kto má autizmus -- musíte byť ticho, musíte jej nechať priestor." Weaverová sa smeje. "To je len hercov sen. Cítim sa síce, ako keby tento film bol akýmsi malým hniezdom. V mojej chatke, sa môžem vyblázniť a byť autistkou tak ako len ja chcem. Necítim sa až tak dobre, ak mám výjsť do ulíc. Keď sa dostanete do obrazu, tak je to veľmi rušivé, keď za vami začnú potom chodiť ľudia. Pre mňa je aj tak dosť nepríjemné, keď za mnou chodia ľudia." A k deťom, čo od nej chceli autogram, Weaverová požiadala, aby jej spravili ich menný zoznam. "Koniec koncov som šťastná, že to môžem robiť. Môže to znieť síce veľmi ako Rozmaznaná filmová hviezda. Síce im chcete povedať, 'Vďaka, áno, som rada, že som hrala v Ghostbusters. Koho zavoláte, s láskou Sigourney.' Ale je to pre mňa ťažké hrať takú úlohu a potom sa presunúť do niečoho takého."
 
Weaverová má stres z toho, že hrá iba úlohu, a nesnaží sa dosť reprezentovať autizmus. Nuž či sa mu to páči alebo nie, mohla by sa stať novým autistickým plagátovým dieťaťom, zdediac úlohu po hviezde z Rain Man. "Dustin Hoffman reprezentoval autizmus dlhý dlhý čas," uznáva, "a som si istá, že to nikdy nemal v úmysle." Nateraz, si vyhcutnáva "veľký dar" učenia sa žiť pre daný okamžik. "Vždy som bola taká nedočkavá," hovorí Weaverová, popri metodickom skladaní držiaka na papierové obrúsky. "Teraz viem, že by bolo oveľa uspokojujúcejšie, namiesto toho, uvažovať o tom, čo budem robiť o hodinu, uvažovať o poskladaní tohto...perfektne."
 
Tak ako strávi svoj voľný deň? "Nerobila som si žiadne plány. Ako by povedala moja postava, 'Neviem, ako sa budem citíť o hodinu a pol. Viem len, ako sa cítim teraz.' "

Zdroj: http://alanrickman.hypermart.net/guestbook/ar-guestbk.htm
Článok: http://www.macleans.ca/culture/films/article.jsp?content=20050509_105158_105158
 


Překlad článku. Zdroj: google news

Hollywood prišiel do Wawy

23.4.2005
“Víno” v jeho pohári nebolo skutočné. Bol to len brusnicový džús.

Ale Wawský John Morrison, napätý z toho, že bude jedným z extra účinkujúcich vo filme, pil, akoby jeho pohár obsahoval vzácne výberové víno — a snažil sa tváriť ako obyčajný návštevník reštaurácie, ktorý sa chystá zjesť za tanier smažených wontons (plněné těstoviny - pozn.překl.).

A snažil sa pamätať si, čo mu povedal režisér: Nepozerajte sa na kameru.

“Sedel som pri okne a v jednom momente sa kamera priblíželi až k môjmu plecu,” Morrison, 66, si v piatok spomína.

“Takže som si istý, že som v ňom (vo filme) niekde, ale moja žena hovorí, že pravdepodobne skončím na podlahe strižne.”

Niekdajší pracovník v bani na železnú rudu, teraz už v dôchodku je jedným z 200 šťastných obyvateľov Wawy, ktorý boli vybrané na malé úlohy bez textu v Snow Cake, poslednom projekte iniciatívneho Hollywoodskeho režiséra Marca Evansa.

Asi 30 minút z filmu o stretnutí medzi osamotenou autistickou ženou (Sigourney Weaver) a tichou obeťou autonehody (Alan Rickman) by malo obsahovať zábery z Wawy natočenýé počas uplynulých 2 týždňov.

