Perfume: The Story of a Murderer  (Parfém: Příběh vraha)

     
ZPĚT na Tvorba: Film
   

ODKAZY

TV, KINO, TISK - přehled kdy byl film v TV, kině nebo se o něm psalo v časopisech
OBCHODY - české, slovenské, anglické a německé internetové obchody vč. porovnání cen a rad
INZERCE - pro všechny, kteří film shání nebo ho chtějí prodat
● INTERNET - oficiální stránky - fandovské stránky
SCREENSHOTY - snímky z filmu

 

O FILMU


 
Režie: Tom Tykwer
Hrají: Dustin Hoffman, Alan Rickman, Ben Whishaw
Scénář a producent: Bernd Eichinger
Německý film; Drama / Thriller

 
└ Screenshoty z focení pro Parfém ze zpráv na stanici ZDF

└ Videa zde - ze zpravodajství stanice RTL, Antena3

 
  Billboard v Londýně (foto Barbara)

Rozhovor s Alanem o natáčení Parfému
Anglický originál uveřejněný na stránce
ARDHGB přeložila Andrea

Ve filmu hrajete obchodníka Antoina Richis. Co nám můžete prozradit o této postavě?

Nejdůležitější věc týkající se Antoina Richise je, že je to otec. A navíc je to jediný svobodný rodič. Jeho žena zemřela – nejsme si moc jisti okolnostmi – ale on žije docela výhodný život. Je bohatý obchodník a bydlí ve velikém domě společně se svojí krásnou dcerou. A hlavní věc, kterou se o něm během jeho příběhu dozvíme, je, že ji velmi, velmi chrání. Protože jak on sám říká, „Jsi všechno, co mám.“.

Co se během děje filmu stane s dcerou?

Všechno, co se ve filmu odehraje, má něco společného s příběhem toho mladého muže, Genouille. Richis ho nepotká až do konce příběhu, takže všechno, co o něm ví, je, že je to sériový vrah a že zabíjí pouze mladé a velmi hezké dívky. A od té doby, co je Richisova dcera jedna z nejmladších a nejkrásnějších dívek v oblasti, myslí si – poněkud správně – že jeho dcera je v nebezpečí. Takže co udělá je, že se stane někým jako Sherlock Holmes. Celý zbytek města dělá velký hluk, ale Richis použije svoji inteligenci k tomu, aby zkusil přelstít tuto neznámou sílu zabíjející všechny ty mladé ženy.

Rozumíte Grenouillovu hněvu zkusit najít poslední vůni? Poslední parfém?

Je to složité – protože se stal vrahem. Takže je pro nás velmi těžké tyto věci ospravedlnit. Ale domnívám se, že musíte v první řadě najít příčinu. Jinak nepochopíme nic o nás samých a společnosti. Víte, není dobré házet kameny na nákladní auto, ve kterém policie odváží vrahy. Nemyslím si, že něčeho dosáhnou. Musíte říct, že společnost „produkuje“ tyto lidi a jak to dělá a také proč. Zde se jedná o příběh někoho, kdo byl jako dítě opuštěný a v dětství využívaný, takže objeví jednu věc ve které je sebejistý a nejlepší, v čichu. A to není správně, ale pravděpodobně to není překvapující, že se stane posedlý, protože žije úplně sám.

Co vás nejvíce zaujalo na tomto materiálu?

Inu, ještě jsem tuto knihu nečetl, takže ji teď čtu v trochu jiné podobě – jako filmový scénář. Když jsem se doslechl, že to bude režírovat Tom Tykwer, bylo to pro mě velké překvapení, že s ním budu pracovat. A předpokládám, že mám rád příběhy o posedlých lidech (smích). A myslím, že Richis je stejně tak posedlý jako Grenouille, protože Richis soustředí veškerou svou energii do ochrany své dcery proti neznámé síle.

Znal jste nějaké filmy Toma Tykwera předtím, než jste se společně pustili do tohoto projektu?

