Alena's Alan Rickman Page - BERLINALE 2006
 
     
ZPĚT na Diář
   
Oficiální stránky festivalu: www.berlinale.de
 
  
  

ROZHOVOR


   
Rozhovor s Alanem  (12.2.06; zdroj)
Text přeložila Petra. Díky moc!

Rickman se ukázal u našeho stolu vypadajíc zasmušile jako jedna z jeho postav. Jeden z naších pohotových čtenářů, Xaver Ricebury, se zeptal: 

Po odehrání velké spousty pozoruhodných darebáků, a šlo vám to velice dobře, nebylo pro vás osvěžující hrát více trojrozměrný charakter?
Vím a jsem rád, že jsem herec a taky jsem rád, že jsem zaměstnán. Mám rád rozmanitost, ostatně jako většina herců. Také příležitostně pracuji v divadle a také režíruji. Někdy je to zábava, pracovat jen ve dvou rozměrech, ale většinou preferuji práci ve třech rozměrech. Nejvíce ze všeho mám rád, když hraji neobyčejného člověka, ale je také velmi dobré hrát obyčejného člověka a vidět, že je film oslavován stejně obyčejnými lidmi, co se na něj přijdou podívat. Svět je bláznivý a jestliže jdeme do kin a tam uvidíme sami sebe, tak se to chystá odplatit ještě hůř.

Jak blízko je toto rozdělení rolí ve srovnání s takovou extravagancí, jako je Harry Potter?
Jsem to stále já, je to stále má představa, jen ji musím použít trošku jinak. A toto bylo trvalé vydání, každý den a vlastně všechny dny. Jindy je to jako když stiskneš tlačítko „GO“ Je to jen jiný způsob použití něčeho, co bys mohl nazývat svým nástrojem. S ním by ses měl naučit zacházet, protože různé příběhy žádají různá použití.

Potřebují vaše herecké ,,nástroje“ ladit a musíte nacvičovat před každým filmem?
Rád bych přesvědčil producenty, že nacvičování je přínosné. Myslím si, že někdy ani neví, k čemu takové zkoušky jsou. Ony jsou na to, že ty nevidíš, že by se něco dělo. Nejsou při nich žádné kamery. Pamatuji si, že s Galaxy Quest jsme se sešli v malé divadelní společnosti a shlukli se dohromady v této obrovské sestavě. Vypadali jsme jako při zápase v rugby. A kdyby tam producenti byli, určitě by vyšli se stínů dívajíc se na hodinky a na tváři by měli ten hrozný výraz. A já bych vyšel a řekl bych: ,,Co děláte?“ a oni by odpověděli: ,,Ne, nic, nic.“ A já bych řekl: ,,Podívejte, to co tady dělají je volně nazýváno nacvičováním a když nám dáte ještě 5 minut, rozdělíme záběry do celého dne a myslím, že to bude ještě více produktivní.“ To, co jsme měli na Snowcake byl týden v Torontu s Marcem, Sigourney a Emily (Hampshire, která hraje dceru Weaver) a Angela, což je spisovatelka. Byli jsme v místnosti a procházeli každý řádek skriptu a mluvili o tom. Potom šla Angela zpět do hotelu a rozepsala části, na kterých jsme se domluvili. A to byl luxus, ale neměl být.

Anonymní čtenář chce vědět: "Vy a Sigurney jste pracovali spolu na tomto filmu. Pomohlo to nějak ke vzniku přátelství mezi vámi a ní?"
Myslím si, že Sigourney je fantastická a při všem ze sebe vydá víc než 100%. Hrát Lindu, to vyžaduje kompletně postrádat ješitnost. To je velmi ojedinělé, a tak jsem zmínil její jméno v jednom bodě a oni pokřikovali: ,,Výborně, pokud ji přimějeme hrát!“ Ona si přečetla scénář a souhlasila. Tak tedy ano a bylo jasné, že mezi námi vzniklo pouto.  

Jaký máte teď názor na britské filmy?
Dnes je tady Láska nebeská (ve kterém Rickman hrál) a Hugh Grant v Nothing Hill a také takový způsob manželství, které Amerika po Anglii chce. Myslím, že mám obavy o to, že Anglie ztratí svou vlastní kulturu. Je to zvláštní, ale když jsme se na to šli podívat, myslel jsem si: ,,Kdo jsou všichni ti ostatní lidé ve filmu, kde jsem já a Emma Thompson hráli?“
 

  

FOTKY


   

Bruno Press
(Úprava fotky © Mariana)

 

Tři výše uvedené fotky jsou © ZDF

© RBB

GETTYIMAGES (29 fotek)

        
 

SCREENSHOTY18.2.06 ...... 3. SAT (Autor: Alis)

  

  

  

  

 

VIDEAODKAZY na videa z festivalu najdete v horní části (nad příspěvky) Knihy návštěv stránek Alan Rickman Download Haven.

VIDEA od Eowyn: prvni (20,6 MB) a druhe (11,63 MB).

 


Nahoru