Na niektorých čakalo väčšie prekvapenie, ako aj na Raya a Debbie MacDonnell, s ktorými sa skontaktoval produkčný tím Snow Cake už na začiatku minulého mesiaca kvôli použitiu ich 40-ročného domčeka ako fiktívneho domu Weaverovej postavy.

Očividne, sa producentom páčilo jeho zariadenie zo 60tich rokov. Ale aj tak zmenili osvetlenie, nainštalovali druhé predné dvere a pozmenili výzor garáže. (Všetko upravia do pôvodného stavu, keď skončia.)

MacDonnellovci, ktorý majú štyri malé deti, súhlasili so zmluvou (ktorá im zaručila určitý skromný príjem) pretože to zaručilo, že ich štyri malé deti dostanú menšiu úlohu vo filme.

V jednej scéne, sa MacDonellovskí potomkovia hrajú na naháňačku za domom keď Rickmanova postava prejde okolo, na prechádzke so psom. (Snímky zde, zde a zde, pozn. překl.;-)

“Zavolali nám 3. Marca, a potom o týždeň neskôr, (producenti) zavolali znovu a povedali, ‘Chceme váš dom,’” povedala Debbie MacDonnellová.

Z hlavných postáv vo filme, sa 55-ročná Weaverová zdala obyvateľom trošku neprístupná — čo sa zhoduje aj s postavou, ktorú hrá.

MacDonnellová povedala, že sa cítila príliš nervózna, ako sa predstavovala Weaverovej, keď jej dovolili vstúpiť do jej domu, keď si išla po niečo počas prestávky vo filmovaní.

“Stála v mojej kuchyni, ale niečo si písala, takže som jej nič nepovedala.”

Naopak, Rickman, 59, známy ako Prof. Snape v Harrym Potterovi, bol za všetkých okolností priateľský a srdečný, rozprával sa s extra účinkujúcimi a bol ochotný podpisovať autogramy.

Spoľahlivo slušný, britský divadelný veterán sa dokonca poďakoval MacDonnellcom za to, že mohli použiť ich dom.

“Povedal: ‘Teba poznám, videl som tvoj obrázok na chladničke,’” spomína si 9-ročná Amy MacDonnellová.

Okolo 4:30 vo štvrtok poobede, na Wawskej Ross ulici zablokovanej zásobovacími nákladiakmi a filmovým štábom v športových šiltovkách a s komunikačnými slúchadlami, sa neobyčajne vysoká Weaverová zrazu objavila pre domom MacDonnellovcov.

Šepot, ktorý naznačoval, že ju spoznali, sa preniesol pomedzi pár prizeračov sa na chodníku. Vyzerajúc trochu ostýchavo a o dobrých 15 rokov mladšie ako vek, ktorý prezrádza jej vodičský preukaz, sa hviezda z Votrelca krátko zastavila na strede ulice. Usmiala sa. Potom sa pristavila dodávka a zmizla.

Asi o 2 hodiny neskôr sa štáb pozbieral a zišli sa okolo Wawskej obrovskej turistickej husy, ktorá sa čnie nad diaľnicou 17, na filmovanie jednej z posledných scén, ktoré sa mali natočiť v bývalom banníckom meste.

Štáb a hviezdy by mali dnes vyraziť aby pokračovali vo filmovaní v Toronte. Snow Cake sa pravdepodobne nedostane do kín skôr ako o rok.

Tento týždeň bolo povedané, že 40-ročná železná hus bude dôkazom Wawy ako jednou scén z filmu: Snow Cake producent si údajne spomenul, že videl tútu impozantnú konštrukciu ako dieťa.

Predtým ako sa kamery rozbehli, veľký nákladiak vybavený snežným delom pozorhadzoval okolo husy nejakú bielu látku na bezsnežný trávnik turistického centra. Pár falošných stromov bolo porozsádzaných, a taktiež telefónna kabínka.

Pokým sa toto dialo, Rickman sa zjavil, pokojne stojaci v dlhom čiernom kabáte, pozorujúc západ slnka, s lúčmi začínajúceho sa večera trblietajúcimi sa na hladine Wawského jazera.