Samozřejmě, znal jsem Run, Lola, Run asi jako každý jiný, ale bohužel jsem neviděl The princess and the warrior, nebo spíše ještě neviděl, a potom vytvořil velmi pěkný krátký film, který miluji – True. Je pozoruhodný tvůrce filmů a také jsem mu to řekl. „Je to jako když nejste pod kontrolou každého okénka ve filmu, ale jste pod kontrolou milisekundy v každém okénku z filmu.“ Zná vizuální sílu malého momentu – když se oko zavře a otevře – a potom se stane částí zrodu. Takže je pokaždé vzrušující coby herec ve filmu předat zcela sám sebe předat režisérovi.

Popsal byste ho jako hereckého režiséra?

Je si velmi jistý tím, co chce a má velmi čistý obraz v hlavě, každou scénu a jaký film bude, myslím ale, že to neznamená to, že jeho mysl je uzavřená. Má to, co Angličan nazývá „slunečné předpoklady“. Což je podle mého názoru rarita v obchodnictví, kde je na něho vyvíjen velký tlak jako na režiséra. A mít někoho, kdo se vždycky usmívá, dokonce i když se věci dostávají do mírného napětí, je ojedinělá věc, a to vám dává hodně energie.

A jak se vám pracuje s Berndem Eichingerem?

Myslím, že to víte. Bernd je v nebezpečí exploze hněvu, která jednoho dne přijde. Je velmi prudký... a to je skvělá věc mít ho za producenta, protože to znamená, že jste začleněný, on se o ten projekt tolik stará a je do toho tolik zapálený. A vidím, že on a Tom se ovlivňují, a vím, že Tom cítí hodně podpory, a dokonce když tu Bernd není, jeho přítomnost je všude okolo.

Produkční designéři udělali hodně pro to, aby film vypadal co nejvíce autenticky, třeba použitím antického nábytku a materiálů, a tak podobně. Můžete nám o tom něco říct? Jak se cítíte obklopen všemi těmi antickými předměty?

Designéři udělali pro film neuvěřitelnou práci. Samozřejmě velká část filmu nevypadá hezky, protože prostředím je hodně ubohá část Paříže a potom, nedaleko od chudinské čtvrti, přicházíte k domu, kde Laura a já žijeme. Překvapí vás jeho neuvěřitelná krása a pokud by kamera uhnula dvě stopy doleva, uvidíte, že tam nejsou stropy a nejspíše museli čistit spodní část tohoto výjimečného paláce ve středu Barcelony a pomysleli si - domnívám se, že když pracujete tvrdě, něco za to dostanete - tyhle krásné mramorové podlahy byly  pokryty nepořádkem za posledních 10 nebo 12 let. A potom natřeli stěny a nastěhovali vysoce cenný antický nábytek a vytvořili tak z tohoto místa druh filmařské magie. Když se na ten film díváte, řekněte si, "Kdo to vlastní?". Netuším, zda se v tom už někdy natáčelo. A má to vše co jsme potřebovali. Nádhernou terasu pro narozeninovou scénu a zahradní bludiště pro Rachel - Lauru - aby tam mohla utéct a ztratit se. To místo byl skutečně zázrak.


Richis v knize Parfém
Přepis děje a ukázky od Silence

Antoine Richis se objevuje až na posledních padesáti stránkách knihy. Je představen jako muž, kterému ještě není 40 let a má nezlomnou vitalitu. Zastává úřad druhého konzula a je nejbohatší v kraji. Avšak to nejvzácnější, co  má, je jeho dcera Laura. Té je právě 16 let a do její vůně se zamiloval Grenouille. Richis chce Lauru provdat za šlechtice a po její svatbě plánuje, že se také on sám ožení s ženou, z některého vznešeného rodu, aby mohl vytvořit dynastii a získat tak ke svým penězům také politický vliv a vyšší společenské postavení. Richis také nevěří ve zdánlivý mír, který nastal poté, co byl vrah asi 24 mladých dívek dán do klatby a tím vraždění v kraji na čas ustalo. Richis svou dceru velmi miluje a každou noc ji ukládá do postele a ráno ji zase probouzí. Je tak krásná, že i on sám má zvrhlé myšlenky:

„…tu se mu bolestně svíral žaludek a zužovalo hrdlo a polykal a Bůh ví, proklínal se, že je otcem této ženy, že není cizím člověkem, neznámým mužem, před kterým by ležela, jako teď leží před ním, a který by se bez váhání s veškerou žádostivostí mohl položit k ní, na ni a do ní. A tu na něm vyvstával pot a všechny údy se mu roztřásly, zatímco v sobě dusil tuto hrůznou žádostivost a nakláněl se k ní, aby ji cudným otcovským polibkem probudil.“