Priamo v centre diania okolo husy bol tunajší pracovník v mlyne Peter Friedrich, ktorý bol niekoľko týždňov preč a práve sa dozvedel, že tu točia film.

Friedrich, na vychádzke so svojim psom, lamentoval, že Wawa po ekonomickej stránke za posledných pár rokov upadla. Dúfa, že Hollywoodsky film vzbudí nejaký záujem.

Čo by aj mohlo byť: Snow Cake scenár bol pozmenený, takže Wawa bude názvom mesta vo filme.

Keď sme mu povedali, že Sigourney Weaver bola v meste posledné dva týždne, Friedrich ožil.

“Skutočne?” povedal. “Rád by som ju uvidel. Tie Votrelec filmy sa mi páčili.”
 


A dále překlad rozhovoru s Alanem z těchto stránek; Zdroj: http://www.websitetoolbox.com/tool/gb/flipper828
text pod obrázkom: ALAN RICKMAN nehovoril nič iné, len chvály na počasie vo Wawe.

Prof. Snape spôsobil senzáciu vo Wawe: Rickman rozpráva o práci na točenom Snow Cake
Camilla White-Kirkpatrick, špeciálne pre The Star; Miestne spravodajstvo - sobota, 23 Apríl 2005

WAWA — Malé mestá sú pre Alana Rickmana dobrým znamením.

Filmovanie vo Wawe bolo ideálne pre herca veterána, ktorý práve dokončil miestne dvojtýždňové nahrávanie v obci pre film Snow Cake.

“Milujem filmovanie v malých mestách pretože to znamená, že skutočne môžete spoznať to miesto a zároveň sa sústrediť na svoju prácu — nemáte tu toľko rušivých elementov,” povedal Rickman v interview v piatok večer vo Wawskom dome, ktorý bol prerobený na scénu pre Kandasko/Anglickú produkciu.

Film, v ktorom takisto hrajú Sigourney Weaver a Carrie-Anne Moss, sa presunie so Toronta na filmovanie v štúdiu, končiac nahrávanie 19 Mája.

“Vynikajúci scenár” je to, čo pritiahlo Rickmana k úlohe Alexa, uzavretého Alngličana, ktorý si na základe tragédie, vytvorí vzťah s Lindou, autistickou ženou, hranou Weaverovou.

Britský herec pomohl tomuto nezávislému filmu rozbehnúť sa. “Všetky nezávislé filmy tým prejdú. Nieje to zvláštny alebo jedinečný príbeh. Je to cesta, po ktorej sme už raz všetci prešli. Krehká cesta. Niekedy vyhráte niekedy nie.”

Odkazujúc na film, ktorý režíroval, Rickman povedal, “Prebehlo to veľmi rýchlo ale vytvorenie scenáru, ktorý bol pôvodne k hre, trvalo dlho a zrazu z toho bol film. Neexistujú na to žiadne pravidlá. Tento bol očividne riadený, do veľkej miery, názvom.”

Zainteresovaný v hraní, režírovaní a písaní, Rickman si vysoko váži spisovateľku- nováčika scenáru Angelu Pell. “Je to pre mňa veľkým potešením byť pri tom, ako sa natáča niekoho prvý scenár.”

Toto je druhý krát, keď Rickman spoluúčinkuje s Weaverovou po tom, ako s ňou pracoval a s Timom Allenom v Galaxy Quest, ktorý nazýva jedným z najzábavnejších filmov. “Smiali sme sa pri jeho točení."

“Bolo to úžasné pracovať s ňou. Je to pravdepodobne úloha, ktorú ľudia od nej neočakávajú.”

Rickman povedal, že Weaverová súhlasila so scenérom a vložila mnoho tvrdej práce a času do skúmania svojej postavy. “Bude to úplne presný portrét toho, aké je to byť dospelým autistom.”

Známy svojimi zápornými postavami v Die Hard, Quigley Down Under a Robinovi Hoodovi: Kráľovi zbojníkov, Rickman povedal, že sa necíti, že by bol zaraďovaný len do takýchto úloh.

“Vôbec nie, pretože som natočil mnoho iných vecí v tom istom čase,” povedal, odkazujúc na svoje úlohy v Michaelovi Collinsovi a Sense and Sensibility.

Rickman povedal, že nieje prekvapený úspechom filmov Harry Potter, v ktorých si zahral Profesora Snapea. “Prečo by neboli úspešné, chcem povedať, už len kvôli knihám to znamenalo, že všetci sa pobežia na to pozrieť.”

Rickman povedal, že jeho mladší fanúšikovia ho spoznajú “len keď som v čiernej parochni a v dlhom čiernom kabáte, ináč ma nespoznajú. Pozerú na mňa akosy zmätene, ale aj tak je to skvelé.”

“Milujem pozerať sa na ich tváre, keď prídu na set navštíviť nás,” povedal 59-ročný herec, ktorý podpísal mnoho autogramov pre deti v čase jeho pobytu vo Wawe. “A niesú to len deti, je mnoho dospelých oddaných fanúšikov Harryho Pottera.”

Skromný Rickman dodal, “Niesom to ja, je to moja úloha, ktorú milujú a celú tú galaxiu ľudí, ktorú JK Rowling vytvorila. My si len jednoducho nasadíme kostým a povieme naše texty.”

Štvrtý film, Harry Potter a ohnivá čaša, príde do kín na Vianoce.

Začínajúc svoju kariéru v divadle a urobiac prielom vo filmoch, Rickman povedal, “Milujem oba. Som šťastný v oboch. Celé je to o hraní a o práci s inými ľuďmi.”

Povedal, že scenár je to, čo robí úlohu príťažlivou. “Všetko čo človek robí, môže urobiť len tak dobre, ako je to napísané, takže ma zaujíma len práca s dobrými spisovateľmi. A je mi jedno, či je to vo filme, alebo v divadle.”

Rickman povedal, že vždy chcel hrať. “Pravdepodobne som si vždy myslel, že je to tá vec, ktorú by som chcel robiť najradšej, ale do cesty sa mi dostali iné veci, ako chodenie na umeleckú školu a bytie grafickým dizajnérom. Ale život má zvláštne spôsoby, ako si preraziť cestu.”

Keď sa stal režisérom, Rickman povedal, že jeho základy z umeleckej školy boli neoceniteľné. “Takže život je jedno podivné skladacie puzzle a niekde na ceste, nájdete ten správny kúsok, čo ležal niekde na zemi.”

Aj keď býva v Londýne, Anglicku, Rickman už natočil jeden film v Kanade, ktorý sa volal The January Man a niekoľkokrát túto krajinu aj navštívil, pretože tu má mnoho priateľov.

Dodal, “Nikdy predtým som nebol v Severnom Ontariu, takže dúfam, že keď toto dokončíme, trochu si zacestujem naprieč Kanadou.”

A na margo Hollywoodskej scenérie, Rickman povedal, že sa mu vždy páčilo v Tinseltown ale “Netrávim tam veľa času.”

V súčasnosti režíruje hru v Londýne pod názvom My Name is Rachel Cory a v lete plánuje natočiť film s názvom Perfume.

Keď sme sa ho opýtali na jeho najobľúbenejší film, ktorý doteraz urobil, Rickman nevedel odpovedať. “Keď točíte film, nieje to len film, je to zároveň veľký kus vášho vlastného života.”

Rickman, zapojený do Snow Cake projektu počas minulého roku, povedal, že produkciu bude tvoriť dvojmesačné točenie v Kanade. “Keď sa zapojíte do projektu, celá kopa nových ľudí príde do vášho života, takže si narobíte kopec nových priateľov.”