V panice, která vzrůstala okolo vražd, si jediný zachovával chladnou hlavu. Ale v klidu, který ostatní lidi ukolébal po zastavení vraždění, se právě jemu do srdce vkrádá strach. Takže utíká z jednáních v radě dřív, aby mohl být doma a hlídat dceru apod. Po jednom hrůzném snu začíná Richis opravdu uvažovat o tom vrahovi a ty úvahy se dostaly až k tomu, že vrah sbírá krásky, takže je jasné, že nemohl zmizet, aniž by do té sbírky vzal taky jeho Lauru. Po tomto prohlédnutí vraha se Richis rozhodne vrahovi zkřížit plány a s ulehčením a uspokojením, které mu dal pocit, že se už vraha zná a zná jeho úmysly, zburcuje v noci celý dům a sám s klidem popíjí bílou kávu a vyřizuje si korespondenci. Kolem osmé hodiny ráno pak opouští s dcerou město, ale ne potají ale s průvodem a plnou parádou. Všem vyhlásil, že jede do Grenoblu, ale je to jen jeho finta. S dcerou a její komornou opustí karavanu a sami odjíždí na jih, aby schoval Lauru do kláštera na Lerinských ostrovech. On sám pak zamýšlí odjet do Vence, kde by uzavřel dohodu s baronem de Bouyon o zásnubách Laury a jeho syna Alfonse. Hlavně chce Lauru provdat co nejdříve, protože provdaná a otěhotnělá žena se už asi nebude hodit vrahovi do sbírky. Jejich cesta přes pohoří Tanneron však je těžká, takže postupují velmi pomalu.

Grenouille však prohlédne Richisův plán a předstihne je. Když tedy Richis a jeho dcera dorazí do hostince, kde chtějí přespat, Grenouille tam už na ně čeká. Richis se jde ještě ujistit, zda je všechno v pořádku a objeví ho, jak spí ve stáji. Avšak Richis se nechá splést jeho nevinným vzhledem a tak přestane být ostražitý. Richis ještě večer hraje s dcerou karty a pak jdou každý spát do svého pokoje. Richis usíná klidně a tvrdě. Grenouille se pak dostane do pokoje, kde spí Laura a tam dokoná své dílo. Když se ráno Richis probudí, má skvělou náladu a dokonce si píská. Jde probudit Lauru, ale tu najde na posteli nahou, ostříhanou a mrtvou jako v tom jeho hrůzném snu.

Nakonec je Grenouille dopaden a to také díky tomu, že Richis nabídne odměnu dvou set livrů za informace, které by pomohly k jeho chycení. Zatímco se ostatní lidé radostně chystají na jeho popravu, Richis je vším velmi zhnusen a to tak, že ani nedokáže plakat. Ponechal si nalezené Lauřiny vlasy a košili jako relikvie a položil je na její postel a odmítá opustit její komůrku ve dne i v noci. Vraha chce vidět až při popravě. Richis byl na popravu oblečen takto: černé šaty, černé punčochy, černý klobouk. Na popravu Grenouille přijde navoněn parfémem, který vyvolává v lidech pocit, že ho milují a obdivují apod. Takže na náměstí začne pravá Sodoma a Gomora. Grenouille vidí, jak k němu běží muž:

„…Jakýsi muž běžel k němu. Vyskočil z nejpřednější řady na tribuně honorace tak prudce, že mu spadl z hlavy černý klobouk a muž pádil s vlajícím černým pláštěm přes popraviště jako havran anebo jako anděl pomsty. Byl to Richis….“

Grenouille si myslí, že ho Richis zabije, ale mýlí se.