Rickman povedal, že on a aj celý štáb sú vďačný za teplé počasie, počas ktorého museli pracovať za ich pobytu vo Wawe.

Odvolávajúc sa na dar, ktorý produkčný štáb obdržal v obci, Rickman povedal, že jedna žena “nám dala akúsi figúrku Madonny a pod ňou stálo, Naša Pani Snehu. Neviem, kto to je, kto na nás dozeral, ale niekto určite.”

V piatok, mal herec natočiť scénu v horúcom kúpeli v mrazivých teplotách a za silného vetra. “Ak by bolo takto počas celého filmovania, nikdy by sme to nedotočili.”

Na problémy spôsobené zmrznutými kamerami a káblami, Rickman povedal, “Sneh je jedna vec, ale teploty pod bodom mrazu a mrazivý vietor je iná.”

“Raz som točil film za veľmi chladného počasia a zamrzli mi ústa, takže to nieje veľmi dobré pre hranie.”

Povedal, že toto skvelé počasie bolo pre film doplnkom. “Znamená to, že slnko sa stalo súčasťou filmu a myslím, že je to veľmi dobrá vec pre scenár, pretože je to film plný nádeje.”

Opíšuc toto interview akoby sme mali pocit, že sa odohráva vo výklenku divadla, povedal, “Ale je to niečí domov a ľudia ktorí ho vlastnia, bývajú dole. Je to pocit, ako keby sme to tu prebrali a tí ľudia sa stali šťstne extra účinkujúcimi vo filme.”

“Keď idete natáčať film na určité miesto, je to ako keby sa film zmocnil toho miesta,” povedal Rickman.

Referujúc svoj pobyt v obci, Rickman ho volá “veľmi šťastná spolupráca medzi nami všetkými. Sme neuveriteľne vďačný za všetky šľachetné srdcia, ktoré nám dovolili sem prísť a vtrhnúť do ich životov.”

K jeho spomienkam z Wawy, Rickman povedal, že si bude pamätať vatry pri Wawskom Motoreste, rebarborový koláč z JDDho jedálne a buttertarts (kto tiež nevie, čo sú to za koláče, tak nech sa pozrie sem (link na koláče je z těchto stránek)), ktoré doteraz ešte nejedol.
 Preklad článku:
Začuli sme, že po Wawe sa po tieto dni potulujú nejaké celebrity a podarilo sa nám získať tento pekný záber pani zvanej Carrie-Anne ako sa stretla s niekoľkými veľmi slávnymi deťmi z Wawy. *fotka na stránke*
Aby ste mohli vidieť, s kým sa to Carrie-Anne stretla, kliknite sem prosím.
A tieto úžasné deti z Wawy tiež dovolili akémusi chlapíkovi menom Alan aby s nimi trávil čas, aj keď mal na sebe oblečený skutočne ošumelý sveter a nevyzeral ani spoly tak dobre ako pani Carrie-Anne.
Táto akcia sa uskutočnila počas filmovania anglicko-kanadskej produkcie Snow Cake, v ktorej účinkujú Carrie-Anne Moss (Trinity vo všetkých Matrix filmoch), Alan Rickman (Profesor Severus Snape v Harry Potter filmoch) a Sigourney Weaver.
Wawa starosta Rod Morrison pravdepodobne nasľuboval producentom, že sneh bude aj v apríli, a teraz ho museli členovia štábu donášať odvšadiaľ, kde ho len našli.
Taktiež majú poruke množstvo bavlny, ktorú používajú ako náhradu snehu.
Zdroj: http://www.websitetoolbox.com/tool/gb/flipper828
 
 


Takže nové správy o Snow Cake. A filmovanie snežnej búrky
Zdroj: google news

Správy zo Snow Cake pokračujú... (hlavne by som upozornila na obrázok s policajtmi/požiarnikmi. Za nimi je vidieť niečo ako prevrátené auto.. tipovala by som, že to je auto po "filmovej nehode" Alana)
Zdroj: google news

Jedna fanynka sa stretla s Alanom pri filmovaní Snow Cake a 2 úúúžasnééééééé fotky nájdete na http://www.mugglenet.com/ (Z 16.4.)

Ze Sootoday.com (prekladám len to, čo ešte nebolo uvedené v iných článkoch)
Linda (Sigourney Weaver) nieje obyčajná matka. Alex sa stále viac zaplieta do Lindinho života a do spoločnosti, ktorá je jej úplne ľahostajná. Začne vzťah s jej drzou nezávislou susedkou Maggie (Carrie-Ann Moss), a stane sa objektom intenzívneho záujmu neefektívneho miestneho vykonávateľa poriadku poručíka Clyda (James Allodi). Keď sa Alex konečne vráti späť na cestu zvíťazil nad svojimi vnútornými démonmi a mesto ktoré opúšťa sa tiež zmenilo. Ako sa topí sneh, spomienky postáv zostávajú nedotknuté.
Zdroj: http://alanrickman.hypermart.net/guestbook/ar-guestbk.htm

Obrázky sú dole v Attached Images - ale žiaden Alan. Asi im fakt zatrhli fotografovať hviezdy... Ale podľa toho, ako na jednom obrázku drží tie dvere, by som povedala, že to bude asi scéna s búračkou...)

Tak tu je nový článok k natáčaniu Snow Cake. Tu je ten istý článok, len fotky sú vo väčšom formáte (ale sú to tie isté fotky).
Zdroj: google news.

Nové správy z Google News: článok (mírně se změnil obsah)
Z tohoto článku: http://www.4rfv.co.uk/industrynews.asp?ID=39406
Filmovanie sa začalo vo Wawe, Ontario 10.4. a na konci apríla sa presunie do Toronta, filmovanie má byť ukončené 19.5.
Snow Cake je film o priateľstve, snehu, akceptácii, posadlom čistení, psovi zvanom Marilyn a nájdení najvrúcnejšieho priateľstva na tom najchladnejšom mieste.
Uzavretý angličan Alex (Alan Rickman) prichádza do Severného Ontaria a je dohnaný zamilovaniahodnou 19-ročnou stopárkou Vivienne aby ju zviezol. Keď do auta vrazí nákladiak na hranici jej rodného mesta, Vivienne na mieste umiera. Alex sa teraz ocitá, po druhýkrát vo svojom živote, trúchliac nad niekým, koho nepoznal.
Šokovaný a stroskotaný v zasneženej Wawe, ho to ťahá k tomu, aby vyhľadal Vivienninu matku a stretáva sa zoči voči s Lindou (Sigourney Weaver).
"Je to scenár tak blízky srdcu a skutočne inširujúce herecké obsadenie," povedal Fichman, Oscarový výherca za produkciu 'The Red Violin', so Samuel L. Jacksonom. "Snow Cake je prekrásny intímny príbeh, skúmajúci niektoré dosť explozívne témy - vzťah dvoch zničených a zúfalých indivíduí, význam utrpenia a podstatu nedokonalej lásky."

Tak a máme tu konečne prvé oficiálne správy z nedelňajšieho filmovania Snow Cake aj s - aj keď nejasnými - ale predsa aj s prvými obrázkami (zdroj: Google News)