„…Ale potom náhle spočíval Richis na jeho prsou, nikoli jako anděl pomsty, nýbrž otřesený, bědně vzlykající Richis, a objal ho pažemi, přímo se do něho zaryl, aby snad neutonul v moři blaženosti. Žádné osvobozující bodnutí dýkou, žádná rána do srdce, ba ani kletba nebo výkřik nenávisti. Namísto toho se přitiskla Richisova tvář vlhká slzami k jeho tváři a chvějící se ústa zaúpěla: „Promiň mi, můj synu, můj milý synu, promiň mi!“

Potom ztrácí Grenouille vědomí a probouzí se v posteli Laury Richisové. Richis sedí vedle postele a hladí mu ruku. Richis na něj kouká milujícím pohledem a řekne mu, že rozsudek proti němu byl zrušen, a že chce, aby zůstal u něj jako jeho syn. Když Grenouille svolí, že se stane jeho synem, je Richis šťastný a chce ho políbit, ale nakonec to neudělá, protože si myslí, že usnul a on ho nechce vzbudit. Jakmile Richis opustí pokoj, Grenouille odchází z města. Celé město se ráno probouzí s kocovinou a všichni se stydí za své chování. Nakonec místo Grenouilla popraví nevinného, kterého donutí k přiznání mučením.

Naposledy tedy vidíme Richise, jak opouští ten pokoj. Pak již o Richisovi není v knize žádná zmínka, ale také se jedná téměř o její závěr, který se odehraje jen asi o tři stránky dál.


Trailer; 16.10.06
Trailer k filmu je ke stažení na adrese: http://www.apple.com/trailers/dreamworks/perfume/ (pro přehrání je nutný Quick Time).

© Mariana
Před použitím těchto screenshotů na jiných stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs were made by Eowyn, so don't use them without asking. Thank you)


ZDF: Leute Heute; 14.10.05 - Dokument o natáčení Parfému
Realce měla jen 15 minut. "Nič moc to nebolo. Má to asi 30 sekúnd. Alana ukázali pri nahrávaní tej scény z toho nového obrázku z focus magazínu. Interview robili len s Hoffmanom, ale aj to bola len jedna otázka. Jediná podstatná informácia je, že film príde do kín na budúci rok na jeseň."

Videozáznam (5,46 MB; avi)

                 
© Eowyn
Před použitím těchto screenshotů (videozáznamu) na jiných stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs (video-file) were made by Eowyn, so don't use them without asking. Thank you)

(SK) Moderátorka uvedie príspevok...

Bernd Eichinger a Tom Tykwer, dvaja s tým správnym čuchom pre úspech. Svetový bestseller "Parfém" preto filmujú hneď medzinárodne predajný v angličtine. Mladý Angličan, Ben Whishaw, hrá vraha dievčat Grenouillea. A aj hviezdy ako Alan Rickman a Dustin Hoffman tým poriadne zamiešajú. Dustin hrá totiž výrobcu parfémov a vie presne, aká aróma lahodí jeho nosu. "Milujem vôňu žien. Každý kúsok. Ale musím sa poopraviť. Milujem samozrejme vôňu mojej ženy."


Antena3; 28.09.05 - Tisková konference v Barceloně

Videozáznam (2,20 MB; wmv)

Barcelona, místo natáčení filmu „Parfém“ Patricka Süskinda Překlad: Lucys

V těchto dnech vydává město Barcelona velmi zvláštní vůni. Probíhá zde natáčení filmu „Parfém“, adaptace bestselleru spisovatele Patricka Süskinda. Ačkoliv se děj románu odehrává v Paříži 18. století, bylo, kvůli bohatství dobových scenérií, vybráno hlavní město Katalánska (jedna ze španělských provincií); pozn. překl.). Snímek představitelů filmové rodiny „Parfému“. Herci, oslepení světly kamer, se při natáčení pohybují mezi Barcelonou, Gironou a Mnichovem. Všichni se řídí pokyny Toma Tykwera, německého režiséra, který na sebe vzal zodpovědnost uvést tento film do kin. Je velice těžké dosáhnout slovy a obrazy toho, aby divák dokázal zachytit historickou postatu: vůni, která ovlivňuje hrdiny románu.

Na filmu se podílí více než 3.000 komparzistů. Labyrint Horty, v Barceloně, je místem pro část filmu, která se právě natáčí. Je třeba znovu vytvořit Paříž 18. století. Pro herce je v tomto letním období velmi náročné nosit všechny ty dobové paruky a kostýmy.

„V Barceloně se mi moc líbí, jen ta radost z toho, že musím nosit boty, samet a meč a nasedat na koně, není taková,“ vypráví herec Alan Rickman.