Filmovanie Hollywoodskeho filmu "Snow Cake" sa začalo v nedeľu vo Wawe a bude pokračovať tento týždeň.
Režírovaný Marcom Evansom, Snow Cake má plné hviezdne herecké obsadenie, vrátane:
- Kim Cattrall, ktorá hrala v Ice Princess, Crossroads, TV seriáli Sex v meste, a klasických komédiách ako Policajná akadémia a Porky's.
- Carrie-Anne Moss, známa ako "Trinity" z Matrix, a taktiež hrala v Chocolat, Red Planet a Memento.
- Alan Rickman, známy svojou úlohou "Profesora Snapa" v Harrym Potterovi, a takisto účinkuje v Stopárovom sprievodcovi Galaxiou, Láska Nebeská, Galaxy Quest a iných filmoch.
- Sigourney Weaver, známa svojou úlohou ako "Ellen Ripley" v Alien filmoch, a taktisto hrajúc vo filmoch Imaginary Heroes, The Village, Holes, Galaxy Quest a Krotitelia duchov.
Všetci sú momentálne vo Wawe a točia Snow Cake.
Dráma sa odohráva počas zimy vo Wawe a koncentruje sa na zvláštne priateľstvo medzi autistickou ženou menom Linda (Sigourney Weaver) a Alom (Alan Rickman), tichým a strápeným mužom, ktorý je traumatizovaný po tom, ako bol zapletený do smrteľnej autonehody. Osudový zvrat ich privedie dokopy.
Smrteľná nehoda bola natočená v pondelok (dnes) na hlavne ceste v Hawk Junction. Alan zoberie stopárku (foto) do svojej dodávky (foto) a, nuž, môžte si domyslieť, čo sa jej stane (foto).
Ako časť filmovania, bol momentálne zakrytý bilboard (foto) a pred neho boli postavené stromy. A len o niekoľko metrov ďalej bola zakrytá značka, ktorá kedysi uvádzala motoristov do centra Wawy, teraz s nápisom Blind River mestské centrum... (foto) ktorá bezpochyby spôsobuje vodičom zmätok.
Nedeľné filmovanie sa odohrávalo vo Family Kitchen reštaurácii (foto) vo Wawe, ktorá prešla niekoľkými úpravami pre film.
Filmári ponaliepali menu na predné okná, vrátane "Tip Top Mountain Roast Beef Sandwich" (foto), "Family Kitchen's Famous Beakfast Special" (foto) (áno, chýba im tam r v Breakfast a S majú nalepené tiež obrátene *ha ha*) a najlepší zo všetkých "White River Apple Pie" (foto) ... Je "Najlepší v kraji", stojí tam. Hoci som si nie istý, aká krajina by to mala byť tu v Algoma okrese.
Všade v meste museli nahrnúť sneh okolo krajnice, aby to vyzeralo, že je stále zima, alebo aspoň začiatok jari. Špinavý sneh bol príliš škaredý alebo očividne nahrabaný, takže ho prikryli plachtami z bavlnenej tabulovej vaty (foto).
Špekulujeme, či muž stojaci pred touto dodávkou (foto) je Alan Rickman...
Tiež sme zazreli niečo, čo vyzerá ako jeden zo santových elfov (foto). Niekto mal oblečené ružovo čierne prúžkované pančuchy a červené topánky s bielou kožušinou. Možnože len člen štábu, ktorý sa dostal do vianočnej nálady, keďže je oveľa bližšie severnému pólu, ako v L.A.?
LTVNEWS.com a WAWA-NEWS.com budú podávať nové správy z filmovania dnes, aj počas celého týždňa.

(všetky obrázky sa dajú pozrieť na stránke - fungujú ako java script, tak som nemohla dať na ne priame adresy)
Na konci článku sú aj ďalšie obrázky.

Obyvatelé Wawy se 1. března ráno na JJAM-FM dozvěděli, že se u nich bude natáčet část filmu "Snow Cake". Místní představitel, Rod Morrison, uvedl: "V pondělí se konečně vše vyřešilo. Minulou noc (v pondělí) jsem měl telefonát, ve kterém mi sdělili, že máme zelenou! Ve středu večer k nám dorazí štáb." Přesněji by se mělo jednat o designéry, produkčního a režiséra.