Mezi obsazenými figuruje i jméno Dustina Hoffmana, který již natočil všechny své scény v Mnichově. Dustin Hoffman propůjčil svoji tvář Giusepe Baldinimu, majiteli parfumérie, který měl v úmyslu skoncovat s vraždami (který měl v úmyslu dokončit vraždy), kterými nahnal strach celé Paříži.

     

© Alis
Před použitím těchto screenshotů na jiných stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs were made by Eowyn, so don't use them without asking. Thank you)

     

     

© Eowyn
Před použitím těchto screenshotů na jiných stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs were made by Eowyn, so don't use them without asking. Thank you)

 


Překlad od Eowyn: Hollywood pri mori: Prečo je Barcelona najobľúbenejšou lokalitou pre filmovanie v Európe

Tento mesiac, jeden z velikánov striborného plátna, Dustin Hoffman, príde do Barcelony aby mohol zažiariť v svojom najnovšom filme po boku britskej hviezdy Alana Rickmana.

Tieto ošumelé ulice Barrio Gotic sú snom mnohých filmárov. Majú potrebnú atmosféru, vyzerajú hrozivo a ešte všeličo iné. Ale ak režisér hľadá pekné prostredie, je mnoho miest z ktorých si tiež môže vyberať. Barcelónska známa gotická ošumelosť alebo krikľavá nádhera pritiahli aj najnovší príchod z Hollywoodu.

Dustin Hoffman si zahrá vo filmovej adaptácii Patrickovej Suskindovej slávnej novely Parfém: Príbeh vraha. Hoffman si zahral v toľkých top filmoch, ale zdá sa, že najviac si ho pamätajú z úlohy Benjamina v The Graduate.

Zahrá si vynikajúceho výrobcu parfémov, zatiaľ čo britský herec Alan Rickman (Love Actually) prevezme úlohu obchodníka s parfémmi Antoine Richisa. Ďalší britský herec Ben Wishaw (Enduring Love) si zahrá hlavnú úlohu, Grenouillea, muža, ktorý má výnimočne vyvinutý čuch a ktorý sa rozhodne vyrobiť perfektný parfém. K tomu potrebuje vydestilovať esenciu z mladých panien.

Filmári hľadali vhodné lokality mesiace, ale temné hrozivé uličky Barrio Gotic (obrázek) sa zdajú byť prirodzenou voľbou na vyvolanie dojmu ulíc Paríža 18teho staročia, kde sa novela odohráva. Ak túžite byť jedným z extra hercov vo filme, potrebujete vyzerať stredoveko a tak, ao keby ste rovno vyskočili z 18teho storočia. Špecificky, ako sa jeden zmienil potenciálny extra herci musia mať dlhé vlasy. Sadne to na vás?

Okrem Barcelony, Girona, v blízkosti hraníc Catalonia a lokality v severo-východnom Španielsku a Francúzsku by taktiež mohli byť použité na natáčanie niektorých scén.

Perfume bude natočený nemeckým režisérom Tomom Twykerom, ktorý je najviac známy filmom z 1998 Lola beží o život. Toto bude doteraz preňho najväčšia výzva pretože je to jeho prvý veľkorozpočtový film. Filmovanie začalo v Mníchove.

Zo Suskindovej sa predalo 12 miliónov kópií na celom svete odkedy sa v 1985 objavila na policiach kníhkupectiev, čím sa stala najúspešnejšou nemeckou novelou od Erich Maria Remarqueovej klasiky Na západe nič nové.

zdroj: yahoo.com news
článok:
http://www.expatica.com/source/site_article.asp?subchannel_id=81&story_id=21883
 


Překlad od Eowyn: Parfém

12.07.2005 - Dnes začalo v Mníchove pod réžiou Toma Tykwera natáčanie novej produkcie Bernda Eichingera - PARFÉM.

Píše sa rok 1760. V juhofrancúzskom meste Grasse čakajú tisíce na popravu parfumérovho učňa Jeana-Baptista GRENOUILLEa (Ben Whishaw). Pred 22 rokmi ho porodila jeho MATKA (Birgit Minichmayr) na Parížskej rybej tržnici a pokúsila sa nechcené dieťa ukryť medzi odpadkami. Zatkla ju polícia a za pokus o vraždu dieťaťa ju obesili.

Prvé roky svojho života strávil Grenouille v sirotinci MADAME GAILLARD (Sian Thomas). Druhé deti sa ho boja, pretože im je "proti srsti". Ledva vie rozprávať, ale jeho čuch je mimoriadne vyvinutý. Madame Gaillard predá 13-ročného Grenouillea garbiarskej (kožiarskej) dielni GRIMALa (Sam Douglas).

Práca so smrdľavými chloridmi naplnenými nádobami s farbou je životu nebezpečná. Chlapec ale prežije tieto pekelné pracovné podmienky a vyrastie v silného mladého muža. Pri svojej prvej návšteve Paríža sa zamiluje do vône jednej peknej PREDAVAČKY MIRABELIEK (Karoline Herfurth). Pretože sa ale nevie dobre vyjadrovať a pretože ho okoloidúci rušia, položí jej ruku na ústa a nechcene ju zadusí. Počiatočný pocit šťastia z možnosti cítenia jej vône tak ustúpi trpkému poznaniu, že túto vôňu nedokáže zachytiť. U parfuméra BALDINIho (Dustin Hoffman) sa Grenouille naučí, ako sa konzervuje vôňa kvetín. Keď mu je povedané, že vôňa živého tvora sa nedá vydestilovať do esencie, Grenouille skoro umrie od žiaľu. Baldini mu prezradí, že len v meste Grasse používajú nové metódy. Grenouille sa okamžite vydá na cestu do Grasse. V jaskyni centrálneho pohoria zistí, že sám nijak nevonia, tak ako keby vôbec neexistoval. Tento zážitok ním hlboko otrasie a rozhodne sa vytvoriť pre seba vôňu, ktorá bude neodolateľná. Po ceste do Grasse sa stretne s krásnou dcérou obchodníka LAUROU (Rachel Hurd-Wood). Jej vôňa mu pripomenie dievča s mirabelkami, lenže táto je ešte krajšia, ešte výraznejšia. U MADAME ARNULFI (Corinna Harfouch) sa Grenouille naučí umeniu Enfleurage (extrakce silic z květů za použití tuků). V nasledujúcich týždňoch dôjde k sériám vrážd dievčat výnimočnej krásy, čo uvalí obyvateľov do strachu a hrôzy. Obchodník RICHIS (Alan Rickman) je jediný, ktorý tuší, že sa jedná o nový typ zločinca - zberateľa krás. Keď nájdu dvojičky - pekné dcéry jeho priateľa TALLIENa (Carlos Reig) zavraždené a oholené dohola, dostane Richis obrovský strach o svoju dcéru Lauru. Medzitým je nájdených 12 mŕtvych dievčat, ktorých vôňu Grenouille konzervoval a zozbieral v 12-tich flakónoch. Len jedna vôňa mu ešte chýba aby mohol svoj parfém dokončiť. Čoskoro na to je chytený predpokladaný vrah. Ale Richis sa obáva, že chytili nesprávneho. Tajne opustí s Laurou mesto. Ale Grenouille sleduje Laurinu vôňu až k stredozemnému moru. Keď Richis nasledujúce ráno nájde mŕtvolu svojej dcéry, bezradne sa zrúti. Grenouillea chytia vojaci a odvedú do Grasse. V mučiarni sa má priznať k svojmu motívu, on však tvrdohlavo mlčí. Tisícky prídu v deň popravy na námestie v Grasse, ale Grenouilleovi sa tajne podarí nakvapkať si niekoľko kvapiek svojho Parfému na zápästie. Vietor roznesie vôňu ponad hlavy prizerajúcich sa a tá spôsobí, že všetci, ktorí sa chceli zúčastniť popravy zrazu splynú do jedného veľkého objatia. Aj Richis mu, chrániac ho, padne okolo krku. Grenouille, ktorý vo svojom živote ešte nikdy nepoznal lásku, zamdlie. Grenouille má ešte dosť parfému na to, aby očaroval celý svet. Vráti sa na miesto svojho narodenia, trh s rybami v Paríži. Tam sa celý poleje svojím parfémom a nechá sa ľuďmi, ktorí mu chcú prejaviť lásku, doslova zadusiť. Čo po ňom zostane je flakón a posledná kvapka najdrahocennejšieho parfému na svete.