Když byl v rozhovoru pro stanici požádán o stručný obsah filmu, řekl: "Příběh se zdá být zajímavý. Sigourney Weaver je autistická žena, matka mladé dívky, která cestuje do Wawy. Aby tam dorazila co nejdříve, nechá se svést vozem Alana Rickmana, bohužel dojde k tragické nehodě a ona přijde o život. Ačkoliv to nebyla Rickmanova chyba, cítí se být zodpovědný a chce vyjádřit svou soustrast její matce (Sigurney Weaver). Při jejím autismu je pro ní obzvláště těžké přijmout závažnost sdělení, že její dcera zemřela."...  Pozn.: Wawa se nachází v Severním Ontariu.
Zdroj: LTVNews, 1.3.05, http://alanrickman.hypermart.net/news.html

O filmu Snowcake sa píše v tomto článku.
(link na článok je zo SWARF messageboard)

V tomto článku S. Weaver hovorí, že na jar bude pokračovať vo filmovaní Snow Cake.
Zdroj: Unofficial AR Page

Dále o tomto filmu z této stránky.

Rok po tom, ako AR a SW potvrdili účasť na projekte, Snow Cake sa konečne dal dokopy. Režisér Marc Evans je práve teraz v Kanade pripravujúc sa na začatie natáčania na budúci mesiac.
Spisovateľka začiatočníčka Angela Pell, napísala 'casting: Alan Rickman' keď posielala skript asi pred rokom. Rickmanovi sa hneď páčil a poslal ho Sigourney Weaver, jeho spoluúčinkujúcej z Galaxy Quest, ktorá súhlasila po len 4 dňoch.

"Keď si prečítate meno na obálke, je ťažké predstaviť si niekoho iného v úlohe," povedal Carter. "Boli sme príšerne nervózni zo stretnutia s Alanom pretože sme nemali kam inam ísť. Vyhradili sme si na stretnutie hodinu aby sme sa pokúsili ho presvedčiť, ale on vošiel a povedal, 'keby toto bol dom požiadal by som vás, aby ste ho stiahli z trhu.'"
Ale casting bol najmenším problémom filmárov keď zmeny v UK daňových finančných pravidlách spravili dieru do rozpočtu. Carter a Eaton počítali s 25% z rozpočtu z daní. "Problém bol z väčšej časti o tom byť schopný to spraviť v správnej výške rozpočtu," povedal Eaton. "Keď stratíte 10%, je to veľký rozdiel."

Scenár sa točí okolo vzťahov postáv Rickmana a Weaverovej. On je traumatizovaný po tom, ako bol zapletený do smrteľnej autonehody; on je zakomplexovaná slobodná matka s autizmom.
"Nieje to doslova o autisme, ale povedala by som, že sa možno pokúša ukázať, že ľudia s týmto postihnutím sa necítia až tak dobre v tomto svete," Weaver povedala jednej internetovej stránke.
Carter dodal: "Každý, kto to kedy čítal to skutočne miloval. Je to veľmi živé. Angela nechodila dlhé roky do kurzov písania scenárov; jej postavy majú náznak nevinnosti."

Podle informací ze stánky SPAA.ORG by měl být Snow Cake dokončen do dubna 2005.

Odkazy na informace o filmu Snow Cake - film v ktorom by mal hrať Alan Rickman a Sigourney Weaver (info na základe rozhovoru so SW: http://filmforce.ign.com/avp/articles/535/535117p1.html úplne posledný odsek).
A ďalšia stránka: http://www.bbc.co.uk/films/directorsdiary/marc_evans_1.shtml
Natáčať by sa malo začať niekedy teraz v Novembri.
Film by tom mal byť romantický, SW bude hrať hlavnú ženskú úlohu - autististku a Alan si zahrá hlavnú mužskú postavu.

AR: "No, měl bych pracovat na čtyřce Harryho Pottera a doufám, že bych se mohl objevit ve dvou zajímavých filmech. První se jmenuje "For Our Sons" a druhý "Snow Cake". Jedná se o skvělý scénář o muži, který se seznámí s ženou (Sigourney Weaver) jež trpí autismem."
Pozn.: Snow Cake (Sněhový dort) je romantická komedie. Thank you, Caroline!
 


Nahoru