Constantin Film sfilmujú Patrickov Süskindov rovnomenný bestseller podľa scenára Andrewa Birkina, Bernda Eichingera a Toma Tykwera. V hlavných úlohách hrajú 24-ročný britský herec Ben Whishaw (MY BROTHER TOM, ENDURING LOVE) vedľa svetovej hviezdy Dustina Hoffmana (RAIN MAN, Moja žena, jej rodičia a ja), Alan Rickman (HARRY POTTER, Smrtonostná pasca) a nováčik Rachel Hurd-Wood (Wendy z Petra Pana s Jasonom Isaacsom *pozn. Eowyn).

Natáčanie
bude prebiehať od 12. júla 2005 v Bavaria Studios v Mníchove ako aj na miestach v a okolo Barcelony.

Film podporujú FilmFernsehFonds Bayern, Bayerische Bankenfonds, Filmförderungsanstalt, Filmstiftung Nordrhein-Westfalen a Eurimages.

zdroj: yahoo.de news
článok: http://www.regie.de/news/article.php?article_file=1121193806.txt

 


4.7.05 Mnichov (RTLII News 20:15)

Eowyn 5.7. ráno čistě náhodou zhlédla magazín německé satelitní stanice RTL Punk 9 a dávali tam herce z Parfému, kteří pózovali fotografům v Bavaria studios v Mnichově. Alan se tam mihl asi na 3 vteřiny.

RTL
© Eowyn
Před použitím těchto screenshotů na jiných stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs were made by Eowyn, so don't use them without asking. Thank you)

                 

              

PRO 7 Taff
© Eowyn
Před použitím těchto screenshotů na jiných stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs were made by Eowyn, so don't use them without asking. Thank you)

                 

     

Na RTL stránke je z toho klip (ten dlhší, čo dávali ráno) - síce kvalita nieje bohviečo, ale predsa aspoň niečo. Takže choďte na http://www.rtl.de/index.php zaregistrujte sa a potom úplne dole kliknite na Dustin Hoffman: Humor im Interview? Video ansehen

Prvá fotka z fotenia zo včera z mníchova (to čo bolo dnes ráno na RTL v správach) je tu: http://de.news.yahoo.com/050704/12/4lr4h.html


Screenshoty z RTL II news od Alis
 

  

  

  

  

  

  

   © Alis
Před použitím těchto screenshotů na Vašich stránkách mě, prosím, kontaktujte! Děkuji
(These creengrabs were made by me (Alena/Alis), so don't use them without asking. Thank you)

 


Dle přímého sdělení Alanovy agentky M. Parker v dopise pro jednu fanynku (ze 4.2.05) bude Alan ve filmu Parfém: Příběh vraha hrát postavu nazvanou Richis.

Další novinky o připravovaném filmu Perfume: Německý režisér Tom Tykwer (Lola běží o život) začne s natáčením thrilleru Perfume: The Story of a Murder příští léto ve Francii a Německu. Příběh se bude odehrávat ve Francii 18. století a jedná se o adaptaci knihy Patricka Suskinda, "Parfume", která byla s patnácti miliony kusy nejprodávanější novelou. Rozpočet projektu je 66 milionů dolarů.
Zdroj: Coming Soon!  Díky Eowyn

Další potvrzující zpráva o Alanově účinkování v "Parfému", ve kterém se měl původně objevit i Orlando Bloom z LOTRa;-o

Alan bude pravdepodobne účinkovať v thrilleri "Parfém", ktorý je zatiaľ podľa nemeckej stránky - vo fáze spracovania scenára. Režírovať by ho mal Tom Tykwer (ktorý režíroval okrem iného aj film Lola Rennt). Zahrať by si v ňom mal okrem Alana aj Dustin Hoffman. Obsah filmu: Dej sa točí okolo muža, ktorý bol narodený v Paríži v 18. storočí a ktorý má perfektne vyvinutý čuch. Pri hľadaní ultimatívneho parfému sa však stane vrahom. Podľa tejto ďalšej nemeckej stránky - však Alan ani Dustin nebudú hrať hlavnú úlohu. Tá pripadne pravdepodobne Benovi Whishawovi.
 


Nahoru